3.6.2020 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 125, poslední: 30.12. 2008 13:06, přehled diskusí

29.12.2008 11:33

Moje zkušenost z Ruska

je taková, že většina fandí Putinovi. Jsou tací - zejména starší státní zaměstnanci, třeba železničáři - kteří vzpomínají s nostalgií na Brežněvovy časy. Gorbačov je pod rozlišovací úrovní.

Ale na Jelcina by nejradši zapomněli všichni a dobu jelcinštiny se snaží až psychoanalyticky vytěsnit z myslí a nejspíš i z historie. Vždy, když jsem se na 90. léta zeptal, bylo patrné, že to bylo nevhod a možná mírně neslušné - což cizinci prominuli.

29.12.2008 11:22

Re: Když přijde krize uši sklopit nestačí

29.12.2008 11:15

Re: Rusko

teď jste si dovolil tedy dost, dnes je řeč o tom, že v Rusku se bijí černoši,

29.12.2008 10:55

Re: nedovedu si moc představit Rusy

Boji za demokracii neveri ani Fistejn. Boj za aspon kus zvance, to je jina.

29.12.2008 10:48

Re: fistejn a zbytek

kdepak, tojuska to má chudák vrozené;-(

29.12.2008 10:26

Re: Věci, které píše pan Fištejn,

Jak hodnotíte dobu Putinovy vlády v porovnání s jeho předchůdci Jelcinem a Gorbačovem?(Solženicynova odpověď): 

form;31vik09b.jpg]Gorbačovova vláda byla politicky neuvěřitelně naivní, nezkušená a nezodpovědná vůči vlastní zemi. On nevládl, on bezmyšlenkovitě odevzdal moc. Následný obdiv ze strany Západu ho jen utvrdil ve víře, že postupoval správně. Ale řekněme si jasně, že to byl Gorbačov, a ne Jelcin, jak se teď často tvrdí, kdo jako první dal občanům naší země svobodu slova a pohybu.

V Jelcinově období se k lidským životům přistupovalo stejně nezodpovědně, ale projevovalo se to jinak. Jelcin se snažil co nejrychleji proměnit státní vlastnictví v soukromé, a tak rozpoutal obrovský rozprodej národního dědictví v hodnotě mnoha miliard. Jelikož si chtěl zajistit podporu regionálních představitelů, volal doslova po separatismu a podepisoval zákony, které podpořily kolaps ruského státu. To pochopitelně připravilo Rusko o jeho historickou roli, ke které se tak těžce dopracovalo, a snížilo to jeho postavení v mezinárodním společenství. Tomu všemu Západ tleskal ještě hlasitěji.

Putin zdědil zpřevracenou a vyděšenou zemi chudých a demoralizovaných lidí. A začal s tím jediným, co se dělat dalo: s pomalou a postupnou restaurací. Jeho úsilí nebylo hned zaznamenáno ani oceněno. Jen těžko ostatně najdeme v dějinách příklady, kdy snahu vlády jedné země znovu získat ztracenou sílu přijaly jiné vlády pozitivně.

29.12.2008 10:11

nedovedu si moc představit Rusy

jak hromadně a organizovaně vystoupí proti Putinovi v boji za demokracii...u vás je tak trošku  přání otcem myšlenky, ne - pane Fištejne? Když bude (nedej bože) v Rusku lidem hůř a hůř, proběhne pár hladových bouří, které rychle zkrotí policie a armáda, pár intelektuálů emigruje, pár jich zavřou a ruský národ sklopí uši, zařídí se a zase vše nějak přežije, jako vždycky v minulosti. Aneb: kdo se ohne, toho nezlomí. U nás je to taky tak.

29.12.2008 10:06

Re: Fištejnovy starosti

Taky mi připadá, že Fištějn opsal problémy obyčejných Rusů z 90.let a připisuje současnému režimu hrůzy způsobené tím tehdejším - ovšem fištějny všech zemí oslavovaným. Proč oslavovaným? Protože Rusko oslabujícím a rozkrádajícím.

29.12.2008 9:52

Re: Fištejnovy starosti

Asi neumíš číst hlupáčku, co kdyby ses raději staral o to, co ta krize udělá s Českem a přestal strkat rypák do Ruska.Či snad patříš k té prolhané lůze, která je placená za roznášení propagandistických lží, že Česko je k finanční krizi zcela imunní?Jdi se vycpat modrý bolševiku.!

29.12.2008 9:46

Re: Věci, které píše pan Fištejn,

Možná by nám měl pan Fištein spíše popsat,jaká opatření k udržení pořádku se zamýšlejí provést v USA.Je jejich systém opravdu o tolik stabilnější než v Rusku?Není americký systém demokracie jen o něco rafinovanější habaďůrou,než ten autokratický v Rusku??

