29.1.2020 | Svátek má ZdislavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠPIONÁŽ: Stejně nebezpečný jako plukovník PeňkovskijŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 5.4.2018 10:46, přehled diskusí

Věřím Karlu Pacnerovi. Dlouhodobě, přesto, že to byl kdysi :
Autor: K. Janyška Datum: 4.4.2018 18:41

dávno komouš... Dzp.

Můžeme pouze spekulovat.:
Autor: K. Novák 396 Datum: 4.4.2018 17:15

Pokud Rusové Skripala vyměnili a umožnili mu odejít do Británie, museli si být jistí, že je pro ně jako britský agent neškodný. V průběhu doby ovšem mohli zjistit, že neškodný není, že je schopný využívat svých minulých pozic a nabytých styků (o kterých píše pan Pacner), udržet si spojení do Ruska a být tedy pro ruskou špionáž katastrofálně škodlivý. Třeba tím, že Britové a Američané s jeho pomocí dokázali odhalovat ruské agenty mnohem efektivněji, než by to dokázali sami. Pokud Skripal pro Brity a Američany nadále pracoval, musí to Mayová vědět a musí tedy vědět, že Rusové měli motiv. Vědci o těchto zpravodajských skutečnostech samozřejmě nic neví a z tohoto hlediska jejich prohlášení, že nemohli určit, jestli použitý jed pocházel z Ruska, nic neřeší. Oni sami také zdůraznili, že vláda použila i jiné informace než jen jejich expertízu. Na základě informací, které mohu mít k dispozici (které se mohu dočíst v novinách) a mých spekulací mohu tedy učinit závěr, že obvinění Ruska Británií může být oprávněné, ale také nemusí. Co Mayová řekla Babišovi, také nevím. Takže mohu učinit závěr, že vyhoštění tří ruských diplomatů je možná v pořádku, může to být ale také blbost. V každém případě Putin (Lavrov atd.) přesně ví, o co jde.

No, byl to dvojitý agent, tedy dvojitý zrádce.:
Autor: J. Urban 043 Datum: 4.4.2018 15:08

Však o psech zaslouživších psí smrt onehdá náš Vladimir Vladimirovič otevřeně mluvil. Stejně otevřeně by tedy nyní mohl se hrdinně poklepat v prsa a zopakovat to. Nač to mlžení?

Zajímavé, že Skripalovi po údajné aplikaci látky:
Autor: F. Houžňák Datum: 4.4.2018 13:54

A-234, která vede ke smrti po jedné až dvou minutách, si ještě došli na oběd, pak šli na procházku a teprv poté omdleli na lavičce. A přežili to, přinejmenším tedy dcera Julie (kterou ovšem nikdo neviděl). Ostatně seznam otázek okolo podivností causy Skripal lze najít na https://bit.ly/2GsE6n5 . Nepochybuji o tom, že pan Pacner a místní rusobijci všechny tyto otázky dovedou plausibilně zodpovědět. Ostatně - nějak ten médiální vír okolo Skripalů utichl, nezdá se vám? Holt experti z Porton Downu si asi nenechali příliš kálet na hlavu.

Re: Zajímavé, že Skripalovi po údajné aplikaci látky:
Autor: V. Loula Datum: 4.4.2018 20:07

Pokud si vzpomínám, tak jedna z verzí byla, že ten jed někdo tajně podstrčil té dceři do kufru v Moskvě (tato verze pro svoji blbost byla asi opuštěna), potom se hovořilo o zamořené klimatizaci auta, a asi poslední verze je, že se otrávili doma ( domovní dveře jsou prý silně zamořené), a potom odešli na oběd, šli se projít a následně zkolabovali na lavičce. Tuto poslední verzi vyvrátil chemik od armády, že je to nesmysl, po intoxikaci by ušli pár kroků a padli by..

Není to tak, jak to vypadá:
Autor: F. Navr8til Datum: 4.4.2018 13:32

Po přečtení prvního odstavce jsem měl pocit, že jde o humornou nadsázku. Později jsem myslel, že to autor myslí vážně. Ať už je to jak chce, vyznění je korektně politicky správné.

