SOROS: Levicový miliardář nepřítelem židovského státu
George Soros a jeho syn Alex poslali příspěvky v nejvyšší možné výši liberální demokratické kongresmance z Washingtonu Pramile Jayapal, která v posledních dnech čelila ostré kritice ze strany Demokratů za to, že řekla, že je Izrael „rasistický stát“.
Na konci června letošního roku odeslali oba Sorosové na bankovní účet této kongresmanky 6 600 dolarů, což je maximální možná částka, kterou může kterýkoliv jednotlivec věnovat podle amerického zákona kandidátovi ve volebním cyklu. O dva týdny později, v průběhu panelové diskuse ze dne 15. července 2023, Jayapal ujišťovala palestinské aktivisty, že „se zasadí o to, aby bylo všem jasné, že je Izrael rasistický stát“. Desítky jejích stranických kolegů z Demokratické strany odsoudily její komentáře jako „nebezpečné a antisemitské“.
George Soros je finančník maďarsko židovského původu, který věnoval více než 18 miliard dolarů na liberální účely, se ve svém osobním příběhu soustředil na útěk z nacisty okupované Budapešti za druhé světové války. Tento krajně levicový miliardář je však nepřítelem židovského státu a financuje řadu protiizraelských neziskových organizací, včetně těch, které popírají právo Izraele na existenci jako suverénního státu. Soros také přirovnal chování židovského státu k chování nacistického Německa a roku 2003 ve svém projevu pro Institute Ivo for Jewish Research (Institut Ivo pro židovský výzkum) tvrdil, že se z „obětí“ stali „pronásledovatelé“.
https://www.commentary.org/articles/joshua-muravchik/the-mind-of-george-soros/
George a Alex Sorosovi se prostřednictvím své nadace Open Society Foundations zasazují o „živé a inkluzivní demokracie, jejichž vlády jsou odpovědné a otevřené účasti všech lidí“. Do této definice však nezahrnují Stát Izrael a financují řadu protiizraelských skupin a organizací včetně americké krajně levicové J Street, které očerňují izraelské pravicové politiky, vojáky a osadníky.
Začátkem letošního roku Open Society Foundations spojila své síly s radikálně levicovou J Street a dalšími protiizraelskými skupinami, zasazujícími se o celoplošný bojkot Izraele, aby lobbovala u amerických zákonodárců za oživení jaderné dohody s Íránem.
Jayapal se později pokusila odvolat své tvrzení o Izraeli, ve kterém ho paušálně nařkla z „rasismu“, ačkoli ve svém vysvětlení vyčetla izraelské „krajně pravicové vládě“, že se dopouští „diskriminační a přímo rasistické politiky“
Rashida Tlaib demokratická kongresmanka za Michigan, jedna z kolegyň Jeypal z protiizraelské skupiny „Squod“ dne 18. července odsoudila Izrael jako „stát apartheidu“ chvíli předtím, než spolu s dalšími členy „Squod“ Ilhan Omar, Alexandria Ocasio Cortez, Ayanna Pressley atd. hlasovala proti rezoluci přijatou v americkém kongresu, která ozřejmuje, že Izrael „není rasistický ani apartheidní stát“. O den později izraelský prezident Isaac Herzog ve svém projevu v projevu ke Kongresu kritizoval ty americké zákonodárce, kteří jsou proti „právu Státu Izrael na existenci“. Herzog také označil snahu Íránu o jadernou zbraň za „největší výzvu, které Izrael a Spojené státy v současnosti čelí“, dále prohlásil, že „očerňování a napadání Židů, ať už v Izraeli, ve Spojených státech nebo kdekoli jinde na světě, je antisemitismus,“ a posléze sklidil potlesk kongresu.