27.2.2021 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

ŠVÉDSKO: Sebepoškozování

V centru malebného švédského univerzitního města Uppsala se 80 % dívek necítí bezpečně. 14letá dívka, která se bojí odhalit svoji identitu, švédským médiím řekla, že stále nosí sportovní obuv, aby mohla v případě napadení „rychleji utéct“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kubeš 5.7.2019 17:04

Re: Wiki: Gatestone Institute....

Šeredným starým ochechulím opravdu nehrozí, že by je někdo znásilňoval, i kdyby o to samy stály, že? A co se děje s mladými holkami dámy nezajímá. ČR i Švédsko, v obou případech okolo deseti milionů obyvatel. U nás okolo 600 znásilnšní za rrok, ve Švédsku okolo 6500. Čím to asi je?

G. Chlapek 5.7.2019 11:24

Pokud jste si proklikáte odkazy na informační zdroje v článcích a v případě neznalosti švédštiny si je necháte přeložit nějakým překladačem, zjistíte, že jste se právě dopustil toho samého, co kritizujete...

V. Církva 5.7.2019 14:29

Re: Wiki: Gatestone Institute....

Samen rozan intsalv ytivodats is yt.

R. Vacek 5.7.2019 9:40

Je fajn, že se právě vzdálené Švédsko

obětovalo a rozhodlo se celému světu ukázat, kam vede neřízená migrace. Uvidíme, jak dlouho bude experiment pokračovat a jakým způsobem bude ukončen.

M. Prokop 5.7.2019 10:03

Re: Je fajn, že se právě vzdálené Švédsko

Obávám se, že některé věci už nelze ukončit (natož dobře ukončit).

L. Vrána 5.7.2019 12:18

Re: Je fajn, že se právě vzdálené Švédsko

Mladí, nezadaní muži s vysokou hladinou testosteronu jsou vždy nebezpeční. Někdy se testosteronová demence obrátí naštěstí jenom proti nim samým. V nejhorším případě to končí destabilizací společnosti. Zejména v tomto případě, když tito muži z Afriky zjevně nepatří do našeho civilizačního okruhu.

Pokud to bylo dříve možné, posílali se mladíci na válečné výpravy k výbojům proti sousedům. Pokud vyhráli, tak bylo dobře. Ale i když prohráli, nemuselo to být tak úplně špatně. Přeživším klesla hladina testosteronu a doma dostali ještě pár facek. Mladý holky přestaly blbnout s feminizmem, protože o zbylé nezmrzačené mladíky byla poněkud nouze...

V. Církva 5.7.2019 14:41

Re: Je fajn, že se právě vzdálené Švédsko

I smrt, nebo naprostý konce světa je konec. Ale pokud jde o dobré konce, světlo na konci tunelu tam taky nevidím. Varianty jsou 1) Něco se stane, Muslimové se asimilují a Švédové pochopí že musí být ve Švédsku většinou - tímto směrem to ve Švédsku jednoznačně nejde 2) Švédové se vzpamatují a začnou bojovat, nakonec i od nás jsme na konci války vystěhovali 30% obyvatelstva - dnes nepochopitelné ale jak to udělat, zatím se Švédové nevzpamatovávají 3) Muslimové přečíslí Švédy, Švédi se buď (pravděpodobnější) přizpůsobí a poislámští, nebo se pokusí vzepřít a budou zničeni 4)Válka, katastrofy, konec přijdou dřív

K. Janyška 5.7.2019 9:21

Dobře Švédům tak.

Tak to chtějí, tak co... Dzp.

P. Lenc 5.7.2019 9:18

Dříve socialistické,

dnes neomarxistické Švédsko vedené smečkou zvrácených ženštin je příkladem toho, co nás čeká, když ve volbách zvítězí Piráti, klony Maláčové a jiní noví budovatelé "zářných multi zítřků".

J. Jurax 5.7.2019 13:54

Ano.

Je dobré pozorovat nedobře dopadnuvší experimenty, následky ideologicky motivovaného šílenství a odstrašující příklady z toho plynoucí v zemi geograficky dostatečně vzdálené.

A je dobré si z toho vzít ponaučení. Tedy mj. nevolit Piráty, toplist, socany a vůbec multikulti progresivní eurohujery.

P. Aron 5.7.2019 18:43

Re: Dříve socialistické,

Přesně tak.

J. Pražák 5.7.2019 8:54

Jak je možné, že i Švédové zdegenerovali?

Jejich předci, kteří dobývali Evropu, nebojácní válečníci, se v hrobech otáčí jako ventilátory.

Asi jim vláda dává do vody nebo jídla nějaké drogy nebo brom...

J. Jurax 5.7.2019 14:18

Inu, vybudovali si blahobyt, jenž umožňuje přežít i všelikým parazitům, levičákům, socanům a aktivistům. Ti se už přebujelou humanitou, přerozdělováním, podporou nekompatibilní imigrace a kdejakých hovadin typu gender a taky islámu postarají o to, aby o ten blahobyt zase přišli. Pak paraziti vyhynou a koloběh může začít znova. Pokud tam ještě zůstane někdo schopný budování.