Právo na vyváženou odplatu:
Autor: M. Rastislav Datum: 4.4.2018 11:31

Skripal, plukovník ruské vojenské rozvědky GRU a odhalený dvojitý agent spolupracující s MI6, byl v r. 2006 odsouzen v Moskvě na 13let. V r. 2010 vyměněn v partě 4 špionů - Rusů pracujících pro západ, za partu 10 špionů západních, pracujících zase pro Rusy.

V březnu 2018 byl Skripal se svou dcerou otráven v britském městě Salisbury a k otravě se nehlásí ani Rusové, Islámský stát, Taliban, ani Zeman (Novičok). Navíc Rusové vytýkají Britům, že nedokáží ochránit své občany a že ....

Kdysi platila zásada oko za oko, zub za zub, a toto „právo na vyváženou odplatu“ se dostalo již v prvopočátcích do všech národních právních zásad. Vyváženost odplaty lze vypočítat z Archimédova zákona výměny „váhy“ špionů: váha (4) špionů pro západ se rovná váze (10) špionů pro Rusy tj. 1:2,5

Neptejme se zbytečně Cui bono - komu ku prospěchu ta otrava byla. Reciproční výměna diplomatů nic neřeší a přináší jen zhoršení mezinárodních vztahů. Proto otravu Skripala, občana GB, řešme podle starého archaického práva na vyváženou odplatu tj. vysláním nějakého Bonda do Ruska, kde žijí ti vyměnění špioni západní. Odplata bude pro budoucno pak preventivním varováním např. před otrávením ruského hackera Mikulina v USA.

Re: Právo na vyváženou odplatu:
Autor: V. Novák Datum: 4.4.2018 13:08

Ne - byl vyměněn v partě 4 agentů (tedy zrádců) za 10 ruských špionů - nelegálů. Poprvé v historii byli měněni agenti cizí rozvědky za ruské špiony.

Pane Pacnere, jste lhář. Původ jedu nikdo neprokázal.:
Autor: P. Klíma Datum: 4.4.2018 9:34

Re: Pane Pacnere, jste lhář. Původ jedu nikdo neprokázal.:
Autor: V. Novák Datum: 4.4.2018 10:04

Pacner věří.

Věřícím stačí, že nikdo neprokázal, že jed není z Ruska.

Ono by jim asi ani nevadilo, kdyby to někdo prokázal.

Re: Pane Pacnere, jste lhář. Původ jedu nikdo neprokázal.:
Autor: P. Khail Datum: 4.4.2018 10:04

Zkuste nejdříve pochopit psaný text než někoho začnete napadat.

Re: Pane Pacnere, jste lhář. Původ jedu nikdo neprokázal.:
Autor: J. Farda Datum: 4.4.2018 13:16

Jak s oblibou při vhodných příležitostech říká pan president, když něco vypadá jak kachna, chodí to jako kachna a kýhá to jako kachna, je to kachna. K osvěžení paměti, bo nevím, jaký jste pamětník, Vám předkládám další dodnes právně neprokazatelnou vraždu, náhodou z tábora míru a socialismu vedeného SSSR a opět v Británii. Rusové jsou právně nástupnickým státem po Sovětském Svazu ... a stále platí latinské rčení Cui Bono, takže s tím osočováním byste měl asi být opatrnější! :-) https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bulharske-11-zari-vrazda-destnikem-je-dal-zahadou/r~i:article:616252/

Německo je právně nástupnickým státem po Hitlerově:
Autor: F. Houžňák Datum: 4.4.2018 13:46

Třetí říši, největším organizovaném zločinu v dějinách - společně s Německem zřízeném bolševickém režimu v carské říši, vedeném Gruzíncem Stalinem. Němce ovšem milujete, že ano.

Re: Německo je právně nástupnickým státem po Hitlerově:
Autor: J. Farda Datum: 4.4.2018 20:46

Netuším, vážený pane, jakým prapodivným myšlenkovým pochodem jste z mého příspěvku vydedukoval, že ausgerechnet já Němce miluji. Nějakým svojským brainstormingem? Ich štehe nicht fr! :-)

To je jednoduché, Rusy obviňujete, že jsou nástupnickým:
Autor: F. Houžňák Datum: 4.4.2018 20:52

státem Sovětského svazu, zatímco o nástupnictví Němců ohledně Třetí říše cudně mlčíte. Chápu, že se nedá psát o všem, ale když vyvozujete z nástupnictví Rusů jejich zhovadilost, zatímco u Němců nikoliv, má to asi nějaký důvod, ne? No a tak mě napadl ten nejprostší, aniž bych si ovšem činil nárok na pravdu.

Re: To je jednoduché, Rusy obviňujete, že jsou nástupnickým:
Autor: J. Farda Datum: 4.4.2018 21:23

Líbějí odpustit, ale má řeč byla jen a jen o Rusku, nikoli Německu. Jste totálně mimo mísu a melete o koze místo o voze, nikdy bych nepopíral, že nástupnickým státem po Reichu byla BRD, nikoli DDR, která se do toho nástupnictví dostala až sjednocením . Potvrzujete mínění, že jste prachsprostý trotl, sorryjako. Žijte blaze :-)))

Takže ty Němce přece jenom milujete a nevyčítáte:
Autor: F. Houžňák Datum: 5.4.2018 6:38

jim jejich nástupnictví po Třetí říši a nevyvozujete z toho jejich imanentní zločinnost a zhovadilost (což by an sich byl postoj víceméně správný), zatímco Rusům to samé vyčítáte a odvozujete z toho, že jsou z toho důvodu schopní všech zločinů, které si jen dokážete představit (což an sich správné není). Já myslím, že je zde vaše řeč jasná, i když se to snažíte ze všech sil popřít. Takovým lidem, měřícím dvojím metrem, se říká pokrytci. Nazdar.

Re: Pane Pacnere, jste lhář. Původ jedu nikdo neprokázal.:
Autor: V. Novák Datum: 4.4.2018 15:00

To není osočování, to je upozornění na skutečnost, že Pacner lže - odborníci z Porton Downu odmítli, že by určili původ jedu.

Takže lhal i britský ministr Johnson, což je mnohem horší, než když lže nějaký Pacner...

Literatura faktu by měla být přesná. :
Autor: V. Klepetko Datum: 4.4.2018 9:19

O Skřípalovi jsem zatím nic nečetl, ale vím, že například ten Gromov primátorem Moskvy nikdy nebyl - šéfoval oblasti, vyprávěl mně o něm můj přítel, pravoslavný disident Andrej Kurajev, který ho dobře zná.

A takových nepřesností a zavádějících tvrzení bude asi v tom textu více... Snaha o rychlý business bez znalosti reálií? Každý se snaží z neštěstí těch Skripalů vytlouct nějaký kapitál :-((( Spíše bychom měli popřát Skřípalovi i jeho dceři brzké uzdravení.

Literaturu faktu psal Pacner když adoroval sovětskou:
Autor: V. Novák Datum: 4.4.2018 9:31

kosmonautiku. Tenkrát si vybudoval solidní zdrojovou základnu, kterou mohl využívat.

Od té doby, co se přeorientoval na pomlouvání sovětských tajných služeb, jen opisuje drby. Celkem logicky, bývalý rozvědčík se hledá přece jen obtížněji než aktivní kosmonaut...

Re: Literaturu faktu psal Pacner když adoroval sovětskou:
Autor: S. Netzer Datum: 4.4.2018 9:52

"Pomlouvání sovětských tajných služeb" :-))))

Myslíte, že je zapotřebí je "pomlouvat", soudruhu?

Re: Literaturu faktu psal Pacner když adoroval sovětskou:
Autor: V. Novák Datum: 4.4.2018 9:54

Pacner se tomu věnuje, soudružko.

Čím víc nebezpečný, :
Autor: S. Netzer Datum: 4.4.2018 9:14

tím zrůdnější smrt, realizovaná bývalými kolegy.

Peňkovskij byl asi přece jenom nebezpečnější.

Jo, sví zabili svého. :
Autor: K. Janyška Datum: 4.4.2018 8:12

Ani nevím, zda toho mám litovat. Jen ta metoda mně děsí... Dzp.

