Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vlada Sevcik

5. 11. 2007 21:09
Al Gore si cenu zaslouzi.

Dobry den, jsem rad, ze prestizni Nobelovu cenu za mir dostal Al Gore. O problem ohrivani atmosfery zpusobene zvysovanim koncentrace CO2 se zacal zajimat uz jako student v 60. letech, pozdeji se snazil na problem upozornit jako senator. Analyzou vzorku ledu v Antarktide bylo zjisteno ze teplota a koncentrace CO2 spolu tesne souvisi a ze nikdy za poslednich 650.000 let nestoupla koncentrace CO2 nad 300 ppm ( 0,03%). Nyni je cca 370 ppm!!! Al Gore by mohl sedet v predstavenstvu velke ropne spolecnosti a vydelavat pohadkove penize. Misto toho se jako jeden z prvnich snazi lidem vysvetlit, ze svoji cinnosti sami sebe ohrozujeme. To nejlepsi, s cim jeho kritici dokazali prijit, je, ze ve svem prilis velkem dome sam spotrebovava prilis mnoho energie a ze je tedy hypokrat. Ale ze za kazdy let letadlem plati, aby mohly byt zasazene stromy, ktere spotrebuji vyprodukovany CO2, ze rodina pouziva hybridni auta a ze na dome jsou slunecni kolektory, to uz kritici nedodaji. A take necekam, ze byvaly americky vicepresident bude bydlet ve ctyrpokojovem rodinnem domku. Potencialni problemy plynouci z rychleho a nerovnomerneho otepleni zemekoule jsou obrovske. President CR Vaclav Klaus dava Alu Goreovi hanlivou nalepku "environmentalista". Ja si myslim, ze Al je chytry clovek, ktery se umi podivat do budoucnosti a zalezi mu na tom, jestli jeho vnoucata budou moct zit v neznicene prirode a bez valek. Z knizky Modra, nikoliv zelena planeta od Vaclava Klause vsak jasne plyne, ze musime dusledne vazit, za kolik a jaka opatreni podnikneme. Z knizky Skepticky ekolog od Bjorna Lomborga zase ze nesmime svoji hlavu zamorit pouze nejhorsimi scenari vyvoje. Nicmene, tvrdit, ze lide na ohrivani atmosfery vliv nemaji, je hazard s budoucnosti a tvrdit, ze volny trh a racionalne uvazujici jedinci v nem vzdy zvoli pro ekonomii a planetu nejlepsi reseni je nesmysl. Napriklad trh s ropou a ropnymi produkty v USA je vse jen ne volny. Mimochodem, od more k obyvaku me deli jeden vyskovy metr. Neutopte me!

0 0
možnosti

wintersf

9. 11. 2007 7:48
Re: Al Gore si cenu zaslouzi.

vazeny pane, proc by al gore nemohl bydlet ve 4 pokojovem dome? protoze je novodoba slechta? co se tyce jeho cestnosti, a otevrenosti - pamatuji se ze velice kritizoval koureni v dobe kdy on a jeho rodina vlastnila tabakove plantaze. take se pamatuji, ze prohlasil ze bramborove chips a computerove chips jedno a to same jsou - so much pro jeho chytrost. kdyz behem jeho vicepresidency bylo srbsko bombardovano - ekologicka katastrofa novi sad + bomby s "limitovanym" plutoniem, tento novodoby spasitel se nijak moc nezabyval s tim jaky to bude mit dopad na globalni environment. jako vsichni politici, the best green jsou dollary.

0 0
možnosti

Magor Milda

1. 11. 2007 0:07
Huhu, huhu, Nobel Gore

ti norští socialisté mají zájem, ovlivnit US volby, tak ty milióny dali Alfrédovi. Má vysoké účty za elektriku, jeho soukromé letadlo také žere  gasolin nebo jak těm US- pohonným hmotám nadávají, tak může zase pěkně cestovat a hlásit nesmysly.

0 0
možnosti

P.L.

31. 10. 2007 21:36
Běsové jsou ekonomové

Ekonomové - novodobí preláti - jako je pan Mach, to jsou ti praví běsové. Kážou, jak jim jejich prelátský stav káže. Samozřejmě za příslušný  obolus.

