31.3.2020 | Svátek má Kvido


Diskuse k článku

ŠVÉDSKO: Sebepoškozování

V centru malebného švédského univerzitního města Uppsala se 80 % dívek necítí bezpečně. 14letá dívka, která se bojí odhalit svoji identitu, švédským médiím řekla, že stále nosí sportovní obuv, aby mohla v případě napadení „rychleji utéct“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 84, poslední: 6.7. 2019 13:22, přehled diskusí

J. Sinnreich 5.7.2019 0:33

Svedsko a migranti

Pro navratile teroristy z ISIS pripravuje svedska vlada odbornou psychologickou pomoc, ubytovani a prostredky na "znovuzapojeni" do spolecnosti. Otazkou zustava, zda jsou tito politikove blazni, nebo zradci vlastniho naroda, ktery ovsem dnes uz pripomina stado vedene na porazku. V r. 2015 na vrcholu migrantske krize, se svedska ministrine zahranici rozplakala, kdyz oznamila ze Svedsko jiz nemuze prijmout vice migrantu.

V. Církva 5.7.2019 14:12

Re: Svedsko a migranti

Je to skutečně zvláštně šílené. Myslím, že psychologickou pomoc by potřebovali především ti sosialisté a Zelení, co plakají, že už nemůžou škodit dál.

Zrovna ve Švédsku si myslím, že nejde o zradu ale o naprostou hloupost. Myslím že jde i o jakési pokrytectví v kterém se podporují. Možná proto to u nás trochu nechápeme:

https://www.youtube.com/watch?v=JYtbLCa65eA

Zdá se že se stali obětí vlastních lží.

B. Baron 5.7.2019 2:13

Mají co chtěli. Patří jim to a já jim to přeji. A dokud budu živ , budu dělat všechno pro to aby nám sem takový nepáchli nohou.

P. Aron 5.7.2019 17:08

Re:

Přesně tak. Nevím, zda vyhrajeme ale Evropa nebo její část se pomalu probouzí.

F. De Winter 5.7.2019 5:07

Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

V roce 1930 bylo obyvatelstvo Detroitu z 92% bílé. V roce 2010 již běloši tvořili jen 10,6%. V Detroitu se pravděpodobně významně projevil fenomén známý jako bílý útěk - čím více černochů do města přicházelo, tím více se bílé obyvatelstvo stahovalo pryč (celkový počet obyvatelstva v letech 1950 - 2010 klesl o více než 60%: z 1 849 568 na 713 777).

Mezi lety 1950 a 2000: Celkový počet obyvatel Detroitu se snížil o 49 %, z 1 849 668 na 951 270; Počet bílých obyvatel Detroitu se snížil o 93 %, z 1 545 847 na 116 599; Počet černých obyvatel Detroitu se zvýšil o 159 %, z 303 721 na 787 687; Poměrný počet vražd v Detroitu se zvýšil o 582 %, z 6,1 na 41,6 na 100 000 obyvatel ročně; Poměrný počet loupežných přepadení se zvýšil o 596 %, z 125 na 870 na 100 000 obyvatel ročně.

V rozmezí let 1930 až 2000 se počet loupežných přepadení ve městě (v přepočtu na počet obyvatel) zvýšil osminásobně; počet vražd (v přepočtu na počet obyvatel) vzrostl devítinásobně.Podle průzkumu provedeného Národním ústavem pro gramotnost (National Institute for Literacy) je 47% obyvatel Detroitu funkčně negramotných.

To je budoucnost, kterou nám připravují naši liberálně demokratičtí soudruzi. U nás Piráti, ČSSD, TOP09, STAN, KDU-ČSL a dnes už i Fialova ODS.

V. Církva 5.7.2019 6:38

Re: Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

Ano, pojmenoval jste to přesně. Ještě že nejsme Švédi. I tak, třeba Piráty (= Zelené přebarvené na černo - uvnitř rudé) u nás volí skoro 20 procent spoluobčanů. V hlavním městě pak asi chce v článku popsaný způsob života lidí mnohem víc.

S. Netzer 5.7.2019 9:00

Re: Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

Co má demografický vývoj a kriminalita v Detroitu společného se Švédskem nebo Českem?

