1.12.2023 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

STIGMA: Otřesné zacházení se sovětskými zajatci, Stalin byl horší jak Hitler

Začalo to už po ukončení sovětsko-finské války. V roce 1940 předala finská strana sovětským úřadům 5500 válečných zajatců. Všichni se dostali do zvláštního tábora ve vsi Juža v Ivanovské oblasti. Tábor byl obehnán ostnatým drátem, střežili je hlídky NKVD, zajatci nesměli psát ani svým nejbližším příbuzným, trpěli hladem většina z nich byl odsouzena k vysokým trestům vězení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 25.5.2023 15:03

Přímo ne, pravda. Nicméně článek je o srovnání Hitlera, Stalina k sovětským zajatcům. Paní Machálková zmínila vztah k židovské tématice a já jsem jen navázala na jí nastíněné téma. A když jsme u Hitlera, jsme i u palestinských teroristů, protože palestinianismus s nacismem i s komunismem (který vymyslela sovětská KGB) souvisí.

A já odpovím při vší úctě, kterou k Vám mám, považuji Vás za slušného diskutéra, nemyslíte si prosím, že si můžu přece psát o čem chci? Vy můžete buď na mé příspěvky reagovat, jakkoliv polemizovat, či je jednoduše ignorovat. Proč bych měla popírat a zapírat sama sebe?

F. Navrátil 25.5.2023 14:52

Děkuji a přeji hezký den.

J. Jurax 25.5.2023 14:50

Při vší úctě - to byste nebyla Vy, abyste i sem nevpletla Židy a palestinské teroristy.

On článek je fakt o něčem jiném.

J. Jurax 25.5.2023 14:46

Nicméně co se týče zacházení se zajatými vojáky Rudé armády nemá tak docela nepravdu. U Němců i u sovětů. Byť si samozřejmě zde vybírá příklady podporující jeho tezi.

L. Kuča 25.5.2023 14:00

Jo, to jo, dosti monotematický, to on je. Kdyby tentýž text prezentoval někdo jiný, působilo by to do jisté míry odlišně. Zločinnost stalinismu je obecně známa. Ovšem dokud se to tu nezačalo rozebírat, tak mi vlastně ani plně nedocházelo, jak zlé to je. Pravda, u některých věcí mám pocit, že bych je asi raději nevěděl ...

L. Beneš 25.5.2023 13:22

Dost možná je honorář za takový tendenčně laděný článek dost vysoký na to, aby byl článek napsán.

L. Beneš 25.5.2023 13:12

Hansi Ziegler - známý lidumil a rusofil se překonává.

H. Lukešová 25.5.2023 12:50

Kdyby zůstal v ODS mladý Klaus a měl na ní nějaký vliv, ubírala by se jiným, dle mého názoru, lepším směrem. Ale mladého Klause raději stávající vedení ODS "vyštípalo" pryč.

P. Hák 25.5.2023 12:43

ODS se pod Fialou názorově velmi přiblížila TOP09. Rozdíl mezi TOP09 a Piráty je hlavně v tom, že Dvojitá Markéta nemá dredy.

P. Hák 25.5.2023 12:42

Přesně tak. A přes prizma vlastní nenávisti vidí celý svět.

P. Hák 25.5.2023 12:38

Jinak z perspektivy obyvatele lágru to bizár možná je. Z perspektivy občana "tihle by mne poslali do lágru, tihle ne" to bizár až tak není.

Nutno říci, že i lidé, kteří byli v lágru, byli ochotni pro svou zemi později pracovat/bojovat více, než museli. Asi zafungovala ještě jiná kritéria.

H. Lukešová 25.5.2023 12:37

-bývalý německý ministr zahraničí- omluva. To info je z doby, kdy byl Haiko Maas ministrem zahraničí...

P. Hák 25.5.2023 12:36

Já si dovolím sobecké hledisko "režim A naší rodině dovolil přežít, přestože ji považoval za třídního nepřítele, režim B by to rasových důvodů nedovolil".

