28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

RUSKO: Vpadnou, nebo nevpadnou?

Vpadnou, nebo nevpadnou? Tak se v roce 1968 ptala generace mých rodičů. Dnes se stejně ptáme my, pokud jde o Ukrajinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Černý 23.1.2022 21:58

Chvíli jsem poslouchal rozhovory s obyvateli Charkova. Anketní otázka byla, co si lidé myslí o varování prezidenta Zielenskeho před nebezpečím ruské agrese. (Strana.ua)

Nějak tak by nejspíš odpovídali Slováci na dotaz, zda se obávají, že je napadnou Češi. Jeden Charkovan to shrnul tak, že Zielenski je idiot a narkoman.

H. Lukešová 23.1.2022 22:09

A co si myslíte o britském tvrzení, že se Putin chystá dosadit na Ukrajinu jakousi svou pro-ruskou loutku? Velmi absurdní tvrzení...

P. Černý 23.1.2022 22:21

Britové především nemají na Ukrajině co dělat. Jen zvyšují napětí a podněcují ukrajinské úřady k silovému řešení situace na Donbasu.

To, že Rusové mohou podpořit případný anti Majdan už napadlo i mě. A pro žádnou tajnou službu fakt nedělám. Konec konců, když mohl být legitimní Majdan, proč ne anti Majdan?

H. Lukešová 23.1.2022 22:28

Jistěže i to by bylo legitimní, tedy politicky. Ovšem už by bylo nelegitimní, kdyby ruská armáda vnikla na území Ukrajiny. Média straší ruským vpádem na Ukrajinu, což si myslím, že je nesmysl a jen oblbují lidi. Legitimní zásah ruské armády by byl v případě, kdyby Ukrajinci začali vyvražďovat své ruské obyvatele.

P. Diviš 23.1.2022 22:36

Už tam je, jen se tváří, že "na dovolené".

Ukrajinci nezačnou vyvražďovat, ale Rusové to budou tvrdit.

H. Lukešová 23.1.2022 22:57

Vy myslíte, že ruští vojáci jsou už fyzicky přítomni na Ukrajině? To ukrajinské tajné služby dopustily přítomnost cizí armády na svém území?

J. Kočvar 23.1.2022 23:55

Možnost ukrajinské tajné služby operovat v Doněcku, Luhansku a na Krymu je jaksi omezená.

P. Černý 23.1.2022 22:37

Kdyby nic jiného, současné ruské vedení, to jsou ryzí pragmatici. Musí vědět, že by vojenským vpádem na Ukrajinu prohráli politicky. To, co teď dělají, je především válka informační. Válka o obnovení prestiže Ruska. Ne jen ve světě, ale především v bývalých sovětských republikách.

To samozřejmě nevylučuje, že by mohli být výbojem na Donbasu k nějaké intervenci donuceni.

P. Černý 23.1.2022 22:38

vývojem

P. Černý 23.1.2022 22:48

A taky nevíme, co by znamenala vojensko technická opatření proti hrozbám, o kterých mluvil Putin. Kdyby se například na Ukrajině objevily nějaké raketové systémy schopné zasáhnout území Ruska. Tam bych si tipnul, že by se Rusové mohli začít chovat podobně jako Izrael v Sýrii či Iránu. Se strašlivými riziky i pro nás z toho vyplývajícími.

H. Lukešová 23.1.2022 22:55

To by rozhodně mohli a Rusové by měli nárok vybombardovat skladiště raket u svých hranic. Putin v Sýrii také nechává Izraelcům volné pole působnosti v akcích proti jednotkám Hizballáhu a Íránu.

P. Černý 23.1.2022 23:11

Jenže to nejspíš nebudou zařízení nějakých vousatých pantátů, nýbrž sofistikovaná zařízení NATO, umístěná na Ukrajině na základě dvoustranné smlouvy. K tomu není členství Ukrajiny v NATO potřeba. Tuto hrozbu nedávno zmínil Lavrov a jeho zástupce Rjabkov.

