25.10.2021 | Svátek má Beáta


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 23.9.2021 17:43

Nu, https://www.youtube.com/watch?v=_eYT1WvEE7k&ab_channel=%C5%A0l%C3%A1grTube . Nuže zapějme, než nám to zakáží.

V. Němec 23.9.2021 17:37

Cikány znám od padesátých let, kdy je přesídlili ze Slovenska do Ostravy. Jako dítě jsem je zahlédl v jakémsi sběrném táboře blízko Poruby a čuměl jsem jak puk. Máma s fajfkou v hubě, pravda v sukni, ale nahoře bez, u jednoho prsu kojenec, kolem ní další nahatá omladina, tak od 5 do 12 let, však bylo léto.

Říkají, že to je běh na dlouhou trať. To je asi jako když jednotkou dočasnosti byl jeden furt.

Dávkami těm lidem jenom ubližujeme. Oni mají svoji svéráznost. Nechme je žít svobodně.

L. Beneš 23.9.2021 13:25

Pane autore, není důležité, co si myslíme, ale důležitá jsou každodenní fakta.

L. Beneš 23.9.2021 13:26

Sorry, patří k článku p. Křečka.

J. Rejzek 23.9.2021 10:49

Papež je z rodu dobroserů, kteří mají v popisu práce páchat dobro a pořád někoho zachraňovat. Romové jsou však v Evropě úspěšný národ, který si po staletí zachoval jazyk, kulturu, zvyky a způsob obživy a žádné zachraňování nepotřebují . Jejich populace je stále na vzestupu. Který jiný evropský národ se může tímto pochlubit? Jenom u nás jsou to desítky různých organisací a spolků páchajících dobro na Romech.

Přitom stačí tak málo, nechat je žít podle jejich zvyku, neničit jejich jedinečnou kulturu různými dávkami a podporami a zastavit ty penězovody ze státní kasy.

D. Pavlíčková 23.9.2021 12:34

souhlasím

V. Petr 23.9.2021 10:25

Papež František Blbý zase perlil...

Omlouvat se kriminálníkům...

R. Meišner 23.9.2021 9:05

...spousta lidí si myslí (v čele s papežem) že pánbůh vše zařídí...a ono jaksi pořád nic. takže nic. takže tak.

L. Harvánek 23.9.2021 9:27

Jenže on dal lidem svobodu činit vlastní rozhodnutí, tuto přísně respektuje a tak odpovědnost je na lidech, kteří také za to ponesou odpovědnost. Nemám nic proti Romům, nesetkával jsem se s nimi ani na studiích, zato na vojně jsem jich měl na starosti bezmála čtyřicítku a lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem s nimi neměl problém. Dokonce jeden musel řešit i vojenský prokurátor JUDr Karel Holomek, mimochodem také Rom. Když jsme spolu problém probírali, uvědomil jsem si, že i mezi nimi jsou vynikající osobnosti, které dovedou ke všem přistupovat stejně bez jakýchkoliv předsudků. A později jsem měl v zaměstnání také Romy a naučil jsem se je posuzovat podle jejich schopností a to se pro mnohé stalo stimulem, aby na sobě začali pracovat. Jinak během posledních třiceti let jsme se pokusili z nich udělat něco jako nesvéprávné a neschopné jedince. Jistě, byla období, kdy nebyla poptávka po nekvalifikovaných pracovnících a odnesli to Romové, teď však je doba jiná a jistě by našli uplatnění v pásové výrobě našich montoven. Dokonce by byli ochotni se za prací stěhovat ochotněji než zbylá populace.

J. Pokoutný 23.9.2021 9:37

Není papež jako papež. Tohle je klasický neomarxista katolického jihoamerického střihu. Koneckonců, ani Gorbačev nebyl klonem Josifa Vissarionoviče nebo Hussein Obama Reagana.

V. Kučer 23.9.2021 8:18

Romský problém je neřešitelný ale musí se řešit. Jde o to aby to daňové poplatníky stálo co nejméně peněz.

P. Dvořák 23.9.2021 9:59

Nemusí se řešit a lidé se zdravým mozkem by ho ani řešit neměli.

Jedním z průvodních jevů šílenství je to, když člověk opakuje tu stejnou činnost v očekávání, že dosáhne jiného výsledku.

