27.2.2021 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

SAÚDSKÁ ARÁBIE: Země dokáže nepříjemně překvapit

V dubnu tohoto roku byla Saúdská Arábie vybrána do Komise OSN pro lidská práva. Mnohá média blaženě spustila nářek doprovázený výčtem, co všechno se v této zemi ochráncům lidských práv nelíbí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 23.10.2017 9:28

Je určitě přima,

že snad budou v budoucnu moci ženy v SA řídit auto. Snad aby udělili tamnímu potentátovi Nobelovu cenu míru... Nějaké to bičování je prostě kulturní tradicí, takže vlastně je hodno respektu a podpory. A nakonec ani ten Kim nebude tak špatný, jen ho nechme plácat si své atomové bábovičky a šlapat po mrtvolách, to je zase taková východní respektu hodná tradice. Možná by tam mohli mít nějaké pandy?

Ne, tohle fakt ne.

J. Jurax 23.10.2017 0:27

Re: Proč je nejoddanějším spojencem Západu...

Ono to není přiblblá otázka.

Dalo by se odpovědět taky tak, že ten režim je bohatý, sedí perdelí na naftě a že západ mu dodává zbraně, které si neumí vyrobit, ale může si je koupit, aby nikoho nenapadlo panujícímu rodu to bohatství vzít a aby měl v okolí vliv a váhu úměrnou nejen bohatství, ale i síle.

A ta poznámka o Rusku, není-li míněna ironicky, je pošetilá.

J. Jurax 23.10.2017 0:16

Re: Zajímavé,

Protože to s tou liberalizací není tak horké - jde jen o povýtce kosmetické úpravy jednoho režimu. Podstata islámu se nemění a ani dost dobře nemůže.

J. Krásenský 22.10.2017 20:50

Zajímavé,

jen bych rád věděl, proč ta "liberalizující se" Saudská Arábie vysílá do světa ty nejradikálnější pravověrné učitele islámu a proč materiálně podporuje jejich mešity?

R. Morava 22.10.2017 20:14

Tak určitě komunikovat

Jenže Trump jim i nabídnul zbraně. Jinak ano, (i) s islámskýcm světem je třeba komunikovat. Ale to platí v zahraniční politice a turismu. Doma není jediný důvod je do Evropy vozit a ještě se jim přizpůsobovat.

J. Kanioková 21.10.2017 22:33

Re:Já taky už vím, ale nějak jinak..

já tam vidím obchodní zájmy, odbyt.. Ne nějaká něčí práva.. i když se možná trochu mýlím. Ale muslimská vstřícnost ... to je mi podezřelé..

L. Novák 21.10.2017 18:33

Re: I jinde se hlásí pokrok.

V době, kdy téměř jediným dostupným deníkem v dostatečném množství bylo RUDÉ PRÁVO, a k tomu ještě nebyl v obchodech toaletní papír, jsme jej používal s radostí a nadšením. :-D

A měl výhodu, že se dal v rukách škubáním zjemnit. To už ten dnešní křídový nejde.

L. Novák 21.10.2017 14:31

Proč je nejoddanějším spojencem Západu...

Proč je nejoddanějším spojencem Západu ten prokazatelně nejdogmatičtější a nejtužší režim?

Asi se nedokázali domluvit s nejdogmatičtějším a nejtužším totalitním komunistickým SSSR (dnes Rusko). :-P

A už nám nedávejte takové přiblblé otázky, soudruhu.

J. Pražák 21.10.2017 13:04

Změnit by museli zejména jiné "standardy"

Např. zakázat nebo alespoň omezit běžná příbuzenská manželství. Dědičné choroby nelze jinak snížit. Možná by to mělo i vliv na zlepšení IQ:

https://iq-research.info/en/page/average-iq-by-country

Z. Lapil 21.10.2017 12:19

Už vím, co se mi na článku nelíbí

Je jednostranný. Ne že by někomu zvlášť fandil, ale v jednání i konání je funkční metoda cukru A BIČE. Být na někoho pořád hodný nefunguje (viz muslimové v Evropě), ale když někoho držíte pod krkem pořád, tak se vám udusí, a co pak s mrtvolou. Asi dost zjednodušeně, ale viz všechny Íráky, Afghánistány, Lybie, Somálska a tak.

Bez zjednodušení je perfektní příklad Německa po první světové

válce - ze všech reparací a demilitarizovaných zón zvedl skoromrtvolu Německa Hitler, a teprv TO byl průfer toho správně světového kalibru.

V. Němec 21.10.2017 11:38

Mnoho povyku

pro nic!!!!

I. Polák 21.10.2017 10:19

Re: I jinde se hlásí pokrok.

Konečně jasný rozdíl mezi muslimem a Čechem: Muslim si nesmí vytřít pozadí novinama, Čech to naopak udělá a s gustem.

J. Vintr 21.10.2017 9:39

Re: žena sice může řídit auto

Viz o jeden příspěvek níže...

M. Mikulec 21.10.2017 8:47

Kárat koho?

Jan Schneider zdá se kárá nás všechny. Islamofily i islamofoby. Sám není nad věcí. Paní Černochová jen pojmenovala do nebe volající fakt diskriminace žen. Uvést zákon o řízení automobilu do praxe také trvá hezky dlouho. Hlavně ty změny v mužských hlavách bolí.

Źe se otevřeně kritizuje fakt, že Saúdi nepřijmou migranty a jejich lidská práva jsou sto let za opicemi? Jistě že jsou.

P. Lenc 21.10.2017 8:19

Čte se to hezky,

asi jako sci-fi.

J. Fridrich 21.10.2017 7:17

Celkem dobrý rozbor, pochvala Trumpa atd.. Až

Celkem dobrý rozbor, pochvala Trumpa atd.. Až na tu poslední větu - ta je jako od soudruha Hořeního, šéfa Rudého Práva a soužek učitelek ze " základek " v 50-80tých létech.

B. Volarik 21.10.2017 4:16

žena sice může řídit auto

Mám takový dojem, že jsem se dočetl o povolení řízení automobilu v Saudské Arabii ženami zároveň s omezeními, která se na povolení řízení vztahují....myslím, že žena musí být aspoň 30 let stará a jsou tam ještě další omezení, nemohu si hned vzpomenout....ví to někdo?

J. Pospíšil 21.10.2017 1:43

I jinde se hlásí pokrok.

Je to víc jak rok, co káhirský muftí prohlásil, že muslimové mohou používat na toaletě papír. Ten však musí být nezdobený, zejména nepopsaný.

Vytírat si pozadí papírem bylo zakázáno, protože hrozilo, zejména u negramotných muslimů, a že je jich hodně, že by papír mohl pocházet z nějaké svaté knihy, nedej Bože z koránu anebo na něm mohlo být napsáno něco nábožného. (To fakt nejde vyloučit, protože muslim je povinen chválení Boha vepsat do všeho, co píše.)

J. Vintr 21.10.2017 1:22

S tím povolením řízení automobilů ženami je to tak

že žena sice může řídit auto - ale vždy musí vedle ní sedět její manžel, nebo jiný mužský člen jejího příbuzenstva ...

J. Sedlář 21.10.2017 1:16

hosana

ještě pár století a bude SA liberální jako dnes euro-americka civilizace. o jaky to pokrok. Jen doufam, ze tou dobou to budou resit na velbloudim hrbu jako jejich dedove.