J. Kopis 5.7.2019 8:12

A přitom Švédsko ratifikovalo

Istanbulskou úmluvu!!!

P. Černoch 5.7.2019 7:49

Švédsko

Švédská vláda nemá čas řešit takové "prkotiny"Řeší kupříkladu tak závažné věci,jako je kouření před restauracemi.

J. Anděl 5.7.2019 6:31

Je to na Švédech

Vždycky je zodpovědnost za vlastní bezpečí nakonec na člověku samotném - proto skvělý nápad nosit ty sportovní boty, v lodičkách se prchá blbě. Ještě by se hodila železná tyč. Lze s ní vyměřit vzdálenost a kdyby to snad nestačilo...

K čemu však stát, který (pokud) neplní základní funkce? To si musí Švédi zodpovědět ve volbách. A k demokracii patří i demonstrace, petice. Určitě to zvládnou.

Ještě k tomu pocitu (ne)bezpečí: Mladá Greta see necítí bezpečně kvůli klimatickým změnám. V diskuzích čtu názory, že co má co autistická teenagerka propagovat o klimatu a nechodit do školy... Jako téměř každému mi je zpráva o děvčátkách ohrožených partou násilníků nepříjemná. Podobné jako fotka utonulého chlapce či holčičky. Takže manipulace příběhy?

Hmmmmm.

F. De Winter 5.7.2019 7:13

Re: Je to na Švédech

Sportovní boty jsou fajn, ale nevím jestli by netrénované děvče dokázalo zdrhnout tlupě výrostků. Železná tyč je k ničemu i chlapovi. To jedině automatická pistole a odvaha jí použít. Ale tuším, že zbraně budou ve Švédsku asi zakázané.

Jen srovnání multikulturně obohacené a neobohacené společnosti. ČR i Švédsko mají cca 10 mil. obyvatel:

Zpráva Amnesty International uvádí, že v roce 2017 bylo švédské policii oznámeno 5 236 případů znásilnění. Předběžné statistiky za rok 2018 ukazují 5 593 oznámených případů znásilnění.

Česká policie loni podle svých statistik vyšetřovala 651 nových případů znásilnění.Předloni byla čísla mírně nižší. Nových případů bylo za celý rok 598.

J. Anděl 5.7.2019 7:41

Re: Je to na Švédech

Ano, je třeba i trénovat. Železná tyč je asi praktičtější kratší.

Samozřejmě se jeví jako (poučný) paradox, že země proslulá genderovou korektností ve srovnání vyniká ve statistikách znásilnění.

Ale pozoruji to zvenku, to vždycky znamená určitý typ zkreslení - pozorování a statistika přinese jiné poznatky, než osobní zkušenost, která může být mnohem rozmanitější. Navíc se statisticky hodnotí různě faktory, není výjimkou výsledek, že v zemi s větší kriminalitou či chudobou jsou lidé spokojenější (netvrdím, že to je případ Švédska, tam nevím a je mi to relativně! jedno, žiju v ČR).

Kdo jiný než Švédi v demokratickém procesu to může řešit? Pro nás to může znamenat méně uprchlíků = méně znásilnění. Ale i u nás jsou (skutečná) znásilnění a prostor pro kultivaci. Ano, masová imigrace s sebou téměř vždycky nese nárůst kriminality. Nebo možná vždycky, nevím. Tolerance, přivírající oči před skutečností, je sebeklam. To si u švédských reálií opět musí vyhodnotit Švédi.

Já jsem u nás pro přísnou imigrační politiku, jen proti populistickým zjednodušením, zavánějícím nízkým IQ a mizivými rozlišovacími schopnostmi (genderové stereotypy mi brání vinit z toho autorku, cílím spíš na SPD, sežerte mě :-)). Praktické kroky, které by mi vyhovovaly, podle mě nezapříčiní nárůst počtu znásilnění ani nezvladatelnou míru imigrace.

J. Anděl 5.7.2019 8:14

Re: Je to na Švédech

Vycucám si teď z palce příklad takového kroku. Je to proces, kde každá další věta upřesňuje tu předchozí, tak vydržte.

Není mi cizí myšlenka solidarity s dalšími zeměmi, s nimiž máme přátelské smlouvy (EU). Požaduji od státu přísná imigrační pravidla a nesnižování nároků na kontrolu. V nouzi lze přijmout i neprověřenou skupinu, do prověření musí být v detenci bez výjimek). Pokud v zákoně není, zavést nulovou toleranci k vážným porušením zákona osob v azylu (či s podobným statusem, nejsem právník). Vážným porušením myslím právě znásilnění, násilné činy obecně, vyhrožování atp. S důsledkem vyhoštění, nebo, pokud nelze, tvrdým vězením bez možnosti podmínky. Jsem pro názorovou neutralitu zákonů (žádný speciální zákon o islámu ... nebo mužích, ženách, homosexuálech, křesťanech... Radši mám zákony o občanech), ovšem přísnou kontrolou potenciálně extremistických jevů (záležitost bisky asi) a ochotu zasahovat (policie, soudy). Žádnou toleranci ke kulturním odlišnostem s dopadem na soužití či porušujícím zákony. Plnou toleranci k neškodným odlišnostem (těch je spousta). Atp.