V. Kučer 23.9.2021 12:36

Neřešení je v současnosti nepřípustné a proto se musí dělat jako že se řeší. Skutečné řešení je problematické a výsledek nejistý. Pokusil se o to Jiří Čunek.

L. Beneš 23.9.2021 13:28

R^

V. Kuhaj 23.9.2021 8:17

Ono se historicky pohlíželo na Romy s nedůvěrou, protože kam se při svém kočování dostali, tam se ztrácely slepice i věci, a zůstal po nich bordel. Na Číňany se proto s nedůvěrou nepohlíží, ti si tady otevřeli restaurace a smekají se od rána do večera. Taktéž vesměs na Vietnamce.

Ukrajinci dobře makají a v domácnostech nekradou, přesto si je držíme od těla, neboť při práci i mimo ni dost chlastají a v drtivé většině (jednotlivci prominou) jsou na tom dost špatně s intelektem. Bezdomovce si držíme od těla, protože jsou na tom hodně špatně s hygienou, mívají různé parazity a infekce, chlastají jako Ukrajinci a proti přivlastnění si cizích věcí většinou nic nemají. O feťácích nemluvě.

Existují zákony přírodní, a také zákony společenské, které radno dodržovat. Sebemilovanější rodinný příslušník, když zemřel, putoval bez milosti pár metrů pod zem nebo na hranici, a to ne z důvodu, že by naši předci byli zlí, ale protože tušili, že kdyby tak nečinili, pravděpodobně by ho dost rychle následovali.

Jakožto katolík se z projevů papeže a kněží, omlouvajících se za něco, co v minulosti pomohlo naší společnosti přežít, potažmo omlouvajících mohamedánskou agresivitu, držím za hlavu. Pánové, já vím, že milovat máme i své nepřátele, ale to není totéž jako dávat jim do ruky sekeru a klást hlavu na špalek! Přiměřeně, všeho přiměřeně, pro Boha!

J. Hrazdil 23.9.2021 11:04

Pane Kuhaji, sveho blizniho mate milovat jako sebe sameho, ne vsak vice. Pokud Vas Vas blizni ohrozuje, obrana je na miste.

Co se tyce IQ populace je nutno uplatnovat zasady Gaussovy krivky a reprezentativniho statistickeho vzorku. Prevazna vetsina Vasich znamych Ukrajincu jsou manualni pracovnici bez zvlastniho vzdelani a s jazykovym handicapem, a tato skupina je pravdepodobne odlisna od Vasich ceskych pratel a znamych. Pozorovany rozdil tedy neni vedecky platny, ale pouze usmevny.

Celkove vas prispevek naznacuje, ze jste slusny clovek a solidni diskuter, a tak se doufam nezlobite za konstruktivni kritiku...:-)

V. Kuhaj 23.9.2021 13:05

Nezlobím. Já také netajím, že moji známí Ukrajinci se ze 100% rekrutují z námezdních dělníků u nás pracujících, rozhodně své hodnocení nevztahuji na celý národ!;-D

F. Navrátil 23.9.2021 8:15

Romská otázka má význam pouze v tom, aby se v praxi ukázalo, že menšina neuznávající právní řád a kulturní tradice euroatlantické společnosti se ani po staletích není schopna integrovat a asimilovat. Vlastně funguje jako výstraha.

J. Nevrkla 23.9.2021 7:48

Že bychom těm Romům mohl chodit domů a před domy uklízet? Ale nerušit, když leží na gauči a koukají na televizi.

P. Dvořák 23.9.2021 6:23

Jestli jim Svatý tatínek ani nelíbal nohy, potom souhlasím s tím, že to je promarněná příležitost.

I. Samson 23.9.2021 5:00

Luník IX v Košiciach je iba vrchol ľadovca, ale nech sú bradatí svätý Marx, svätý Engels, briadkový svätý Lenin, fúzatý Stalin a ostatní oholení alebo neoholení svätí pochválení. Pápež František ako kajúcnik musel niečo urobiť, a to nie iba s rómskou, ale aj s takmer už neexistujúcou židovskou komunitou, ktorá na Slovensku sotva len ešte živorí. Tento "pápa" možno spôsobí, že Rómovia (tu sa im v ľudovom vernakulári stále a neslušne hovorí "cigáni") si na nejaký čas vyvesia na Luníku IX podobizne Františka prvého (robili to s aj s Barackom Obamom po jeho prvom zvolení), ale svoje sociálne správanie im ani taký ušľachtilý pápa ako František veľmi nezmení. Keď chodím v Košiciach vo verejnej doprave a vidím brata Róma, rád by som namiesto "sicherky" na vrecku videl radšej prst svätého otca. Bolo by to naozaj skutočné "odstrašenie"? "Pápa" z Argentíny tu tomu možno úplne nerozumie, ale urobil veľké gesto a dal šancu. A má zato moju vďaku, aj keď mu jeho optimizmus úprimne závidím.:-(

