15.7.2020 | Svátek má JindřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Americká tragedie (ale i západoevropská)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 65, poslední: 26.9.2018 20:50, přehled diskusí

Největší tragedie :
Autor: M. Pivoda Datum: 26.9.2018 20:50

Největší tragedií je dle mého názoru skutečnost, že svět funguje složitěji, než jsou tzv. hlídací psi demokracie (novináři) pochopit.

Největší můj zážitek z videa 25 minut pro mne byl nechápavý pohled jinak velmi úspěšného moderátora Štrunce. Ten moderátor evidentně nemohl pochopit a připustit si, že by faktické fungování českých důstojných institucí mohlo být až tak velké svinstvo. A ono skutečně je. Zde je ono video: https://www.reflex.cz/clanek/video/89868/drahos-mi-daval-premie-pak-na-me-poslal-obri-kontrolu-jeho-utoky-jsou-odporne-rika-sykova.html

Takže dělá mi dnes větší starosti nikoliv jeden další tragický český příběh, ale fakt, že nevidím žádné světlo na konci tunelu. Kdo je schopen to zamotané klubíčko rozmotat? Na to jsou novináři krátcí a je to určitě zcela nad rámec chápání nějakého českého občana Pepy z Depa.

Autor na téma Kavanaugh:
Autor: V. Lunák Datum: 26.9.2018 15:36

opomíjí mnohem podstatnější moment, který činí standardní výběr soudců SCOTUSu velmi zvláštním, čímž je, že téměř 90 % materiálů z období jeho působení v Bílem domě nebylo poskytnuto.

Jinak reference na Metoo je v tomto případě zcela zbytečná. Absolutně identický problém se řešil v roce 1990 při posuzování Clarence Thomase.

Skvělý článek, díky pane autore:
Autor: J. Kanioková Datum: 26.9.2018 13:18

Nové generace ideologů jsou čím dál šílenější.

Re: Skvělý článek, díky pane autore:
Autor: J. Holíček Datum: 26.9.2018 14:19

Sqělý článek !?. Až na top, že socha Svobody není kamenná. A tak je to s těmi autory pořád. Něco hezky začnou, a pak se zjistí, že pořádně neví o čem. :-))

Re: Skvělý článek, díky pane autore:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.9.2018 14:22

Nejste první, kdo vypíchne jednu ne až tak podstatnou věc, a na ní se točí jak čamburína.

Jinak k článku nic nemáte? Nevadí, úkol jste splnil.

Re: Skvělý článek, díky pane autore:
Autor: S. Deringer Datum: 26.9.2018 19:05

Ja myslel ze se tady diskutuje a zatim podle vas se plni ukol?:):):)

Je to hon na čarodějnice..:
Autor: J. Kanioková Datum: 26.9.2018 16:30

Ann Coulter varuje, že "každý bílý muž může být obviněn" jako Kavanaugh - https://www.aol.com/article/news/2018/09/19/ann-coulter-warns-that-any-white-male-can-be-accused-like-kavanaugh/23532451/?utm_source=zergnet.com&utm_medium=referral&utm_campaign=zergnet_3306970&ncid=txtlnkusaolp00001361

Re: Je to hon na čarodějnice..:
Autor: P. Grigar Datum: 26.9.2018 17:09

.. je to hon čarodějnic na nepohodlné chlapy. Hlavně takových, co by si už přes postel nevydělaly ani na vodu, nesolenou..

Americká tragedie? V Česku je jiný kraj, jiný mrav.:
Autor: M. Pivoda Datum: 26.9.2018 12:29

Od mládí jsem vášnivě fotografoval. Mám všechny fotografie od mládí seřazeny dle roků, jak následovaly po sobě. Podíval jsem se proto dnes na mnou pořízené fotografie před 36 lety, abych si přesněji připomenul onu dobu. Fotografie skutečně nelžou a stimulují lidský mozek k přesnějším vzpomínkám. Takže.

Politická vzpomínka. Na výzkumném Ústavu řízení, kde jsem tehdy pracoval se po roce 1968 vyškrtnutí z KSČ zoufale snažili dostat zpět do KSČ - a tedy zpět k moci (argumentovali tím, že po invazi roku 1968 byli zakládajícími členy obnovovaného Svazu československo-sovětského přátelství). Protože se jim ale nepodařilo dostat se zpět do KSČ, byly jim po roce 1989 přiděleny rehabilitační docentury.

Jiný kraj, jiný mrav. Jeden z vyškrtnutých z KSČ, Saša, patřil k vyhlášeným proutníkům. A jedna z ústavních dam (které jsem prodával vynikající slováckou slivovici a vylepšoval si tím svůj nízký plat bezpartijního zaměstnance) měla dokonalý přehled o tom, co se na našem slovutném ústavu děje. Ta dáma se mi svěřila, že Sašovu sexy kouzlu podlehly na jeho gauči v kanceláři úplně všechny dámy na našem ústavu. "Všechny?", zeptal jsem se nevěřícně. "I ředitelka?", dodal jsem. Irena tehdy odpověděla: "Úplně všechny!". Asi také proto byl Saša po listopadu 1989 zvolen do funkce nového ředitele demokraticky všemi hlasy, samozřejmě kromě mého hlasu.

Celý ten ústavní příběh jsem dokumentoval pro budoucí historiky. Spis a má cca 200 stran textu a dobových dokumentů a je na věřejně dostupné stránce v Google Sites. Závěr? V USA jsem strávil dohromady asi jeden rok života, takže o té zemi něco vím. Americká Socha Svobody se u nás nemůže červenat a kůň Svatého Václava má kamenný, a tedy nefunkční orgán. Zde v Česku není tedy co řešit.

Re: Americká tragedie? V Česku je jiný kraj, jiný mrav.:
Autor: J. Fridrich Datum: 26.9.2018 13:39

Hezké - trochu smutné, ale jistě pravdivé, pane Pivoda.... Mám podobné zážitky z té doby, které dodnes někteří naši pomatení vrstevníci říkají - " za zlatých komunistů "...

V podstatě:
Autor: J. Růžička 714 Datum: 26.9.2018 10:36

by každá v mládí odblaněná, mohla v padesáti žalovat, že to nechtěla a byla přinucena...

Socha :
Autor: T. Kočí Datum: 26.9.2018 9:34

ale není kamenná....Ocelová konstrukce od Brunela je oblečená měděným plechem.

Re: Socha :
Autor: J. Lepka Datum: 26.9.2018 9:38

Taky m.j. i proto se červenat nemůže. Měděnka, víte.

Však i ta naše EUropinda Jourová prohlásila,:
Autor: M. Krátký Datum: 26.9.2018 9:25

že byla taky před mnoha lety fakt hnusně přeříznuta - ale kým už prozradit nechce !!! Svět se řítí z kopce a brzdy již dávno shořely - hezký den, dnes ráno jsem trochu škrábal okna u auta

Re: Však i ta naše EUropinda Jourová prohlásila,:
Autor: R. Gramblička Datum: 26.9.2018 9:26

já taky. Zatracené mrazy a ještě takhle brzy

:
Autor: J. Jurax Datum: 26.9.2018 9:35

No jo, to víte, to je projev globálního oteplování. Nejezděte tudíž autem a nejezte luštěniny - obé produkuje skleníkové plyny!

Re: Však i ta naše EUropinda Jourová prohlásila,:
Autor: P. Grigar Datum: 26.9.2018 10:18

.. také jsem dnes "brousil sklo", na teploměru jeden stupeň pod nulou, to ještě chodím v kraťasech. Lidi, co se trousili na první ranní autobus, nějak divně koukali. No co, v každé rodině je něco.

Jenom aby ta strašná móda emerická nepřišla k nám, to co jsme v mládí považovali za oboustraně příjemnou kratochvíli, by nám ve zralém věku mohlo zlomit vaz. Sám sebe šacuji na několikanásobné doživotí v kasematech pod Špilberkem.. a v okovech!!

Je to dost jinak:
Autor: M. Valenta Datum: 26.9.2018 9:07

Když chci do politiky a chci hodně vysoko a k tomu mám hodně vyhraněné názory, tak musím počít s tím, že na mě někdy někdo něco vytáhne a může to být, jak je to zřejmě i v tomto případě, dost absurdní, tak absurdní jako moje názory, třeba na potraty.

Co se ruského ovlivňování voleb týká, jsou důkazů fůry, stačí náš Zeman a jeho kdesi na Hradě ukrytý spolupracovník bez funkce, Nejedlý. Kdybyste nevěděl ,tak to je ten s Putinem na displeji mobilu.

A Orbán? Toť klasická ukázka zkorumpovaného politika, který jen dokonale využívá a zneužívá chybnou migrační politiku Bruselu.

Re: Je to dost jinak:
Autor: J. Lepka Datum: 26.9.2018 9:40

Na rozdíl od stovek, ba tisíců zkorumpovaných politiků, co se na té vlně vezou. Máte divné příměry.

Re: Je to dost jinak:
Autor: M. Valenta Datum: 26.9.2018 11:05

Je to prosté. Reagoval jsem na toho o kom byla řeč.

Re: Je to dost jinak:
Autor: J. Zahrádka Datum: 26.9.2018 12:49

Pane Valento, "absurdní názory na potraty" jsou slova vskutku... absurdní. Chápu, že můžete být proti, stejně jako většina lidí dnes, ale absurdní je spíše rozšíření legalizace usmrcení lidského plodu. Začal s tím Lenin, pokračoval Hitler. No a pak se to rozneslo. Přesto bych řekl (byť se značnou mírou nejistoty), že možná většina světa dodnes potraty jako legitimní "řešení" neuznává. Označovat tedy odmítání potratů za "absurdní" je znakem nadutosti.

Maďarsko není vyšetřováno pro Orbánovu případnou zkorumpovanost. Tam prosím, asi jsou některé věci k prošetření. Ale za zkorumpovanost premiéra se neodnímá hlasovací právo čl. státu EU. Orbánovu případnou korupci bych tedy nespojoval s procesy, které se dějí v Bruselu proti Maďarsku.

Re: Je to dost jinak:
Autor: J. Vintr Datum: 26.9.2018 13:17

Ono je absurdní, že je zcela legální usmrtit nenarozené dítě v třetím měsíci vývoje a stát při tom ženě aktivně asistuje, ale usmrcení dítěte po dejme tomu osmém až devátém měsíci vývoje je trestný čin, postihovaný několikaletým vězením. Přitom jediný rozdíl mezi těmi dvěma možnostmi je pouhých pět nebo šest měsíců existence nenarozeného dítěte v těle matky.

Re: Je to dost jinak:
Autor: M. Valenta Datum: 26.9.2018 13:48

Absurdní je rovněž nutit někoho pod hrozbou vězení donosit nechtěné dítě. Jak se to řeší v oblastech kde tomu dodnes tak je, je Vám jistě známo.

Re: Je to dost jinak:
Autor: J. Zahrádka Datum: 26.9.2018 17:10

Nezlobte se, ale to je opět absurdní argumentace. Já nechci tolerovat dospělé ukrajince, kteří mi pod okny bytu dělají v noci neskutečný vyrvál. Ale kdybych je nechal roztrhat, jdu do basy. Přestože oni kašlou na lidi, kteří třeba druhý den musí za volant a v důsledku mikrispánku mohou zabít a zmrzačit několik lidí.

Re: Je to dost jinak:
Autor: J. Vintr Datum: 26.9.2018 19:58

Když někdo nechce dítě, tak buď nemá souložit a nebo má souložit tak, aby nedošlo k početí. V tom je svoboda rozhodování. Pokud už k tomu došlo, nerozhodují lidé o sobě, ale o nenarozeném člověku.

Re: Je to dost jinak:
Autor: J. Zahrádka Datum: 26.9.2018 17:05

Souhlas.

Re: Je to dost jinak:
Autor: B. Rybák Datum: 26.9.2018 15:05

Zcela s Vámi pane Zahrádko souhlasím! Maďarsko určitě není podrobeno ponižujícímu EU-procesu kvůli Orbánově neprokázané "korupci" (mnozí, trestu za své zlodějiny se ve svých zemích oprávněně obávající (např. Kalousek) nebo svými posty zkorumpovaní politici (např. Špidla) jsou "Bruselem" chráněni)!

Ve svobodné společnosti musí být vážně diskutován i názor potraty odmítající!

Musíte ke kompozitivní teorii, strýcu. Tam vysvětlení :
Autor: K. Janyška Datum: 26.9.2018 8:57

najdete. Ano, mezi tím co se děje tím co si lidé myslí, že se děje, je obří rozdíl... Dzp.

Re: Musíte ke kompozitivní teorii, strýcu. Tam vysvětlení :
Autor: J. Lepka Datum: 26.9.2018 9:43

Jako obvykle milý Janyško, K Cimrmanovi a jeho rovnici, tam je vše. Dokonce i sám Mistr to vyjádřil : Dort ist alles!

Re: Musíte ke kompozitivní teorii, strýcu. Tam vysvětlení :
Autor: K. Janyška Datum: 26.9.2018 19:11

Jako obvykle, ničemu z toho co píši nerozumíte. Delší texty dokonce ani nejste schopen přelouskat... Dzp.