18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

ŠVÉDSKO: Splní se sen Miloše Zemana?

Ve svém rozhovoru s redaktorem Reyem Korantengem v TV Nova 22.1 2018 odpověděl Miloš Zeman na otázku, co je jeho snem pro Českou republiku, následujícími slovy: „Můj sen je, že Česká republika by měla směřovat ke skandinávskému modelu sociálního státu, protože tento model je nejúspěšnějším v celé Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Štěpánek 16.2.2018 23:55

A proč ti dobří lidé ze Švédska

Po tolika úspěšných migracnich vlnách nereknou italum a turkum o přídavek. Vždyť by to bylo tak pěkné a lidské! Autor zná odpověď zajisté.

I. Teren 16.2.2018 22:07

Well

...aj v byvalom CSSR boli ludia, ktorym socialisticka totalita nevadila. Pravdepodobne ich bola vatsina.

L. Novák 16.2.2018 21:56

Miloš Zeman je velmi schopný ekonom?

Nesmysl! Zeman je pouze všehoschopný žvanil!

J. Kanioková 16.2.2018 18:59

"Podaří se Miloši Zemanovi uskutečnit

skandinávský model v Čechách?" Nepodaří. Alespoň ne tak, jak je to ve Švédsku. Švédský "humanismus" rozhodně není vzorem k nápodobě, alespoň co se týče Islámu. Švédsko ničí především politická korektnost, a cenzura a odpor proti všem, kdo nesouhlasí s vládními postupy, tak to tam začíná být stále horší..

Panu autorovi se švédský systém zamlouvá a chválí jej dál, tak jako dřív, i když se mnohé hodně změnilo- "2015 - ŠVÉDSKO: Na cestě do socialistického pekla? - http://jdem.cz/du5nr3 ... 2016 POHLED ZE ŠVÉDSKA: Nejsme ráj, ale vždy jsme byli humanitární zemí - http://jdem.cz/du5pq8

Katerina Janouch: Už se ve Švédsku necítím bezpečně - https://samnytt.se/katerina-janouch-jag-kanner-mig-inte-trygg-i-sverige-langre/

Policie v Göteborgu: Vrací se teroristé, kteří se "necítí tak dobře", dostanou pomoc - http://www.friatider.se/polisen-i-g-teborg-terv-ndande-terrorister-som-inte-m-r-s-bra-ska-f-hj-lp

SaveMySweden - https://www.facebook.com/SaveMySweden/.... http://imittsverige.blogspot.cz/

J. Kanioková 16.2.2018 19:24

Re:

Investujte do migrantů, abyste zabránili bouřím v Evropě - http://www.savemysweden.com/invest-migrants-avert-nuclear-bomb-unrest-europe/

Logika ???

J. Sinnreich 16.2.2018 16:36

Svedska realita

Švédská ministryně pro kulturu a demokracii Alice Bah Kuhnke navrhuje, aby Švédsko přijalo s otevřenou náručí a znovu integrovalo ty migranty, kteří původně dostali azyl ve Švédsku, pak odcestovali na Střední východ, kde bojovali na straně ISIS, a nyní se vracejí zpět do Švédska. Jde prý asi "jen" o 300 islámských radikálů.

"Musíme je vrátit zpátky do naší demokratické společnosti, musíme jim dát šanci" prohlásil tento výlupek soudnosti. Připustila při tom, že Švédsko nemá ponětí o tom, kolik radikálů je ještě radikálních a kolik se napravilo.

Je zvláštní pozorovat, jak kdysí dobývačný a hrdý severský národ statečných bojovníků pracuje na vlastní sebevraždě vlivem ztráty soudnosti a pudu sebezáchovy.

I. Hendrych 16.2.2018 15:43

OK.

Výborně napsáno co je v praxi prožito...zdejší zemanova galerka tuto objektivitu určitě nestráví.

M. Prokop 16.2.2018 16:21

Re: OK.

Ono to bude těžko stravitelné hlavně pro Švejdy.

V. Pavelka 16.2.2018 16:38

No

Švédsko bylo dlouhá desetiletí mimo válečné blbnutí Evropy , a komunitní spůsob života , jim nastavil základní podmínky jejich směřování a to že "nepodvádí a nekradou ,"toto je dospozice pro socialismus specificky skandinávský, a u nás těžko okopírovatelný.

