28.9.2023 | Den české státnosti


Diskuse k článku

SLOVENSKO: Skoro všichni prohráli

Když existuje něco, čemu se říká pražská kavárna, existuje nepochybně i kavárna bratislavská. Být jejím návštěvníkem, půjdu si to raději hodit. Někdejší lídr slovenské pravice, Dzurindova SDKÚ-DS, získal zoufale ostudných 0,3 procenta a ve slovenské politice nepochybně končí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Čihák 7.3.2016 21:15

rozruch je

ale jen proto, ze Slovensko volilo prvni.

J. Kanioková 7.3.2016 18:38

Jediné, co mě na tom těší, je prohra tamní P&L

a budu pečlivě sledovat jejich sebereflexi... která nejspíš nepřijde, protože se budou litovat a vykřikovat, jak je lůza nechápe..

Š. Hašek 7.3.2016 22:15

Re: Jediné, co mě na tom těší, je prohra tamní P&L

Asi tak.

Kiskova (universalista, "všechny moderní bruseláky miluji") sběrna "síť" (jak kouzelný název pro politickou stranu, něco jako ANO, ano, ale čemu??), které bylo předvídáno deset procent, tato "budoucnost" Slovenska se teď "natřásá" s pěti.

To zas bude Dienstbier s Gabal rozebírat inteligenci slovenských voličů (pozn. Kotleba jest pochopitelně útěková strana před politiky typu Marksovka/Šabatovka).

V. Mlich 7.3.2016 14:28

Nejvíc prohrály průzkumné agentury

Schválně si porovnejte s výsledkem voleb to, co servírovaly voličům: http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/PRIESKUM-posledny-pred-moratoriom-Smer-pada-pod-tridsat-hlavnym-superom-vladnej-strany-je-Siet-Fico-vs-Prochazka-zacina-sa-boj-o-premierske-kreslo-262662 - akorát u Fica je procento jakž-takž, téměř u všech ostatních je chyba 300%, takhle to dopadá, když se to se spin-doctoringem kapánek prožene. Tak na to myslete, až budete studovat grafy českých agentur.

B. Rybák 7.3.2016 22:19

Re: Nejvíc prohrály průzkumné agentury

Souhlasím s Vámi! (Za ten spin-doctoring jsou placené)!

M. Gavlák 7.3.2016 13:40

Jen si přečtu, kdo to napsal,

a číst snad ani dál nemusím...

J. Ráž 7.3.2016 13:53

Re: Jen si přečtu, kdo to napsal,

Přesně to dělali komunisté. Odsoudili názor, aniž by se s ním seznámili jen proto, že ho vyslovil jim názorově nenakloněný autor.

J. Kulheim 7.3.2016 14:12

Re: Jen si přečtu, kdo to napsal,

Vaše články čtu rád. Jsou plné vzácných myšlenek.

J. Kanioková 7.3.2016 18:39

No A ?

Z. Švrček 7.3.2016 12:34

Slovensko si znovu ochutná

jak šmakuje plný pytel vládních kompromisů a zoufalé snahy o nějaké to řešení. Vždyť si jen vzpomeňme na naše dosavadní vlády od roku 1996. Těch troj, či čtyřkoalic, těch stran na jedno použití, těch kompromisů, podivných lidiček, afér a podrazů. Až po tu dnešní "slávu" reprezentovanou sralbotkou Sobotkou, recyklovanými lidovci a podivným uskupením bez programu - Babišovým ANO. Takže nic světoborného, slovenský volič rozhodl, panáčci vy se čiňte. Jediné, co je skutečným problémem je hroutící se EU, islám na pochodu a další hrozby, na které se díváme teprve nedlouhou dobu.

V. Mlich 7.3.2016 14:56

Máme Slovákům co závidět

Krásny výsledek Zelených, stejně tak Komunistů (myslím ty, co se k tomu názvu přiznávají). Naše TOPka jako paralela Dzurindovců se taky asi bude víc držet drápkama.

