28.9.2023 | Den české státnosti


Diskuse k článku

ŠVÉDSKO: „Humanitární“ fašismus (2)

Pojem „fašismus“ má pro extrémní levičáky extrémně špatný zvuk, nikdy by nepřiznali, že mají s fašismem řadu společných bodů. Jedním z nich je omezování svobody jednotlivce, počínaje svobodou projevu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Mertl 1.2.2019 14:46

Hrůza hrůz, to Švédsko!

Jak to jen ti Švédové dělají, že se v tom jejich pekle cítí dost šťastnější než my v tom našem ráji, viz:

https://www.atlasandboots.com/happiest-countries-in-the-world-ranked/

Švédové devátí, Češi o 12 míst níže? A jak to ten dr. Pleva dělá, že to peklo snáší a neužívá si zasloužené švédské penze v domácím ráji? Že by masochista?

R. Langer 1.2.2019 15:43

Re: Hrůza hrůz, to Švédsko!

Evidentně už se tam mají tak dobře, že ani nemohou mluvit jinak. :-P

J. Pleva 1.2.2019 16:28

Re: Hrůza hrůz, to Švédsko!

To víte, pane Mertle, od "domácího ráje" mne odrazuje, že i tam narážím na osoby jako vy, které z toho "ráje" dělají něco jiného. Čili pro mne z bláta do louže...

Tolik k mé osobě - a teď : nebylo by něco k věci?

I. Mertl 1.2.2019 17:04

Re: Hrůza hrůz, to Švédsko!

Ano: 1. Váš negativní pohled na vše švédské v zemi, která Vás vlídně (ne?) přijala naprosto nesdílí velká většina Švédů, čili něco je špatně. Švédové či Vy? 2. Migrace určitě přináší jisté a různé komplikace, ale nikoli zkázu, na kterou propagandisté přísahají. Švédsko i celá dosavadní historie Evropy toho budiž dokladem.

Závěrem něco osobního: nevrlý a primárně nepřátelský tón Vaší reakce na mou nikterak ostrou poznámku naznačují, že ten Váš švédský problém bude spíš ve Vás než ve Švédech nebo v migraci. Ale "Ať se Vám daří to švédské peklo napravit."

P. Aron 1.2.2019 19:06

Re: Hrůza hrůz, to Švédsko!

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spisovatelka-Janouchova-zasila-dalsi-desive-svedectvi-ze-Svedska-Ucitelum-uz-se-bezne-vyhrozuje-smrti-Ze-skol-odchazeji-vlada-je-chce-nahradit-imigranty-533862

P. Aron 1.2.2019 19:13

Re: Hrůza hrůz, to Švédsko!

https://stredoevropan.cz/2018/08/16/svedska-policie-nepotresta-pondelni-pachatele-rozsahlych-pozaru-ale-promluvi-s-jejich-rodici/

Středoevropan v úterý informoval o koordinovaných akcích ve švédském Göteborgu, kde “mladíci” na několika místech ve městě založili požáry, kterým padlo za oběť asi 100 aut, a také napadli policisty a hasiče. Policie oznámila, že nikoho nezatkla, a že místo toho promluví s rodiči těchto mladíků. Švédi zjevně stále netuší, co se v jejich zemi děje.

J. Pleva 1.2.2019 19:42

Re: Hrůza hrůz, to Švédsko!

Tak se kvůli vám musím opakovat. Na NP v lednu 2018 jsem napsal:

"Najednou jsem zjistil, že miluji (!) např. ŠVÉDSKÉ písně zpívané po dlouhé zimě při vítání krásného severského jara. V podání mužského sboru zní fantasticky a je obdivuhodné, že se tento kulturní poklad udržuje rok co rok po celé zemi.

Mám rád ŠVÉDSKÉ oslavy midsommar, letního slunovratu, s lidovými, někdy i naivními rysy, stavění májky, hopsání dětí i dospělých kolem ní za zpěvu „Malé žabky...“, se selskou svatbou v krojích v Ekshärad.

pokr.

P. Aron 1.2.2019 19:08

Re: Hrůza hrůz, to Švédsko!

2016:

Minulou středu napadlo ve švédské metropoli Stockholmu přes 30 centimetrů sněhu, což bylo více, než v kterýkoli jiný listopadový den od roku 1905. Další dva dny zažívalo město nebývalý dopravní chaos, část obyvatel se nedostala do práce, dálnice se zablokovaly a vlaky nejezdily. Za jednu z možných příčin chaosu prý překvapivě může vyhláška o „genderovém odklízení sněhu“. Zdá se vám to zcela absurdní? Ve Švédsku to je realita.

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/75876/silenost-v-praxi-ve-stockholmu-zavedli-genderove-odklizeni-snehu-pri-prvni-kalamite-vznikl-chaos.html

P. Aron 1.2.2019 19:11

Re: Hrůza hrůz, to Švédsko!