J. Pankovic 23.9.2021 4:11

Původní záměr při výstavbě sídliště Luník IX byl, že spolu s (tenkrát) Cikány tam budou bydlet příslušníci SNB, aby byl pořádek ...

...ale Esembáci to vzdali a odstěhovali se:-(

D. Rajninec 23.9.2021 5:07

A ako obyčajne , zase polopravda ?

Luník lX sa staval ako "papaláške" sídlisko , pre lamasákov , policajtov a iných zaslužilých . Romov tam štát natrúsil , len tak akurát , v rámci politiky asimilácie cigánskej menšiny. Tak sa to vtedy volalo, do každého nového činžiaka jednu cigánsku rodinu na prevýchovu.

Že sa to zvrtlo takto ako to je dnes , je výsledok "kosovizácie" východného Slovenska. Pri tomto tempe bude v roku 2050 majorita minorita a minorita bude majorita . Stačí pozrieť do pôrodníc .

Tak ako sme stratili Kosovo , dnes sme stratili USA , kde z majority je už 49,99% menšina ....stratíme aj východné SLovensko, ale to nie je váš problém; vy ste sa ho zbavili pred 30 rokmi.

A. Malotová 23.9.2021 7:22

já jsem měla 20 let a nějak si pamatuju, že jste nechtěli být s Čechama (ani s Moravákama - žila jsem cca. 40 km od Slovenských hranic) v jednom státě. Mě osobně to mrzelo, ale opravdu jsem znala hodně Slováků, kteří chtěli svůj stát. Myslím, že není fér říct, že jsme se vás "zbavili":-(

R. Langer 23.9.2021 13:33

To si to pamatujete dobře já si to totiž pamatuji úplně stejně.

L. Beneš 23.9.2021 13:48

Jsem už starší generace a jezdil jsem za babičkou do Hodonína, Když jsme se koupali v řece Moravě, vyprávěla babička, jak za protektorátu chodili na protějším břehu vojáci, kteří neopatrným vodomilům, kteří se přiblížili k polovině toku, hrozili puškou opřenou o rameno a předstírali střelbu. Nechtělo se mi tomu věřit podobně jako slovům postavy gestapáka ve filmu Vyšší princip, který mluvil o poštovních známkách "bývalého" Československa (hrál tam Slovák Ivan Mistrík, velmi dobrý herec). Dočkal jsem se. Československo je už 30 zase bývalé. Za strýcem do Malacek už nejezdím. Zemřel, ale jeho děti si už natrvalo změnili české Ř v příjmení na pouhé R, protože, jak říkal strýc, by tam s "nimi" nevydrželi. Vždycky si na to vzpomenu, když se mi zdá, že v Česku každý druhý člověk mluví slovensky. Ne že by se mi slovenština nelíbila.

J. Skalla 23.9.2021 17:48

Souhlasím, s malou korekcí. Někdy 1991 nebo 92 jsme měli co dělat v Košicích a stalo se nám (když nás v tramvaji slyšeli mluvit česky), že nám neznámí lidé projevovali přízeň. Jako nejlepší bych uvedl: "Ať si v Bratislavě udělají Slovenský štát a vy budete západní a my východní Československo".

V. Kučer 23.9.2021 8:29

V devadesátém roce u nás byla politická strana která chtěla připojit k Československu Podkarpatskou Ukrajinu. Potom tam chtěli vystěhovat všechny Romy a předat tuto oblast zpět Ukrajinské republice.

L. Beneš 23.9.2021 13:51

Některé první nápady nejsou špatné.

D. Pavlíčková 23.9.2021 12:39

omyl, my jsme se Vás nezbavili, Vy jste chtěli jít, protože Vás čehúni utiskovali a šidili... moc dobře si pamatuji na pomlčku, dvojdomek a podobné příšernosti.. takže za problém Luník si můžete sami