25.11.2020 | Svátek má Kateřina


Diskuse k článku

ŠVÉDSKO: Bezprávní stát aktivistů

Vlastně jsem chtěl skončit s nářky a opakováním popisu katastrofálního vývoje v této kdysi milé zemi, kterou bylo možno mít rád. Teď se city i rozum obracejí v pravý nefalšovaný opak. To hlavní už jsem se pokusil vylíčit a dá se to najít v archivu NP.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pleva 10.7.2018 10:50

Re: Už jsem se bál,

Pokud se budou aktivisté tak množit a stát jim nechá volné pole, nezůstane jen u chlastu a vepřového. Ti magoři si jsou schopni vymyslet dlouhou řadu akcí a "pravd", kterými nás budou terorizovat. Klimatické změny jsou jednou takovou možností s nedozírnými následky pronásledování, a muslimové mají v zásobě taky nepřeberné množství hovadin...

J. Pleva 10.7.2018 10:42

Re: Až si Švédi přečtou

Pane Brzák, rozumíte mému článku dobře. Ta kritičnost vůči státu ve Švédsku zcela chybí, dokonce i u poměrně kritických lidí, jak ukazuje naprosté ticho při snaze dostat odpověď na otázku, jestli je tohleto v pořádku. Proti státu nikdo ani nepípne a ten si tedy může dělat co chce. Což dělá do té míry, do jaké je zkorumpovaný a bezprávní.

J. Sedlář 9.7.2018 23:32

Re: Předvolební debata

Prosím, prosím, zkuste to alespoň jednou ve svém životě: reagujte na obsah sdělení autora/na informace a ne na autora případně toho kdo na něj poukazuje (vč. pravopisných chyb atp). Vy to dokážete (Sie schaffen das).

J. Sedlář 9.7.2018 23:23

Re: To snad není pravda!

Vy také máte problém s pochopením psaného textu. Problém není ve zdanění chlastu, s tím autor článku počítá. Problém je platba za službu, která nebyla splněna a pošta (nebo co to je) odmítá vracet a není se kam odvolat, dovolat.

M. Moravcová 9.7.2018 22:08

Re: Uvařte si pivo doma,

A to je řešení na státní totalitu? No potěš koště.

M. Mařák 9.7.2018 21:02

Ve Francii je to pro vlastní spotřebu

legální.

M. Mařák 9.7.2018 20:59

Uvařte si pivo doma,

vyjde Vás to levněji.

https://www.kosmas.cz/knihy/104584/posvatna-a-leciva-bylinna-piva/

Mně nejvíce chutná zázvorové, bylinná piva s jiným sladidlem než zrní a bez chmele nejdou při kvašení příliš cítit.

Nebo tradiční chmelová, je to o něco dražší a sousedi o tom budou vědět, kvašení a tak:

https://www.brouwland.com/en/

J. Kanioková 9.7.2018 20:55

Pane Plevo, nenechte se odradit některými

zdejšími neomarxisty, když Vám nadávají. Tihle lidi si nezaslouží, aby byly jejich komentáře brány vážně. Určitě je násobně víc nás, kteří Vaše články čtou s velkým zájmem. Díky internetu víme, co se ve Švédsku (nejen) děje a děsí nás to.

Mějte se fajn a díky za informace. :)

J. Kanioková 9.7.2018 20:42

:))))))))))))

P. Vaňura 9.7.2018 19:48

Pro všechny platí, kdo se nechce zaintegrovat, ať se vrátí

do země původu! Tak ať se neintegrovaní barevní a muslimáci vrátí do země původu, prodělá na tom akorát pár parazitů z neziskovek...

K. Janyška 9.7.2018 19:40

Re: Pokud u nás všem těm aktivistům zavčas nezatneme tipec,

Miliardy korun ze státního rozpočtu šlo pro tu pakáž... Dzp.

L. David 9.7.2018 19:33

Pokud u nás všem těm aktivistům zavčas nezatneme tipec,

předstihneme za chvíli i to demográdické Švédsko.