Mimochodem, nevím co je na tom pravdy, ale židovská lobby prý působí jak v USA, tak v Rusku. Nemohli by soudruzi Židé popostrčit věci žádoucím směrem? K nějaké dohodě? Vždyť leckterý nezaujatý pozorovatel by se musel domnívat, že Rusko a USA jsou vlastně přirození geopoliticti partneři.

P. Hák 24.1.2022 6:40

Mohli, ale válka je pro někoho skvělý kšeft.

Židé při sobě jakeš takeš drží jen v Izraeli. Jinak jdou běžně proti sobě.

H. Lukešová 24.1.2022 8:01

A na to jste přišel jak, že židovská lobby působí v USA a Rusku? To je konspirační teorie. Americkým neortodoxním, liberálním Židům, veskrze levičákům, nejde o Izrael, ale o progresivní agendu jako LGBTQ, kritická rasová teorie, ačkoliv je tato ideologie ve skutečnosti zaměřená proti nim, klima alarmismus, gender-nacismus atd. Pro ně je Izrael a otázky židovské víry a sionismu až na posledním místě.

Američtí Židé málokdy Stát Izrael podrželi, to už daleko většími spojenci jsou evangelikální křesťané, většinově křesťanští sionisté, kteří Izrael milují, modlí se za něj, žehnají mu.

J. Kočvar 23.1.2022 23:58

"Nárok vybombardovat skladiště raket", při bozích, to by byla podle mezinárodního práva (další) agrese.

V. Pavelka 24.1.2022 14:03

Navalnyj a pár tisíc stávkujících Neziskovek ,má být argument pro, západní sankce a dehonestace Putinova Ruska ? Proč Západu zbaběle nevadí že Turecko a Saudové , potažmo muslimské státy ponižují ženy a mnoho nesvobodných skutečností není záminkou pro sankce atd. EU?! To znamená že důvody nátlaků západu jsou Falešné ",Měří se dvojím metrem ! A to nemluvím o útocích muslimů žijících na západě ? To si Bruselští slepejši cintají pentli !Rv

P. Jiří 23.1.2022 20:13

Pindáme o 100 péro ale klidně přihlížíme jak (si v Praze) nám Čechům za chalupou ( dělá 5 kolona co chce ).

5 kolona jsou škůdci od dob pražských pro německých knížat, která do Čech ze za kopečků natahala kdejaký šunt.

Chtěli sežrat České království, což se ale nepodařilo a tak se snaží dodnes.

P. Brecík 23.1.2022 20:09

No, Payne, no. Kdo ví od koho bere svých 30 stříbrných, chápe. Dodám Paynovi vtip dne. VB obvinila Puitina, že chce na UKR dosadit za prezidenta osobu, která bude přátelsky nakloněny Rusku 8-o To potom, co na Majdanu NATO/EU provedli puč a nahradili demokraticky zvoleného prezidenta EU/USA/ loutkou. Ta loutka vládne za pomoci nacistů a dalších kriminálníků.

P. Diviš 23.1.2022 22:39

Brecíte pěkně, ale lživě. Proruského zloděje Janukovyče si Ukrajinci vykopli sami. Jen ti rusonacisty nestačili vyhodit s ním.

V. Pavelka 24.1.2022 14:44

Brusel krmí svoje lidi po celé EU ! Počínaje Nesmyslně vysokými platy poslanců a úřednictva , dotacemi ,i Nátlakovými pátými kolonami ! Všechny Evropské tajné služby jsou propojené a kopou za Brusel a USA ! Jen hodně naivní sousedka, si může myslet že Vrbětice nebyly využity v rámci NATO proti Rusku s pomocí našich užitečných idiotů kteří už dostali peníze a odznáčky .Hodí se to Liberálům do úsilí o diktatúru v EU ! Která bude nezbytná jak se ukáže ,protože Putin nebude poslušný jak si západ představuje EU8-o !

F. Navrátil 23.1.2022 19:55

Moc se mi líbilo, že pod satelitní fotografií dokumentující soustřeďování ruských vojsk na ukrajinské hranici stálo, že se jedná o Jelňu. Toto město je asi 70 km na východ od Smolenska, 100 km od Běloruska a 250 km od Ukrajiny. Vzdušnou čarou.