A štastní být prostě musí :

Swedish student suspended for telling the truth about Muslim migrant sex crimes

https://www.jihadwatch.org/2018/03/swedish-student-suspended-for-telling-the-truth-about-muslim-migrant-sex-crimes

J. Pleva 1.2.2019 19:45

Re: Hrůza hrůz, to Švédsko!

pokr.

Miluji ŠVÉDSKÉ oslavy Lucie v adventu s tou mystickou zimní atmosférou, průvod s Lucií, věnec s hořícími svíčkami na hlavě, s příslušnými písněmi a vůní pepparkakor (kořeněné placičky) a svařeného vína.

A mám rád ŠVÉDSKÉ vánoce, nejraději v původní formě, s vánočním evangeliem, ranní pobožností ještě za tmy (julotta) a bez komerčního stresu.

V našem městečku Hagfors máme Spolek pro výtvarné umění, který pravidelně pořádá výstavy s díly ŠVÉDSKÝCH umělců, od vynikajících akvarelů lokálního malíře Larse Lerina až po ŠVÉDSKÁ umělecká řemesla v textilu, ze dřeva, keramiky či kovu.

pokr.

J. Pleva 1.2.2019 19:47

Re: Hrůza hrůz, to Švédsko!

pokr.

Desítky let jsme měli fungující Spolek pro komorní hudbu. Prožili jsme dlouhou řadu krásných chvil při koncertech na zámečku nad jezerem vynikajících ŠVÉDSKÝCH hudebníků, kteří mimo jiné provedli díla ze ŠVÉDSKÉHO kulturního pokladu, na který Reinfeldt a Sahlin plivou."

Nevybírejte si jen to co se vám hodí do vašeho špinavého krámu...

I. Mertl 1.2.2019 21:49

Re: Hrůza hrůz, to Švédsko!

Spolek pro komorní hudbu už neexistuje, ani švédská příroda, švédské obyčeje, milý pane? Pokud ne, proč? Všechna ta minulá (?) pozitiva jsou však ve Vás evidentně překonána tím, jaký "strašlivý" konec Švédska dnes vidíte. Co Vašim současným názorům na dnešní stav Švédska říkají Vaši bývalí kolegové, sdílejí je? A Vaši žáci, rodina? A lékaři? Všichni s tím beze zbytku souhlasí? Přesto - napravujte. Nenapravitelné, díky Bohu.

Mimochodem, co víte o mé špinavém krámu? Fuj.

M. Hoblík 1.2.2019 14:30

Máme to ale štěstí!

Máme to ale štěstí, že nemusíme úpět ve Švédsku a lebedíme si v německém zájmovém teriroriu!

S. Donát 1.2.2019 14:41

Re: Máme to ale štěstí!

To máte.

R. Langer 1.2.2019 15:43

Re: Máme to ale štěstí!

To mám.

F. Houžňák 1.2.2019 13:38

V Německu kupříkladu vyhazují členy a sympatizanty AfD

nejen z práce, ale i z různých spolků, třeba v předvčerejších novinách stojí, že Sozialverband Deutschland, celoněmecký sociální spolek, vyhodil jistého pana O'Toraina z místní organizace, protože je členem AfD a sedí za AfD v okresním parlamentě. Ne že by on sám někde něco prohlásil nebo provedl, ale protože, jak zní zdůvodnění, "vyjádření funkcionářů AfD jsou občas a částečně pohrdlivé vůči některým lidem (zum Teil menschenverachtend), což není v souladu s hodnotami Sozialverbandu". No, jako za bolševiků a za nacistů. Před pár měsíci jeden z velkých fotbalistických klubů zakázal přístup na svoje zápasy členům a sympatizantům AfD (pravděpodobně návštěvníky nechává špiclovat, aby přišel na to, kdo je člen nebo sympatizant). Samozřejmě to se místním dobroserům velice líbí a chtěli by to zavést i v Čechách.

S. Netzer 1.2.2019 13:59

Re: V Německu kupříkladu vyhazují členy a sympatizanty AfD

Protože 1 (slovy jeden) dobrovolník v SoVD přišel o své místo v organizaci kvůli členství v AfD, podle lovce mamutů Houžňáka to znamená, že v Německu vyhazují členy a sympatizanty AfD z práce.

S takovými důkazy běžte do (_._), kremlobote.

M. Martinelli 1.2.2019 14:06

Re: V Německu kupříkladu vyhazují členy a sympatizanty AfD

tam běžte vy...

