Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Kobylka Lajda

16. 4. 2008 7:31
Demokratický stát Izrael

Všechny historické paralely sice vždy trochu kulhají, ale Izrael je demokratický stát, obklopený mořem nepřátelských států, podobně jako předválečná ČSR. Obdivuji jeho životaschopnost, schopnost rozvoje i za podmínek permanentní války a gratuluji ke vzniku tohoto státu, který dokonce absorbuje i přistěhovalce s různými odstíny židovského zaměření. Izrael je schopen jednat o míru, čehož nejsou schopni Arabové, proto jen k vlastní škodě oddalují vznik vlastního samostatného státu, který by uživil své občany tak dobře, jako Izrael!!! Zatím mohou Arabové jen židům vděčit za možnost obživy, práce, západu pak za humanitární podporu. Arabové žádné vlastní hodnoty pro své etnikum nejsou schopni vytvořit, a proto to budou mít se vznikem samostatného státu víc než problematické. Šaloml !

0 0
možnosti

Rostislav Zídek

16. 4. 2008 8:09
Re: Demokratický stát Izrael

Souhlas. R^

0 0
možnosti

zalozak

16. 4. 2008 5:46
A abychom si dali do hromady take datumy...

Myslim ze v ramci objektivity by autorka mela take uvest udalosti predchazejici te valce ...

to zahrnuje:

- vypuknuti "nepokoju" a lokalnich konfliktu mezi Araby a Zidovkymi osadniky po prijeti deklarace o rozdelelni mandatniho uzemi Palestina (29.11.1947), aktivni cinnost "bojuvek" s akcemi typu Dir Yassin (9.4.1948), obsazeni mist puvodne v deklaraci urcene Palestinske strane (napr. Haify, Jaffy v dubnu 1948), neuspesny pokus  USA/Britanie o  vyjednani 3 mesicniho odkladu vyhlaseni nezavislosti koncem dubna 1948  (se kterym arabske staty  souhlasily)...

Jinymi slovy ona ta valka zase tak uplne z nebes nespadla... jak uz to tak v historii byva.

0 0
možnosti

edaru

16. 4. 2008 5:44
impozatní,

impozantní čísla obránců vesnic čelících tankům, letadlům, jaký boj může být více ospravedlnitelný než boj o přežití.

0 0
možnosti

Jednička

16. 4. 2008 4:48
Ty jednotky byly odvelené z Evropy a velmi dobře vycvičené,

v Evropě se jim říkalo SS waffen ,měli totožnou výzbroj a výstroj, dokončili to ,co v Evropě začali ale jen s částečným úspěchem.

0 0
možnosti

zalozak

16. 4. 2008 1:36
Abychom si dali dohromady cisla...

Vule, hrdinstvi a vytvralost izraelcu je holym faktem. Ale mozna ze bychom si take mohli pripustit ze hranice vyhlaseneho statu byly ponekud jinde nez byl puvodni projekt OSN.

Strana arabu: 1,000 Libanon, 5,000 Syrie, 5,000 Irak, 10,000 Egypt

Izrael (v pocatku): 40800  na konci prosince: 108,300

Rozhodne se neda rict ze na ten utok byl Izrael nepripraven... a ze z neho vysel s jeste vetsim uzemim nez bylo to deklarovane...

0 0
možnosti

strejda

16. 4. 2008 0:54
Mišmaš

Velice zajímavé téma, ale jeho zpracování je zcela chaotické. Kdo historii Izraele nezná, tak se vůbec nebude orientovat. Přeskakuje se časově, místně i stylisticky. Mišmaš Ha-jarden je správně MišmaHa-jarden. Popisované Izraelské údolí od Haify k Tiberiadě je údolí Jezreelské (Emek Jezrel) atd. Škoda, že článek nenapsal někdo kdo tomu rozumí. Podkladů je dostatek.

0 0
možnosti

Abonent

16. 4. 2008 0:41
Boj proti smrti

Izraelci až příliš dobře věděli, co by se s nimi stalo, kdyby prohráli.

Tři roky po skončení holocaustu by vypukl nový.

Arabové sice nedisponovali německou technologií ani organizačním talentem, ale "láska k věci", tj. k vraždění jinověrců by jim tyto nedostatky bohatě nahradila.

Izrael v nerovném boji proti strašlivé přesile zvítězil, odvrátil první z řady arabských agresí. Zvítězila statečnost a láska k životu.

První demokratický stát (a zatím jediný) na Blízkém Východě od té doby vzkvétá. Navzdory zuřivým vrahům. Bůh si své ovečky ohlídá.  R^ VV R^

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz