20.9.2021 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

RUSKO: Putin na rovinu

Minulý čtvrtek přednesl prezident Vladimir Vladimirovič Putin u příležitosti dne ruské ústavy tradiční projev hlavy státu. Jako vždy ho poslouchali členové Státní dumy i Rady federace. Letos Putin s projevem vystoupil už podesáté. Tentokrát trval více než hodinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 28.12.2013 17:20

Re: Hrůza, děs!

Madam Netzer Vám popře cokoliv. Jednak ví všecko nejlíp a jednak není blb, takže nevěří báchorkám.

P. Vaňura 28.12.2013 17:12

Mě úplně stačí ta švédská "pohádka" Princ a princ

Škoda, že autory těchto zvěrstev nelze zařadit do nějaké Straffkumpanie a využít je např. k prošlapávání minových polí...

P. Vaňura 28.12.2013 13:06

Proti Putinovi lze toho namítnout mnoho, ALE proti

těm velezrádným šílencům, co ovládají Brusel je to gigant. Rusko nakonec může být poslední nadějí Evropy. Dnes se to jeví jako šílené ale obávám se, že časem to může být pravda. "Užiteční idioti," včetně těch našich, se o to snaží ze všech sil...

S. Netzer 28.12.2013 13:34

Rusko spasitelem Evropy,

toť velmi reálná představa. :-/

Asi jako když si ve třicátých letech minulého století někteří představovali, že Hitler zachrání svět před bolševismem.

P. Vaňura 28.12.2013 15:01

Re: Rusko spasitelem Evropy,

Můžete mít složité politické kombinace. Ale musíte mít armádu, která Vás ubrání za všech okolností! Protože vojensky slabý stát představuje bohatou kořist a je-li bezbranný, sesypou se na něj všichni. A má li ke všemu rozkolísanou vládu a nedostatek VŮLE k obraně, dopadne, jako Francie r. 1940!

J. Jurax 28.12.2013 17:23

Re: Rusko spasitelem Evropy,

Kdežto EU nás oklikou vede nikoliv k bolševismu, ale k socialismu.

J. Jílek 28.12.2013 12:52

Holt Zemánek v sobě....

.....toho člena předsednictva Ústřední rady Svazu mladých komunistů Československa nezapře.....odtud je ke Klausovi co by kamenem dohodil....

Z. Sohorova 28.12.2013 14:10

Re: Holt Zemánek v sobě....

Souhlas!!!!!!!!!!!!!!!!!

H. Lukešová 28.12.2013 16:23

Re: Holt Zemánek v sobě....

Jednou komunista, navždy komunista. Haló noviny jedou, lépe by to ani nenapsaly.

P. Hofman 28.12.2013 12:49

Pěkné

Za to bude určitě pozvánka zadara do Soči. Užiteční idioti jsou furt stejní!

J. Václavíková 28.12.2013 15:40

Re: Pěkné

Čtete mi myšlenky.

A. Reček 28.12.2013 12:19

Je na tom dost pravdy.

Autor Putinovo prohlášení nijak nevylepšoval, abych jej označoval za člena Putinova fanklubu.  Samozřejmě někteří zde diskutující mají dojem, že dnešní politický systém v Rusku je téměř totalitní, ale měli by si jej ověřit i tam u nich osobně.  Určitě není liberální podle představ našich a západních liberálů.  A to je dobře, protože nekritické prosazování řady potrhlých multikulturních vizí přispívá neodkladně k rozpadu tradiční evropské kultury.  Autor není komouš, aby fandil rudé či nějaké polorudé diktatuře, jak někdo zde se asi domnívá.  To, že tam nevidí nic přínosného v činnosti aktivistů různých zcela okrajovych skupinek, viz homosexuálové atd., není nic totalitního.  Ovšem naše liberálně a levicově zaměřená média, na přání právě podobných aktivistů, pravdivý tamní stav neuvedou.  Mohl bych podat několik příkladů, ale stejně fandy multikultury bych ani trošku neovlivnil.

M. Stuchlik 28.12.2013 12:48

Re: Je na tom dost pravdy.