Pro mne je tohle jasná hranice. A ano, máte pravdu, že tehdy třetí strana reálně nebyla. Mohl vyhrát jen jeden z těch režimů a vyhrál ten, který nám dovolil přežít. Je samozřejmě možné, že někomu je vlastní přežití lhostejné, když to není ideově správně. Do hlavy nikomu nevidím.

H. Lukešová 25.5.2023 12:35

Angela Merkel si dovolila „tlačit“ na východoevropské země, aby nepřesouvaly svá velvyslanectví do Jeruzaléma a mnohem také horší je, že Němci prosazují obchodní mechanismus, který je schopný americké sankce obcházet.

Dále nesmíme zapomenout, že i na německé půdě dochází k protižidovským násilnostem, které páchají právě muslimové, podporovaní socialistickými politiky. Např. roku 2014 Palestinci zaútočili na synagogu ve Wupperrtalu, vrhli na ni zápalné láhve, německý soud ale jejich čin neshledal jako antisemitský, respektive za zločin z nenávisti, ale pouze jako vyjádření nesouhlasu s izraelskou politikou a v Německu se konají i protiizraelské demonstrace, během jedné z nich opět z roku 2014 vyřvávali propalestinští aktivisté slova plná nenávisti "Jude, Jude, feiges Schwein, komm heraus und kämpf allein" („Žide, Žide zbabělá svině, vyjdi ven a bojuj sám“.) a přítomná německá policie ani nezasáhla proti projevům takové protižidovské nenávisti.

H. Lukešová 25.5.2023 12:34

Současný německý ministr zahraničí Haiko Maas, také socialista často prohlašoval, že ho zločiny páchané v Osvětimi inspirovaly k tomu, aby vstoupil do politiky, ovšem jeho ministerstvo nadále pokračuje v démonizaci Izraele na mezinárodní sféře, zejména na půdě OSN. Dále Maas navýšil finanční podporu organizaci UNRWA, která má v záštitě péči o „palestinské uprchlíky“ , ačkoliv musí vědět, že učitelé a představitelé UNRWA nevedou palestinské děti k míru, ale naopak je podněcují k násilí a terorismu i to, že je hlavní ctností stát se „mučedníkem“ a že jediným cílem je „osvobození Palestiny od řeky k moři“ což neznamená nic jiného, nežli zničení Izraele a i přes tyto skutečnosti patří Německo k největším přispěvatelům této organizace.

Německý prezident, socialista Frank Walter Steinmeier v únoru letošního roku 2019 poslal blahopřání íránskému diplomatovi v Berlíně u příležitosti velkých oslav 40. výročí islámské revoluce v Íránu (1979) , která měla na svědomí tisíce lidských životů včetně zabíjení íránských Židů a Chomejního návrat posléze podnítil masový exodus íránských Židů, kteří za šáha Mohameda Rézy Páhlavího žili relativně v klidu jako všechny nemuslimské komunity a současní íránští politici se netají svou genocidní politikou vůči Izraeli. Dnešní Írán je hlavním sponzorem mezinárodního terorismu, vyhrožuje Izraeli zničením, popírá holocaust, potírá a utiskuje ženy, pronásleduje křesťany, popravuje homosexuály a trestá odpadlictví od islámu smrtí i zakazuje veřejně proklamovaný ateismus.

Smutným faktem je, že to byli němečtí politici, kteří prosadili jadernou dohodu s Íránem roku 2015 a postavili se mnohokráte proti politice Donalda Trumpa, na jedné straně kvůli jeho vypovězení jaderné dohody a zavedení protiíránských ekonomických sankcí a na druhé straně se jim příčí Trumpův postoj vůči Izraeli, uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele,