A. Nový 16.2.2018 17:54

Re: OK.

Zeptejte se Jaro Nováka čím se živí. Pokud řekne pravdu, tak okamžitě pochopíte, proč všechno chválí i když to stojí za starou belu.

J. Kanioková 16.2.2018 19:45

U článku to je -

http://jdem.cz/du5pq8

J. Vintr 16.2.2018 18:17

Re: OK.

Ten pán se dívá na realitu hodně růžovými brýlemi. Pokud mu je míň než sedmdesát, tak se ještě dožije toho, jak strašně moc se plete.

P. Klíma 16.2.2018 13:44

Zajímavé informace. A spousta lží a nálepkování 🦍...

Nedá se to dočíst do konce.

Z. Pešek 16.2.2018 12:25

Jaro, jste mimo

Blouznivec Jaro píše cosi o profesionálních školkách pro Romy, ale my máme školky, možná jedny z nejlepších na světě a jsou otevřené všem.A Sýrie? Kdo tam vlastně dnes bojuje proti komu? Ale pan Jaro to ví....................ach můj Bože!

I. Schlägel 16.2.2018 12:08

K úspěchům Švédska patří

stav kdy ..."neprotestují, protože vědí, že tyto peníze se nerozkradou a že za to mají fungující zdravotnictví, školství a další věci"... K nerozkrádání veřejných financí ČR nemá severskou tradici ani schopnost tomu účinně bránit. K postupnému tunelování švédských veřejných financí ovšem mají hypertrofovanou schopnost zejména "noví Švédové". On ten skandinávský sociální smír ještě bude stát hodně peněz, než se zhroutí.

J. Pleva 16.2.2018 12:21

Re: K úspěchům Švédska patří

V dnešní době napsat "že tyto peníze nerozkradou a že za to mají fungující zdravotnictví, školství..." svědčí o naprosté neinformovanosti a zaostalosti nejméně 30 let. Většina našich odvedených peněz je zpronevěřena a rozkradena, darována hlavně migrantům, a také nekonečné řadě muslimských organizací, palestinským teroristům, atd. Vždyť i v těch prolhaných mediích se mluví o zhroucení zdravotnictví, školy, policie atd. Tou černou dírou kde mizí naše daňové peníze jsou ovšem především migranti, celkem okolo 600 miliard SEK ročně. Švédsko je dnes zemí která žije ve lži, a vládnoucí mafie to tak chce zakonzervovat.

I. Schlägel 16.2.2018 12:29

Re: K úspěchům Švédska patří

Bohužel, trend je vcelku čitelný, nicméně pořád Švédové nemají na Čechy.

V. Pavelka 16.2.2018 16:48

Re: K úspěchům Švédska patří

No třeba se to genetické křížení podaří,Za deset roků ,nekteří umřou zimou ,někteří se vrátí,ti co zůstanou se přispůsobí...

M. Jansíková 16.2.2018 13:34

Re: K úspěchům Švédska patří

Také se divím,kde pisatel žije,když se mu nedonesla situace ve zdravotnictví. Skandální stavba Nové Karolinské nemocnice, situace v ostatních nemocnicích, vyhazování peněz daňových poplatníků oknem na MENA imigranty. Darmo mluvit. Ještě nám pisatel zapomněl sdělit,jak je úžasné že budeme opečovávat vrátivší se islamisty, neboť jak jsem si včera přečetla vyjádření policie z Göteborgu, oni necítí se dobře! Vaří se mi krev v žilách, když si přečtu podobné kousky. Já to vidím tak, že to celkové to jde ve Švédsku od desíti ku pěti a tváření se, že tomu tak není je pouze odmítání vidět reálně situaci.

J. Kanioková 16.2.2018 19:40

Diskutér žije ve Švédsku !!!

