23.7.2021 | Svátek má Libor


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 25.6.2021 14:17

To je velmi dobře napsaný a konstruovaný článek. Zvláště chválím začlenění infografiky. Člověk v tom má obvykle guláš, když se píše o cizích parlamentech. Díky.

V. Klepetko 25.6.2021 21:58

Už asi tři roky se snažím najít v článcích Mariana něco, s čím bych nějak výrazně nesouhlasil. Nebo si alespoň od něj přečíst něco nezajímavého.

Nedaří se:-))

V. Zurek 25.6.2021 11:18

Clanek je dostatecne dobry, nema cenu se o nejakych chybach rozpovidat, to by trvala dlouho. Jen snad se muze dodat, ze hlavnim kucharem v tomto gulasi je Center strana se svym sefem, jmenovite Annie Lööf, kterazto dama ma vskuttku neskutecne a nevyslovene prani - byt premierem(!). Zatim jen micha tim gulasem a vyjadruje se obcas tak, obcas jinak. Poznamka. Socialni demokrate maji jen dve ambice: 1. Chopit se moci, 2. Tu moc udrzet za kazdou cenu

D. Bowman 25.6.2021 14:28

A jejda. Jednou jsem omylem viděl rozhovor s tou paní. Ambiciózní, ne moc chytrá, už vůbec ne moudrá, velmi poticky korektní (naivní až vypatlaná) politická kariéristka - toť byl můj dojem.

Jinak, kdo nehraje o moc, tak nepochopil jakou hru hraje. Což je obvykle klasicky liberální pravice, která nemá ideologické ambice moc státu rozšiřovat a její proponenti nemají potřebu se schovávat za kolektivismus tj, ani organizovat nějakou utuženou útočnou frontu.

A tak prohrávají, kde se dá. A tak maximálně Konzervují, předešlé výdobytky levice a občas opatrně křičí 'Stop, ne tak rychle, je nám špatně.'...zatímco se jim progresivní levice směje do ksichtu a mašíruje jako o závod za použití všech možných technik a rétorik, bez ohledu, zda jsou pokratecká, či dávají logický smysl.

J. Herodek 25.6.2021 10:30

Nechci uvádět čísla, nejsou ověřená, ale jsou prezentovaná důvěryhodnou známou osobností. Skandální počet švédských rodin požádalo o azyl v USA a Kanadě. Řádově desetitisíce. Počet policistů co složili funkce jdou do tisíců. Švédové se zbláznili.

L. Frankel 25.6.2021 7:44

Švédsko se do 5 let stane rozvojovou zemí .

S. Zemitý 25.6.2021 6:56

Takhle roztříštěný parlament po příštích volbách mít asi nebudeme, ale při rozdělení hlasů 24% + 24% +24% + 15% pro etablované strany či spojenectví a zbytek pro dvě, které prolezou s odřenýma ušima, nedává moc nadějí pro stabilní vládu ani v Česku. Mám se bát více této varianty, nebo té, ve které vznikne stabilní vláda s piráty coby vedoucí silou a obsazení ministerských postů jejich nominanty, kterými se tuhle už pochválili ?