27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

ŠPANĚLSKO: Země, které se nedá vládnout

Současná španělská politická situace je docela zajímavým studijním případem „postmoderní twitterové demokracie“. Při předčasných volbách, které proběhly v neděli 10. listopadu, se projevila spousta jevů typických pro světový vývoj posledních let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Harabaska 12.11.2019 9:11

Tak dlouho nebude možné Španělsku vládnout, dokud vládu nepřevezmou ve velkých počtech přicházející a stále četnější vyznavači islámu shromažďující se v mešitách velkoryse zakládaných a placených vládci ze Saudie a Emirátů. V arabské komunitě už ani nepoužívají současná jména španělských měst, ale vrací se k těm arabským jménům, jež byla vytvořena v době, kdy celý poloostrov byl v rukách "věřících". A pokud jde o Katalánce, ti asi holdují kolektivně nějakým drogám, protože součástí jednotného Španělska jsou už více než 500 let a najednou jim soužití s ostatními iberskými národy vadí. I tam jde spíše než o samostatnost především o samostatné hnojiště pro vedoucí katalánské kohouty, stejně jako šlo v naší zemi o samostatné hnojiště pro kohouty žijící na východním břehu řeky Moravy.

J. Schwarz 12.11.2019 9:53

Dle mého názoru je pitomost hájit ztracené varty / katalánsko /, rozumnější by bylo hájit ty enklávy Ceuta a Melilla. Tady je zřejmé že místní o žádné "nové občany" nestojí, ale jejich příchod umožňuje centrální vláda. Katalánsko je plné levičáků a pokud by se odtrhlo, ve zbytku země by mohl převládnout rozum a muslimské vetřelce by bylo možné vyhostit, eventuelně jako minimum jim neumožnit získání občanství.

J. Krynický 12.11.2019 11:44

Ono se furt mluví o tom, že je na tom Katalánsko na španělské poměry dobře a má pocit, že doplácí na zbytek Španělska.

Já vám nevím, já v té Barceloně v létě byl a tedy že bych měl z toho města pocit, že je na tom hospodářsky dobře a že mají lidi práci a peníze, tak to ani náhodou.

Jasně, rakovinu připomínající Sagrada familia se staví a dalších třicet let stavět bude, ale tolik zavřených restaurací a obchodů všude po ulicích jsem už dlouho neviděl.