Neděle 13. července 2025, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

RUSKO: Lhát a lhát

Na Rusko dopadly v poslední době dvě těžké rány: jednou byl pád airbusu nad Sinajskou pouští, druhou pak dopingová aféra. Pokud byl příčinou zkázy letadla, kterým se lidé vraceli z dovolené, skutečně teroristický útok, je to jednoznačná ničemnost a neexistuje nic, co by ji mohlo omluvit.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

KS

K. Seidl 127

22. 11. 2015 18:35
A nejsou jediní

Stačí "Americké století" Olivera Stona případně aféra se zveřejněním tajných depeší USA WikiLeaks. Ale autorka článku je zřejmě zaměřena pouze jedním směrem.

0 0
možnosti
DP

16. 11. 2015 20:37
Dámo, dnes dopují všichni,

jde jenom o to, zda se na ně kápne.

0 0
možnosti
PS

16. 11. 2015 23:04
Re: Dámo, dnes dopují všichni,

To jistě, ale ne vždy jde o doping organizovaný státem ... .

0 0
možnosti
VV

16. 11. 2015 19:48
Jsem velice zklamán přístupem autorky,

které jsem si vždy vážil.

Myslím, že si ledaskdo v minulých dnech uvědomil, jak Západ měří různým metrem.

Kde je vlna solidarity s těmi nevinnými mrtvými ze Sinaje? A to jich bylo ještě více než v Paříži. Ale co, vždyť jsou to jen Rusáci....

Pokud jde o doping, ve sportu se zřejmě používá co je sport sportem. Ale demokraté, kteří by přece nikdy neschvalovali kolektivní vinu jako zásadní nespravedlnost, klidně vyloučí jeden celý stát PRO PODPORU DOPINGU ze všech soutěží. Ale co, vždyť jsou to jen Rusáci...

Je mi z toho nějak smutno.

0 0
možnosti
BR

17. 11. 2015 23:34
Re: Jsem velice zklamán přístupem autorky,

Souhlasím s Vámi! Je to naprosto neomluvitelné politicky motivované zneužití údajného boje s dopingem! Jak "rychle" na to přišly, skvěle to načasovali. Prokázali to i přes to, že dokumenty, které by to mohly dokázat byly tím ruským "ničemou" zničeny! Doufám, že nečekají, že jim to projde!

0 0
možnosti
BH

16. 11. 2015 13:39
Dopady

Pokud onen silný dopad dopingové aféry má za cíl dosáhnout toho, aby Rusové konečně začali nenávidět Putina, není to špatný nápad. Tento způsob je nepochybně humánnější než například případné dopady civilních letadel sestřelených pod falešnou vlajkou, a pod.

Pokud v  západním světě je zvykem mluvit pravdu, kdežto v Ruskou je lež čímsi zcela obvyklým, pak v českých médiích je lhát zřejmě přímo vlasteneckou povinností, jde-li o dopad na to Rusko.

0 0
možnosti
KL

16. 11. 2015 13:27
Kromě Rusů má oficiální systém dopingu i Čína.

Ale navrhnout, aby její sportovci byli kvůli tomu odkudkoli vyloučeni, tak toho se už Amíci neodváží.

To, že bafuňáři z FIFA jsou úplatní stejně jako ti z MOV, se už ví desetiletí. Ale čistě náhodou se začne konat až v té chvíli, když má FIFA něco přidělit Rusku.

A ten fór s pravdomluvným Západem mě fakt pobavil!

0 0
možnosti
ŚS

16. 11. 2015 13:15
No a teď fakta:

Olympijského výboru Ruska (OCD) se bude podílet na vyšetřování s nezávislou komisí agentury WADA a s ruskými a mezinárodními organizacemi. Oficiální komuniké na stránkách OCD. Putin doping odsoudil a požaduje vyšetření. Toliko k ruskému lhaní.

Nezbláznila jste se, že na Západě se dopující hrdě přizná? Snad jediný kdo se přiznal je Armstrong. A sem tam někdo - ale důsledně až vždy po konci kariéry.

0 0
možnosti
ŠH

16. 11. 2015 13:05
Petruško, Petruško,

jest zajímavé sledovat jak protihusákovská komunistka (tedy stále jen komunistka nějaké  frakce) si plete Brežněva a Putina. Stále. Vy jste fakt zamrzla ve Vašich debatách o novém světě v časech Vašich debat se soudružkou Šiklovou.

0 0
možnosti
MM

16. 11. 2015 11:27
Vy máte starosti.

Dopují téměř všichni sportovci, Ať ruští, norští, američtí - takže tady jste vy i s mezinárodním výborem uklouzli po lejně. Pokud zakážou účast ruským sportovcům na olympiádě, bude to jednoznačná msta. Pád ruského letadla - je ve vás hodně nenávisti, co, co dalšího zlého byste jim přála?

0 0
možnosti
JP

J. Pražák

16. 11. 2015 10:29
Marně přemýšlím, jestli tuto autorku NP

uveřejňuje pouze jako ukázku jak nekonečná je hloupost některých lidí.

0 0
možnosti
VV

16. 11. 2015 9:14
Lžou všichni

Otázkou je, kdo víc.

Jak může renomovaná disidentka, publicistka, překladatelka z angličtiny a polštiny, tvrdit:

"V západním světě je zvykem mluvit pravdu, předpokládá se to, a je-li někdo přistižen při lži, ztrácí věrohodnost a jeho kariéra končí.",

když by snad mohla vědět, kdo a jak lhal a permanentně lže: o válkách v Iráku, Libyi, Majdanu, ISIS, propagaci demokrácie atd, atd. .

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz