30.9.2022 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

RUSKO: Kam povede mobilizace

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 22.9.2022 17:56

To s tou Francií je bohužel reálné. V Rusku mají ale vězení a vraždy nepohodlných.

Samozřejmě že Vaši frustraci ze Západu rozumím. Je ale smutné když si lidé myslí že v Rusku je něco lepšího nebo dokonce lék na neduhy Západu.

Podpora Ruska je vlastizrada, to i přesto, že jí je i podpora některých výmyslů " Bruselu"

M. Grundmann 22.9.2022 18:06

O Rusku si nic dobrého nemyslím a ani ho nepodporuji. Je mi pouze Rusů líto a jsem přesvědčen, že jsme jim ublížili.

T. Diblík 22.9.2022 18:46

Také je mi Rusů líto a to od doby, kdy jsem jako kluk slyšel vyprávět maminčina strejčka, který Rusko prošel jako legionář, o tom co viděl. Také jsem četl, v jakém stavu našel TGM Tolstého mužiky v Jasné Poljaně. Později mi bylo líto těch chudáků ve špinavých tenkých uniformách nechaných v zimě někde za vsí, kteří by tam umřeli hlady, kdyby jim vesnické tety neposlaly pár krajíců chleba.

Není mi líto té sebranky, která vraždí na Ukrajině. Není mi líto toho člověka, který je tam nahnal. Ani jeho pomocníků.

Zatím jsem nečetl o ruské mámě, která by naříkala "Poslala jsem vám hodného kluka a vrátili jste mi vraha".

M. Grundmann 22.9.2022 19:02

Něco takového bych mohl napsat sám.

P. Diviš 22.9.2022 20:55

Jenže nenapsal.

M. Grundmann 22.9.2022 21:09

Obvykle píši pouze věci, které ostatní nepíšou. Pokud si myslím totéž, tak neříkám obvykle nic. Takže potvrzuji, že s daným textem plně souhlasím. Reaguji pouze na názory, s kterými nesouhlasím nebo kde chci něco doplnit.

K. Křivan 22.9.2022 22:29

Není mi líto té sebranky, která vraždí na Ukrajině. Není mi líto Azovského pluku, Banderovců, a nebudemi líto ani Zelenskýho, až ho budou ....

L. Novák 23.9.2022 0:01

Že jsi křivák a blbec, už je dobře známo. Nemusíš nás o tom přesvědčovat stále dokola! :-P

T. Diblík 22.9.2022 18:57

Neměl si ji brát. Když už si ji vzal, neměl s ní mít dítě. když už si ji vzal a měl s ní dceru, nemá se co divit.

M. Grundmann 22.9.2022 19:06

Nejprve s ní měl neplánované dítě. Vše ostatní bylo pod tlakem událostí. ;-D

P. Diviš 22.9.2022 20:54

Když p̤r̤c̤a̤t̤ komunistky, tak jedině se šprckou. Z toho prohnilost Západu neodvodíte.

Jo a ten soud - jak dopadl? Plácat pyskem může každá "bejvalka" po libosti.

V. Zurek 23.9.2022 11:57

Zadne jine informace? Nepredstavitelna tvrda cenzura? Smazane debaty? Proboha, co se vam stalo, pane Grudmanne? Za vice jak padesat roku na tom strasnem zapade, jsem tohle asi nejak pominul. Abych to shrnul. Zrejme patrite do konstelace obcanu, kteri zde davaji 'na papir' hlouposti. Takovym prikladem je treba i D. Laurencikova, ktera se prekonava v psani nesmyslu. Pane Grundmanne, plácáte!

