28.5.2020 | Svátek má VilémDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Americké volby a závod s časemŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 66, poslední: 17.11.2016 12:08, přehled diskusí

Asi to tento článek vystihl hned v počátku::
Autor: J. Urban Datum: 17.11.2016 12:08

s Hillary by Američan zvolil jistotu: že nedojde ke změnám, že vše bude hnít jak za Obamy (a v Evropě jak za Merkel a Junckera). S nevyzpytatelným Donaldem zvolili amíci raději nejistou či spíše skoro jistou šanci na změnu. Tak teď jen aby to byla změna k lepšímu.

Ještě jedna věc mne napadla:
Autor: J. Jurax Datum: 16.11.2016 22:50

Ti autorem zmínění levicoví rebelové za tatínkovy šekové knížky zapalující v Paříži i jinde auta a budující barikády, kchónbanditové podle jednoho zeleného blba kdysi u nás na prezidenta drze prskajícího, jsou dnes pupkatí strejci za vodou, funkcemi a prebendami ověšení, na kapitalismus a buržoazii už neštěkají, neboť jsou do nich vrostlí, dlouhé vlasy nahradila pleš, sexuální revoluce je už netanguje ani s viagrou, akorát ještě blbě levicově politkorektně žvaní, to je nepustilo; ovšem levicová revoluce z toho nebude, protože jednak dělnická třída na ně séře, jednak pokusy konané před až čtyřiceti lety jejich radikálnějšími souputníky z RAF a jiných levicových teroristických spolků skončily fiaskem (pravda, s nevinnými mrtvými a povražděnými - inu, rudý teror ve jménu vítězství proletariátu) - ti revolucionáři, co to přežili, teď někdy vylézají z krimů pro přestárlost rovnou do důchodu.

Takže ta levicová blbost levicových hňupů a salónních komančů, co naštěstí komunismus nezažili, se přetavila do politické korektnosti a zelených cvoků a multikulti a nálepkování odpůrců co nácků. Akorát jim zůstala afinita k palestinským teroristům, tehdy ideovým bratřím. Ale už nic z toho netáhne, je to vyčpělé, akorát ti papaláši v Berlíně, Paříži, Římě, Stockholmu i jinde a taky v eurozámcích v bruseli to ještě neví. Možná tuší a akorát hystericky a blbě žvaní.

A liberální demokrati to nejsou. Nejsou ani liberální, ani demokrati; je to jen pakáž, co se chce udržet u moci i za cenu zničení Evropy. Sice jinak než zamlada, ale furt zničení.

Re: Ještě jedna věc mne napadla:
Autor: J. Jurax Datum: 16.11.2016 23:21

Ještě jsem zapomněl - jest děkovati panu Frýbortovi za jako obvykle moudrá slova.

Ona ta "intelektuální diktatura" teď s migrací:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.11.2016 17:54

už překročila všechny únosné meze. Trumpova kampaň se zasloužila o to, že Pandořina skříńka rupla. Konečně ! Snad z toho bude skutečný bod zvratu. Z liberalismu se stal kult, rakovina záp. společnosti. To, co lidi nesnáší v liberalismu: zjištění, že se jedná o volnou alianci různých "obětí". Degenerace. Je nutný návrat ke zdravému rozumu..

Je v pořádku milovat svou zemi. Je v pořádku žádat, aby lidé žili v souladu s pravidly dané země - soubor společných hodnot, které nás vážou dohromady (svoboda slova je klíč). To není nacionalismus, to je vnitřní vztah a úcta ke své zemi - a ne preferovat to rozdělující, jako politika multikulturalismu, politické korektnosti zlehčování významu klasické rodiny a další nesmysly bořící naše základy.

Nietzsche měl pravdu - liberální demokracie je vadná - http://blogs.spectator.co.uk/2016/11/nietzsche-right-liberal-democracy-doesnt-work/

Re: Ona ta "intelektuální diktatura" teď s migrací:
Autor: J. Schwarz Datum: 16.11.2016 18:25

Ono je to spíš tím, že na "levicovém liberalismu" vůbec nic liberálního není. Spíš se podobá korporátnímu fašismu v něm roli profesních spolků nahradily "menšiny".

