13.8.2020 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

SVĚT: ... a Zaorálek mlčí

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
21.4.2008 17:48

wtf

tak ten článek je ale trocha uleteny.... ;-D;-D;-D proamerikan(Y)

20.4.2007 17:23

JIří Wagnere,Jiří Wagnere

Zjisti si nejdříve nž budeš psát blbosti, kolik stratrgických ponorek za 17 let vypustily do oceánů Spojené státy,doufám, že při tom neztratíš schopnost násobit. Hodně zdaru.Pomalu, ale jistě se připravuj na další vojenský debakl tvých vojenských přátelů.

20.4.2007 10:09

Nespad´ s ním vrtulník? Konečně?

Asi ne....škoda:-(

19.4.2007 11:53

Re: Re: Re: Re: Re: Pane wágnere a ono USA po zkončení studené války

takovou svobodu, jakou nam nabizeji USA, bych radeji nebral. Svobodu umrit hlady maji i v Severni Koreji. A svobodu strilet do svych spoluobcanu take radeji ozelim.

18.4.2007 21:11

web

Cooooollll Fotky!!!! - http://nacestach.kvalitne.cz/

18.4.2007 17:33

Re: Re: Wagnere Wagnere, ty demagogu

Jednoduše jsem tím chtěl říci, že kdo protestuje proti cizí vojenské přítomnosti u sebe doma, nemusí nutně protestovat proti všemu, co se kde ve světě šustne. Proto jsou autorovy vývody o Zaorálkovi a radaru demagogie.

Jak jednoduché. ;-)

18.4.2007 13:46

Re: Fake Čechu,

Nepište bláboly, rusové provedli více ostrých zkoušek jaderných zbraní než američani. To víte že je použili.

18.4.2007 13:45

Re: Re: Fake Čechu,

Ano. Pravdu má Skeptik a vy píšete bláboly.

18.4.2007 13:44

Re: Hm, takže podle Vás USA exportují technologie na výrobu šmejdu,

Já sice chápu že vám moderní technologie nic neříkají, ale příjmu USA z obchodu a z licenčních práv jsou obrovské. Proč by měli vyrábět něco, co dovedou v Číně vyrobit levněji?

18.4.2007 13:43

Re: Re: Re: Znovu

Zásoby nafty v USA jsou obrovské, jen její těžba z břidlic je drahá. Proto dovážejí. Při ceně přes 80USD/barel se těžba v USA vyplatí.

18.4.2007 13:40

Re: pepe, Vy jste vážně případ

Pokud zrovna Vám řezník šoustá manželku, tak si nemusíte myslet že to u nás chodí taky tak. To je problém exponentů levice, že se domnívají že jsme všichni stejní proletáři, ale ve skutečnosti jsme každý jiný.

18.4.2007 9:13

HistorieRe: Re: Nevím proč se se mnou přete, Nijak jsem neujel.Re: S těmi Falklandami jste ujel a to tak, že HODNĚ

Byly objeveny britským mořeplavcem Johnem Davisem roku 1592, ale první kolonie (francouzská) založena až 1764. Poté krátce v španělském držení, až je roku 1820 osídlila Argentina. Roku 1833 ostrovy okupovali Britové. V roce 1914 došlo u ostrovů k bitvě mezi britskou a německou námořní eskadrou. Argentina která britskou okupaci nikdy neuznala a po letech jednání (od 1966) ostrovy roku 1982 vojensky obsadila. Po krátké argentinsko-britské válce o Falklandy (jaro 1982) vypudila britská vojska Argentince z ostrovů. Vztahy mezi Spojeným královstvím a Argentinou byly plně normalizovány až roku 1990, aniž by se však Argentina vzdala nároků na Falklandy (resp. Malvíny), jak uvádí nová argentinská ústava z roku 1994.