H. Lukešová 25.5.2023 12:31

Pozadu ve své nenávisti proti Židům nezůstává ani krajně levicový politik z Francie Jean-Luc Melenchon, který z porážky Jeremyho Corbyna dokonce obviňuje izraelskou pravicovou stranu Likud. Melenchon je často líčen jako „francouzský Corbyn“ na fb profillu naopak napsal, že je britská labourstická strana naopak k antisemitismu „příliš omluvná“. Z porážky Corbyna obvinil vyjma Likudu i „nepřátelská média“. Melenchon v reakci na Corbynovu prohru prohlásil, že nikdy nerezignuje a celo-francouzskou zastřešující židovskou organizaci CRIF obvinil z „arogantního sektářství“. Také Melenchon požaduje celoplošný bojkot Izraele a roku 2014 obvinil francouzské Židy z toho, že jsou „agresivní komunitou, která káže zbytku národa“ a v průběhu minulého měsíce obviňoval Židy „z podněcování útoku na něj a násilného sektářství, které se u muslimů nevyskytuje“.

Němečtí levicoví politici:

V minulé německé vládě zastával post ministra zahraničních věcí sociální demokrat Sigmar Gabriel, proslulý svým protiizraelským podněcováním. Gabriel obvinil izraelské politiky z toho, že praktikují aparteid a později měl tu drzost během své návštěvy Izraele roku 2018 tvrdit, že je „přítelem Izraele“ a že jeho země má „zvláštní zodpovědnost“ k bezpečnosti Izraele. Tato tvrzení jsou lživá, protože právě Gabriel byl zodpovědný za německou protiizraelskou politiku v podobě prosazování nactiutrhačných protiizraelských rezolucí na půdě OSN, což ve skutečnosti podkopává bezpečnost Izraele. Podílel se na antiizraelské diskriminaci na půdě OSN. Dokládají to děsivé statistiky, např. během minulého listopadu roku 2018, z 21 rezolucí OSN namířených proti Izraeli, Německo jich podpořilo 16 a ve 4 se zdrželo hlasování. Děsivé.

H. Lukešová 25.5.2023 12:27

Názory Sahry Wgenknecht na Izrael neznám, ale znám názory některých jiných levicových politiků v Evropě. Tak našla jsem staré info, ale pro obecnou představu stačí. Např. britská baronka Jenny Tonge, bývalá liberálně demokratická politička, známá svým protiizraelským postojem, v reakci na fenomenální vítězství konzervativní strany Borise Johnsona prohlásila, že hlavní britský rabín Ephraim Mirvis musí určitě „tančit na ulici“. Podle novin Jewish News napsala na svém fb profilu drsná slova o tom, že „hlavní rabín země musí tančit na ulici. Proizraelská lobby vyhrála naše všeobecné volby lhaním o Jeremy Corbynovi“. Baronka Tonge napadla Mirvise právě z důvodu, že vyjádřil obavu z případného vítěství Jeremyho Corbyna a jeho dopadu na britskou židovskou komunitu. Podle průzkumů 87% britských Židů považuje Corbyna za antisemitu.

Baronka Tonge byla již v minulosti proslulá protiizraelským a protižidovským zaměřením. Např. roku 2004 napsala, že kdyby byla Arabkou žijící v Palestinské samosprávě, uvažovala by o tom, že by se stala sebevražednou atentátnicí. Roku 2006 obvinila proizraelskou lobby z ovládnutí západního světa ve sféře politiky a financí, posléze roku 2010 obvinila Izrael, že je „příčinou terorismu“ a obvinila obecně Západ ze špatného zacházení s muslimy z důvodu „viny Západu za holocaust“.

Roku 2016 baronka Tonge uspořádala schůzi na poli britské Sněmovny lordů, během které nařkla pouze „samotné Židy z odpovědnosti holocaustu“ a Izrael přirovnala k teroristické organizaci ISIS. Také je zastánkyní plošného protiizraelského bojkotu a vyslovila své přání, aby Stát Izrael zanikl.

P. Hák 25.5.2023 12:26

No já nevím, mně přijde pan autor poněkud posedlý.

Celkově je mi dost nepochopitelné sekat jeden článek za druhým pořád dokola na stejné téma, ale na druhou stranu já jsem přírodovědec, ne politruk :-)

P. Jaroš 25.5.2023 12:23

Takový soucit se sovětským lidem jsem od pana Zieglera, nečekal..