Lecos panu Pacnerovi uniká:
Autor: K. Wágner Datum: 4.4.2018 6:13

Panu Pacnerovi zřejmě uniklo, že slovenský publicista Eduard Chmelár širokou veřejnost upozornil na fakt, že bývalý britský velvyslanec v Uzbekistánu Craig Murray západním novinářům sdělil, že si mu chemici z vojenské laboratoře v Porton Down stěžovali, že nejsou schopni dokázat, že příslušný plyn byl vyroben v Rusku, ale je na ně vyvíjen tlak, aby vydali stanovisko, že tam vyroben byl. Jeho slova pak novinářům potvrdil expert Organizace pro zákaz chemických zbraní Jerry Smith, podle kterého je zjevné, že existuje napětí mezi experty a politiky. A rovněž dodal, že podle dostupných informací o jedu zvaném novičok „není možné, aby se stalo to, co prohlašují politici“.

Tak snad panu Pacnerovi neunikl alespoň úvod včerejšího článku ve zprávách iDNES, kde se říká: "Britští odborníci nebyli s to prokázat, že nervově paralytická látka použitá v březnu proti ruskému dvojitému agentovi Sergeji Skripalovi byla vyrobena v Rusku."

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/rusko-skripal-novicok-jed-093-/zahranicni.aspx?c=A180403_175530_zahranicni_linv

Marná snaha - obvinění Ruska je založeno na Víře Uhlířské,:
Autor: V. Novák Datum: 4.4.2018 9:26

pouze na ní - a co je předmětem víry, to se nedokazuje.

Nic nemůže zviklat VU, ani kdyby se přiznal pracovník MI5, který si dal se Skripalovými schůzku a tam to na ně nacákal. Víra je víra! Víra, která potřebuje důkazy, není víra.

Re: Lecos panu Pacnerovi uniká:
Autor: P. Khail Datum: 4.4.2018 18:18

Je půvabné kolik čtenářů není schopno chápat význam psaného. P. Pacner tento článek zveřejnil 2.4., napsat ho tedy musel dřív, můžete sdělit jakým způsobem mohl brát v potaz včerejší článek (3.4.)? Krom toho p. Pacner popisuje skutečnost - vyjádření britských odborníků a premiérky. Je pěkné, že by někteří zdejší diskutéři rádi zapracovali do jeho článku své dojmy a názory, v tom případě bude nejlepší pokud napíší své články k tématu a nebudou se do něj hloupě navážet. Většina z nich mu svými znalostmi nesahá ani po kotníky.

Re: Lecos panu Pacnerovi uniká:
Autor: V. Loula Datum: 4.4.2018 19:50

V tomto je Pacner opravdu nevině. Pouze dal na tvrzení politiků, že původ toho jedu je nezvratně prokázán. Spíše mě zajímá jiná věc: Jak mohli britští politici tvrdit, že původ jedu je nezratně prokázán, když zároven věděli, že ta laboratoř stále zkoumá a ještě se nevyjádřila.To spíše svědčí o tom, že ta laboratoř prostě dostala za ukol bez ohledu na výsledky analýzy potvrdit, že ten jed pochází z Ruska. A ti chemici si uvědomili, že "objednaný důkaz" by před odbornou veřejností neobhájili, a tak ten úkol prostě nesplnili.

Re: Lecos panu Pacnerovi uniká:
Autor: P. Khail Datum: 5.4.2018 10:46

Já bych se na 100% nespoléhal na pravdivost výroků politiků ani zpráv z médií. Tam mohou hrát důležitou roli různé faktory, zvlášť v takto citlivé věci týkající se tajných služeb.

Když si přečtu první odstavec, :
Autor: P. Dvořák Datum: 4.4.2018 2:09

tak už není třeba ztrácet čas. Právě čtu o na monitoru o pár centimetrů vedle:

"Experti neprokázali, že látka použitá proti Skripalovi pocházela z Ruska, oznámili Britové."

Zdroj: https://www.lidovky.cz/experti-neprokazali-ze-latka-pouzita-na-skripalovi-pochazela-z-ruska-1km-/zpravy-svet.aspx?c=A180403_174659_ln_zahranici_ele