Že s vámi souhlasí ten bezmozek pod vámi, ještě dlouho neznamená že "to je budoucnost", kterou vám chystají vámi jmenované politické strany, vtipálku.

Z. Lapil 5.7.2019 9:17

Re: Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

To, že "barevní" vytlačují "bílé". V Detroitu je téměř hotovo, ve Švédsku to probíhá (jak asi bude reagovat člověk, který se v domovském městě necítí bezpečně?), v Česku je to zatím takových míst jen několik (Chánov; Matiční v Ústí).

Nechcete-li rasistickou formulaci (protože barva pleti opravdu nedefinuje kvalitu člověka), tak si připusťte, že primitivnější kultura (mj. konflikty řeší přímým násilím, nikoliv voláním policie) vytlačuje kulturu pokročilejší. Nehodnotím, jen popisuju.

S. Netzer 5.7.2019 9:42

Re: Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

Vám snad od Pirátů, ČSSD, TOP09, STAN, KDU-ČSL a ODS hrozí, že prosadí "výměnu" bílého obyvatelstva za barevné různých odstínů a tím ohrozí vaši vysoce vyspělou kulturu?

Jste ještě při smyslech?

F. Kodera 5.7.2019 9:49

Re: Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

Něco k článku samotnému by nebylo ? Jako vždy, jen si štěknout, že ?

S. Netzer 5.7.2019 10:01

Re: Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

Běžte otravovat jinam.

J. Kopis 5.7.2019 10:00

Re: Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

Stupidity, jejichž výsledky jsou nyní in natura k vidění ve Švédsku, prosazují tito soudruzi dostatečně.

M. Vondráček 5.7.2019 10:03

Re: Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

Na rozdíl od Vašich "ubermensch" soukmenovců ano. Prolistujte si dějepis posledních sto let a uvidíte , kdo se choval a chová jako smyslů zbavený.

M. Prokop 5.7.2019 10:08

Re: Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

Prosadí takové nesmysly, že ta výměna bude jejich následkem. Pokud bychom se nedokázali ubránit masové migraci 3i, tak by nebezpečí bylo akutní.

Z. Lapil 5.7.2019 12:42

Re: Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

Výměnu nikdo prosazovat nebude. V Detroitu ji, počítám, taky nikdo neorganizoval. Prostě se to stane. Zafunguje tvrzení "Dokud moudřejší ustupuje, dotud se hloupější pere".

J. Jurax 5.7.2019 14:22

Zbytečně reagujete na provozujícího blbého trolla ...

S. Netzer 5.7.2019 14:46

Re:

... napsal blbý dědek Jurax.

J. Pokoutný 5.7.2019 11:14

Re: Mnoho míst v Evropě nejspíš čeká osud Detroitu

Nutno dodat, že Detroitu, vládnou, pokud se nepletu, stejně jako třeba Chicagu, už přes 20 let členové Demokratické strany, se zastoupením "Afroameričanů" odpovídajícím složení obyvatelstva. Nejspíše jde rovněž o jedno ze "sanctuary cities", mohutně zadlužených.

J. Anděl 5.7.2019 6:31

Je to na Švédech

Vždycky je zodpovědnost za vlastní bezpečí nakonec na člověku samotném - proto skvělý nápad nosit ty sportovní boty, v lodičkách se prchá blbě. Ještě by se hodila železná tyč. Lze s ní vyměřit vzdálenost a kdyby to snad nestačilo...

K čemu však stát, který (pokud) neplní základní funkce? To si musí Švédi zodpovědět ve volbách. A k demokracii patří i demonstrace, petice. Určitě to zvládnou.

Ještě k tomu pocitu (ne)bezpečí: Mladá Greta see necítí bezpečně kvůli klimatickým změnám. V diskuzích čtu názory, že co má co autistická teenagerka propagovat o klimatu a nechodit do školy... Jako téměř každému mi je zpráva o děvčátkách ohrožených partou násilníků nepříjemná. Podobné jako fotka utonulého chlapce či holčičky. Takže manipulace příběhy?

Hmmmmm.