Ekomomy pan Nobel nesnášel, věděl proč. A tak si ekonomové pro sebe vyrobili Nobelovu cenu sami.

Z těch řečí mám pocit, že meteorolové, ekologové, klimatologové jsou pořád větším přínosem pro lidstvo než ekonomové jako je pan Mach. Je symptomatické, že pan Mach píše pro tento server, odkojený marxismem-leninismem. Ne nadarmo M-L vždy kázal, že ekonomika je ta pravá základna a samozřejmě spolu s ekonomy.

Bohužel, stále platí stará americká zkušenost, že ekonom je člověk, který vám zítra vysvětlí, proč to, co včera předpověděl, se dnes nestalo. A to je snad jediná pravda, kterou nám tihle lidé mohou za svůj obolus nabídnout.

0 0
možnosti

Surfer

31. 10. 2007 18:00
Něco skutečně děsivého

   Dnes je totiž Halloween !  http://www.forbes.com/static_html/halloween/2007/algore.html" target="_blank" rel="nofollow">http://www.forbes.com/static_html/halloween/2007/algore.html

0 0
možnosti

Šnek

31. 10. 2007 15:03
Nic nikomu nenechat.

Všechno rozfofrovat a pro potomky budovat socializmus. Protože si parchanti nic lepšího nezasloužej.

0 0
možnosti

Šnek

31. 10. 2007 14:56
Norští politici rozhodli,

Omyl. Tři slepice a dva muži. A z těch dvou jeden ještě theolog. Tak vám musí být jasno, jaké je to rozhodnutí.

0 0
možnosti

citetel

31. 10. 2007 18:29
Re: Norští politici rozhodli,

tvuj prispevek o tobe vypovida vic nez si dokazes predstavit 

0 0
možnosti

CTOKOKOTOB

31. 10. 2007 14:44
Ale že jsou ty hrozny kyselé, viďte

;-P

0 0
možnosti

Jan Daniel

31. 10. 2007 13:35
nobelova cena za mír :-))))

No co, když tu cenu mohl dostat Arafat, tak proč by ji nedostal Al Gore, který aspoň nikoho nezabil. Tahle cena je tak zprofanovaná, že ji nelze brát vážně. Není to poprvé ani naposledy, kdy ji dostal někdo, kdo se o mír vůbec nezasloužil. Signifikantní pro tuto cenu je, že Gore ji dostal několik dní po tom, co byl britským soudem uznán za manipulátora vědeckými fakty. 

0 0
možnosti

cb

31. 10. 2007 14:30
Re: nobelova cena za mír :-))))

Al Arafat nebo Al Gore, to je jedno.

0 0
možnosti

i.h.

31. 10. 2007 13:30
Vidim, ze se do diskuse zapojil Bob, tak opet otazka jako na Dra Metelku:

jak je to s tou absorpci co2 v oblasti 1.5 - 14 mikronu, kolik  ze 100 jednotek vyzarenych z 0 mnm dospeje to mimoatmosferickeho prostoru pri momentalni koncentraci co2 ? A jaka koncentrace by byla treba pro 100% absorpci na techto vlnovych delkach  (rekneme 99.999% absorpci, abychom se nechytali na slovickach) ?  Tahle otazka musi byt ostatne v klimatologicke obci davno zodpovezena, protoze to je to prvni, na co se absorpcni fyzik, ktery tvrdi, "ze za to muze co2", musi ptat. Tak mozna staci jenom zalovit v pameti. Dekuji predem.

0 0
možnosti

Jan Daniel

31. 10. 2007 13:37
Re: Vidim, ze se do diskuse zapojil Bob, tak opet otazka jako na Dra Metelku:

co tady blázníte s fyzikou člověče, globální oteplování je politické téma 

0 0
možnosti

milanS

31. 10. 2007 12:06
Rychlokvaška

Nobelovu cenu dostávají významné osobnosti zpravidla až na sklonku života, když čas prověří, že to co hlásali, vymysleli, objevili  je opravdu tak zásadní a převratné. Co když se za deset či  dvacet let zjistí, že začalo globální ochlazování ... to bude rychlokvašný laureát cenu vracet ?

0 0
možnosti

huhu

31. 10. 2007 12:11
Re: Rychlokvaška

prihlaste se do vyboru... takoveho nekoho hledaji... urcite na vas daji...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz