4.6.2023 | Svátek má Dalibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Raul 13.11.2008 9:45

Slovanští chuligáni nejsou chuligáni,...

pokud táhnou proti jiným etnikům ( Gruzincům, Maďarům, Evropanům ) pak jsou pod ochranou slovanské policie.

xyz 13.11.2008 9:42

???

článok je dobrý, až na pár nepresností:  nedošlo k vzájomnému páleniu vlajok, horela len slovenská vlajka v Budapešti, Slota nehlasuje proti záujmom Slovenska preto, že chce nasrať SMK, ale preto, že je to pre neho a spolupodnikateľov v tej chvili výhodné (človeka to štve, ale takých čurákov máte v politike aj vy), na Slovensku sme pokusy Slovenskej pospolitosti (t.j. Maďarská garda v bielomodročervenom) pribili k zemi hneď na začiatku, slovensko -maďarská otázka je na dlhú debatu, nemá význam sa tu rozpisovať, doporučujem samoštúdium :-)

hysterická reakcia Maďarov je nepochopiteľná, predtým zmlátili "akožefanúšikov " Slovanu, pár týždňov predtým aj Poliakov a minulý rok aj rowdies z GB dostali po držke a žiadny problém,

len tak mimochodom neviem či je vo Vašej lige zvykom, aby na zápasy napr. Chebu chodili "fanúšikovia" z Mníchova

Mard 13.11.2008 10:45

Re: ???

Tady je vidět jací primitivové obhajují nacionalizmus na Slovensku. Samozřejmně, že byla pálena maďarská vlajka, a to rovnou při zápase, kde byla ta bitka. Bylo to vidět v tělevizi. Vy na Slovensku, by jste si měly nejdřív vyřešit problémy s romskýmy osadami, kde není elektřina, voda ani kanalizace a pak můžete "přibíjet k zemi" cizince. Říká se tomu, nejdříve si ukliď před vlastním prahem. A možná že k nám do Chebu chodí na zápasy i fanoušci z Mnichova, ale protože je nikdo nemlátí, tak o tom nikdo neví aní se o to nikdo nezajímá.

FKus 13.11.2008 11:15

Re: ???

Souhlasim s názorem, ale prosím byste a nikoliv by jste.

xyz 13.11.2008 11:38

Re: ???

Kde berieš tú drzosť nazvať ma primitívom?! A pletieš si pojmy národovec a nacionalista. Nevidím dôvod prečo si máme nechať srať na hlavu. Už si asi zabudol, ako vás osrali henleinovci v bielych podkolienkach. Tiež to začalo tak nenápadne priam nevinne.

polícia mláti chuligánov aj vo vašej lige (Slávia, Sparta),možno chodia Nemci na českú ligu, ale určite tam nemávajú  nemeckými vlajkami. útok polície bol nasmerovaný proti chuligánom a nie proti Maďarom pol hodinu predtým "riešila" obuškami slovanistov a v Blave nebola demonštrácia:-), keď už tak pozeráš telku, tak si isto videl arzenál čo našli u zatknutých.

čo sa týka cigáňov doporučujem, aby si sa riadil svojou vlastnou radou "nejdříve si ukliď před vlastním prahem", tiež máte s nimi problémy

Kecal. 13.11.2008 11:44

Re: ???

Vidím že bylo správné že jsme se rozdělili.

Vlad 13.11.2008 11:54

Re: xyz

Na umravnění fotbalových kraválistů mám týž názor. Hned, jak tam vletěl první dělobuch, měla narukovat policie a seřezat to na jednu hromadu bez ohledu na národnost. O což se, myslím, taky později snažila.

S těmi ciukány ale nesouhlasím. Ti, kteří tu žili před 68. rokem byli už celkem slušní. Ti nepřizpůsobiví přišli ze Slovenska až potom. Spolu s naší kreténskou politikou pozitivní diskriminace z toho vyrostl neřešitelný problém. (Tedy, řešení by se našlo: návrat domů.)

Jenda 13.11.2008 12:45

Re: ???

Nemeli by ten problem resit obyvatele tech osad? Ostatne natahujte draty nekam kde vam je sundaj a odtahnou do sberu driv nez do nich stihnete pustit proud za ktery by vam stejne nikdo nidky nezaplatil ani korunacku.

