Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seP93e33t78r 68H15á62k
"Bez finské epizody by ale Barbarossa možná neproběhla vůbec, nebo až o něco později a v jiných podmínkách."
Barossa by proběhla, protože lakýrník, stejně jako mnozí, prostě chtěl "prostor na Východě" a suroviny a vyhlazení podlidí. Etnická nenávist byla základem nacismu.
A patrně by proběhla úspěšněji, protože počáteční neúspěchy ve finské válce se nedaly zakrýt a Stalin, ač krutý diktátor, byl natolik inteligentní, že si uvědomil, že ideologií se vyhrávat nedá a že potřebuje zkušené profesionály ve vedení armády.
Bez této facky Němci mohli dojít až na linii A-A.
F34r69a87n61t20i14š45e43k 17N95a41v85r95á90t95i72l
Finská lekce byla požehnáním pro armádu i politiky. Stalina vyděsila tak, že místo politického školení se armáda začala zabývat modernizací výzbroje a výcvikem. Dokonce z vězení a gulagů rychle prouštěl a vracel do funkcí kvalifikované generály a důstojníky.
F11r39a27n49t90i56š54e86k 75N51a93v62r71á97t47i80l
Nejefektivnější je diplomacie podložená sebevědomím a efektivní armádu. Lokajství vůči západu a hejskovsky vyzývavá arogance vůči Rusku a Číně, jak to předváděla fialová vláda, má kontraproduktivní účinky. Lokajů a fanfaronů si nikdo neváží.
P41e91t94r 10H94á65k
Ona to byla politika malého srábka, který má za kamaráda nejsilnějšího kluka ve třídě, a skryt za jeho širokými zády pokřikuje na jiné.
Jak takoví srábkové bývají oblíbení a jak dopadají, je známo.
P79e84t70r 37K97u29b18á47č
Dovolím si připodotknout nepatrnou poznámku.
Kdo chce používat měkkou sílu - musí mít důvěryhodnost a autoritu, které se budují léta a nedají se za vypůjčené peníže koupit na zbrojním veletrhu.
ERGO - Evropa nakonec dosáhne toho, že na měkkou sílu nebude mít autoritu (už nemá) a na tvrdou sílu nebude mít peníze.
Skvělé vyhlídky - krachu komunismu jsem se nebál, protože oponent nebyl agresivní totalita s pomatenými ideologiemi. Dnes je vize krachu současného Západu daleko méně optimistická
P76e79t45r 31H32a49t50i65n70a
Tedy, obávám se, že ten rozdíl mezi tvrdou a měkkou silou se dá snadno popsat na starověkém heslu Divide et impera, rozděluj a panuj.
Jinak řečeno, na začátku byla vždy ta tvrdá síla, kdy jeden stát/národ porazil ve válce druhý - tehdy obvykle došlo i zabití krále, jeho rodiny, potom velice rychle k eliminaci a likvidaci starých elit.
Ale pak přišla ta těžší práce, toho okupanta, totiž vytvářet a vychovávat si v tom poraženém státu nové, sobě loajální elity, Nové úředníky, nové policisty, nové důstojníky a vojáky, nové učitele, akademiky , dokonce i sobě loajální místní ministry, aj poslance.
A naopak, ty stále protestující rebely, z toho procesu vyššího vzdělání a růstu elit vyřazovat, v těžšícj případech i eliminovat.
Tohle sice není ta nejjednodušší, cesta, dá se spíše přirovnat k dosti namáhavé a stále se opakující práci na zahrádce. Ale v tom dlouhém období se jistě vyplatí i díky tomu, že takto nově vytvořené elity a zejména vojáky lze bez větších potíží "poslat šířit civilizaci " i jinde.
Z76v24i11r84e68t20n82i71k 18L58a59p53i14l
Území lze získat buď armádou, nebo zakládáním obchodních stanic. Macchiavelli.
Cituji dost zhruba, doufám že moc nezkresluju.
N95i94k76o44l59a 41K77i62b58r35i77t37o74v
Autor nám vysvetlil osud UK, ktoré hoci bolo medzi víťazmi II. SV, z vyčerpania sa doteraz nespamätalo.
Autor nám ale nevysvetlil osud porazeného Nemecka, ktoré tvrdou silou bolo zrazené na kolená, našlo v sebe obrovskú silu a stalo obrom Európy, čo UK nedokázalo.
Až mäkká sila greendealu, wokismu, genderizmu, ilegálnej imigrácie dostali Nemecko a tým aj nás do stavu ohrozenia.
A nezabudnime na mäkký majsterštik Ruska. Schroeder a Merkelová, dve kukačie vajcia v nemeckom hniezde, dvaja agenti Moskvy, mali leví podiel na víťaznom ťažení mäkkoty...
Z23v27i50r75e96t40n75i30k 27L85a93p79i20l
Jestli ona v tom nebyla měkká síla USA: bude podpora, pokud se budete chovat po našem.
On i ten MMF půjčuje jen tam, kde místní ekonomický system uzná za správný. Poslušný, chcete-li.
Možná: kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby V. Británie zkusila své kolonie udržet natvrdo. Vlastně- asi by z toho byla válka se SSSR, což nakonec leckde byla, i když "pod hlavičkou " místních válek občanských.
Možná: dnes už se kolonie nenosí a všechny ty Afghánistány a Libye jsou valkami o přátelštější režim. Včetně treba Venezuely.
Nakonec, pokud vím, tak mj. Kanada a Austrálie pod britskou korunu dosud patří, i kdyz jen naprosto symbolicky.
Š74. 87K65o88v69á57ř
Na vyvolávání válek mají zájem zbrojařské koncerny a jimi placení politici. Důvody si vždycky najdou.
Ostatně pak soudím, že válka je vůl.
P93r71o82k49o54p 86P89r18o86p18e28s
I zbrojařské koncerny musí najít někoho, jako byl Hitler, Mussolini, Tódžó nebo Putin.
R87o32m57a93n 95D64u30b42r60a29v76s82k78ý
Jako to říkal ten král v pohádce Šíleně smutná princezna: Ono by se válčilo, kdyby jeden věděl, že vyhraje.
I19v81a64n 48H66e88r95m68a64n30e43k
Last cement jsem over 70 takže jsem si dovolil panu marianovi týkat v rámci kinerstuube by to melo být gute. Neniliž pravda?
I12v39a76n 95H87e17r31m88a22n97e96k
Cement jako coment
L71u32b26o77m32í44r 56M19a38s26á88r
Autore, mam jine informace. Major Pete Hegseth je veteran. Proc tvrdite toto:
" ... že např. současný ministr obrany USA Pete Hegseth je karierní novinář a nikdy neměl nic společného s armádou"
Vase clanky jsou povetsinou skvele, totok je ale prilis velka "bota"!
I14v39a71n 32H50e51r96m22a59n33e12k
Nobody,s perfect
Z23d91e65n87ě34k 53J52e96m87e70l80í22k
Čtou toto lidé jako Andrej Babiš nebo Petr Macinka, Tomio Okamura a další? Měli by.
P20e41t32r 88L66a60b22a55j
Proč zrovna oni?
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz