4.10.2023 | Svátek má František


Diskuse k článku

STROP: Platební neschopnost na spadnutí

Čas odtikává stále hlasitěji. A nervozita vzrostla na globálním finančním trhu zejména poté, co americká ministryně financí a bývalá guvernérka americké centrální banky Fed Jenet Yellenová upozornila na možnost nedostatku hotovosti v USA již v úvodu června.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kocián 26.5.2023 8:56

To nejsou žádné zdroje. To jsou peníze, které seberete jiným lidem, ať už oprávněně nebo neoprávněně, ať už zaměstnancům, jejich zaměstnavatelům, živnostníkům nebo lidem provozujícím svobodné povolání. Bylo by třeba k nim přistupovat podle toho a ne jako k něčemu, co se sype z nebe.

M. Šejna 25.5.2023 9:16

Paroubek to ale myslel úplně jinak, než to debilové novináři a politrukové z ODS pochopili.

České vlády totiž své finanční závazky vždycky platily, takže dluhy se platily. Jen si každá vláda musela na splácení dluhu znovu půjčit. Takže závazky se plnily, ale dluh rostl.

O tom Paroubek mluvil

V soukromé sféře se to nazývá "refinancování dluhu"

J. Jurax 25.5.2023 18:38

Ehm ... máte za to, ze Paroubek to myslel ve smyslu Dluhy se neplatí, neboť se na ně půjčuje?

M. Šejna 25.5.2023 19:47

Tak si ten jeho proslulý výrok pusťte.

Měl na mysli to, že státní dluh se nespláci. A měl pravdu. Statni dluh stále roste už od dob Klause a výjimkou byly jen dva roky Babisovy vlády, kdy dluh klesal.

L. Novák 26.5.2023 9:28

Bolševický LHÁŘ Šejna zase mele nesmysly! Klausovo období vládnutí bylo nejdelší po pádu komunistické totality, kdy státní dluh stagnoval na úrovni v řádu 200 miliard Kč převzaté po bolševikovi. Růst dluhu rozpumpovala až ČSSD po převzetí moci a největší přírůstek vykázal Babiš - 1000 miliard!!!

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-ocima-byznysu-vsichni-tu-makame-a-pritom-chudneme-singer-ukazuje-duvody-proc-231240

V. Kolman 26.5.2023 18:28

Akosi tomu p. Šejno nerozumím. Vy, i Babiš stále vykřikujete cosi o klesání státního dluhu a.......

Když se Babiš ujímal kormidla, tak byl státní dluh 1500 miliard Kč. Nyní se vyšplhal na více než 2500 miliard Kč. Takže podle mého selského rozumu dluh neustále stoupá a zatím jsme z dlužné jistiny nesplatili ani 1 haléř český!!!!!!!!!!

A k tomu připočtěme ještě (cca) 70 miliard úroků ročně, které za ten státní dluh platíme. Jak by se ty peníze dnes hodily:-(:-(:-(

M. Šejna 26.5.2023 18:35

Ano, nerozumíte tomu.

Paroubek to řekl jasně, že státní dluh se nesplácí. Ale všichni se do něho pustili, co to mele za blbosti.

Takže to vysvětlují, že státní dluh se splácí, ale metodou vytloukani klínu klínem. Tedy že na splácení dluhu si stát znovu půjčuje. Klasické refinancování dluhu.

Co na tom nechápete?

H. Kotaz 25.5.2023 5:39

Už aby to bylo / spadla !