Re: Ona ta "intelektuální diktatura" teď s migrací:
Autor: P. Han Datum: 16.11.2016 18:46

Ani ne tak "menšiny", jako tzv. neziskovky, které si z předstírání, že za ty menšiny mluví, udělaly dobrý byznys.

pane fryborte vy to vite:
Autor: P. Jansky Datum: 16.11.2016 17:19

a jen to nechcete napsat.. lidstvo degeneruje a nejde vpred nýbrž vzad..

Obávám se,:
Autor: I. Novák 763 Datum: 16.11.2016 13:34

aby s tím jásotem to nebylo stejné jako u nás na jaře r. 1968. Každý systém je totiž natolik vnitřně provázaný, že bezbolestně zásadně změnit nejde. Nejvýš v nepodstatných maličkostech. Ač tehdy mladý kluk, vůbec jsem nějakému obrodnému procesu, ani jeho protagonistům nevěřil. Bohužel se záhy ukázalo, že jsem se nemýlil. Předpokládám, že v USA to nyní nebude jiné.

Re: Obávám se,:
Autor: R. Langer Datum: 16.11.2016 15:09

USA nejsou Československo okupované Rudou armádou. Bude to jiné, jako to tam bylo jiné odjakživa.

Re: Obávám se,:
Autor: J. Vintr Datum: 16.11.2016 15:18

Pražské jaro 1968 bylo zřejmě od začátku plně v režii Moskvy, takže byl zřejmě naplánován i jeho konec. To, co se děje v Americe může být také jen divadlo, ale může to být i doopravdy. Je sice pravda, že dobro vítězí nad zlém zpravidla jen v pohádkách, ale kdyby se to aspoň občas nedělo i v reálném životě, tak by přece nebyl možný žádný pozitivní vývoj. Takže jistá naděje tady je.

Re: Obávám se,:
Autor: P. Han Datum: 16.11.2016 18:15

Nebylo v režii Moskvy, tam se jim to tvrdě vymklo. Stejně jako předtím v Maďarsku, Polsku, NDR... Brežněv nebyl Gorbačov, nějaké ani kosmetické uvolnění by nepřipustil.

Re: Obávám se,:
Autor: J. Vintr Datum: 16.11.2016 18:49

Co se jim vymklo? Bolševici byli pořád u moci a byli to pořád jejich lidé (jen si vzpomeňte, jak Saša Dubček vzorně spolupracoval na normalizaci). A mimochodem, jestli jste byl za bolševika na vojně, tak byste mohl tušit, jak dlouho dopředu musela být ta "invaze" pěti armád plánována.

Re: Obávám se,:
Autor: P. Han Datum: 16.11.2016 19:06

Věřím, že Rusové měli už léta naplánované invaze jak k nám, tak do ostatních zemí Varšavské smlouvy a nejenom tam. Kamarád byl na cvičení, kde je odvezli v noci kamsi do lesa a oznámili jim, že jsou 50 km hluboko v Západním Německu.

Pan Frýbort vidí jen muslimy:
Autor: V. Podracký Datum: 16.11.2016 12:27

Ale tito jsou v Evropě výsledkem nějakého procesu. Něco chybí. Chybí podstatná charakteristika společnosti, to co nazývám "odloučení". Lidé se stali přesahujícími individualisty, neumí žít v kolektivech. Neumí se shodnout v rodině, ve spolcích, v obci a ztratili tím pádem vztah ke svému národu. Tyto kolektivy jsou jim lhostejné a přirozeně tím přechází ke kosmopolitismu - multikulturalismu, sluníčkářství, vítačství a pod. Pan Frýbort vždy vystupoval proti národovectví. Byl tedy součástí tohoto procesu "odloučení" a na straně kosmopolitů. Probudil se až islámskou migrací. Jakoby ona spadla z nebe. Nespadla, je výsledkem procesu opouštění národní sounáležitosti.

Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: A. Alda Datum: 16.11.2016 14:18

Muslimové ovšem stělesňují Vaše představy soudržnosti rodinné i obecní a kolektivistické.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: P. Han Datum: 16.11.2016 18:19

To představují všechny tradiční kultury. A z náboženství samozřejmě i křesťané, židé, buddhisté, taoisté, konfuciánci atd. A na rozdíl od muslimů k realizaci svých idejí nemusí vyvraždit všechny jinověrce.