J. Pleva 16.2.2018 21:22

Re: K úspěchům Švédska patří

Jaro Novák je buď nezvykle zdravý, nebo má privátní zdravotní pojištění, nebo zamlčuje. Naše poslední zkušenost s tím vynikajícím švédským zdravotnictvím je takováto:

Moji ženu začala bolet noha. Objednat se telefonem k lékaři se ukázalo nemožné, protože první co se vás komisní hlas ptá je jestli chcete ODOBJEDNAT čas. Na objednání se neptal, nevím jak to dělají ti kdo už mají čas. Museli jsme dojet10 km na polikliniku, vyplnit žádost, odevzdat, jet domů a čekat. Za 4 měsíce přišla odpověď s údajem o čase u doktora za další 2 měsíce. Čas nám ale nevyhovoval kvůli odcestování, tak jsme ho odobjednali, a od té doby asi administrativa očekává, že budeme znovu opakovat proceduru a půl roku čekat na další termín. Již dříve byla jednou žena na roentgenu, čekací doba 3 měsíce. V tomto stylu to funguje už nějakou desítku let, a přes různé stížnosti pacientů není systém schopný zjednat nápravu. Prostě socialismus jaký jsme ani v komunistickém Československu nepoznali. Pro dnešek KONEC .

J. Kanioková 16.2.2018 19:38

1*

Taky to nechápu, pane Plevo. Vždyť autor je snad stejně starý jako Vy, že? A oba žijete ve Švédsku. Držím palce, aby se to tam normálním lidem podařilo zvrátit.. vždyť to je děs !

J. Pleva 16.2.2018 12:37

Re: K úspěchům Švédska patří

Švédi neprotestují, protože jsou historicky zvyklí, že se s jejich penězi nakládalo jakž takž rozumně a přenechávali tu odpovědnost státu. Jenže ta doba je už hodně vzdálená, ale velká část lidu si to setrvačně stále myslí.

Druhý důvod, že neprotestují, je přímo řečeno zbabělost. Švédský strach z konfliktů je známý i jim samotným, a má tyto důsledky. Většina daní je dnes zpronevěřena na ideologicky bláznivý projekt "pomoci" migrantům, aby země vypadala jako "humanitní velmoc", bez ohledu na následky pro celou zem. Na švédské důchodce se kašle, velká část jich žije pod existenčním minimem. Ale to je na dlouhé povídání.

J. Kanioková 16.2.2018 19:42

Soucítím..

J. Lambert 16.2.2018 12:03

Ve Svedsku

tam je vse v nejlepsim poradku! Proto tam take olozili parlamentni volby vicemene na neurcito...

J. Hejna 16.2.2018 11:23

Sen

"jeho sen zůstane jen snem"

A to je dobře.

M. Prokop 16.2.2018 11:15

:-P

"Miloš Zeman je velmi schopný ekonom, který dobře chápe sociální aspekty ekonomie a naopak vliv ekonomie na sociální rozvoj státu."

Možná býval a i o tom pochybuji.

Stran švédské feministické politiky, to je jejich problém. Zvýhodňování kohokoliv zatím zvýhodňovaným všude přineslo problémy.

A jak to vysvětlí 3i, to už je mi vůbec tajno.

P. Zinga 16.2.2018 11:02

Hrubě nesdílím

naději autora, že Švédsko bude po 25 letech lepší. Že jiné, to určitě.

Zkusil autor v poslední době nechat kolo odemčené anebo zamyká už taky dům?

K. Dvořák 16.2.2018 11:01

Sen Miloše Zemana

Pane Nováku, pokud se vám zdá, že některá slova Miloše Zemana jsou v rozporu s jeho jinými slovy nebo skutky, pak vězte, že poblém takříkajíc "není na vašem přijímači", problém není v tom, že byste byl o české politice málo informován.

Jsem přesvědčen, že pokud Miloš Zeman o něčem sní, je to pouze sen o Miloši Zemanovi ve společnosti národních velikánů jako Karel IV, Baťa, Masaryk, ... V koutku duše by se možná rád viděl mezi velikány světovými - zvlášť takový Churchill ho zjevně fascinuje - ale na to už podle mého rezignoval.

Přání zapsat se do dějin je u politika snadno pochopitelné a není na něm z gruntu nic špatného. Miloš Zeman tomuto přání ovšem podřídil vše a možná si už ani sám neuvědomuje, jaký je rozpor mezi jeho údajným snem o solidaritě skandidávského střihu a jeho nadbíháním těm nejhorším instinktům českých voličů.

V. Pavelka 16.2.2018 17:41

Re: Sen Miloše Zemana

No kdyby nepodřídil vše tomu dostat se na hrad, tak se tam nedostane , to dá rozum ?