Autor taky nevidí, že problémem ruska nejsou menšiny z dlouhodobě okupovaných kavkazských států ale rusové sami se svou agresivitou vůči sobě i okolí.

J. Václavíková 28.12.2013 15:42

Re: Je na tom dost pravdy.

A kdyby sami svou agresivitou Zakavkazsko nepřeválcovali, nemuseli teď hasit požáry.

P. Mach 28.12.2013 11:09

K titulku

Brutální potlačování  veškerých názorů odlišných od těch kremlovských a likvidace opozice  je přece tou nejstarší ruskou tradicí. Titulek článku je tedy vlastně pravdivý.

J. Kostelanský 28.12.2013 10:40

Zaujímavý článok

Príspevky diskutujúcich dokazujú z hľadiska psychológie známy jav - stádovitosť správania sa ľudí. Znamená asi toľko, že vo veľkej skupine ľudí si jej ostatní členovia vytvárajú názor podľa niekoľkých ľudí s najvyššou autoritou. Teda chovajú sa stádovito (terminus technicus). V literatúre sa ešte uvádza, že sa vyskytuje hlavne u ľudí s nižšou inteligenciou. Ja mám však dojem, že rovnako sa vyskytuje aj u nadpriemerne inteligentných ľudí.

Za komunistov 80 % ľudí len mlčky súhlasilo s komunistickými žvástami - jedným uchom druhu, druhým von. Nerozmýšľať nad vecami a len ich preberať od autorít - aj keď komunistických bolo predsa také pohodlné.

Dnes rovnakých 80 % ľudí bezmyšlienkovite preberá múdrosti z Bruselu a "mienkotvorných" médií. Niet asi lepšieho príkladu ako vyšinuté děvky z Pussy Riot. Normálny človek (ale kto je dnes normálny?) by ich poslal skôr na psychiatriu, aby si liečili svoje úchylky a komplexy, západný svet si z nich vytvoril SYMBOL DEMOKRACIE v Rusku.

Nespomínam si, že by som v poslednom čase o Rusku čítal či videl v mienkotvorných médiách nejakú pozitívnu informáciu. Putin si podľa západných médií nedokáže poriadne utrieť ani svoj vlastný zadok - Putin je stelesnené zlo. Bežní Rusi však majú názor dosť odlišný. Naozaj je priemerný Rus v dobe internetovej taký zmanipulovaný, že nevie, koho volí? Meno ruského prezidenta pozná drvivá väčšina Rusov. Koľko percent euro-občanov pozná meno toho svojho prezidenta? Čo im hovorí nejaký Rompuy? A vy čo čítate tento príspevok, poznáte aj jeho krstné meno? Ja si naň nespomínam. A kedy ste v oficiálnych médiách naposledy videli kritiku (aspoň takú konštruktívnu-komunistickú) bruselského establishmentu?

Systematické vykresľovania Putina ako démona má podľa jednoduchý dôvod: Západ nechce Rusko obsadiť - že sa to nedá, zistil aj Napoleon aj Hitler. Západu stačí, keď Rusko bude slabučké ako čaj - presne ako za Jeľcina. Pijan v čele, ekonomika na kolenách, potravinová závislosť od Západu - to je ideálny stav...

E. Heusinger 28.12.2013 11:48

Když reportér Miroslav Karas

přesídlil z Varšavy do Moskvy nestačil jsem se divit. Jak to, že se o Rusku normálně referuje jako o ostatních zemích? Po třech měsících to skončilo.

Karas zřejmě dostal "školení" a nyní posílá z Moskvy takové zprávy "jak žádá doba".

S. Netzer 28.12.2013 12:17

Sice nevím, kdo je reportér Miroslav Karas,

ale předpokládám, že "normálně referovat" u Vás znamená slyšet to, co slyšet chcete.

"Školení jak žádá doba" jsou Vaše bolševické metody. Spletl jste si místo a čas.

E. Heusinger 28.12.2013 13:30

Re: Sice nevím, kdo je reportér Miroslav Karas,

Normálně referovat neznamená napodobovat Emanuela Moravce nebo Vás.

E. Heusinger 28.12.2013 14:19

Milostivá,

mně by úplně stačilo kdyby ČT o Rusku informovala jako televize německá.

Pokud nevíte kdo je M.K. tak nevíte nic, ale hlavně, že Vám to "myslí politicky".

S. Netzer 28.12.2013 12:16

Re: Zaujímavý článok

Nebojte, on ten Váš Putin tu Nobelovu cenu míru dostane.

J. Jílek 28.12.2013 12:43

Re: Zaujímavý článok

na té "děvce" si léčíte jaký komplex, vy rusofilní prokágébácký inteligente?

J. Kostelanský 28.12.2013 16:44

Re: Zaujímavý článok

Som rád za praktickú ukážku stádovitosti 80%-nej populácie. :-)

Možno ste si to nevšimol, ale komunisti a ich ideológia sa za 25 rokov presťahovali z Moskvy do Bruselu: Barroso, Asthonová, Schultz, Rompuy, členovia Európskej komisie - jeden väčší komunista či maoista ako druhý. Hovoria vám tie mená a ich minulosť niečo?

Putin nebol komunistický káder. Bol členom tajnej služby a tá existuje v KAŽDOM štáte. Videli ste niekedy nejakého bruselského politika, aby sa verejne prežehnal? Putin a Medvedev to robia pravidelne.

J. Jurax 28.12.2013 17:28

Re: Zaujímavý článok

Ale no tak, přece nemůžete eurohujerům hanět jejich svaté :-) ... on třeba Barroso byl předseda portugalské maoistické komunistické strany ... tak vysoko - na předsedu komunistické strany - to Putin nikdy nedotáhl :-)

S. Netzer 28.12.2013 17:37

Re: Zaujímavý článok

Je neuvěřitelné, jak může být někdo tak blbý: "Putin nebol komunistický káder. Bol členom tajnej služby a tá existuje v KAŽDOM štáte."

Nepíše to náhodou Husák ze záhrobí?

J. Jílek 28.12.2013 18:11

Re: Zaujímavý článok

Nejspíš Bilak....ten se taky nechal na stará kolena pokřtít.... :-)))

J. Kostelanský 28.12.2013 18:29

Re: Zaujímavý článok

Dokážete rozlíšiť medzi pojmami "radový člen komunistickej strany" a "komunistický nomenklatúrny káder"? Ak nie, tak ma potom váš humor neprekvapuje...

Putinovou pracovnou úlohou ako člena KGB bolo získavať informácie o situácii v zahraničí. Mimochodom, došlo vám, že práve títo ľudia mali najlepší prehľad o tom, čo sa deje na druhej strane železnej opony? Nie náhodou práve Berija ako šéf KGB skončil po smrti Stalina na popravisku, pretože chcel - na rozdiel od Chruščova - zblíženie so Západom. Dokonca uvažoval o zjednotení Nemecka výmenou za to, že Rusko dostane od USA tučnú sumu peňazí. Ale to sa východonemeckým súdruhom nepáčilo, tak ho udali Chruščovovi a ten ho nechal popraviť ako revizionistu a špióna Západu. Holt dejiny sú často veľmi zaujímavé...

J. Jílek 28.12.2013 18:09

Re: Zaujímavý článok

ano, všiml, třeba jen co bych dal za Barrosa, kdybychom ho tu měli koncem devadesátých let místo Klause se Zemanem....toho věru žádný populus od reforem a privatizace neodradil

Tak on se Putin přežehnává? No toto! Však on se i Bilak nechal knězem zaopatřit... :-)))) Asi i to na vás udělalo patřičný dojem....

D. Nowodny 28.12.2013 18:16

Re: Zaujímavý článok

Tak Rasputin nebol " komunisticky kader" ! Vtip na Silvestra ???

M. Stuchlik 28.12.2013 12:50

Re: Zaujímavý článok

Putina netřeba vykreslovat jako démona, on se o to stará sám. Např. okupací a terorem kavkazských národů.