Re: Pan Frýbort vidí jen muslimy:
Autor: R. Langer Datum: 16.11.2016 15:11

A kolik je těch kosmopolitů, a kolik je těch muslimů, nad tím jste se také zamyslel?

Řekl bych, že volby v USA pro nás až tak důležité nejsou.:
Autor: J. Štrobl Datum: 16.11.2016 10:46

Důležité je rozčeřit ten prohnilý rybník tady u nás. A říkám zcela jasně, že budu volit toho, kdo mi bude garantovat, že od nás mohamedány vyžene i kdybych měl volit SPD.

Re: Řekl bych, že volby v USA pro nás až tak důležité nejsou.:
Autor: K. Křivan Datum: 16.11.2016 12:28

Já tady volím AfD. Asi bude muset je vyhnat každá partaj, je to jen otázka kdy. Čím dřív tím líp !

Německo mě takt děsí,:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.11.2016 18:40

AFD procenta nepřibývají (nebo to lidi tají), Merkel snad bude znovu kandidovat. Absolutně nechápu..

To nevíme. Uvidíme. Trump toho naplácal jako Babiš a zatím:
Autor: K. Janyška Datum: 16.11.2016 9:06

jen slibuje každému všechno... Dzp.

Re: To nevíme. Uvidíme. Trump toho naplácal jako Babiš a zatím:
Autor: F. Lesniak Datum: 16.11.2016 10:26

A co kdo slíbil tobě?

Re: To nevíme. Uvidíme. Trump toho naplácal jako Babiš a zatím:
Autor: K. Janyška Datum: 16.11.2016 16:10

Věčně obscaný Lesniaku ? Dzp.

zatím Trump není v úřadu, tak nic nemůže.:
Autor: K. Křivan Datum: 16.11.2016 12:30

Musíme počkat do 20. ledna.

Nedělejte si iluse.:
Autor: A. Alda Datum: 16.11.2016 8:58

Francie, Anglie, Švédsko, Německo... jsou už tak zahlceny muslimy, že k žádné změně k lepšímu tam dojít nemůže. Leda ke změně k horšímu.

Re: Nedělejte si iluse.:
Autor: R. Morava Datum: 16.11.2016 10:20

To je právě ta otázka. Je 5 minut po nebo za 5minut 12. Bez obětí to už asi nepůjde ani teď. S malými obětmi teď ještě možná ano. Ale nikdo se k tomu nemá. Článek to píše dobře, za 5, 10 let už bude pozdě pro Francii, Británii, Belgii, Švédsko, možná Německo

Re: Nedělejte si iluse.:
Autor: R. Langer Datum: 16.11.2016 15:13

Jestli už není třičtvrtě na tři... :-(

Trump nobelovku nedostane:
Autor: F. Navr8til Datum: 16.11.2016 8:32

Vcelku souhlas, ale zdá se mi, že autor trochu načichl clintonovskou propagandou, že Trump je málem Putinova loutka. Obama s nobelovnou šířil světem konflikty, rozvrat a chaos. Trump zřejmě bude sázet více na jednání a obchod. A je o čem jednat: O postoji Ruska k silným ruskojazyčným menšinám v Pobaltí, o situaci v Podněstří, Abcházii. Jižní Osetii, o statutu Krymu, o spolkovém uspořádání na Ukrajině, o vyřešení situace v Sýrii, o využití nerostného bohatství v Arktidě, atd. Obvykle se tvrdí, že Trump je nevypočitatelný, ale konflikty chce řešit jednáním podloženým silou. Clintonová je vykresolována jako předvídatelná, ale mrskla by tam klidně atomovku.

Re: Trump nobelovku nedostane:
Autor: K. Křivan Datum: 16.11.2016 8:35

Problém Rusů v Pobaltí je, že jsou pouze rusky mluvící menšinou. Kdyby byli ochotni se naučit úřední řeč, neměli by ty nejmenší problémy.

Problém Rusů v Pobaltí je úplně stejný:
Autor: A. Alda Datum: 16.11.2016 8:59

jako problém Němců v Českých zemích po roce 1918.