P. Moravčík 1.2.2019 14:43

Re: V Německu kupříkladu vyhazují členy a sympatizanty AfD

Koľko ľudí musí byť šikanované za svoje presvedčenie, aby Vám to stačilo, mnohohlavá? Ak si dobre spomínam, Erenburg napísal v jednej svojej poviedke príbeh o rabínovi, ktorý sa snaží presvedčiť Boha, aby nezničil ľudstvo. Nakoniec sa rabín ospravedlňuje, pretože si ho žiada starý Izák k smrteľnej posteli, so slovami: Možno by som ťa presvedčil, Bože, aby si sa nad nami zmiloval, ale mám právo obetovať dušu starého Izáka a nechať ho zomrieť bez požehnania, aby som zachránil ľudstvo?

Budeme sa baviť o kvantite, alebo budeme ctiť právo jedinca ako nenapodobiteľnej entity? Doteraz túto dilemu, okrem Vás ako vidím, nikto nevyriešil. Ak by sa to stalo Vám a bolo by Vám to jedno - prosím. Ale nerozhodujte tak bezstarostne o osude iných. Tým skôr, že každému s dekom funkčného mozgu musí byť jasné, že ide o obyčajné svinstvo.

M. Kalivoda 1.2.2019 15:41

Re: V Německu kupříkladu vyhazují členy a sympatizanty AfD

Do(_._) byste měl laskavě jít vy. Nežijete v Německu a nevíte vůbec nic. Oproti "Základnímu zákonu" - Nemecko nemá Ústavu (věděl jste to, chytrolíne?), který zakazuje jakoukoliv diskriminaci, tedy i na základě politického smýšlení, jsou členové a někdy pouzí voliči AfD - pokud je to o nich známo - diskriminováni naprosto otevřeně. Nejsou jim běžně poskytovány služby v restauracích, jsou jim rušeny rezervace v hotelích,jsou vyhazováni ze spolků, jsou špiclováni a jejich domy a kanceláře poškozovány, minimálně barvami, jejich auta jsou zapalována, jejich děti nepřijímány do souktomých škol a už dochází i osobnímu násilí.Takové akce levičáckých "demokratů" jsou na denním pořádku a hlavně tiše trpěny a ve zprávách se nic nedozvíte. Tak si to srovnejte.

S. Netzer 1.2.2019 15:49

Re: V Německu kupříkladu vyhazují členy a sympatizanty AfD

Koukám, že jsem narazila na dalšího znalce.

To už je druhý expert, který tvrdí, že Německo nemá ústavu. :-)))

O. Uživatel 1.2.2019 15:58

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 1.2.2019 17:16

Uživatel požádal o vymazání
M. Kalivoda 1.2.2019 17:51

Re: V Německu kupříkladu vyhazují členy a sympatizanty AfD

Sybille, mezery nevadí, i s nimi se dá přežít. Grungesetz není Verfassung. Je to opravdu úsměvné, když se neználci chápavě usmívají. Pokud chcete vědět více a věštit dále budoucnost, tak zde:

Er lautet in seiner derzeit gültigen Fassung: „Dieses Grundgesetz, das nach Vollendung der Einheit und Freiheit Deutschlands für das gesamte deutsche Volk gilt, verliert seine Gültigkeit an dem Tage, an dem eine Verfassung in Kraft tritt, die von dem deutschen Volke in freier Entscheidung beschlossen worden ist.“23.05.2016

Zatím tomu tak není a možná to tak bude, až BRD (GmbH) bude suverenním státem, čímž doposud není. Tak se křeňte dále

S. Netzer 1.2.2019 18:01

Re: V Německu kupříkladu vyhazují členy a sympatizanty AfD

Jsem unesená vašimi znalostmi.

Zajímalo by mě, odkud je máte.

O. Uživatel 1.2.2019 18:30

Uživatel požádal o vymazání
F. Houžňák 1.2.2019 15:52

Se skupinou trollů pod nickem Netzer

nemá smysl diskutovat ...

P. Aron 1.2.2019 16:32

Re: V Německu kupříkladu vyhazují členy a sympatizanty AfD

Je to čím dál šílenější. Asi tam mají klonů Netzerové nějak moc. Ale ono to jednou bouchne a pak bude zle.

Co mě stále vrtá hlavou jsou proměny Angely Merkel :

http://www.nastvanematky.cz/angela-merkelova-ve-dvou-minutach?fbclid=IwAR0wPfYwgOEf0RT6DwMiMNpzxieYvRFVNdpZA9C6NFdPtFJmU_Mg2eeG8z8

F. Houžňák 1.2.2019 16:43

No, klasická levicová oportunistka,

jak se to naučila v době, kdy dělala propagandistku v místní organizaci FDJ. Jak se mohl takový chytrý a mazaný chlap jako Kohl takhle splést, mi není jasné. Holt neměl s těmi bolševiky takovou zkušenost.

P. Aron 1.2.2019 17:51

Re: No, klasická levicová oportunistka,

To, že se už tehdy naučila bezpáteřnímu jednání je jasné. Ale zajímal by mě důvod té otočky v názoru na migraci. Aneb kdo tahá v pozadí za nitky.