V. Pavelka 24.1.2022 14:58

No můžou to být makety zbraní , nevím proč by Rusové nahromáždili , stovky a tisíce vojenského materiálu do úhledných čtverců , a riskovali při případném velkém úderu ze západu budou zničeny ?!

R. Tichý 23.1.2022 19:36

To je divný článek.

Náklady na ruská vojska u hranic jsou obdobné, jako kdekoliv jinde-nejedná se o mobilizované síly.

ad2)Putin chce dostat domů Rusy chytré a odvážné natolik, že utekli před Putinem z Ruska. On potřebuje doma chytré odbojáře?

ad6)Atlantické státy dělají vše pro to, aby byly na Rusku závislé-jak jinak pojmenovat green deal?

Ad7)sankce jsou naprosto směšné, když obsahují nedodání polských jablek a zároveň umožňují německé geopolitické posilování (nord stream)

Ad8)jestli Němci beztrestně zprovozní nordstream, když proběhne invaze, pak tu máme nový pakt Molotov-Ribbentrop a Evropané se ukážou jako největší ovce

Ad9)invazí se Rusko definitivně odvrátí od svého evropského já a přichýlí se k Čingischánovi. Ten je ovšem úplně klidně popraví za pár let. Rusko je obr na hliněných nohách.

Ad10)útok Ruska na Ukrajinu opravdu není obranou normálního světa. Jakými tématy by tuto obranu doložil?

P. Brecík 23.1.2022 20:12

Máš pravdu, Tichej. Že Rusko je obr na hliněných nohách vyhlašoval už Goebels blahé paměti. Kdo má IQ vyšší než 90, je mu jasné jedno. Rusko nemá důvod na invazi. Současná propaganda - jsem pamětník Rudého Práva. Móóóc podobné články, jako dnes. Masáž jak vyšitá.

V. Podracký 23.1.2022 20:16

Útok na Ukrajinu je výplod propagandy. Rusko přece samo od sebe nezaútočí na Ukrajinu. Proč by to dělalo? tento mediální blábol vychází z propagandistické představy o zlém Rusku, které vede nějakou expanzi. To Rusko nedělá, ani nemůže při své slabosti. Útok může nastat, když poruší Ukrajina Minské dohody a zaútočí na povstalecké republiky. Zatím se držela dohod a stáhla těžké zbraně od hranice povstalců. Neudělala však referendum a nedala východu Ukrajiny autonomii. Pokud chce Minské dohody porušit a povstalecké republiky napadnout, potom už nebudou Minské dohody platit a Rusko bude vyvázáno z jejich plnění a může tedy bránit povstalce zcela oficiálně. Dokonce by mu to neměl nikdo vyčítat. Propaganda o ruském útoku ovšem o tom nemluví.

R. Fiala 23.1.2022 18:46

Z jakého kanálu vylezl p. Payne? Už jsme o něm dlouho neslyšeli.

P. Jiří 23.1.2022 18:46

Jak obsažně zajímavé, samý fejk švejk prase aby se v těch dezinformáciách či ako Čehůni povedajů konšpiráciách vyznalo. že jo? Utěkajtě letí humanitární granát!

G. Onion 23.1.2022 15:49

No tady vpravo na stránce je text jak začnou USA s evakuací ambasády v Kyjevě. Jediný kdo celý konflikt eskaluje je válečný štváč Blinken a jeho šéf klusáček Joe.

P. Diviš 23.1.2022 15:54

Klusáček poslal ruská vojska na ukrajinskou hranici ... :-P

Je rafinovanej. :-P

G. Onion 23.1.2022 18:48

Jste tak hloupý, nebo to jen hrajete? Vy máte zcela evidentně problém s chápáním psaného textu. Nikde jsem nepsal že někdo někoho někam posílá.

Reagoval jsem jen na to, že všechna média nás zavalujou tím jak Rusko jsou zločinci a Američani jsou ti hodní, jeden Mirek Dušín vedle druhého. On se ten konflikt může hrotit blbejma žvástama, což ti hodní Američani umí a dobře.

To co se děje připomíná zcela jednoznačně to, když ti hodní Američani vleteli do Iraku na základě lži o které moc dobře věděli. Ta hysterie v médií, úplně totéž.