To všechno stojí peníze. Spočítat, kolik asi, a přijít s podloženým návrhem, třeba že můžeme přijmout 450 migrantů ročně, s nutností revize každý rok.

Je to vycucané z palce, tedy otevřeně blábol, jen orientační příklad, abyste neřekli, že nejsem konkrétní. S námitkami počítám, věcné a neosobní potěší.

J. Anděl 5.7.2019 8:18

Re: Je to na Švédech

Důležité je neustupovat z principů. Vidíme možná trend v posouvání důkazního břemene na obviněné. U oblastí jako je třeba sexuální obtěžování. Chyba. Nedělejme podobné v jiných oblastech (svoboda vyznání třeba).

J. Kopis 5.7.2019 9:52

Re: Je to na Švédech

Tohle všechno by bylo možné, pokud by ve společnosti neexistovali entity se zjednodušenými myšlenkovými schematy typu Netzer. Takto bohužel neni kompromisní přistup možný, pretože bolševici praktikují salámovou metodu.

J. Pražák 5.7.2019 9:08

Podíval jste se někdy na globus nebo na mapu?

I těch "ohrožených skupin", které zamýšlí odejít do Evropy, je tolik, že by jejich příchod 100% rozvrátil současnou evropskou civilizaci. Nejde jen o vraždy, znásilnění, loupeže, ale zejména o masivní přísun drog, jejichž prodejem si "uprchlíci" přivydělávají a ničí společnost (viz Görli v Berlíně, Warschauer Brücke,..., kde už policie nechává dealování ještě volnější průběh, než u nás na Václaváku.

Vzorce chování "uprchlíků" jsou často neslučitelné s evropským standardem. Např. v Německu, kde spolkový rozpočet ve výši cca 367 mld € dává 21 mld € na "integraci uprchlíků". CCa stejně vydají jednotlivé spolkové země.

Na "zdravotní a sociální" platí zaměstnaní Němci, ale 55% výdajů jde na lidi s "imigračním původem" Těch je 23%. Tedy jinak řečeno: Němec platí skoro 2násobek zdravotního a sociálního, než kdyby nebyli v Německu Gastarbeiteři a jejich potomci a "uprchlíci". Když na to Němci mají a nevadí jim masivní nárůst útoků noži, který "vyřeší" zákazem nožů delších než 6 cm....

Hůř bude, až EUrovůdci zorganizují v rámci multikulturalismu příchod lidožroutů.

V. Pavelka 5.7.2019 15:55

Re: Je to na Švédech

Švýcaři mají velice přísné migrační zákony nekompromisní, kdokoliv je poruší odlétá ze země ,15 let dohledů a kontroly atd.!

T. Kočí 5.7.2019 10:11

Re: Je to na Švédech

Nově zvolené orgány EU budou vstřicnější k imigraci a budou nás tlačit do větší povolnosti-. V4 vypadla ze všech důležitějších postů- logický krok. Nikdo nebere vážně zloděje Babiše ani agenta Zemana.To jsme dopadli.

F. De Winter 5.7.2019 10:24

Re: Je to na Švédech

Vaše úvaha má jednu zásadní trhlinu. Např. nelze držet uprchlíky v detenci neomezenou dobu, ani když se nepodařilo je prověřit - rozsudek evropského soudu. A ani nelze vyhostit pachatele závažného trestného činu, pokud cílová země není bezpečná a ani není možné ho držet neomezenou dobu v detenci - opět rozsudek evropského soudu. Takže jediná možnost je nepustit sem nikoho. Koho sem pustíme, toho se už legální cestou nezbavíme. Je to na úrovni EU dlouho připravovaná a dobře právně zabetonovaná jednosměrná cesta.

J. Jurax 5.7.2019 14:09

Přesně.

A je až pozoruhodné, jak ti bruselští pitrysové urputně bojují proti domorodým, bílým a nemuslimským Evropanům, co je volí a hlavně až moc dobře živí.

Lze ovšem - troufneme-li si ještě být suverénní stát - na ten pitomý rozsudek Evropského soudu se zvysoka ...

A nelze-li vyhostit pachatele závažného trestného činu, lze je držet v detenci, dokud se vyhoštění nerealizuje, ať si Evropský soud říká co chce. Nebo dotyčné předat onomu soudu, ať si s nimi poradí, když je tak chytrý ...

J. Jurax 5.7.2019 14:25

Pardon, patří jinam

J. Jurax 5.7.2019 14:27

Pardon, nepatří ... :-)

P. Aron 5.7.2019 16:57

Re:

:-))) Já to pochopil a souhlasím.

V. Petr 5.7.2019 17:51

Je třeba vyjmenované zákony zrušit i za cenu odchodu

z EU. Jinou cestou by bylo zavedení zákonů z doby Karla IV, pak bychom zloděje a násilníky prostě pověsili. Těch poprav bylo opravdu tolik, že ti, kdo dnes opakovaně obývají kriminály byli eliminováni!

Pak bychom nemuseli uvažovat, zda je země, do které bychom chtěli zločince vypovědět "bezpečná."