S. San 25.5.2023 12:22

Ne.Takže omluva.

S. San 25.5.2023 12:21

Rozdíl mezi Pekarovou a dejme tomu Hřibem v tomhle případě je maximálně v tom, že zatímco Hřib dělá ostudu viceméně jenom v Praze, Pekarová kdekoliv kam si zaletí na výlet. Nicméně, jak vidím dost Vás to zajímá-měla byste nějaký relevantni odkaz na toto téma(nová levice a Izrael) dejme tomu jaké jsou názory Sahry Wagenknecht?Corbynovy známRv

V. Čermák 25.5.2023 11:53

Snaživý propagandista Ziegler zase odklání do dávné minulosti, aby zamaskoval prostý fakt, že současná říše Zla jsou USA, co do válek i mrtvých...

F. Navrátil 25.5.2023 11:46

V mém příspěvku se nachází výraz "vlastní národ"?

M. Valenta 25.5.2023 11:30

Rusové jdou nenávisti vůči sobě pilně naproti a řekl bych i cíleně. Přesto existují jedinci, kteří jejich lumpárny bagatelizují, omlouvají nebo dokonce obdivují.

M. Valenta 25.5.2023 11:30

Rusové jdou nenávisti vůči sobě pilně naproti a řekl bych i cíleně. Přesto existují jedinci, kteří jejich lumpárny bagatelizují, omlouvají nebo dokonce obdivují.

S. San 25.5.2023 11:13

zjednodušené, ale ve většině pravdivé. Nicméně je záhadou jaký "vlastní národ" máte na mysli?Gruzínce?

B. Rameš 25.5.2023 11:13

Podivné, jaké emoce probouzí prosté konstatování historických faktů. Byl Hitler zločinec a členové Národně socialistické strany německých pracujících jeho spolupachatelé? Bezpochyby. Byl Stalin zločinec a členové Všesvazové komunistické strany (bolševiků) jeho spolupachateli? Bezpochyby. Co tu melete o nějakém rozdmýchávání, kopání a zedničení?

S. San 25.5.2023 11:09

No já bych řekl, že ve výsledku Lenin s Německem pěkně vy...:-)Jistě, uvolnily si tim část jednotek nasazených na východě, ale kdo se "smál" naposled?

L. Kuča 25.5.2023 11:09

Já nevím, je to subjektivní, ale v článku nějaké podněcování nenávisti vůči Rusům nepozoruji. Přinejmenším na mne to tak ani v nejmenším nefunguje. Možná i proto, že pokládám, za beznadějné veškeré lidstvo ;-)

F. Navrátil 25.5.2023 10:55

Stalinův teroristický režim vystřílel důstojnickou elitu armády a prostřednictvím kolektivizace rozvrátil venkovskou společnost, která dodávala největší počet branců. Stalinova vojenská neschopnost, dezorganizovaná a špatně vyzbrojená armáda spolu s apatií hromadně se vzdávajících vojáků, způsobila kolaps sovětské armády v prvních měsících. Teprve, když byl probuzen vlastenecký etos a Stalin předal velení do rukou profesionálům jako byl Žukov, Rokossovskij (propuštěn z gulagu), Vasiljevskij, Voronov, Antonov, atd. nastal obrat. Pak se teprve situace na frontě zkonsolidovala. Ještě jednou se Stalin pokusil zasáhnout do strategie, když svému kumpánu Timošenskovi dovolil zahájit jižní ofenzívu z operačního pytle kolem Izjumu a výsledkem byla katastrofa, která donutila ustoupit sovětskou armádu až ke Stalingradu. Od té doby se už Stalin do vojenské strategie nepletl a o to více řádil v zahraniční a vnitřní politice. Pan Ziegler má pravdu v tom, že Stalin a jeho klaka byli zločinci, kteří vedli válku jak proti německému nacismu, tak proti vlastním občanům. Ale nemá pravdu v tom, že se zločinům snaží dát protiruskou rasistickou nálepku.