Jinak osobně nečekám žádné zoufalé snahy: Fico je dost chytrý na to, aby se jen tak vzdal moci, a jeho nabídky ani nebudou muset být přehnaně velké, stále je tam dost jidášskych subjektů, které půjdou po účasti na vládě, ale hlavně po podílu na korytách a státních penězích jak slepice po flusu.

Z. Rychlý 7.3.2016 10:58

Jméno Štěpánek P. mi smrdí.

Nicméně jsem přečetl - a ....vida, dobrý komentář !

Jen ať nekomentuje onu "radu", od bývalého slona je to totiž "chucpe".

J. Schwarz 7.3.2016 10:53

Tady v Česku

bychom taky potřebovalipodobnou stranu jako je SaS v čele s politikem typu pana Sulíka. Pak by snad bylo zase koho volit.

Z. Rychlý 7.3.2016 11:03

Re: Tady v Česku

Voliči podobné strany u nás prostě nejsou, takže po takové straně tu není poptávka. Nikdo za nás nic nezařídí, na práci, krev, pot a slzy tu nejsou lidi.

J. Ráž 7.3.2016 13:52

Re: Tady v Česku

Velký omyl pane! Lídr Sulíkova formátu, který se netopí v protiislámském populismu jako Okamura nebo Černoch, ale umí logicky argumentačně vše, co se týká migrace, vyhodnotit a má racionální argumenty ve své kritice současné EU, by měl u nás netušenou podporu. Mnoho z těch, kdo hodili hlas Babišovi, už prohlédli skutečné důvody jeho vstupu do politiky a opakovat to nebudou, ČSSD je na sestupné dráze a na pravici (ODS,TOP09) je mrtvo. Úsvitu s Konvičkovým blokem nikdo rozumný hlas dát nemůže a tak počítejte:

70% voličů je proti všem plánům na usídlení arabských i afrických kolonistů v Evropě a 80% voličů má velmi vlažný vztah k EU, z toho cca 40% podporuje i možné vystoupení z tohoto spolku.

Takže je jasné, že kdyby tito voliči dostali lídra, který by inteligentně, bez emocí a argumentačně perfektně hlásal jejich názory, neměl by o voličskou základnu nouzi.

Bohužel se nikdo na české politické scéně v Sulíkových kvalitách nerýsuje!

Mimochodem: Sulík má, po svých vystoupeních v nejsledovanějších televizních diskuzních pořadech, až nepřirozeně mnoho podporovatelů a příznivců v Rakousku , a v Německu jeho názory reprodukují např. Die Welt nebo Spiegel, s příznivým ohlasem mezi čtenáři!

J. Kulheim 7.3.2016 14:11

Re: Tady v Česku

Musel byste odtajnit, kde by v ČR mohl takový politik hlásat svoje myšlenky. U V.M. nebo v Babišových novinách?

B. Rybák 7.3.2016 21:31

Re: Tady v Česku

Přesně tak!

Z. Rychlý 7.3.2016 17:50

Re: Tady v Česku

Možná by se i P.Mach taky vyprofiloval. Jenže - opakuji - tady není volič, který by stranu podobnou SaS podpořil. Svobodní a SaS jsou svým způsobem fundamentalisté - a zatímco na Slovensku jakýs takýs volič je, Sulíkovci se do vlády dostali už za naivky Radičové, u nás si Svobodní vydobyli akorát toho Macha, který sice v Bruseli dělá záslužnou práci, ale jeho nástupce v tuzemsku není.

Výsledek SaS na Slovensku je spíš výrazem naprostého zoufalství slovenského voliče, který jinak své populisty miluje od dob Mečiara.

Dívat se na internetu na Sulíka, Farage i Macha v diskusích s bruselskou admiralitou, to je balzám na duši. Největší blb v těchto diskusích je M.Schulz, toho vždy rozpálí doběla všichni tři. Jenže ani v UK nemá UKIP na růžích ustláno, i tam je dost socanů, kteří se při pohřbu Železné lady otočili zády a odplivli si. Natož v baštách marxismu Česku a Slovensku. Komančové na Slovesku sice opustili rodnou matku, stranu svoji milovanou, ale rozlezli se do jiných stran a myšlení nezměnili.

SaS zůstane sama v opozici, ale díky Bohu alespoň za to, že je v parlamentu a ne bezvýznamná.

J. Kanioková 7.3.2016 18:28

:))))))

no a M.Schulz, ten vždycky rozpálí doběla mě.. a jistě všechny normální lidi..

Z. Rychlý 7.3.2016 19:53

Re: :))))))

Takových sviní je tam hejno. Když si to budete moc brát, dostanete infarkt. Mlčící většině normálních lidí je to jedno.

V. Mlich 7.3.2016 16:00

Re: Tady v Česku

Taková strana tu dávno je. Od Sulíkovců se liší jen tím, že nevěří v reformovatelnost EU, ale volá po vystoupení z EU, jinak hlásá všechny ty věci jako méně státu, nízké daně, vyrovnaný rozpočet, méně úřadů, legalizace marihuany atd. A charizma lídra spočívá v tom, že na současné scéně plné vztyčených prostředníků, dámských přirození, facek atd nepoužívá sprostá slova, nepokřikuje, nelže.

Snad si ji český volič jednou všimne.

V. Heidlerová 7.3.2016 17:19

Re: Tady v Česku

Jediný slušný politik je p. Petr Fiala, ale právě proto nemá velké šance.

J. Kanioková 7.3.2016 18:30

Slušný, ale pro mnohé je spíš cosi jako představitel TOPky

J. Kyselková 7.3.2016 20:08

Re: Tady v Česku

Souhlasím, že Petr Fiala je kvalitní politik. Bohužel, v Babišově vítězí fretka, která rovnou druhého sejme obviněním, že "lže a krade" a to - bez důkazu ! - než ten, kdo má hluboký racionální názor s významným prospěchem pro budoucnost. To je zatím beznadějná situace.

J. Kanioková 7.3.2016 18:34

SSo poddporuji, volím, ale bohužel vím,

že nebude mít víc preferencí, dokud nebude mít charismatičtějšího předsedu. P. Macha si velmi vážím, ale na to, aby dokázal strhnout víc voličské přízně, nemá. Bohužel..

B. Rybák 7.3.2016 22:10

Re: Tady v Česku

Měli jsme mnohem lepší politiky i strany než je SaS, jenomže masmediální (pravdoláskově DEU-hujerská) a "ištvanovská" mafie je z naší politiky bezprecedentním kriminalizováním vyštvaly a vlasteneckou pravici nahradily vlastizrádnou TOP09 (a lidovci)!

K. Janyška 7.3.2016 10:52

Ne, vyhráli ti, kteří vyhrát měli. Jinak by nevyhráli.

Voličské skupiny jsou tak na Slovensku rozděleny a nic na tom není... Dzp.

J. Kostelanský 7.3.2016 9:14

Súhlas

To je prvá analýza slovenských volieb v médiách, s ktorou súhlasím.

V. Hejdak 7.3.2016 9:01

Jaké je poučení pro nás

Je jich několik:

Strana, která se jen zmíní o vítání to má sečtené. Kdyby se nahoru dostal jen Konvička (on tu masokostní vynechá), ale vzniknou do voleb horší strany. Až na jaře začne nová vlna vetřelců, do dvou dnů jsou na hranicích žiletkové dráty a slzný plyn, před nimi jen vetřelci a vítači.V Merkelině státu to půjde podobným směrem, jen tam navíc budou vnitřní problémy s neuspokojenými migranty. A jak říkal ten padající z mrakodrapu u padesátého patra: Ještě je to dobrý !?

M. Valenta 7.3.2016 8:48

Nevýhrou,

by to nejspíše nazval náš chytrolín z Haunspulky, který už na svých krásných 0,43 %, které vyfasoval za podporu naší politické prostitutky no. 1 Bobošíkové, asi zapomněl.