18.5.2022 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

ŠVÉDSKO: Srdíčka lásky k muslimským imigrantům

Tak se zdá, že pokrytectví švédských multikulturních socialistů nezná hranic. Už jim zřejmě nestačí, že ještě nedávno hrdý a pracovitý vlastní národ přetvořili během několika desetiletí v línou, nezodpovědnou a na státu závislou socialistickou volební většinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pražák 8.1.2015 7:42

Re: paní Netzer

Doufám, že vám vztah Nového a Starého zákonu vysvětlí někdo schopnější, než jsem já. Nemám ani vyjadřovací schopnosti, ani čas, ale hlavně by to asi bylo marné. V islámu obdobná kniha jako O dobých skutcích od M. Luthera pravděpodobně neexistuje. Doporučuji ke čtení.

Pro info: Verše koránu podle zaměření a obsahu: Nenávist k nemuslimům - 349 veršů, Násilí a brutalita - 180 veršů, O ženách - 108 veršů, O sexu - 71 veršů, Pomoc druhým - 69 veršů, O rodině - 25 veršů, Náboženská tolerance - 11 veršů, Zahalování žen - 4 verše, Bití žen - 1 verš

P.S.: už máte po raní modlitbě?

J. Holič 8.1.2015 11:41

Re: paní Netzer

Tak si to shrňme: nepovažujete se za dosti schopného k vysvětlení vztahu nového a starého zákona, ale přitom jste si jistý, že násilí a špatnosti propagované ve starém zákonu, jako v bibli nejsou. Jenže ty texty tam jsou. Vy tvrdíte, že jsou překonané (tedy že náhled nového zákona je střízlivější a pacifičtější), což jsem nikdy nepopíral - nic to nemění na tom, že bible drastické pasáže obsahuje a to hojně. To je prostě fakt. Bible obsahuje i nz, který mnohdy stojí přímo proti tezím a postupům starého zákona - to je také fakt. Vy zcela správně předpokládáte, že se mají křesťané řídit především druhou, mírnou částí bible. Ale kvůli předsudkům odmítáte připustit, že je to s koránem stejné. Také obsahuje pasáže, které vedou k nenávisti ostatních, stejně jako obsahují takové, které jdou významově zcela opačně. Kolik najdete lidí, kteří se doslova řídí celou biblí? Asi nikoho - nelze to. Stejně tak nenajdete nikoho, kdo by se řídil doslova celým Koránem. Také to nelze. Ani fanatici z ISIL se jím doslovně neřídí, jak potom můžete spojovat jejich činy a islám a přitom tvrdit, že všechna ta zvěrstva radí Korán a tudíž je takový z podstaty islám? To je přeci nelogické, ne?

J. Pražák 8.1.2015 16:45

Re: paní Netzer

O křesťanských teroristech pravidelně páchajících teroristické útoky jsem neslyšel. O muslimských slyšíme denně. Nevím jakého jste vyznání. Křesťan asi ne, tomu neodpovídá vaše znalost bible, možná jste ateista, ale spíše dle vašich názorů sympatizujete s islámem. Neuvažujete o přestěhování do některé z 57 muslimských zemí, které by byly vašim hodnotám o hodně bližší? Musí být pro vás frustrující být v opozici s naprostou většinou obyvatel, dedukuji z reakcí na vaše komentáře. Dtto pí Netzer.

J. Holič 9.1.2015 8:05

Re: paní Netzer

A já už se bál,že se chystáte použít nějaký argument! A neplytvejte energií,útěky typu "na vás je argumentů škoda", nebo "s vámi nemá cenu diskutovat" jsem tu už místo racionalnich odpovědi četl tolikrát...

J. Pražák 9.1.2015 8:20

Re: paní Netzer

Už máte sbaleno na cestu do Arábie i s rodinou?

P.S.: i partnery k diskusi si vybírám. vy mezi ně už nepatříte, tak se nenamáhejte.

J. Holič 8.1.2015 11:59

Re: paní Netzer

A zdá se, že lpíte i na odpovědích na bezpředmětné otázky, takže vám odpovím (raději šířeji, abych předešel další podobným nesmyslům na toto téma): Ne, nemodlím se, nevěřím v existenci něčeho, k čemu by motlitby měly mířit.

M. Baloun 7.1.2015 21:18

Re: paní Netzer

dle vaší argumentace se ukazuje býti pravdou že logika je pro ženy věcí neznámou

H. Lukešová 7.1.2015 22:37

Re: paní Netzer

Ne tak docela. Já problém islámu a islamizace chápu. Srovnávat Bibli a Korán. Ve SZ jsou texty historické a věroučné. Věroučné texty ve SZ neobsahují násilnosti, historické popisují dějiny dobývání, Jozue o dobývání Kanánu, oblíbené pasáže antisemitů...(vyhubit jako klaté, antisemité to používají jako klacek na Židy). I ve SZ jsou motivy odpuštění, Josef odpustil svým zlotřilým bratrům, kteří ho chtěli zavraždit a nakonec prodali do egyptského otroctví. Starý zákon je také ušlechtilá kniha, kdo tvrdí opak je buď antisemita a nebo hlupák.

