26.9.2023 | Svátek má Andrea


RUSKO: Konvoj zamíří do Prahy

13.4.2015

A nejen do Prahy. Míří do Berlína, cestou to vezme přes Polsko, taky Brno a Bratislavu. Motorkáři, kteří se zaklínají svobodou, ale jsou naprosto věrní Putinovi. Říkají si Nočnyje volki.

Ta jejich jízda není žádná normální motorkářská vyjížďka. Je to sakra silová záležitost. Tento podivný klub prohlašuje ústy prezidenta Alexandra Zaldostanova, známého pod přezdívkou Chirurg, že mají „své přesvědčení a hodnoty, mezi něž patří i veliké vítězství jako vrchol ruských dějin“. Takže se řítí do Moskvy položit 9. května květiny k pomníku sovětských vojáků. Kdo jim věří, ať tam běží.

Po ruské anexi Krymu (pramen iDnes.cz) Putin některé členy Vlků vyznamenal za to, že na poloostrově „hlídkovali“ a prý i pacifikovali ukrajinské aktivisty. Vlci tak milují svobodu, že pro svého kamaráda Vladimíra Vladimíroviče neváhají vykonávat špinavou práci. Jsou to natolik svobodní motorkáři, že s klidem vykonávají práci policejních složek. Bez jakéhokoliv právního podkladu. Veřejně ovšem tvrdí, že odmítají zákony a všechny politické věci.

Jsou považováni za tvrdě vlastenecký klub. V březnu 2014 zorganizovali spanilou jízdu ze severovýchodu Ukrajiny přes Doněck, Luhansk, Mariupol až ke Krymu. Po cestě rozdávali balíčky separatistům. Sami vyjádřili ochotu jít za ruské zájmy na Ukrajině bojovat čímkoli, „co dostanou do rukou“ (pramen mcnews.cz). Sám prezident klubu Chirurg dostal od Putina ocenění za „aktivní vlasteneckou práci při výchově mladých“. Při představě, že by něco podobného dostal třeba od Reagana prezident Hells Angels Sonny Barger, se svíjím smíchy. Naprosto nechutné.

V normální zemi by se s lidmi typu Chirurga a dalších členů Nočních vlků žádný rozumný politik nebavil. Stálo by jej to pozici a kredit navždy. Ostatně bikeři se k politikům taky nijak nelísají. Ba dokonce na ně zvysoka kašlou. Pokud zrovna nějaký Huml nevymýšlí, jak motorkářům znepříjemnit život a ježdění. V Rusku je to jiné. Klub, který má za pár let pověst horší, než 1% kluby na Západě, je milován samotným Vožděm. Ten se s nimi nechává fotit a tu a tam dokonce sedne na Harley Trike (sami Vlci ovšem americké mašiny rádi nemají) a sveze se s nimi během spanilé jízdy. Vlajky vlají.

Polští bikeři organizují protest. Chtějí je zablokovat na hranicích. Vůbec se jim nedivím. Sám zvažuji, že se vypravím k sousedům a protestu se aktivně zúčastním. Čímž ovšem nikoho nevyzývám. Možná pojedu, možná ne. Polští bratři jsou dost drsní na to, aby ty gaunery zvládli sami. Pokud ovšem Chirurg a jeho smečka dojedou do Prahy, předpokládám, že je zde osobně uvítá Vyvadil s Bartošem. Ti z nich musí být doslova nadšeni. Možná jim přijde dát hudlana i Semelová. Snad se tentokrát nebude bát, že tito čestní a milí hoši mohou někomu ublížit či dokonce znásilnit, jak se bála u průjezdu Dragounů. Snad se konečně dočká.

Vožď a Chirurg. Politik a motorkář. Gauner a gauner.

Jakubroth.blog.idnes.cz