Fafa 13.11.2008 17:49

To xyz

fanousci z Mnichova na zapasy do Chebu a Liberce nejezdi. Ale predevsim proto, ze v Chebu a Liberci uz neni nemecka mensina. Kdyby to byly prevazne nemecke kluby z prevazne nemeckych mest, tak nepochybuji o tom, ze by fanousci z Mnichova jezdili a prali se stejne jako se to deje u vas.

Anna 13.11.2008 9:23

neprofesionálne

Presna ukazka neznalosti historie a sucasnosti.Inak pane,kedy a kde palili Slovaci madarsku zastavu!a kedy a kto a kde sniva o Velek Morave/ a preco by o nej aj snival/

Za sociku bol popularny vtip-hadanka,dovolim si ju pripomenut: Co maju spolocne cesi a madari?-predsa Slovakov.

P.S.So svojim vedomostami by ste mohli byt clenom komisie EU pri akomkolvek medzinarodnom konflikte.

Vlad. 13.11.2008 9:32

Re: neprofesionálne

 Anna- šovinisti Slováci nejsou , ale nacionalismus se jim odpárat nedá

Apea 13.11.2008 9:37

Re: neprofesionálne

Bohužel, o té Velké Moravě  bylo toho snění na Slovensku až dost - a co hůř, i v odborné literatuře. Podívejte se do něčeho od Matúše Kučery nebo B. Chropovského. To, o čem pan Šlechta píše, opravdu na Slovensku najdete. Jenže jako projev maličké skupiny (odhaduje se na nějaké čtyři a půl tisícovek polodospělců), V Maďarsku je to o něco rozsáhlejší a hlavně divočejší parta, ale pořád jsou to okrajové skupinky - jde o to, aby je slušní lidé na obou stranách hranice (ty "své") dokázali nebrat vážně a potrestat, pokud se dopuštějí trestných činů.

Drak Gorilič 13.11.2008 9:22

Sapér Vodička

Každej Maďar může za to, že je Maďar.

kerim 13.11.2008 10:32

Re: Sapér Vodička

a dodaval - vinej nevinej, berte to pořadě. To je samý nemtudom barátom...

Brmboš 13.11.2008 8:53

Humanitární bombardování?

Je blbost a ukázka čeho je schopen ne malý stát nebo stát nerozumných, ale světová velmoc vedená paranoikem.

Sakata 13.11.2008 9:07

Re: Humanitární bombardování?

On Clinton je paranoik?8-o

Magor Milda, Mgr. etc. 13.11.2008 8:47

Návraty do stejné řeky, z které jsme kdysi vystoupili, nejsou možné

Mohli bychom také dětem ve škole vyvěsit mapu Království Českého v hranicích třeba za Přemysla Otokara nebo za Karla IV. S podivem by si všimly, že Berlín, Braniborsko, Tyrolsko a Korutany byly součástí našeho státu. I v papírnictví a knižních obchodech bychom nepochybně značný počet takových nástěnných map prodali. Otázka je, k čemu by nám to bylo.

Kdo má vlastní dům nebo chalupu, ten ví, že udržování v dobrém stavu stojí dost námahy a peněz. Koupit si třeba zámek je možné, ale jeho majitel, pokud mu odněkud netečou dnem a nocí peníze, bude asi špatně spát, už jenom to vytopit!

Buďme proto šťastní, že nám zbyl ten nejkrásnější a nejmilejší kousek pozemku na kterém dokážeme hospodařit a zvelebovat. Bohužel i ten ještě stále potřebuje naši námahu a úsilí, přibírat si další by byl nesmysl.

Pokud se nám zachce, podívat se na Slovensko, Ma´darsko a kamkoliv v Evropě, nic nám už nestojí v cestě, ani celníci. Takže bychom měli být s tím stavem velmi spokojeni.

My nikoho ovládat nechceme, ale také se nikým komandovat nenecháme. V EU je naštěstí dost států, které jsou v podobné situaci, třeba Holandsko, Slovinsko takže se nemusíme bát se ozvat, pokud nám něco bude vadit, najdeme spojence Proto je také nutné, být v té EU aktivní, tlačit věci směrem, který vyhovuje těm menším členům a nestát mimo a nadávat, jak to odpovídá české povaze. Momentálně je také velmi nutné ujasnit si kompetence a nenechat kdekoho mluvit za Českou republiku v zahraničí nebo v EU.

Bořek 13.11.2008 9:02

Re: Návraty do stejné řeky, z které jsme kdysi vystoupili, nejsou možné

Nic víc než souhlas.

