25.6.2022 | Svátek má Ivan


ŠVÉDSKO: Skutečnost předstihuje Orwella

15.2.2017

Události poslední doby předstihují veškerá očekávání, ba i fantazii, i jeví se mi užitečné je uvést v známost i v českém jazyce. Mnozí Švédové v opozici si také přejí, aby se překladatelé ujali činu a šířili známost o švédském šílenství do okolního světa. Na šíření pravdy je švédská vládnoucí nomenklatura velmi citlivá, jak ukázal m.j. případ Kateřiny Janouchové při jejím pravdivém popisu švédské skutečnosti v české webové televizi. Poté se na ni vrhnul nejen Hynek Pallas, naturalizovaný Čechošvéd, ale i sám ministerský předseda Lofvén, oba na obranu obrázku Švédska ve světě. Ten druhý zřejmě neměl nic důležitějšího na práci než napadat svobodu projevu jednotlivce a privátní osoby, ale s žádným věcným vyvrácením daných faktů ovšem nepřišel.

Jako by si lidé v době internetu nedokázali sami opatřit relevantní informace i z alternativních zdrojů mimo media spolčená s mocí. Naštěstí je to zatím možné.

I v Čechách má propaganda o přednostech švédského modelu hluboké kořeny a ty je třeba - podle mého názoru - s konečnou platností vymýtit. Připomínám, že se jedná a vždy jednalo o státní propagandu, která, jak už je zvykem, vyzdvihovala kladné stránky života v této zemi a zamlčovala záporné stránky. Případně se k tomu přidávala i levičácká (převážně sociálně demokratická) propaganda z jiných zemí. Tak už to bývá zvykem u totalitních systémů, Čechům nemusím nic dalšího vykládat. Jen to, že Švédsko má k totalitě už značně dlouho důkladný sklon. Snaha vypadat před světem jako výlupek všech ctností vyvrcholila v posledních letech samovyhlášením se za „humanitární velmoc“ a tímto ospravedlnit neomezené a nekontrolované přijímání statisíců migrantů bez ohledu na jejich kvalitu, ba dokonce bez ohledu na vlastní možnosti země tyto často ilegální přistěhovalce integrovat, ubytovat či zaměstnat.

A jsou to opět naši sociální inženýři sociální demokraté, kteří jako první mají v tomto prsty. Hovoří se o smlouvě mezi soc-dem a Muslimským bratrstvem, známou teroristickou organizací. Imámové ovšem svým ovečkám doporučí, koho mají volit. Bohudík to zatím nevypadá, že by to dříve státotvorné partaji velmi pomáhalo.

Událostí, která je hodna šíření, je vystoupení policisty z kriminálního oddělení v městě Örebro. Peter Springare vyšetřuje těžké kriminální přestupky jako vraždy, přepadení, znásilnění a pod. Jeho vystoupení na Facebooku začíná slovy „Už jsem z toho tak zatraceně unavený...!“ a upozorňuje čtenáře, že článek nebude politicky korektní (PK), „...ale na to kašlu“.

Zde je překlad jeho textu:

„To co chci zveřejnit pro vás všechny daňové poplatníky, je nám, státním zaměstnancům, zakázáno uveřejnit. Odměnou je zaražená kariéra a konec zvyšování platu. Přesto, že je to pravda. Já na toto vše kašlu (doslova „seru“, což ovšem ve švédštině zní podstatně slaběji než v češtině), stejně jdu brzo do důchodu po 47 letech činnosti v tomto oboru. Odteď budu každý týden podrobně informovat o tom, co mě jako vedoucího vyšetřovatele zaměstnává na policejním oddělení pro těžké zločiny v Örebro. Nebude to ladit s názory BRA (Rada pro prevenci zločinnosti,vývojem, vyhodnocováním, výzkumem a informacemi v kriminální oblasti) nebo s jinými levicově vyšinutými kriminology, kteří se účastní veřejné debaty.

Naši důchodci jsou sraženi na kolena, škola je jediný chaos, zdravotní péče je peklo, policie naprosto havarovala, atd. atd. Všichni vědí proč, ale nikdo se neodvažuje nebo nechce zveřejnit důvody, protože Švédsko vždycky žilo z mýtu skvělé dokonalé společnosti, která má nevyčerpatelné zdroje, aby mohla být v čele té jediné politicky korektní alternativy v nefunkčním světě, který se sám zauzluje destruktivním počínáním ve jménu různých náboženství.

A teď jedem: Moje pracovní náplň od pondělka do pátku: Znásilnění, znásilnění, hrubé znásilnění, přepad se znásilněním, vydírání, vydírání, násilí v soudním řízení, protizákonné vyhrožování, násilí proti policii, přestupek s drogami, hrubý přestupek s drogami, pokus o vraždu, opět znásilnění, opět vydírání, týrání.

Podezřelí pachatelé: Ali Mohamad, Mahmod, Mohammed, Mahmod Ali, opět a znovu.

Země, představující všechny zločiny týdne: Irák, Irák, Turecko, Sýrie, Afghánistán, Somálsko, Somálsko, opět Sýrie, Somálsko, neznámá země, neznámá země, Švédsko. Polovinou podezřelých si nemůžeme být jisti, protože nemají žádné platné papíry. Což samo o sobě nejčastěji znamená, že lžou o své národnosti a totožnosti.

Zde mluvíme jen o komuně Örebro. A tyto zločiny zabírají 100 % naší vyšetřovací kapacity.