M. Grundmann 23.9.2022 12:26

Pak musíte být kovaný prověřený levičák. Pokud na jakémkoliv francouzském fóru na internetu vyslovíte názor, že imigrace není výhodná nebo že existují určité přirozené rozdíly mezi ženami a muži, tak Vám za takový názor zablokují všude účet. Václav Klaus starší by nemohl ve Francii publikovat své názory vůbec nikde a pravděpodobně by pro ně byl soudně stíhán. Jeden můj známý, sionista, publikoval stránky na internetu ve prospěch státu Izrael a psal o spolupráci Palestinců s Hitlerem za druhé světové války. Bohužel uvedl na stránkách bez mého vědomí adresu mého bydliště ve Francii. O těchto publikacích jsem vůbec nic nevěděl, ale protiteroristické oddělení francouzské policie mě začalo vyšetřovat. Protože zjistili, že jsem se odstěhoval, našli jednoho mého kamaráda, který toho o věci věděl ještě míň a dali ho do vazby. Když zjistili, že o věci neví vůbec nic, tak ho pustili, ale sebrali mu ADN a otisky prstů. Když jsem to zjistil a po nějaké době pochopil, kdo vlastně ty stránky napsal, dal jsem jim jméno známého a oni vyšetřování zastavili. Tyto stránky byly navíc staré 15 let a nikdo je neudržoval. To je svoboda slova ve Francii.

V. Zurek 24.9.2022 11:17

Jen tak mimochodem, Vaclav Klaus by nemel mit moznost publikovat sve nazory nejen ve Francii, ale i na celem svete.

A jen tak mimochodem jeste jednou. Pokud si myslite, ze musim byt kovany provereny levicak, tak mam celkem jasno, ze vase nazory nejsou duveryhodne. A patri do oddeleni kuriozni, nepresne a celkem hloupe. Treba ta tvrda cenzura na zapade. Probudte se! I na jinych mistech v diskuzi s jinymi se prekonavate. Prohlaseni o drze retorice zapadu pasuje velmi dobre do vaseho obrazu Evropy a celeho sveta. Vas obraz deni v Evrope je natolik neskutecny, ze nema smysl to s vami diskutovat.

M. Grundmann 24.9.2022 11:43

Na Západě existuje určitá vrstva obyvatel, která je dnes u moci a která se povyšuje nad zbytek ostatních obyvatel svých zemí. Něco podobného existuje i u nás, tzv. pražská kavárna nebo lepšolidi. Tito lidé jsou přesvědčení o své morální nadřazenosti, vyšší inteligenci a oprávněnosti rozhodovat o ostatních a soudit je. Stejným způsobem se tito lidé chovají i k cizím zemím a cizím národům. V českém vydání tito lidé pravidelně jezdí na Tchaj-wan a provokují zcela sterilní a zbytečné konflikty mezi naší malou zemí a Čínou. Vyjádření českých zastupitelů k této otázce opravdu považuji za drzou rétoriku. Výrazem této nové české arogance je přijetí vlastního sankčního zákona, kterým se Česká republika zařadí mezi nejagresivnější země světa a kterým nahradí respektování základních lidských práv a svobod libovůlí státu. Jak asi každý pochopil, považuji jakýkoliv sankční zákon v jeho samotné podstatě za zcela nepřijatelný a za návrat k totalitním praktikám.

Západní země však takto vystupují jako celek v daleko větším rozsahu a v podstatě systematicky.

V. Církva 22.9.2022 17:49

A byl jste v tom Rusku nebo se s Rusy bavil?!

Rozdíl je v tom, že na Západě ještě skoro polovina lidí má rozum, jen se nedovede tlaku neziskovek postavit. V Rusku jsou naprosto mimo všichni.Další rozdíl je, že Západ ze svobody do totality padá. Rusko tam dávno je.

V něčem máte se Západem pravdu, jen ani zdaleka netušíte co je proti tomu Rusko.

Pokud ale Rusko zabíjí na Ukrajině a vyhrožuje jadernýma bombama, odkryli se dost. Pokud ani pak nechápete, že je Rusko teď světu nebezpečné, víc než Západ, máte asi problém vnímat skutečnost.

M. Grundmann 22.9.2022 21:10

Rusko je teď světu skutečně nebezpečné. Ale podle mého názoru jenom proto, že jsme ho v 90. letech zavrhli.

I. Schlägel 22.9.2022 21:27

Těch různých partnerství pro mír bylo poměrně dost. Potom nastoupil Putin a začal dělat "pořádek".

R. Simek 22.9.2022 15:46

Ukrajina válčí s Ruskem z velké části ruskými ("sovětskými") zbraněmi, stejnými, které mají proti ní Rusové, a které se z velké části na té Ukrajině vyráběly.