F. De Winter 5.7.2019 7:13

Re: Je to na Švédech

Sportovní boty jsou fajn, ale nevím jestli by netrénované děvče dokázalo zdrhnout tlupě výrostků. Železná tyč je k ničemu i chlapovi. To jedině automatická pistole a odvaha jí použít. Ale tuším, že zbraně budou ve Švédsku asi zakázané.

Jen srovnání multikulturně obohacené a neobohacené společnosti. ČR i Švédsko mají cca 10 mil. obyvatel:

Zpráva Amnesty International uvádí, že v roce 2017 bylo švédské policii oznámeno 5 236 případů znásilnění. Předběžné statistiky za rok 2018 ukazují 5 593 oznámených případů znásilnění.

Česká policie loni podle svých statistik vyšetřovala 651 nových případů znásilnění.Předloni byla čísla mírně nižší. Nových případů bylo za celý rok 598.

J. Anděl 5.7.2019 7:41

Re: Je to na Švédech

Ano, je třeba i trénovat. Železná tyč je asi praktičtější kratší.

Samozřejmě se jeví jako (poučný) paradox, že země proslulá genderovou korektností ve srovnání vyniká ve statistikách znásilnění.

Ale pozoruji to zvenku, to vždycky znamená určitý typ zkreslení - pozorování a statistika přinese jiné poznatky, než osobní zkušenost, která může být mnohem rozmanitější. Navíc se statisticky hodnotí různě faktory, není výjimkou výsledek, že v zemi s větší kriminalitou či chudobou jsou lidé spokojenější (netvrdím, že to je případ Švédska, tam nevím a je mi to relativně! jedno, žiju v ČR).

Kdo jiný než Švédi v demokratickém procesu to může řešit? Pro nás to může znamenat méně uprchlíků = méně znásilnění. Ale i u nás jsou (skutečná) znásilnění a prostor pro kultivaci. Ano, masová imigrace s sebou téměř vždycky nese nárůst kriminality. Nebo možná vždycky, nevím. Tolerance, přivírající oči před skutečností, je sebeklam. To si u švédských reálií opět musí vyhodnotit Švédi.

Já jsem u nás pro přísnou imigrační politiku, jen proti populistickým zjednodušením, zavánějícím nízkým IQ a mizivými rozlišovacími schopnostmi (genderové stereotypy mi brání vinit z toho autorku, cílím spíš na SPD, sežerte mě :-)). Praktické kroky, které by mi vyhovovaly, podle mě nezapříčiní nárůst počtu znásilnění ani nezvladatelnou míru imigrace.

J. Anděl 5.7.2019 8:14

Re: Je to na Švédech

Vycucám si teď z palce příklad takového kroku. Je to proces, kde každá další věta upřesňuje tu předchozí, tak vydržte.

Není mi cizí myšlenka solidarity s dalšími zeměmi, s nimiž máme přátelské smlouvy (EU). Požaduji od státu přísná imigrační pravidla a nesnižování nároků na kontrolu. V nouzi lze přijmout i neprověřenou skupinu, do prověření musí být v detenci bez výjimek). Pokud v zákoně není, zavést nulovou toleranci k vážným porušením zákona osob v azylu (či s podobným statusem, nejsem právník). Vážným porušením myslím právě znásilnění, násilné činy obecně, vyhrožování atp. S důsledkem vyhoštění, nebo, pokud nelze, tvrdým vězením bez možnosti podmínky. Jsem pro názorovou neutralitu zákonů (žádný speciální zákon o islámu ... nebo mužích, ženách, homosexuálech, křesťanech... Radši mám zákony o občanech), ovšem přísnou kontrolou potenciálně extremistických jevů (záležitost bisky asi) a ochotu zasahovat (policie, soudy). Žádnou toleranci ke kulturním odlišnostem s dopadem na soužití či porušujícím zákony. Plnou toleranci k neškodným odlišnostem (těch je spousta). Atp.

To všechno stojí peníze. Spočítat, kolik asi, a přijít s podloženým návrhem, třeba že můžeme přijmout 450 migrantů ročně, s nutností revize každý rok.

Je to vycucané z palce, tedy otevřeně blábol, jen orientační příklad, abyste neřekli, že nejsem konkrétní. S námitkami počítám, věcné a neosobní potěší.

J. Anděl 5.7.2019 8:18

Re: Je to na Švédech

Důležité je neustupovat z principů. Vidíme možná trend v posouvání důkazního břemene na obviněné. U oblastí jako je třeba sexuální obtěžování. Chyba. Nedělejme podobné v jiných oblastech (svoboda vyznání třeba).

J. Kopis 5.7.2019 9:52

Re: Je to na Švédech

Tohle všechno by bylo možné, pokud by ve společnosti neexistovali entity se zjednodušenými myšlenkovými schematy typu Netzer. Takto bohužel neni kompromisní přistup možný, pretože bolševici praktikují salámovou metodu.

J. Pražák 5.7.2019 9:08

Podíval jste se někdy na globus nebo na mapu?

I těch "ohrožených skupin", které zamýšlí odejít do Evropy, je tolik, že by jejich příchod 100% rozvrátil současnou evropskou civilizaci. Nejde jen o vraždy, znásilnění, loupeže, ale zejména o masivní přísun drog, jejichž prodejem si "uprchlíci" přivydělávají a ničí společnost (viz Görli v Berlíně, Warschauer Brücke,..., kde už policie nechává dealování ještě volnější průběh, než u nás na Václaváku.

Vzorce chování "uprchlíků" jsou často neslučitelné s evropským standardem. Např. v Německu, kde spolkový rozpočet ve výši cca 367 mld € dává 21 mld € na "integraci uprchlíků". CCa stejně vydají jednotlivé spolkové země.

Na "zdravotní a sociální" platí zaměstnaní Němci, ale 55% výdajů jde na lidi s "imigračním původem" Těch je 23%. Tedy jinak řečeno: Němec platí skoro 2násobek zdravotního a sociálního, než kdyby nebyli v Německu Gastarbeiteři a jejich potomci a "uprchlíci". Když na to Němci mají a nevadí jim masivní nárůst útoků noži, který "vyřeší" zákazem nožů delších než 6 cm....

Hůř bude, až EUrovůdci zorganizují v rámci multikulturalismu příchod lidožroutů.

V. Pavelka 5.7.2019 15:55

Re: Je to na Švédech

Švýcaři mají velice přísné migrační zákony nekompromisní, kdokoliv je poruší odlétá ze země ,15 let dohledů a kontroly atd.!

T. Kočí 5.7.2019 10:11

Re: Je to na Švédech

Nově zvolené orgány EU budou vstřicnější k imigraci a budou nás tlačit do větší povolnosti-. V4 vypadla ze všech důležitějších postů- logický krok. Nikdo nebere vážně zloděje Babiše ani agenta Zemana.To jsme dopadli.

F. De Winter 5.7.2019 10:24

Re: Je to na Švédech

Vaše úvaha má jednu zásadní trhlinu. Např. nelze držet uprchlíky v detenci neomezenou dobu, ani když se nepodařilo je prověřit - rozsudek evropského soudu. A ani nelze vyhostit pachatele závažného trestného činu, pokud cílová země není bezpečná a ani není možné ho držet neomezenou dobu v detenci - opět rozsudek evropského soudu. Takže jediná možnost je nepustit sem nikoho. Koho sem pustíme, toho se už legální cestou nezbavíme. Je to na úrovni EU dlouho připravovaná a dobře právně zabetonovaná jednosměrná cesta.

J. Jurax 5.7.2019 14:09

Přesně.

A je až pozoruhodné, jak ti bruselští pitrysové urputně bojují proti domorodým, bílým a nemuslimským Evropanům, co je volí a hlavně až moc dobře živí.

Lze ovšem - troufneme-li si ještě být suverénní stát - na ten pitomý rozsudek Evropského soudu se zvysoka ...

A nelze-li vyhostit pachatele závažného trestného činu, lze je držet v detenci, dokud se vyhoštění nerealizuje, ať si Evropský soud říká co chce. Nebo dotyčné předat onomu soudu, ať si s nimi poradí, když je tak chytrý ...

J. Jurax 5.7.2019 14:25

Pardon, patří jinam