Takto to vypadá a vypadalo posledních 10 – 15 let.“

Teď ale přijde to nejlepší a nejpikantnější. Za toto veřejné vyslovení pravdy a popsání skutečnosti policistu jeho nadřízení obvinili a postavili před soud. Obvinění zní „štvaní proti skupině lidí“ (hets mot folkgrupp, většinou je míněna etnická skupina jako židé, nebo homosexuálové a pod.). V tomto případě je tedy míněna skupina zločinců a darebáků, které měla policie původně za úkol vychytat a potrestat. Zde je ale vedením švédské policie prohlášena za skupinu, již je nutno chránit proti prostořekému policistovi, který si mylně myslel, že je tu na ochranu bezúhonných občanů.

Od značné části švédských občanů byl Springare zaplaven vlnou díků, sympatií a květin.

Odepsal že „toto je enormní podpora která hřeje“. Během týdne se mnohému naučil, mj. jak velmi infikovaná záležitost migrantů a jejich zločinnosti ve skutečnosti je, zdůrazňuje současně, že podává jen „nefalšovanou pravdu“ – ať už mu jeho pomlouvači dávají jakákoliv epiteta a razítka.

Springare nabízí další fakta z Örebro:

„Bohužel jsem nemohl tento týden pracovat jako obvykle kvůli „bouři“, která se zvedla po mém projevu minulý pátek. Zde následují další fakta ohledně některých kategorií zločinů, které jsme vyšetřovali během doby od 1. ledna 2015 do 30. prosince 2016.
První kategorie je vražda/pokus o vraždu, jeden z nejzávažnějších zločinů v zákoně. Tato vyšetřování jsou také velmi komplexní a vyžadují mnoho prostředků a času. To samozřejmě při množství přestupků ovlivňuje výsledky vyšetřování.

Vraždy/pokusy o vraždu 1. ledna 2015 – 30. prosince 2016:
12 vyšetřených případů. 24 podezřelých pachatelů.
V 10 případech byl pachatelem cizinec.
Ve 2 případech byl pachatel švédského původu.
Z celkem 24 provinilých pachatelů bylo 22 cizího původu a 2 byli švédského původu.
Ten mizivý podíl všech přistěhovalců, kteří jsou zločinci, je tedy mnohem silněji zastoupen ve velmi těžkých zločinech. A pokud by toto neplatilo v celé zemi stejně jako v Örebro, tak máme velmi, velmi velké problémy v Örebro.

Vydírání, stejné předpoklady ve stejném časovém období:
18 vyšetřovaných přečinů. 25 podezřelých pachatelů.
Ve 13 případech byl pachatel cizího původu.
Ve 4 případech byl pachatel švédského původu.
V 1 případě byl pachatel neznámý.
Z celkem 25 pachatelů bylo 19 cizího původu, 5 bylo švédského původu a 1 neznámý.

Noviny Nerikes Allehanda nazvaly příspěvek od Springare „nenávistný“ a policista bude svými nadřízenými postaven před soud. Kriminolog Jerzy Sarnecky nazval uveřejněná data za „jednooká“.

Pokud je někomu postoj ministerského předsedy a vlády nepochopitelný, musí si uvědomit, že uveřejnění vysoké zločinnosti migrantů je vládě krajně nepříjemné, jelikož to ukazuje na její vinu a inkompetenci v přijímání migrantů. A řekněme rovnou – stupiditu. Sdělovací prostředky jdou ruku v ruce s mocí a pomáhají ze všech sil zametat nevhodná fakta pod koberec. Proto má zřejmě i policie pokyny z nejvyšších míst, t.j. od říšského policejního politruka, menší delikty - jako je zapalování aut a budov nebo napadání židů na ulici muslimy - nechávat bez povšimnutí a viníky nehonit. Ostatně na to ani nemají dost policajtů. Pokud by nějakého přece chytli, jeho identitu policie neudává, nebo ji sdělovací prostředky bez problémů zamlčí. Nejvyšší policejní politruk – to je ten, co po skandálech se sexuálním obtěžováním žen na veřejném prostranství migranty pro ženy vymyslel rozdávání náramků s nápisem „Neznásilňovat“!

Inkompetence této i předešlé vlády byla patrná už dlouho, m.j. nebyla provedena a tím méně publikována žádná analýza možných důsledků masivního přijímání migrantů z muslimských zemí. Muslimové jsou ve více zemích známi jako „stroje na požadavky“. Otázka, jaké jsou možnosti žít s velkým množstvím muslimů ve stejné zemi a jaká je pravděpodobnost, že se budou chtít integrovat, nebyla vůbec vznesena. Zato se může např. ministryně zahraničí chlubit svou bezvýhradnou podporou palestinských teroristů, ovšem z našich peněz, a na druhé straně diskriminací demokratického Izraele a kritikou jeho obrany proti palestinským teroristům jako „mimozákonnými zásahy“.

Policista Peter Springare by měl být vyhlášen za švédského hrdinu roku. Bojuje proti hoře lží, cenzury a popírání skutečnosti. Přitom nelze listovat švédským denním tiskem, aby tam nebyla řada nenávistných článků o Trumpovi, Le Penové a jiných t.zv. „pravicových populistech, rasistech a případně fašistech či nacistech“, kteří si dovolují využívat svobody názoru a projevu, předpokladu pro demokracii.

Švédská odporná media neměla žádný problém se Sovětským svazem, s NDR, gulagem, minovými poli a hlídkami, které bránily útěku k „pravicovým režimům“ na Západě. Zbytky jejich sympatizantů se stále ještě potulují ve švédském parlamentu a hrají si na ztělesněné dobro. Ale demokraticky zvoleného Trumpa nebo stranu Švédských demokratů (SD) nemůžou ani cítit.

Skutečnost doslova předstihuje Orwellovu fantazii.

ŠvédskoAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!