J. Holič 7.1.2015 23:40

Re: paní Netzer

Takže když bůh přikázal zabít muže, který sbíral dříví v sobotu, je to věroučné, nebo historické? :-)

J. Holič 7.1.2015 20:52

Re: paní Netzer

Platnost starého zakona není v novém zpochybněna.Nedává smysl,aby tentýž bůh nařídil lidem někoho zabít za to,že pracuje v sobotu,nechal vyplenit města včetně žen a dětí i zvirat a přitom preferoval mír a odpuštění,jak je tomu v nz.Z logiky věci plyne,že autoři bible prispusobili text době a prostředí. Totéž však platí u Koránu. Nikdo proto nemůže vnímat bibli,nebo koran jako dokonalou doslovnou pravdu. I fanaticti teroristé si z koránu berou jen to,co se jim hodí. To,že muslim musí doslova a na 100% dodržovat Koran,je jen výmysl extremistů,ať už těch muslimských,tak i těch islamofobnich.

J. Pražák 7.1.2015 20:56

Re: paní Netzer

To je věc názoru. Ale o křesťanských teroristických skutcích v 21. století jsem ještě neslyšel.

J. Holič 7.1.2015 23:41

Re: paní Netzer

Ale ve století předcházejícím určitě ano. Znamenalo to snad zločinnost křesťanství?

J. Pražák 8.1.2015 7:50

Re: paní Netzer

Neuvědomuji si, že by kdykoli v dějinách v nějakém islámském státu křesťané nebo příslušníci jiných náboženství prováděli nepřetržitou řadu atentátů a teroristických útoků jak to dělají islamisté v Evropě. Pouze boje mezi frakcemi křesťanů (Albigenští, husité, selská válka v Německu,,,), ale i to je dávná minulost. Zlo je v samé podstatě islámu.

J. Holič 8.1.2015 9:00

Re: paní Netzer

Nevíte snad, jak šířil víru řád Německých rytířů, co byly křížové výpravy atd? Taky byste řekl, že zlo je podstatou křesťanství? A fakt, že je to dávno, může něco změnit na samotné podstatě nějakého náboženství, které tu je už tak dlouho a o které (podstatě) tvrdíte, že je u islámu zlo a u křesťanství ne?

J. Pražák 8.1.2015 9:09

Re: paní Netzer

Neodpověděla jste na moji otázku.

J. Holič 8.1.2015 10:18

Re: paní Netzer

Na kterou? Otázka bývá zakončena obvykle otazníkem. Myslel jsem, že to víte... To vysvětluje, proč chcete odpověď na nepoloženou otázku, ačkoliv jste na mé otázky raději neodpověděl...

L. Křivan 7.1.2015 21:20

Re: paní Netzer

Nechci mít muslimy v Evropě.

J. Kanioková 7.1.2015 21:41

Já taky..

J. Kulheim 7.1.2015 16:59

ad. pan Holič- Kolik islámských přistěhovalců zaměstnáte?

Pan Kříž je podnikatel a dává práci lidem, kteří živí rodiny. To jsou lidé, kteří mají plné právo říct svůj názor. Podle mého názoru by lidí, kteří jsou napojeni na "státní" tj. peníze daňových poplatníků, neměli mít vůbec právo se k tomu vyjadřovat.

O jakém bezpráví vůči 99% muslimů mluvíte. On je někdo šikanuje, trýzní apod.? Vždyť ať si v klidu žijí a ostatní nechají také žít, tam kde se narodili. Tady naši rodiče museli tvrdě pracovat, aby vybudovali prosperující společnost. Teď sem dojdou přistěhovalci, kteří na tom nemají nejmenší podíl a za pomoci socialistů, to pěkně rozkradou. Přitom se budou ohánět jakýmsi bezprávím, které nedokážou ani slušně definovat.

Kdo je tady bude živit? budete je živit vy? Dáte jim přístřeší? To nech udělají jiní. Co tady budou dělat? Kolik jich zaměstnáte? Odhadl bych, že žádného.

Stanou se z nich flustrovaní jedinci, kteří si dříve nebo poději uvědomí, že v zemi, do které se přistěhovali třeba jejich rodiče, jsou lidé 2. řádu. Jak jsou dobří běžte vykládat těm pozůstalým po bombovém atentátu.

Pokud máte rád islám a vyznavače tohoto náboženství, tak se přestěhuje za nimi třeba do Sírie, Iráku a p. tady nechejte žít lidi, tak jak jsou zvyklí

S. Netzer 7.1.2015 17:04

Re: ad. pan Holič- Kolik islámských přistěhovalců zaměstnáte?

Svatá prostoto.