Břeněk 13.11.2008 10:24

Re: Návraty do stejné řeky, z které jsme kdysi vystoupili, nejsou možné

I já se přidávám R^R^R^

Apea 13.11.2008 8:16

Když ony Fasci a SA

vznikaly původně  taky z "nepochopení současných politických poměrů".

petrk 13.11.2008 7:44

Tisková opravička

Sui generis, nikoliv genesis.....

tich@dohoda 13.11.2008 7:39

Tak proc Cesko do te Unie lezlo. Kazdemu bylo zrejme ze o moc se deli Francie a Nemecko.

soudruhu Sulci / viz vas titulek / EU mi je docela ukradena, ovsem mobilizace modrych komunistu a straseni nemeckou a francouzskou dominanci v EU jsou naprosto smesne. Velkych zemi je v EU povicero a silne pochybuju, ze napr. UK nebo Italie ci Spanelsko si nechaji od Nemcu a Francouzu diktovat. To, jestli se s CR bude v ramci EU mavat, o tom rozhodnou sami Cesi, tim jakou si v ramci EU vybuduji politickou a hlavne hospodarskou pozici. Holandsko je cca jako byv Ceskoslvensko ovsem jeho ekonomicke postaveni v EU jej radi mezi ty nejmocnejsi. Cest :-)

Homolka tobolka 13.11.2008 10:36

Re: Tak proc Cesko do te Unie lezlo. Kazdemu bylo zrejme ze o moc se deli Francie a Nemecko.

Referendum o vstupu do EU bylo za Špidly a národ byl masírován vizemi,jak po vstupu budem brát tučné eurodotace a jak budem moci pracovat i v ostatních zemích.Hodně jich uvěřilo.

Vlastimil 13.11.2008 7:37

Já bych viděl vinu spíše na straně Maďarska

V Budapešti jsem před několika lety viděl v prostorách několika firem vyvěšené hezké barevné plastové mapy Uherska v hranicích roku 1910. Je to Velké Uhersko od Tater až po Jadran zahrnující celé Slovensko, Podkarpatskou Rus, kus Rumunska, Srbska, Chorvatska (včetně Zahřebu) i kus dnešního Rakouska (kolem Neziderského jezera). Na okrajích mapy jsou znaky všech jeho 64 žup. Pak jsem si všiml, že se tyto mapy prodávají běžně v maďarských hypermarketech v různých velikostech. V Maďarsku se často připomíná, že země po roce 1918 ztratila dvě třetiny svého území a ztráta Horní země (Slovenska) jim leží v žaludku snad nejvíc. Před několika lety vzniklo v Maďarsku "Hnutí 64 žup" extrémisty László Toroczkaje, kde už samotný název hovoří sám za sebe. V posledních letech se zde i oživují naděje, že Evropská Unie umožní "opětovné sjednocení maďarského národa" bez ohledu na současné hranice.   

Bořek 13.11.2008 9:06

Re: Já bych viděl vinu spíše na straně Maďarska

Nedivte se.Pro Maďary je to to samé,jako pro nás Mnichov.A to pokud se díváme jejich očima.Jako Čech se na to dívám z druhé strany a tak můj pohled na Trianonskou dohodu musí být jiný.

Břeněk 13.11.2008 9:52

Re: Já bych viděl vinu spíše na straně Maďarska

Bořku, někdy se tu diskutujícím podaří "udohit hřebík na hlavičku" a to se teď podařilo i Vám. R^Pokud  lidé sdvou znesvářených skupin nebudou schopni alespoň trochu empatie a pochopení pro "ty druhé", dotud se budeme bohužel mlátit hlava nehlava.:-(

Ivan Nový 13.11.2008 7:03

A co teprve až Slovensko bude

v EU zastupovat maďarský komisař a nás rakouský. LS to umožní.

honzak 13.11.2008 7:26

Re: A co teprve až Slovensko bude

tak, tak. Zřídí se euroregion Horní Uhry a Severní Rakousko. A já doplním ještě Jižní Kladsko, bratr Polák si také přihřeje polívčičku.

Homolka tobolka 13.11.2008 10:41

Re: A co teprve až Slovensko bude

A což obráceně? Jak budou Rakušani snášet,to,že je bude třeba zastupovat nějaký "Schrotttemelin" ?

Ivan Nový 13.11.2008 11:08

Re: A co teprve až Slovensko bude

Obráceně to nebude, o to se už rakouští a jiní eurokrati postarají, teď nemohou i když se o to Sarkozi snažil.