M. Grundmann 22.9.2022 15:53

Ukrajina vítězí pouze díky novým zbraním dodaných Západem a díky jiné přímé pomoci Západu. Přiznávám se, že nevím, zda své příspěvky myslíte vážně nebo si ze mě děláte legraci. Připadám si někdy jako na Západě.

R. Simek 22.9.2022 16:16

Inu, pokud bojují (z větší části) stejnými zbraněmi, jako protivník, ale vítězí těmi "západními" - pak to vypadá, že Rusko svými zbraněmi vyhrát nemůže a mělo by poněkud přehodnotit plány. ;oD

L. Novák 23.9.2022 8:09

Ukrajina vítězí hlavně proto, že ví, zač bojuje. A k tomu jim Západ poskytuje (omezené) množství zbraní, které jim v obraně vlasti nejlépe pomohou.

Za co bojují ruští vojáci? Ví to vůbec? Mnozí z nich ani netušili, že je přivezli na Ukrajinu bojovat.

J. Jurax 22.9.2022 18:11

Ehm ... jeden stát podporuje druhý stát ve válce takovým způsobem, že druhý stát vede válku pod vedením prvního státu pouze s jeho zbraněmi. Přesto západní politik je schopen prohlásit, že tento pomáhající stát není sám ve válce, pravíte.

No, tak nějak si vzpomínám na vietnamskou válku, tu druhou. V ní byl Vietkong vyzbrojen (kromě kořistních) prakticky výhradně sovětskými zbraněmi a jejich čínskými klony. Totéž ostatně platilo pro Severní Vietnam, tedy VDR. V obou případech bylo sovětským blokem i Čínou masivně pomáháno nejen dodávkami zbraní a techniky.

Přesto SSSR se svými satelity a Čína samozřejmě tvrdily, že ve válce s Jižním Vietnamem, tedy Vietnamskou republikou, ani s USA nejsou. Ani z druhé strany jsem podobná slova tehdy nezaslechl; přinejmenším nezazněla v tehdy mně dostupných, tedy tuzemských médiích.

No a teď: byl tehdy SSSR a jeho satelity podporující VDR a Vietkong ve válce s VR a USA? Je dnes tzv. Západ podporující Ukrajinu ve válce s Ruskem?

M. Grundmann 22.9.2022 19:11

SSSR tehdy samozřejmě ve válce s USA byl. Stejně jako Čína v korejské válce.

J. Jurax 22.9.2022 22:54

Skutečně?

Jak definujete válku?

J. Jurax 22.9.2022 22:56

A je dnes tzv. Západ podporující Ukrajinu ve válce s Ruskem? -

D. Rajninec 23.9.2022 7:27

Rusko vedie vojnu s Ukrajiniu .

Ukrajina si nakupuje zbrane , berie si úvery na L&L od koho che a kto jej dá !

Už iba tie idiotské reči , že vojna trvá tak dlho preto , lebo Ukrajine niekto predá daruje , požičia / zbrane na obranu ....

K. Potoček 23.9.2022 11:01

Jsem zmaten. Premiér Fiala tvrdí: " Jsme ve válce!!"8-o

J. David 22.9.2022 10:53

Referendum Luhanska a Doněcka: Moskali zabrali i naši zabirajom... Trpajzlík Voloďa Vladimirovič je KGB filuta, po referendu (jak dopadne,všici víme a známe ruskou duši ve smyslu "sojuz něrušimyj, sojuz respublik svobodnych, kdě tak volno dyšit čelověk"). Pokud si ukrajici dovolí vzít svá území zpět, bude to pak útok na "matičku Rus". Jinak, jukněte na tu ruskou kamarilu nositelů epolet a maršálských holí. Samý kobylí ksicht, včetně civilisty Lavrova.

D. Laurencikova 22.9.2022 10:55

Tady jasne vidite, kam az to doslo a kam to jeste muze dojit. Jestli by se nebylo vyplatilo, dat Rusum v Luhansku a Donecku jakousi autonomii misto diskriminace a zakazu Rustiny?