29.12.2008 9:29

Věci, které píše pan Fištejn,

nám naše sdělovací prostředky kompletně zatajily. Jsou pak dvě možnosti: 1. Veškeré české sdělovací prostředky pracují v žoldu moskevských imperialistů. 2. Fištejn si to vymyslel. Nebylo by to poprve. Typické byly jeho "reportáže" o srpnovém přepadení Gruzie Ruskem: vše bylo totálně jinak. V Rusku dávno žádné tajné zdroje nemá, a nějak se živit musí. Trochu rozumí jen dění ve svém domovském státě - USA. Jako spisovatel špionážních románů by nebyl špatný.

29.12.2008 9:25

Re: Sprosté činy ruské vlády

nebetyčná kravina, pro Fištějna ovšem typická.

29.12.2008 8:54

tak jim konecne zmekly drstky

tem ruskym nafoukancum.Vidim to i zde ve Varech,je jich najednou podstatne mene a doufam ze bude jeste mene a do Varu se vrati opet civilizovana klientela!

29.12.2008 8:42

Re: Rusko

Ehm, a co provádí současná vláda? Hledá si nepřítele někde jinde, aby zakryla své vlastní problémy. Nebo jste opravud tak zaslepený, že podle Vás ten satan Paroubek jistojistě může za Čunkovu aféru, policejní předváděčku aut v Brně nebo za rozvrácení Czechinvestu a ekonomické kriminálky?

29.12.2008 8:34

Re: fistejn a zbytek

Velmi podobně hřímal proti židům jistý pan Goebbels v reichstagu někdy tak v roce 1935. Neinspiroval jste se u náhodou u něho?

29.12.2008 8:32

Re: fistejn a zbytek

Hm, tak tohle by nedal dohromady ani Rossenberg s Hitlerem a Straiecherem , a že to byly nejaký protižidovský kanoni. Jseš takový od narození, nebo jsi se někde vyučil ?

29.12.2008 8:03

Re: Objektivní pohled pana Fištejna

Dobrý den, hluboce, ale opravdu hluboce se mýlíte. Satelitní vysílání, které šíří HotBird a nazývá se Pervyj kanal, tak pouze vyvolává u neznalých dojem, že se jedná o Pervyj kanal, který se šíří v centrální Rusi, jde o omyl. Na HotBirdu běží upravená varianta pro Evropu, která nemá s ruskou variantou Pervyj kanal nic společného. V Praze jde zachytit vysílání ruské stanice Pervyj kanal ve variantě pro okolní svět ale takřka identické, neběží zde komerční vysílání, na satelitu Express 22 na parabolu 80 cm pod jménem Pervyj kanal SNG. Verze zpravodajství, které je vidět v centrálním Rusku, Pervyj kanal vysílá kodovaně stojí 150 euro na půl roku a parabola je 140 cm, toto je zpravodajství, které vidí centrální Rus. Je pravda, že informace, které se týkaly událostí spojených s celními poplatky, byly na variantě pro centrální Rus sporadické skoro nic tam nebylo. Pan Fištejn má pravdu, zpravodajství je v rusku za Putina velmi okleštěno. Ovšem pravdou je také to, že obyčejnému rusovi to nevadí, ale vůbec mu to nevadí. Protože on ví, že za současnou krizi a za cla na dovážené aautomobily mohou USA - opravdu už několik občanů RSFR mi to řeklo. Stejně je nepřátelský akt USA vůči RSFR snížení cen ropy, ale to vám rus ještě doplní o světové židovstvo, které se spiklo proti jedinému spravedlivému národu na světě a tím jsou rusové.

29.12.2008 8:03

Re: Sprosté činy ruské vlády

nebude, clo se netýká těch aut, která se v Rusku montují - např. Škoda. V Rusku je ovšem velmi drahá, takže se idividuálně dovážely ojetiny přes Finsko ze SRN. Tvrzení, že je s dovozem spojeno 80% pracovních míst na Dálném Východě je nebetyčná kravina.

29.12.2008 7:49

Porotní soudy

v ČR nemáme vůbec, co to Jefime Lžidimitriji melete o demokracii. Rusko má právo se bránit podobně jako Izrael, že? Právě proti takovým, jako jste vy.

29.12.2008 7:37

Jestliže

bude finanční a hospodářská krize krátká, pak to vypadá na řizenou finanční akci pro posílení vlivu ve světě. Stačí jen zjistit komu to bylo ku prospěhu. Vlády rozhodly o penězích daňových poplatníků a komu je nalejí. Takže kom ku prospěchu?

29.12.2008 7:27

Objektivní pohled pana Fištejna

Skoro každý den se dívám na zprávy zahraničních stanic N  24 - Německo, Vesti, RBC - Rusko, CNN - USA, BBC - Velká Británie, někdy CCTV - Čína v angličtině nebo BELSAT - Bělorusko a myslím si, že mám slušný přehled. Když  před několika týdny zvýšila ruská vláda dovozní clo na zahraniční auta, proběhly hlavně ve Vladivostoku velké demonstrace proti vyšším clům. Záběry z demonstrací jsem viděl na ruských stanicích Vesti a RBC a dokonce i na běloruském BELSATu. O několik dnů později jsem slyšel p. Fištejna říkat na ČRo 6, že v Rusku není svoboda slova, protože informace o demonstracích proti clům nebyly vysílány celoplošnými ruskými televizními stanicemi. Podíval jsem se na namátkově internet a zjistil jsem, že signál ruského kanálu RBC je šířen satelity Eutelsat W4, Hot Bird 6 a ABS1. Signál RBC se dá tedy přijímat na velké části severní polokoule včetně celého Ruska.

Hospodářská situace v Rusku se opravdu zhoršuje, ruský rubl padá denně o několik desítek kopějek, dnes si např. proti euru pohoršil o 60 a proti USD o 33 kopějek. Dovoluji si však tvrdit, že zprávy p. Fištejna o Rusku nejsou příliš objektivní a navíc svou mizernou úroveň ekonomických znalostí odhalil ve svém nedávném příspěvku na NP o světové hospodářské krizi.

29.12.2008 5:40

Re: Sprosté činy ruské vlády

Nebude to tím, že je vláda nutí kupovat předražený ruský šrot, který je technicky 30 let za světem?

29.12.2008 5:00

Re: Sprosté činy ruské vlády

To je ale kus hlupaka ten Finstejn.;-D;-D;-D;-D(Y)(Y)

29.12.2008 3:10

Rusko

Rusko je Rusko, platí tam jiná pravidla a lidé tam prožili určitě horší časy než jsou tyto, většině stačí se opít a hned je líp, ale nevidím důvod chtít tyto hodnoty s nima sdílet. Hledat vnějšího nepřítele, abych zakryl domácí problémy, to u nás provozuje ČSSD ruku v ruce s komunistama. Jenom doufám, že nás těch 40 let už poučilo, kam vede bratříčkování s Rusama. Ať zůstanou, kde jsou a přejde je chuť nás zase schlamstnout. Sami se neubráníme - proto víc US radarů a nějaká ta základna. Pak už si bohatýři netroufnou, pokud to kolaboranti v čele s Paroubkem nezvrátí na východ. Doufám, že potom co teď předvádějí v parlamentu, se probudí ti nerozhodnutí. Nechci tady vládu "dělníků a rolníků", kam to vede víme.

29.12.2008 2:59

Re: fistejn a zbytek

29.12.2008 2:45

Soudruhu Pasáčku, pojedeš brzy domů !

Tak pokolikáté už, soudruhu Pasáčku, Ti musím vyčítat jednotlivé chyby, i celkovou nekoncepčnost Tvojí práce ?  ;-€

Zaprvé, každý pravičák si rychle najde Tvé skutečné působiště : Norwich ve státě Connecticut. Zadruhé, každý pravičák si rychle uvědomí, co v USA děláš, a kým jsi tam byl vyslán.

Takže, soudruhu Pasáčku, Tvoje poslání je definitivně zmařeno. Prozrazený rozvědčík musí být urychleně dopraven do bezpečí. Přece nechceš, aby Tě CIA nebo FBI dopadla živého.  8-o

Mimochodem, kdyby sis to všechno nepokazil sám, tak jsme Ti po Tvém návratu mohli zazpívat slavnou píseň o hrdinných rozvědčících "Dopis Svobodné Evropě". Takto Tě však budeme muset potichu uklidit někam, kde se buď dáš dohromady, nebo ... Však víš.  :-(

R^ VV >-  Chladnou hlavu, horoucí srdce, absolutně čisté ruce ! (Felix Edmundovič Dzeržinskij)  >- VV R^

29.12.2008 2:29

fistejn a zbytek

ze us se na to vy zidaci zlodejsky nevyserete drancocvali jste pod jelcinem rusko pak prisel putin zatrhl vam tipec pulka vas zdrhla i s penezma par zidovskej vykuku sedi v krminale ale zdaleka ne takovy pocet jaky by mel bohuzel.ted drancujete ameriku ale i tam vam to brzo sklonci protoze oni ti hlupaci se jednou probudi s toho podvodu a lumparen a hlavne do toho pruseru do kteryho se diky vam dostali.sice mnoho lidi rekne dobre jiom tak tak muzou si za to sami.ale to same bude platit pro vas az se to proti vam obrati.a nebude to dlouho trvat.hlavne ten pruser s georgia a ruskem to vam rusaci jen tak nezapomenou.pamatujte medveded je sam zid.ale na rozdil od vad blbu anarichistu je to normalni zid ktery che zit v klidu.nezapomente na to fistejnku pamatujte ze na kazdeho jednou dojde.vzdycky i kdyz nekdy to chvilku trva

29.12.2008 2:16

Re: Fištejnovy starosti

Tvoje největší starost zřejmě spočívá v kydání špíny na každého kdo se jen letmo otře o rusáky, islamisty, apod.

29.12.2008 1:50

Re: Sprosté činy ruské vlády

Pane Kiraste, důvod je jednoduchý:  V Rusku jsou ted´ drahá auta z dovozu a tráva ve Vermontu je dokonce lepší, než v Rusku.

29.12.2008 1:33

Re: Fištejnovy starosti

Mě napadá věcí.Jenže mám starosti úplně jiné, než oslík Fištejn, který samozřejmě ví, že Rusové na tom byli za Jelcina daleko hůř.