5.8.2021 | Svátek má Kristián


Diskuse k článku

RUSKO: Přitvrdíme

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Fafa 4.1.2010 3:06

Thyronxi

Putin dela Obamovi to same, co sliboval Bushovi. Je to predevsim rekace na planovany americky obranny stit, ktery muze byt pouzit k utocne valce, v ramci doktriny prvniho uderu.

Fajn. Faktem ovsem je, ze naprosta vetsina statniku sveta prijala jako realitu, ze jejich armada by v pripadnem stretu s USA proste nemela sanci. U demokraticky zvolenych statniku svobodnych prosperujicich zemi je tenhle fakt prijman zcela universalne a nezda se, ze by treba kanadsky premier ztracel spanek obavami z utoku tech hord z Jihu. Nepripadalo by Vam zvlastni, kdyby dejme tomu brazilsky premier prohlasil, ze jeho zeme se citi ohrozena, a proto bude za zakladni cil narodni obranne politiky povazovat vojenskou (a nuklearni paritu) s USA?      

kocour 4.1.2010 19:25

Re: Thyronxi

to vipada logycky, soudruhu fafo, ale jenom dokut si neuvjedomis ze ty mirumylovny americani sou dneska hlavnim agresorem. Jejich rambove rajtujou f Iraqu, Afganistanu, rozlejzaj se f Pakistanu, chtej poslat naky sili do Jemenu a furt delaj tu propagandu proti Iranu. Skutku mirumylovnej stat, ze ?

Jozka 4.1.2010 0:45

přitvrdit ? nic jiného nezbývá

Pokud by nepřitvrdili.tak za chvíli by si Američané i když v čele maji Obamu zase chtěli hrát na světového četnika.Vraždili po světě už víc než dost.Časy se mění.Většina lidí ve světě i již i většina států má dost studenoválečnické atmosfery.kterou hlavně přiživovaly Spojené státy.Držme proto palce Obamovi ,aby se mu podařilo u nich doma zdolat ty síly ,které se nemohou smířit s tím,že se  časy mění a budou měnic i ještě víc. 

Fafa 4.1.2010 3:11

Re: přitvrdit ? nic jiného nezbývá

Dobre Jozko. Tak nam napiste Vas nazor na to, ktere svetove problemy a konflikty jsou podle Vas postavene tak, ze dnesni Zapad podporuje tu zavrzenihodnou stranu a  dnesni Rusko tu stranu spravnou. 

Vladimir 4.1.2010 23:27

Re: přitvrdit ? nic jiného nezbývá

Zkusím místo Jozky něco napsat - ne přímo tak jak je postavena tázka, ale v tom smyslu.

Celý problém euro-atlantické civilizace s muslimským světem v dnešní době (Al-Kaida ap.) spočívá jednak v Palestině - problém Palestinců versus Izraelci a jednak přítomnost AMíků všude tam, kde smrdí ropa. USA jednoznačně už 50 roků podporuje Izrael, lze - li říct v genocidě proti Palestincům. I když několik válek židovsko-arabských začali Arabové, je tu pořád ta jednostranná podpora amíků a neochota k smírnému uspořádání. Arabové se nesmířili s tím, že jejich pobratinové v Palkestině byli vytlačeni z území obyývaného  skoro 2000 let. Z protestu a zoufalství sahají k partizánskému boji, který amíci (a evropané) říkají TERORISMUS. A skrzevá toho pojetí "terorismu", podporované evropany, ale nikoliv Rusy se zauzlují vztahy ve světě, Takže Rusové patrně stojí v tomto konfliktu nad věcí, zatímco amíci a evropané jednoznačně stojí na nesprávné straně.

 A samozřejmě, ta americká snaha obsadit všechna ropná naleziště, to je další věc, která se Arabům nemusí líbit ...

Čech a né emigrant!!! 3.1.2010 19:22

us hrdinové.

Děkuji. Odejděte. Do p..e!!

SW 3.1.2010 23:28

Re: us hrdinové.

Kolik vám je? Jestli 11 tak imho v poho.

dekadent 1.1.2010 22:18

.....

Rusi sa z  času načas musia pozrieť aj na mapu svojho štátu a urobiť si analýzu etnického zloženia obyvateľstva, ktoré žije a pracuje hlavne v Zauralskej oblasti, kde sa hlavným odberateľom ruských surovín stávajú ich čínski bratia. Južnú hranicu im v súčasnosti zabezpečujú nasprostastí Američania, čo oni využívajú a ešte sa im aj vyhrážajú, ako s nimi zatočia.  Ak by Američania mali čo len 10 gramov rozumu v hlave namiesto hovien, čo tam majú nasraté, tak sa z tejto oblasti (Afganistan) stiahnu a nechajú Rusov, nech si svoje blízke prihraničie riešia sami. A my Slováci spolu s Čechmi tiež bojujme za ruské záujmy v Afganistane. A vytešujeme sa, akí sme svetoví a NATO-friendly.

M. Stuchlik 1.1.2010 22:41

Re: .....

Američani se stáhnou a rusi zas budou okupovat všechny okolní státy. Být v Afghanistánu s američanama je pro nás menší zlo.

strejda 1.1.2010 23:35

Re: .....

Na jak dlouho? A co pak? Ztracený Afghánistám a Pákistán bude již skutečný problém. Ale ne pro Rusko ani pro Čínu.

Vladimir 2.1.2010 11:48

Re: .....

Afgánistán a okolí může být pro amíky (and company) druhým Vietnamem. Pakliže se proti spojeným armádám staví domácí obyvatelstvo, nic nezmůžou moderní zbraně, země nebude dobyta.

Strategie dobyvačných válek sice myslím nebyla vymyšlena, ale selský rozum říká, že takhle to nepůjde.

Relativně dobrý způsob byl za Bushe staršího, když vyhnal Sadáma z Kuvajtu a nechal ho být. Možná mohl jít ještě do Iráku a poničit Sadámovu armádu, ale ... na každý pád je nutné rychle se stáhnout a nezabydlovat se ... 

ceskej Honza 3.1.2010 12:37

...na kazdý pád je nutné rychle se stáhnout ...

souhlas. S odstupem casu je zrejmé, ze si tyto zeme zádnou pomoc nezaslouzí.

A prínosnejsí by dnes bylo zamerit se na obranu vlastní bezpecnosti zevnitr. To znamená nedovolit nábozenským fanatikum prístup do Evropy, bránit vlastní kulturu a evropský zivotní styl.

ok 3.1.2010 19:08

Re: Efektivita.

Efektivní je takové řešení, když zamotáte protivníka do takové situace, že když udělá cokoli, vždy je to špatně. A navíc to stojí prachy, kterých nemá nazbyt.

diamant@12seznam.cz 4.1.2010 16:35

Re: .....

pane mik. Být v Afganistanu s američanama je pro nás menší zlo ? To je zajimavé. Tak se trochu bojíte co ? Ale ja se nechci bát vůbec. Přeci američani pomohli na kolena teroristy. Američani strkali nos do Jugošky, Iránu, Afganistanu,Iraku a ještě tam zatáhli demokratické spojence. Ale Rus do Afganistánu nezatáhl žádný tak zvaný nedemokraticý stát. Je to zajimavé co ?

Zahradnik 1.1.2010 20:33

Happy new year

Fsem trotlum co se nam snazili namluvit ze jeden radar ochrani svetovy mir.:-D

AeroKarel 1.1.2010 20:38

Re: Happy new year

To se vám opravdu někdo pokoušel namluvit? A kdo, prosím?

Ale vy, otužen VUMLem a PŠM, jste nepochybně nepodlehl a imperialistu odhalil!

M. Stuchlik 1.1.2010 22:43

Re: Happy new year

neber ho vážně, levičáci jsou pitomci, kteří věří každé lži, jen pravdě ne.

alexa 1.1.2010 19:12

Nechť Rusové přitvrdí

nevidím jediný důvod, proč by veškerou moc nad tímto světem měly mít v rukou USA.

cicero.jan 1.1.2010 20:00

Re: Nechť Rusové přitvrdí

A oni ji někdy měli? Pokud se podíváme na současnost, jsou biti v Afghánistánu, v Iráku a ještě jim fanatici bouraji New York. Zajímavé je, že když Hitler obsadil 4/5  Evropy, nikdo strach z toho že Američani ovládnou svět neměl, naopak Evropa se je snažila využít na vyléčení své hlouposti a natlačit do války.

ok 3.1.2010 19:34

Re: Ne američané, ale evropané jsou hlupáci včetně svých vůdců

Američani si počkali, až bude Evropa na dně, až si nadělá dluhy v Americe. Do té doby se starala o své zájmy na druhé straně světa. Pak honem přispěchala a rozdělovala svět. Evropské metropole vysílené a bez peněz přišly ( asi dík Hitlerovi )   o svá koloniální panství, kam nastoupil nachystaný neokoloniální kapitál USA. Navíc se Evropa rozdělila a bylo jasné, že bude na dalších 100let závislá na Americe. Pro USA a jeho monopoly, které mimo jiné prodaly Němcům patent na výrobu benzinu z uhlí, byl Hitler požehnáním. USA, byť prosáklé jistým kapitálem, u Hitlera nacházejí nejednu inspiraci. Vláda USA pomohla Evropě vojensky až na základě tlaku domácího veřejného mínění, o jehož skutečnou informovanost se příliž nestarala, a až na poslední chvíli, aby nepřišla s křížkem po funuse. Evropa se nechala poškodit válkami v Jugoslavii, vypuštěním džina nacionalismu, postavením nové opony o pár kilometrů dál na východ. I Lisabonská smlouva nepovede ke zrychlení vývoje Evropy. Jen ji Američané zatáhnou do svých dobrodružství jako spolek blbých mouřenínů na černou práci.

AeroKarel 1.1.2010 20:41

Re: Nechť Rusové přitvrdí

Všechnu moc neměly USA nikdy.

To, že jsem se zamlada nacházel v oblasti, kde neměly, zato Rusáci pod firmou CCCP měli, mne dost ochudilo materiálně i nemateriálně.

Zůstalo mi z těch dob jedno: OD Rusáků pod jakoukoliv nálepkou co nejdál, od jejich imperialismu, mesiášství a paranoi.

Kalamajka Mike 1.1.2010 21:12

Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

ale Rusové v ní měli minimální zastoupení. Dokonce většinu obětí této firmy tvořili Rusové.

Bidlo 1.1.2010 21:26

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Firmu CCCP ovládali především etničtí Rusové. Nepokoušejte se obracet dějiny naruby!

Sigmund 1.1.2010 21:52

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Přesně tak. To, že se občas dostal nahoru nějaký člověk z okupovaných států,neznamená,že Rusové jinak neovládali prakticky vše. Nalezli všude, napadali původní obyvatele,zabrali všechny důležité posty. I pozici ředitele masokombinátu někdy v Tádžikistánu musel zastávat Rus, o úřadech ani nemá smysl mluvit. Pokud někdo tvrdí,že Rusové byli první obětí SSSR a podobné nesmysly,zaslouží pořádně profackovat.

Alexa 1.1.2010 22:09

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

jo jo, džugašvili byl vyloženě rus, uljanov také;-D

Bidlo 1.1.2010 22:24

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Uljanov ano.

Sigmund 1.1.2010 22:24

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Uljanov nebyl Rus? A co byl? Poučíte mne? To, že měl trochu kalmycké a kapku německé krve znamená,že nebyl Rus? Nenarodil se jako Rus? Nemluvil od mládí rusky? Nebyl pokřtěn jako pravoslavný Rus?

alexa 1.1.2010 23:23

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

byl po matce žid, stejně jako mnozí jiní komunističtí pohlaváři byli židi a to nejen v Rusku. Než začnete nějaký národ obviňovat z komunismu tak si zjistěte fakta viz. http://www.youtube.com/watch?v=H7HFhalHEuk

Sigmund 2.1.2010 0:03

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

Ale houby. Jeho matka měla matku Němku (luteránku) a otce žida konvertujícího ke křesťanství. Tak jak mohl být po matce žid? A já neobviňuji žádný národ z komunismu. Rusové se budou chovat jako dobytek v jakémkoliv režimu.

Alexa 2.1.2010 0:07

Re: Firmu s názvem SSSR ovládali různé národy,

A znáte nějaké Rusy. Já mám mezi nimi pár kamarádů a jsou to normální lidé. Ano, někteří se chovají jako prasata, ale nelze to vztahovat na celý národ. dost američanů se chová také jako prasata. A abbychom se vrátíli k tématu. Proč by měla mít veškerou moc ve svých rukou jen jedna země, a proč zrovna USA?