18.4.2007 8:59

Správně, smrsklo. Vidím že existuje záporná agresivita dle názoru některých arogantů.Re: Re: Nevím proč se se mnou přete, Nijak jsem neujel.Re: S těmi Falklandami jste ujel a to tak, že HODNĚ

Pokud chcete tvrdit že Falklandy neexistovali dokud nebyli britské nemohu se jen usmívat, musím řvát smíchy. Ale protože znám i cesty kapitána COOKA tak mě to nechává klidným. taže pane nashle. O Falklandy se totiž bojovalo i po jejich zabrání a po vzniku Argentinského státu. ;-)

18.4.2007 7:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CRUTONE . . . .

Nejste schopen obhájit v diskusi svoje tvrzení a musí to za Vás dělat někdo jiný. Není právě tato neschopnost spojena s debilitou a kreténismem?

18.4.2007 7:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane 1984 . . .

BuBu, to že jste sprostá diskutérská nula, to už víme. Teď si musíme Vaši chrakteristiku doplnit - jste sprostá a PROLHANÁ nula. Nikde jsem se k nějakým slovům generála Solovcova nehlásil.

18.4.2007 7:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paráda, jeden z těch . . .

Už jsem výše napsal, že Vaše pojetí chápu. Myslím si však, že Vámi uváděné rozšíření pojmu genocida povede k praktickým problémům s identifikací skutečné genocidy. Je mi docela proti mysli zahrnovat například židovský holokaust a genocidu v Kambodži, které jsou spojeny s miliónovými lidskými oběťmi, do jednoho pojmu s politickými procesy v Československu nebo USA v padesátých letech. Tímto způsobem by také bylo možno označit za genocidu např. důsledky nějakých nutných ekonomických reforem - vždyť řadě lidí se negativně změní podmínky jejich života.

18.4.2007 6:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro odborníky na genocidu

1) Myslím si, že pojmy se mají používat ve smyslu většinového chápání. To není žádné bazírování na detailech, ale nutnost. Pokud se budou bezdůvodně "rozmazávat" pojmy, tak se po určité době nedomluvíme.

2) Pokud někdo použije jinou definici než je všeobecně uznávaná, měl by být připraven ji v diskusi SLUŠNĚ obhájit. BuBu se však velkopansky a urážlivě obořil na jednoho z diskutujících, takže si za ostré odsudky může sám.

3) Vcelku chápu Vaše motivy pro přijetí širší definice genocidy. Chci však upozornit, že poté bude velmi obtížné genocidu v praxi identifikovat. Politické zápasy se nevyznačují džentlmenským pojetím a v historii každého státu lze najít etapy na které by Vaše pojetí genocidy pasovalo (např. období mccarthismu v USA).

18.4.2007 6:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane 1984 . . .

. . . jak jste si jistě všiml, diskutujete s Rudým blbem, který se hlásí ke slovům generála Solovcova ! Jistě není co dodat ! O takových byl můj příspěvek ! R^

18.4.2007 6:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CRUTONE . . . .

. . . . jako debil jsi se narodil . . . . a jako kretén umřeš ! Více k Tobě nelze dodat !Rv

18.4.2007 2:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paráda, jeden z těch . . .

Když se podíváte do anglické verze wiki, zjistíte, že je tam běžně uváděna Stalinova genocida v CCCP. V ruské verzi jsou tyto zmínky "taktně" zamlčeny. Když kdysi byla projednávána mezinárodní konvence proti zločinům genocidy, návrh zahrnoval i zmínky politických vražd a akcí proti osobám s jiným politickým názorem či sociálním (chceteli, tak třídním) statusem. CCCP však byl proti takové formulaci a jako diplomatický kompromis bylo toto změněno.

Za genocidu lze brát i likvidaci určité skupiny - u nás byla za komunistů zlikvidována celá skupina živnostníků, soukromých rolníků  (nechceš do družstva -jdeš do lágru), jakýchkoli soukromníků. Doprovázeno vyvlastněním, znárodněním, vysídlením z vlastních gruntů, domů atd, dvěma velkými vlnami emigrace (48 a 68). Zlikvidovali ostatní politické strany (komunisti paradoxně zlikvidovali i svoji "matku" - socdem). Cílená likvidace odbojářů ze západní fronty...O likvidaci církvevním představitelů jste jistě také slyšel.Samozřejmě, komunista v tom jakýkoli náznak genocidy popře. Pozornější člověk si však nemůže nevšimnout mnoha shodných jevů, ať to nazveme totalitou nebo genocidou.Stalin nechal své politické oponenty běžně vraždit -Trockij se před ním neuchránil ani v exilu kdesi v Mexicu (zabit sekáčkem na maso). Je to součást politické genocidy nebo ne ? U nás paralely v likvidaci Horákové či i vlastních soudruhů- komunistů Slánského a Clementise.

18.4.2007 1:52

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro odborníky na genocidu

Jde o to, že zvláště v takovýchto diskusích není třeba bazírovat na každém slůvku. Mohli bychom takto diskutovat hodiny, a jistě by se různých definic objevilo více, ani ta wikipedia není příliš podrobná, použil jsem ji jen jako rychle nalezitelný zdroj. Pohled BuBu byl jistě osobitý, ale legitimní - nemá cenu se na něj hned vrhnout s ostrými odsudky za to , v jakém kontextu slovo genocida použil. Mimochodem, i ta základní definice ve wiki zmiňuje genocidu nejen jako fyzickou, ale i mentální újmu.

18.4.2007 1:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paráda, jeden z těch . . .

Když byla v Československu po roce 1948 genocida, tak proč nejsme v encyklopediích uváděni jako typický příklad genocidy?

18.4.2007 1:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro odborníky na genocidu

Já jsem vycházel ze všeobecně uznávané definice genocidy, tak jak je uvedena v úvodu hesla Wikipedie. To co uvádíte je názor jednoho odborníka. Určitě jeho pojetí stojí za úvahu, avšak jeho definice všeobecně přijata není.

18.4.2007 0:25

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro odborníky na genocidu

According to R. J. Rummel, genocide has 3 different meanings. The ordinary meaning is murder by government of people due to their national, ethnic, racial, or religious group membership. The legal meaning of genocide refers to the international treaty, the Convention on the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide. This also includes nonkillings that in the end eliminate the group, such as preventing births or forcibly transferring children out of the group to another group. A generalized meaning of genocide is similar to the ordinary meaning but also includes government killings of political opponents or otherwise intentional murder. It is to avoid confusion regarding what meaning is intended that Rummel created the term democide for the third meaning. n;12]

18.4.2007 0:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro odborníky na genocidu

Nahoře máte jen malý výňatek z anglické wikipedie. Můžete ho přeložit a pak posoudíme váš překlad.

18.4.2007 0:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro odborníky na genocidu

Přečtěte si celý článek pořádně,

18.4.2007 0:03

Re: Re: Re: Re: Re: Pro odborníky na genocidu

Máte problém s porozuměním psaného textu.

18.4.2007 0:02

Re: Re: Re: Re: Re: Pro odborníky na genocidu

V anglické Wikipedii je pojem genocidy spojen s úmyslem zničit národnostní, etnickou, rasovou nebo náboženskou skupinu. Není tam nic o politické skupině. Takže Váš příklad s politickými oponenty není relevantní.

17.4.2007 23:57

Re: Re: Re: Re: Pro odborníky na genocidu

Ano začínáte to chápat přesně. Došlo ke zrušení pluralitního systému politických stran. Byla zavedena ústava zakotvující jednu vládnoucí politickou stranu (KSČ), byla okleštěna svoboda, (názorným příkladem byly ostnaté dráty na hranicích, berlínská zeď, pracovní lágry. Svoboda slova, projevu, shromažďování, svoboda cestovat. O náboženské svobodě, dopadech na kulturu, jazyk atd., si jistě už popřemýšlíte sám.

17.4.2007 23:55

Těžké diskutovat se Zaorálkem

Nikdy předtím mne nenapadlo, že on je takovej na mysli "ochuzenej". Mně to připadá, že se tvrdé stranické jádro ČSSD semklo " proti všem", kteří by je mohli ohrozit a teď už jen jedou na té nejpopulističtější vlně ("zařídíme se a budeme konat podle veřejného průzkumu")