J. Veselý 7.1.2015 17:20

Frau Netzer -

Tak nám Frau Netzer podrobně popište, co si od muslimské imigrace slibujete. Pracovní sílu? Asi těžko, už teď máme desítky milionů vlastních nezaměstnaných. Multikulturní obohacení? Na to by jich stačila setina, pokud by vůbec bylo o co stát. Pocit vykonaného dobra? Klidně, ale za svoje. Nebo co vlastně? Pravidelně tady svými výkřiky napadáte každého, kdo si dovolí s vámi nesouhlasit, ale argumenty žádné nemáte. Vám podobní přivedou Evropu k občanské válce a ještě na to budou hrdí.

J. Holič 7.1.2015 17:29

Re: Frau Netzer -

Proč by se měla muslimská imigrace oddělovat od zbylé imigrace? A popravdě - jen díky imigraci zastavilo (nebo výrazně zvolnilo) vymírání obyvatel ČR. Ostatně nemálo z těch imigrantů ze svých daní platí náš nenažraný stát.

M. Prokop 7.1.2015 17:44

Re: Frau Netzer -

Proč by měla? Podle mne by neměla.

Ovšem skutečností je, že se vědomě odděluje. Zůsobem života, požadavky, morálkou.

S. Netzer 7.1.2015 17:47

Re: Frau Netzer -

Tak to je tedy opravdu síla. :-))))

L. Křivan 7.1.2015 17:50

Proč ?

1) Protože pokud s odporem neodhodí islám jako hnusnou středověkou ideologii, pak se nemohou stát součástí evropské civilizované společnosti.

2) "vymírání obyvatel ? "   Nepotřebujeme kvantitu ale kvalitu. Nekvalitní kvantita je zátěží, a je lépe ji nemít.

3) "nemálo z těch imigrantů ze svých daní platí náš nenažraný stát"  Kecy, kecy, kecy. Pitomé fašoislamofilní lži.  Někteří immigranti daně platí, ale většina muslimských immigrantů stát víc zatěžuje než prospívá. Celkový výsledek je zátěž, ne prospěch.  (alespoň zde v Německu).

J. Holič 7.1.2015 18:18

Re: Proč ?

1.) Tak to je ale úžasně nestředověký názor civilizovaného jedince! :-D ... (To byla ironie)

2.) Myslíte si, že kvalitních 10 pracujících uživí 1000 důchodců lépe, než 1000 různě kvalitních pracujících? Navíc pokud tu vymřem, bude celkem fuk, že ten jeden poslední důchodce kdysi dobře pracoval, ne? Navíc celý náš národ je vlastně tvořen přistěhovalci. V USA také a že by byly USA zrovna slabou ekonomikou...

3.) "Pitomé fašoislamofilní lži" - dokažte to. Já vám mohu dokázat, že to kecy nejsou: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/254832-imigranti-jako-vyzirky-socialnich-davek-mytus-tvrdi-evropska-komise/

J. Schwarz 7.1.2015 22:13

Re: Proč ?

To, že by Evropa bez imigrantů vymírala je pitomost. Co se děje je stárnutí populace v důsledku prodlužování průměrného věku dožití. Řešit tenhle problém populačním růstem je nesmysl, protože pokud nepočítáte s válkou nebo epidemií zmutované chřipky pak dnešní mladí budou taky jednou staří a problém se vrátí s větší silou. Vždyť už teď máme 10% nezaměstnaných / a zřejmě nezaměstnatelných, jinak by se pro ně práce našla /. Že by pracovali ve zdravotnictví nebo péči o seniory je iluze, tolik Matek Terez mezi nezaměstnanými opravdu nenajdete. Stejně to nakonec dopadne tak / to jsem optimista / že v občanské válce budou muslimové poražení a vykopnuti z Evropy spolu s těmi, co je sem přitáhli.

J. Holič 7.1.2015 23:45

Re: Proč ?

Já psal o ČR, které klesal počet obyvatel (více jich umíralo, než se rodilo a přicházelo). To byl fakt. Dnes nám populační růst/pokles zajišťují ve velké míře i přistěhovalci. to je fakt, s tím nic nenaděláte.

J. Pražák 7.1.2015 20:27

Re: Frau Netzer -

Snížení počtu obyvatel by bylo velmi přínosné. Vadilo by pouze socialistickým dobrose*ům, kteří se bojí, že by nemohli udržet sociální stát a průběžně financovat penzijní systém. A také by přišli o voličské hlasy těch, kterým naslibovali bezpracný život na dávkách. Ale v tom se velmi mýlí. Zejména muslimští přistěhovalci od státu budou více dostávat než přispívat.

J. Pražák 8.1.2015 7:58

Re: Frau Netzer -

Protože integrace se zločinci, kteří cíleně rozleptávají stávající systém s cílem ho zničit (možná ne všichni, ale určitě s pár procenty velice nebezpečných zločinců) je zrada na vlastní zemi a národu, dokonce podpora genocidy. Lépe z bezpečnostních důvodů nepřijmout ani jednoho muslima. Mají možnost žít v 57 muslimských zemích na světě, kde se budou cítit jako doma.