21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

RUSKO: Putinovy trumfy v Evropě

V současné době všichni sledujeme vyostřování napětí mezi Ruskem na straně jedné a Západem na straně druhé. Někteří komentátoři již mluví o nastoupené cestě nebezpečné agrese Ruska pod vedením jeho prezidenta Putina, který stačil shromáždit na hranici s Ukrajinou 100 tisíc aktivních vojáků včetně bojové techniky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Seliger 27.1.2022 20:35

Již před 8lety psal G.Friedman, že obavy US elit plynou ze spolupráce Němce s Rusem a že je nutno zakročit. Jenže problém je, že korporace v rámci výhodného byznisu spolupracují. Obě země tedy dostávají od US přes prsty. Pravdou je, že EU je rozdělená na frantíky+Němce a další státy kde, je státní politikou šíření nenávisti vůči kapitalistické Rusi. Viz summit z 25.4.2021. Začátek vyostření vztahů mezi kapitalistickými US a kapitalistickým Ruskem nastal po udělení azylu Snowdenovi tím ohavným Putlerem. Snowden, jak víme zvěstoval světu kdo je ten největší šmírák, kdo je velkanánský ucho. Až po té US investovali do banderovců své debetní doláče k provedení Změny, jež se poněkud vymkla pokusu o režii a změnila se v krvavá jatka jako vraždění i upálením v Oděse a na východě vražděním a rozbíjením budov a továren, jež namísto jednání s antimajdanisty iniciovali pánové Jaceňuk a Turčynov. A mediální show zahájil cca před čtvrt rokem Zelenskyj, co slíbil že zajistí vrácení Krymu a východu pod správu Kyjeva. Ale pokoušel se o podraz, bez uplatnění Minských mírových dohod. A jak víme své zájmy se Zelenským má i Biden s family, co si už na Ukrajině přišli na své. Takže Zelenskyj roztočil ruletu v nevídanou mediální kampaň, co je výborně zpracovaná i ve filmu "Vrtěti psem ". Nyní jde o pokus vrtění méďou béďou. A nenávist z Polska pramení i z padlého letadla u Smolenska a z Holandska ze sestřeleného letadla nad Ukrajinou. Tamnější vláda vedla občanskou válkou proti vlastnímu obyvatelstvu a nezrušila letový provoz nad tímto územím.

P. Diviš 27.1.2022 23:10

To "kapitalistické Rusko" dost pobaví. Ale vlastně i ty ostatní ruské fantasmagorie.

S. Ševeček 27.1.2022 23:22

v Rusku panuje dokonce lítý lapitalismus.

F. Žůrek 27.1.2022 20:06

Autor má mnoho pravdy. Naše společnost je velmi nestabilní. Opět máme třeba ministrem armády ženu, která o vojenství či o armádě toho zná velice málo. Nejde přece jen o nějaké peníze a investice, ale jde o důležitý vojenský výcvik především mužů, kteří mají v sobě schopnost o něco usilovat či bojovat. A na počtu vojáků také záleží...

Ano, autore. Naše obranyschopnost zanikla likvidací armády, kdy jsme zrušili vojenskou povinnost u schopných mužů. Dnes máme jen malý počet skutečných vojáků. Zato máme dostatek různých rozumbradů... Ministrem obrany dnes může u nás být kde kdo. Tak je to...

P. Diviš 27.1.2022 23:12

Lituji, ale branná povinnost (navíc dosud zachovaná) s povinnou vojenskou službou nevedla k obranyschopnosti, jen k zbytečným výdajům. Válčení je záležitost pro profesionály, v nejhorším poloprofesionály, dobrovolné zálohy.

S. Ševeček 27.1.2022 23:23

zbytečné náklady ...

/Protektorat 2.0 tu máme zadarmo ! a to se vyplatí.

M. Bednář 27.1.2022 19:22

Tak nevím, kdo je blázen, jestli generál Opata nebo ti druzí: Přesně z toho důvodu jsme v NATO, to je obrovská armáda, která má neskutečnou sílu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ales-opata-armada-vojaci-general-dron-roboti-nato.A220114_124252_xman-rozhovory_wes

R. Tichý 27.1.2022 19:02

Myslim, ze Putin necili na rozvracene zapadni armady. Spise na totalne rozvracenou spolecnost, kde hlucneensiny obsafily medialni prostor a znechcuji mlcici vetsinu. K tomu pripocitejme politiku EU, ktera primo vede k chudobe desitek milionu lidi.

A nezapomenme, ze vsechna hnuti za "spravedlnost, mir, bajecnejsi svet" byla v minulosti vzdy odhalena, jako krmena Sovetskym svazem. Neni jediny duvod proc si myslet, ze Rusko tuto efektivni metodu stale nepouziva.

P. Diviš 27.1.2022 23:12

Jistěže.

J. Řezníček 27.1.2022 18:40

Možná je to tak, že někdo Putinovi naznačil a připomenul, že zdaleka není takový malý velký muž, jak se tváří: " Po sta letech jsi nám prohrál a ztratil Ukrajinu ! Co s tím teď uděláš ?"

Putin vidí, že USA i EU mají slabé vedení, tak na ně tlačí a zkouší vydírat. Nejde vyloučit, že dočasně bude mít dílčí úspěchy. Ale Západ se vzpamatuje a couvne od té intelektuálštiny, neomarxismu a směšné korektnosti vůči křivákům a přitvrdí.

P. Černý 27.1.2022 14:56

To opravdu nikoho nezarazí, že země EU, ať už jednotlivě nebo jako celek, dnes nemají prakticky žádný mezinárodní vliv ani respekt? Že si z nich i distingovaný Lavrov dělá legraci, že se pokoušejí o kámasútru a přitom jsou impotentní? Jak chtějí prosadit ve světě svoji ekologickou politiku, když jsou za blázny?

Š. Hašek 27.1.2022 15:33

Ne, nezarazí.

Fiala se tetelí blahem a Němcová diskutuje s Pekařovou, že jako v kantýně mají nějaký nový kafe. A že si odsypou domů, na víkend.

Lavrov je páka, Ruská, Slovanská. Alespoň něco na tom světě bezuhlíkovém.

V. Wagenknecht 28.1.2022 14:53

I impotent může sepisovat Kámasútry, čerpaje přitom ze svých vzpomínek z mládí. Vaše přirovnání je vlastně docela trefné.

P. Černý 28.1.2022 16:46

To je Lavrovovo přirovnání. Je nejen distingovaný a schopný, ale evidentně není ani suchar.

I. Schlägel 27.1.2022 14:20

Výstižně popsáno. Ochota západu se účinně bránit se pomalu vytrácí. Spolu s ochotou nežít na dluh, s ochotou respektovat biologické a fyzikální zákony a s ochotou nazývat věci pravými jmény. Smrádek, ale teploučko. Pohodlí poněkud dočasné.

Š. Hašek 27.1.2022 13:33

Kdy už se přestane s tím blábolem, že brusele (30 000 hejhulů, kus hadru a hudba) je Evropou? To jako Berlín je Evropou???

Mám Gazdíkovi nahlásit, že jsem nechodil do školy a neznám nic? A podpálit svoji knihovnu? Slovníky?

Kamarádův syn "přenáší papíry z brusele do Prahy", má 150 000.-Kč netto. Letenky neplatí. 150 000 dalších jako reluty, jen hodí účtenky do nějakého kanclu. Tam to Portugalka (za 69 999) dá do počitadla. Ta Portugalka se štítí Portugalska, protože po olivách se musejí mejt ruce.

Ten kamarád je Moravák, solidní, hodný ............. ale něco tady neštymuje. Jim štymuje všechno.

Zkráceno.

J. Vlček 27.1.2022 14:04

Pane Hašku, máte talent títi do živého a nazývat věci a osoby pravými jmény. R^

Při čtení vašich příspěvků si vždy připomenu vašeho jmenovce Jaroslava. Stejně tak jako on, tak i vy mě dokážete rozesmát. ;-D;-D;-D

A jelikož se směji hrozně rád, chci vám tímto za vaše příspěvky poděkovat. Čtu je moc rád. Dík. R^

Š. Hašek 27.1.2022 14:30

Děkuji.

A víte, co mě vycepovalo? Tedy krom jiného. Všecko to lítá ze všech stran!!!

Celoživotní firemní (též národní podnik a SMC, ČSN) výrobní porady (za Husáka i Klause), večerní ohně, ............... všude by Vystrčil, Fiala a Pekařová dostali přes držku po druhé větě. Babiš ne, s ním bychom byli ve při. A nějak to pak domatlali a "jezdilo by se". Do hodiny.

Švejka si citujeme (někdo doslova), když máme v Karpatech, na Brdech, pod Mojanem, na Barguzinu, ......... malinko v trenclích, To se pak vypere. V potoce.

Děkuji.

Hlavně neumět rusky a neumět fotografovat nádraží! Gogol je taky nevhodnej.

J. Vlček 27.1.2022 14:35

;-D R^

V. Wagenknecht 27.1.2022 12:36

Možná bychom si měli vzpomenout na udatného ukrajinského novináře Arkadije Babčenka, zrádně zavražděného ruskými agenty íměni Putina v roce 2018 a následně zázračně vstavšího z mrtvých: https://t1p.de/6xlj

V. Petr 27.1.2022 12:25

Kam to vede, když zemi ovládnou humanitní intelektuálové lze ukázat na příkladu Číny. Někdy kolem roku 1000 byla Čína nejvyspělejší zemí tehdejšího světa. ALE císařská centrální moc měla strach z moci vojenslé aristokracie a tak se opřela o úřednictvo z řad humanitních intelektuálů. To se projevilo při "neobraně" proti mongolským kočovníkům, kdy intelektuálové dokonce zavraždili generála, který chtěl organizovat obranu, protože "chtěli mír." To nakonec vedlo k ovládnutí země Mongoly (zabito 30 milionů Číňanů), kteří ale za nějakých 100 let zdegeneroval a vláda intelektuálů za dynastie Ming mohla pokračovat. Nakonec se rozhodli pro izolaci země a "bezrůstovou ekonomiku," ne ovšem kvůli "globálnímu oteplování," ale ve snaze o stabilitu. Vydrželo to ještě nějakých 500 let, až to nakonec vedlo k tomu, že roku 1900 byla metropole 400 milionové země dobyta mezinárodním expedičním sborem o síle 50-60 tisíc můžů...

V. Wagenknecht 27.1.2022 12:25

Před pár lety jel Bundeswehr, dříve fungující pod hlavičkou Wehrmacht, na cvičení někam na Litvu nebo kam s děly, která měla laufy ze dřeva. Prý se stejně nemělo střílet, jenom jezdit sem a tam, a kanonů s echt stříleníschopnými laufy byl nedostatek.

L. Písařík 27.1.2022 12:20

Pamatuje ještě někdo pátou kolonu Němců v českém pohraničí? Stejně hlásal Hitler jejich ochranu a taky to provedl za přikyvování Francie a GB. Putin jedná ve vylepšené variantě z dob CCCP, ten cpal Rusy do zemí vytypovaných k připojení, jako Pobaltí, Moldovu, Gruzii asijské státy, dokonce Finsko - to napadl přímo se záminkou, že jejich hranice je příliš blízko tehdejšího Leningradu. Prostě nejsou s Rusy žádné dobré zkušenosti a tak není třeba se divit, že okolní státy se zabezpečují, jak mohou. Nikdo nechce další Mnichov.

V. Wagenknecht 27.1.2022 12:27

Na východní Ukrajině, o kterou zde jde, žijí Rusové už dlouhá staletí, pokud jste si nevšiml.

L. Písařík 27.1.2022 19:19

Ano, Němci žili v Sudetech taky dlouhá staletí,prostětak to bylo, ale nikoho to neopravňuje připojit historické území k jinému státu. Dnes tady žije početná komunita Vietnamců, nebudou chtít jednou připojit ČR k Vietnamu?;-)

V. Wagenknecht 28.1.2022 10:11

Řekl bych, s těmi historickými územími vopatrně. Historicky je Krym ruský, a Ukrajina maličká. Ostatně se podívejte na tu ukrajinskou historii sem: https://cz24.news/wp-content/uploads/2021/03/Ukraine-History.jpg .

L. Písařík 28.1.2022 13:39

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kyjev

Zkuste číst.

V. Wagenknecht 28.1.2022 14:50

Četl jsem, četl, ale o Krymu a o historickém území Ukrajiny tam nic není. Stojí tam "Po kozáckých povstáních v polovině 17. století se Kyjev dostal pod ruskou správu", chcete tím pravděpodobně říct, že Kyjev patří Rusku, když se tak odvoláváte na tu historii. A Kyjevanů jste se na to ptal? Jo, a ještě tam stojí "Pro svou starobylost bývá nazýván „matkou ruských měst“. Další potvrzení dle vaší historické logiky, že Kyjev patří Rusku. Povídejte dál a dávejte šiklady, jak bručel pan Matsukas.

L. Písařík 28.1.2022 13:48

Roku 882 Novgorodský kníže Oleg ovládl Kyjev, který předtím platil tribut Chazarské říši. Tak se na území dnešní Ukrajiny, Ruska a Běloruska zformoval první východoslovanský stát, Kyjevská Rus.

To je taky z wiki.

V. Wagenknecht 28.1.2022 14:56

No, dyk to říkáte, Rus. Zkuste ještě odcitovat nějaký slabikář, když jste tak pyšný na to, že ovládáte učivo ZDŠ a cítíte potřebu to zvěstovat veškerenstvu.