R. Brzák 9.7.2018 19:08

Re: Až si Švédi přečtou

Víte, co je první a nejdůležitější povinností občana ve vztahu k budoucnosti jeho země a státu v něm? Ne,není to odevzdávání berně (byť stát v hlavách svých zastánců to tak možná má...). Ale je jím vysoký stupeň kritičnosti právě ve vztahu ke svému státu! Protože kritika je zpětná vazba, umožňující systému se neustále přenastavovat tak, aby vyhovoval svým uživatelům. Toto je základní výhoda svobody slova a demokracie oproti konkurenčním systémům. Takže pan Pleva zde upozorňuje na chybovost státu Švédského - a to je přínosné i pro nás proto, že Švédsko bývalo (a pro mnoho popletených stále je) vzorem moderní společnosti (alespoň na Západě a tedy i u nás).

J. Lepka 9.7.2018 18:38

Re: Až si Švédi přečtou

Přečetl jste si článek pečlivě? Nejde o přístup ke kořce, ale o krádež za bílého dne, navíc státním podnikem a nechutí odpovědných orgánů s tím něco dělat. Nepřipomíná vám to něco ? Mně se takhle v osmdesátých letech ztrácely zásilky z USA a poštovní(a komunističtí) papaláši úplně stejně odmítali cokoliv dělat.

J. Lepka 9.7.2018 18:34

Re: To je děsný,

Taky máme s alkoholem tisíce let zkušeností. Podle jedné teorie se enzym na odbourávání alkoholu začal vyvíjet u národů budujících civilizace v povodí velkých řek, které musely upravovat říční vodu, obvykle nechutnou ( se znečištěním případně šířením chorob si opravdu hlavy nelámaly) a tak, zřejmě po náhodném překvašení vody použité na vaření obilovin, vzniklo pivo. To nehrozilo v oblastech bohatých na čistou pitnou vodu (severní Amerika, japonské ostrovy) a z toho plyne jejich prudká reakce po konzumaci alkoholu.

J. Lepka 9.7.2018 18:24

Re: Prezentovat Švédsko

Díky za link, neznal jsem přesné detaily. A je to dokonce víc jak 40 let. To mě opravňuje k otázce : Může současné běsnění někoho překvapit, když už před tolika léty Švédi tak zblbli ???

J. Pleva 9.7.2018 18:21

Re: Jedině návrat autore,

Pane Valento, dobře jste vystihnul ten problém s "návratem", případně i s migrací do jakékoliv jiné země. Znovu emigrovat ve vyšším věku? Snad si to každý, kdo se takového věku dožil, umí představit. Ale já se neprosím o rady, jak si někteří vysvětlují mé články! Já jen popisuji stav jedné země, kterou řada Čechoslováků, i významných, považovala a stále považuje za vzor hodný následování. A jejíž stav se Švédské socialistické nomenklatuře dlouho dařilo skrývat za Potěmkinovou fasádou! Soptící kritici ať se laskavě obrátí na redaktora NP, že tak nestydatou pravdu otiskuje!

M. Prokop 9.7.2018 17:57

Re: Až si Švédi přečtou

Pana Plevu to nasralo, čemuž se nedivím a já jsem si to se zájmem přečetl, kam až dobroserství může dojít. Mimochodem, něco podobného probíhalo i zde, ztrácely se maily s celkem nevinnými odkazy. Ztrácely bez upozornění. není vůbec od věci na taková svinstva poukázat, ať lidi vidí, co si volí. Zelené máme zde i ve Švédsku, socany taky.

J. Jelínek 9.7.2018 17:48

Re: Až si Švédi přečtou

To máme všichni, tak proč řešit problematiku přístupu ke kořalce ve Švédsku? To je jen jejich problém.

A. Nový 9.7.2018 17:09

To se má asimilovat s kým?

Podle vás, krásko inteligentní, evidentně s muslimy, kteří tam přivandrovali bůhví odkud a zavádí tam svoje praktiky.

M. Prokop 9.7.2018 16:37

Re: Dobře diskutujete,

To jste, zase, mimo.

M. Prokop 9.7.2018 16:36

Re: Až si Švédi přečtou

Začínají mít dost vnitřních starostí.

V. Kain 9.7.2018 16:31

Re: Řešení je hračka

Tato politika,že se obírají ti kteří vydělávají se v této socialismem zprasené zemi děje již dlouhá láta.Dnes bohužel s větší intenzitou neboť přicházejí po tisících noví strávníci.

J. Jelínek 9.7.2018 16:24

Až si Švédi přečtou

diskuse pod články pana Plevy, vyhlásí křížovou výpravu do Svaté země a cestou konečně vyplundrují Brno. To bude krása až u Jankova švédské dělostřelectvo znovu rozstřílí císařské voje. Lidi neblbněte tolik.

P. Grigar 9.7.2018 16:12

Re: Bože, kams to duši dal..

..Sibylle, nenechejte se odradit nebo nedejbože přímo vyhnat z tohoto fóra a pište co vám tlapky stačí.

Ne, nelekejte se, nestal jsem se zničehož nic vaším obdivovatelem či příznivcem. Kdysi před lety, ještě v dobách vámi tak milovaného(tajně..) socialismu jsem se při dobrém vínku ptal příbuzného z Rakouska... proboha Rudi, proč vy tam v parlamentu trpíte ty vaše komunisty, to přece nemusíte?! No to máš tak, furt lepší když ta pakáž je v parlamentu na očích a víme co si myslí a říkají, než by někde v zaplivané putyce v Ottakringu potichu piklili.

Tož tak asi...

P. Grigar 9.7.2018 16:01

Re: To je děsný,

..glycerin na sebe naváže a neutralizuje nežádoucí zbytkové příchuti(přiboudlina..) a cukr vylepší ten příjemný pocit nasládlosti destilátu, který se jinak dostavuje u domácích ovocných pálenek při cca. 52% a více, a vodka ho při max. 40% postrádá. Jo, ochutnám a vychutnám si rád ledacos, ale neožírám se tak, aby přitom trpěl můj osobní status. A to je hlavní bod všech civilizačních návykovostí, řekl bych, že s alkoholem jsme na tom ještě dobře, třeba takový heroin vám žádnou šanci nedá.

P. Grigar 9.7.2018 15:52

Re: To je děsný,

..každý civilizační okruh má svoji "drogu", u nás je to naštěstí pro naše chuťové buňky alkoholová kvasná technologie. Ovšem přenos či výměna mezi civilizacemi má vždy zdrcující následky pro obě strany. Dělejte kdo chce jak chce, ale já zůstanu na svém.. švestky na zahradě letos vypadají "obzvláště vypečené, také révě se daří, ječmeny sklizeny a chmel se otáčí jedna radost..

P. Grigar 9.7.2018 15:42

Re: Je to relativní.

..celé to snažení o dosažení "plné svobody na poli drogové politiky" je jenom nešikovně maskovaná snaha státu vytřískat z občana prachy za něco, na čem zatím rejžují jenom kriminální struktury. Dalším prubířským kamenem bude prostituce, tam se točí hodně peněz a státu zase bez užitku.

P. Grigar 9.7.2018 15:37

Re: To snad není pravda!

..nejde o konkrétní komodity ale o princip jakési smlouvy mezi občanem a státem.. a to smlouvy rovnoprávné. Příště se to může týkat třeba vlněných fuseklí nebo gumové kostičky, kterou vám dávají na hraní.

J. Kombercová 9.7.2018 15:12

Re: Už jsem se bál,

Na každém rohu halal kebabárna, po vepřovém ani nevzdechne, rád se zaintegroval. Více takových Lunáků a je po problému se sádlem, o alkoholu se bavit nebudeme vůbec. Stejně je to metla lidstva.