27.2.2021 | Svátek má Alexandr


SPOLEČNOST: Každému podle jeho potřeb?

25.1.2020

„Už aby tady byl ten komunismus,“ povzdechla si máma pokaždé, když otevřela svou poloprázdnou peněženku. To bylo za časů „lidovědemokratického zřízení“, z pohledu dětí, hopsajících v pátek po ulicích, už v pravěku, no a v tomto společenském zřízení se ještě s nějakou nesrovnalostí v určování podílu na výsledcích tak trochu počítalo. Socialismus, ve kterém se mělo každénu dostat podle jeho zásluh, se dostavil o pár let později a toho komunismu, po kterém vzdychala máma, jsme se naštěstí nedožili. Prozatím. (Není mi jasné, proč ideologičtí propagandisté jmenují naši společnost „postkomunistickou“, když nikdy „komunistickou“ nebyla.)

Proč máma vzdychala po komunismu? No protože podle jistého učení v komunismu nebudou peníze, protože je nebude potřeba, protože všeho bude dost a každému se dostane „podle jeho potřeb“.

„Každému podle jeho potřeb“... Už socialismus měl problémy s určením výše zásluh a tím i výše „odměn“ (jako kdyby peníze za odvedenou práci byly odměnou) a časem došlo mnoha, že ten problém bude i v komunismu: kdo bude určovat výši potřeby?

Nicméně slibovali plánovači lepších zítřků hojnost, skoro ráj na zemi, což je v ostrém protikladu k plánovačům lepších zítřků současných: ti tototiž garantují, že nebude všeho dost, aby se dostalo na všechny, a hopsající páteční děti a jiní užiteční idioti tomu tleskají. To je snad poprvé v dějinách, co lidé s nadšením sledují krysaře do chudoby. No, snad první křesťané se tak chovali, v naději na rajský život posmrtný, a vlastně ta nová rudozelená ideologie se od náboženství moc neliší: její nosnou ideu nelze prokázat, ale pochybovat o ní se nesmí.

Jenže: co když je všechno jinak? Co k dyž je náboženství pouhou zástěrkou (což by nebylo v dějinách lidstva nic mimořádného)? Vrtá mi hlavou, proč miliardáři a milionáři podporují toto hnutí... Není cílem úplně něco jiného, než pofiderní „záchrana planety“?! Je. Je jím totální dekonstrukce lidské společnosti a její proměna ve stádo ovladatelných či dokonce řiditelných jedinců.

Nevím, kdo jsou tvůrci tohoto plánu, můžu se pouze domnívat, jedno jim ale nelze upřít: jejich systém je úspěšný. Tož tak „kupředu... ale která?“

P.S. Právě se konal „Davos“...

“V Davosu se setkává ekonomická elita, aby zachránila svět – a Greta & spol. se dobývají do dveří, které jim elita drží dokořán. Jen zdánlivě zde na sebe narážejí protiklady, ve skutečnosti si rozumí, protože oba - zástupci NGO („neziskovky“) i davoská elita - stojí na společném morálním základě: ideji „zlepšení světa“. (TE.de, 21.1.2019)Zapojte se do obřího testování pokračovacích a dětských mlék Hami! Hledáme 80 testerek
Zapojte se do obřího testování pokračovacích a dětských mlék Hami! Hledáme 80 testerek

Maminky, otestujte s námi pokračovací mléko 6+ a dětské mléko 36+ od Hami. Skvěle chutnají a díky unikátnímu složení OptiNutri jsou přesně...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.