6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

RUSKO: Demokracie v ruském provedení

Mýlil jsem se (jako již mnohokrát), když jsem si myslel, že prcek Putin dokazuje světu, jak je veliký. Rusové to mají v krvi. Mám na mysli tu samozřejmost, s jakou dobývají území, která se jim z jakéhokoliv důvodu zalíbí. Jejich snem a dlouhodobým cílem je však světovláda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Gogo 18.3.2014 22:33

Tak jsme se dozvdli, že Putin je prcek.

A autor je zase žid.

J. Sládeček 18.3.2014 17:32

Nepleteš si to s USA?

Demokrate.

J. Kulišek 18.3.2014 19:06

Re: Nepleteš si to s USA?

Ach Sladecku. Misto jasani, ze mame opet Rusko velke a silne, ktere nas muze ochranit, tak najednou tvrdit, ze ten veky a silny stat je USA.

K. Frejlach 18.3.2014 15:14

Spousta nepřesností od autora

V článku uvádí autor řadu nepřesností a manipulací s historií, zdá se mi, že záměrných. Povšiml jsem si například toho, jak líčí situaci před vznikem druhé světové války. Bylo tehdy jasné, na koho Hitler zaútočí, vždyť boj proti bolševismu byl v kultovní knize Main Kampf. Tehdejší Sovětský svaz potřeboval nějaký čas, aby se připravil na střet s Německem. Proto se do poslední chvíle (ještě v srpnu 1939) snažil o realizaci protihitlerovské koalice. Podle západních mocností to bylo Polsko, které všechny snahy o takovouto koalici znemožňovalo. I přístup Západu v těchto jednáních byl podivný. Válku však bylo nutné jakýmkoliv způsobem oddálit, teprve když se snaha o protihitlerovskou koalici ukázala jako neuskutečnitelná, přistoupil Sovětský svaz k uzavření smlouvy s Německem. Ta měla válku oddálit. Sovětský svaz se teprve koncem dvacátých let minulého století stal průmyslovým státem, skokem se zařadil na druhé místo na světě. Docela rychle se pak v polovině třicátých let zařadil mezi pět technologicky předních států světa a ve stejné době začal s přípravou válečné výroby, Pár let mu tedy scházelo, aby se na válku připravil. Proto ona smlouva, to že Hitler jednou zaútočí na Sovětský svaz bylo činitelům této země včetně Stalina naprosto jasné. A k tomu obsazení části "Polska" sovětskou armádou koncem září 1939? Sám autor uvádí, že k tomu došlo až po 17. září 1939, ale dále si toho nevšímá. Chtěl bych ho proto doplnit, německá vojska tehdy dorazila k řadou odborníků respektované linii. To, co odtud směrem na východ obsadila ve dvacátých letech polská armáda v konfliktu s rudými oddíly, již bylo Polskem okupované území Litvy, Běloruska a Ukrajiny. Němci z určitých důvodů toto území neobsadili, bylo to území nikoho a teprve po několika dnech tohoto stavu do něho vstoupila sov. armáda. A třeba současná expanze Ruska? Já pouze registruji stálou expanzi Západu na východ v posledním čtvrtstoletí, zatím poslední je Ukrajina. Historie by se neměla překrucovat.

J. Kulišek 18.3.2014 19:22

Re: Spousta nepřesností od autora

No pekne tu historii prekrucujete, ale na to ma pravo kazdy.

J. Podešva 18.3.2014 11:54

Kde se to v lidech bere ?

Nedokážu to pochopit. Kde se v lidech bere ten obdiv a vztřícnost vůči Rusku ? Rusové nám nepřinesli nic dobrého. Naopak u nás zaseli násilí a utlačování lidí, jaké jsme dříve neznali. A přesto zde v diskuzích je tolik příspěvků, které vše ruské vnímají jako to nejlepší. Všichni jsou špatní, jen Rusové jsou nejlepší. Nerozumím tomu.

J. Vlk 18.3.2014 12:20

Re: Kde se to v lidech bere ?

Rusku je mi ukradené, ale nechci, aby jednou u nás byla vláda a prezident voleni za cizí podpory způsobem ala Majdan.

J. Kulišek 18.3.2014 19:08

Re: Kde se to v lidech bere ?

A nebo v 89, kdy demonstranit podporovani zapadnimi spionaznimi centralami demonstrovali proti legalni vlade a vynutili si odchod legalne zvleneho presidenta a vlady.

V. Kobetič 18.3.2014 16:55

Re: Kde se to v lidech bere ?

Pane Podešvo, určitě nejde o „…obdiv a vstřícnost…“ Ale dnes se normální člověk musí ptát, zda vlastně je legitimní pozitivnější než nelegitimní… Zda demokracie a svobodné volby jsou lepší, než to co dnes lze dovodit z našeho tisku, z vyjádření „autorit“ a jiných „umělců“. Tedy kdy je jasné, že legitimní orgány Ukrajiny jsou řevem, vnějším vměšováním a ne svobodnými volbami nahrazovány nahnědlým novým aparátem, kdy legitimní představitel velmoci je označován za agresora a nikým nevolená parta bruselských komisařů a jiných úředníků chrastí studenoválečnickým harampádím, kdy jsou rozhodnutí legitimních orgánů Krymu a Sevastopolu negována těmi, kteří iniciovali „humanistické“ bombardování v Srbsku, kdy je odmítáno právo podstatné většiny občanů na sebeurčení…atd. Jsem v rozpacích – je demokracie jenom jedna?

J. Sládeček 18.3.2014 17:33

Re: Kde se to v lidech bere ?

Nepřinesli, např. záchrana Čechů před genocidou, tedy pardon, před demokracií hitlerova typu.

J. Kulišek 18.3.2014 19:13

Re: Kde se to v lidech bere ?

No nam jenom hrozila, ale na Ukraine genociida skutecne probehla za Stalina. Jenomze ty miliony lidi statecna Ruda armada nesdokazala zachranit

K. Janyška 18.3.2014 9:17

Krym je ruským územím.

Rozhodnutí SSSR se nepočítá.... Dzp.

J. Podešva 18.3.2014 11:47

Re: Krym je ruským územím.

Vy už se nejspíš těšíte, až ruské tanky přijedou i k nám.

J. Kulišek 18.3.2014 19:15

Re: Krym je ruským územím.

Na garmosky budou hrat, vsichni budem tancovat...

M. Šejna 18.3.2014 8:40

Katyň, Ostaškov a Starobilsk

autor kouzlem nechtěného vyjmenoval ukrajinská místa, kde sověti povraždili polské zajatce. Sověti totiž nebyli jen Rusové. Na Ukrajině byli zastupcem sovětů hlavně Ukrajinci. Autor si myslí, že SSSR je jen Rusko. Velké kulové. Ukrajina byla členem SSSR úplně stejně, jako Rusko. A jak už jsem napsal, Ukrajina po dobu svého členství v SSSR získala nejvíc území na úkor svých sousedů. Rusové jsou v tom získávání cizích území úplnými břídily v porovnání s expanzí Ukrajiny.

J. Slanina 18.3.2014 9:07

Re: Katyň, Ostaškov a Starobilsk

Nedotáhl jsi to do konce, šejno-lejno. Sám lenin byl poloviční žid, stalin Gruzínec, polovička předválečného uv ksss také židé, takže ve výsledku, dle tebe, byli rusáci holubičky, které by nesezobly ani mouchu, že?

M. Šejna 18.3.2014 9:17

smradlavý Sranino

já nejsem schopen, špeku, rozlišit Ukrajince od Rusa. Ty nejspíš ano. Nakonec podle tebe, smaradlavej špeku, nás v roce 1968 okupovali jen Rusáci, zatímco Ukrajinci nás tehdy nejspíš přijeli bratrsky osvobodit.

J. Slanina 18.3.2014 9:49

Re: smradlavý Sranino

Podívej, smradlavé lejno. Ten co po mně 25. srpna 1968 v Brně střílel měl sice prokazatelně šikmé oči, ale hádej, kdo ho sem poslal.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/do-moskvy-se-vraci-zmizela-pametni-deska-brezneva/r~c469755e687411e39b7d0025900fea04/

M. Šejna 18.3.2014 13:23

smradlavá Slanino

to je dobře, špeku, že víš, kdo sem tu armádu poslal. Brežněv se narodil na Ukrajině ve městě  Dniprodzeržynsk, takže aspoň víš, kdo nám se tu "bratrskou pomoc" poslal.

S. Ševeček 18.3.2014 8:39

"Rusové to mají v krvi"

Genetika, jo?

(a jak je to s Němci?)

M. Šejna 18.3.2014 8:25

paradoxy doby

autor píše o ruské roztahovačnosti, ale přitom nejspíš nezná zeměpis a ani pořádnou historii SSSR. Pokud totiž budeme sepisovat územní zisky jenotlivých sovětských republik během 20.století, pak s přehledem vedou ti "Ruskem utlačovaní chudinkové" z Ukrajiny. Rusko získalo během 20.století pouze enklávu Kaliningrad na úkor Německa. Zato Ukrajina získal na základě zmanipulovaných referend Podkarpatskou Rus (na úkor Československa), část Haliče a Volyně (na úkor Polska), část Bukoviny a Besarábie (na úkor Rumunska) a celý Krym (darem od Ruska). Jestli lze nějaký stát označit za roztahovačný, tak jen a pouze Ukrajinu.

A také by bylo vhodné připomenout, že při rozpadu SSSR vyhlásila nezávislost na SSSR nejen Ukrajina, ale i Krym, což Ukrajincům děsně vadilo a neuznali to. Takže já tedy rozhodně nad ukrajinskou ztrátou Krymu nepláču. Naaopak bych pokračoval a požadoval navrácení Haliče a Volyně Polákům, Bukoviny a Besarábie Růmunům, Zakarpatska Čechům. Zbytek Ukrajiny bych jim ponechal, aby si ho "Majdanové" mohli osázet tisícovkou portrétů a soch Bandery.

S. Ševeček 18.3.2014 8:41

Re: paradoxy doby

Je to sice poněkud extrémní point of view, ale až na drobnou výjimku ano.

(tou výjimkou je Podkarpatská Rus - nechci)

V. Novák 18.3.2014 9:21

Re: paradoxy doby

no, o tu by se stejně historicky spravedlivě podělili Maďaři, Slováci a Poláci, nám příliv Nikolů Šuhajů ne nehrozí.

V. Novák 18.3.2014 9:19

Já bych šel ještě dál - chce-li EU napravovat

ruské křivdy na sousedech, pak je třeba (a část z toho může i samotná EU!) vrátit Besarábii (dnešní Moldovu), Moldavsko, Valašsko a Sedmihradsko (Rumunsko),  Dobrudžu a Východní Rumelii (Bulharsko)  - nu komu jinému než Turecku, ubohé to oběti ruského expansionistického imperialismu!

A na druhé straně Kara Denizi pochopitelně Abcházii, Gruzii a Arménii. S Arménií budou problémy - Arméni mají na Turky nepříjemné vzpomínky, takže budou asi kolaborovat s Rusy. Možná bude nutno je nechat pojednat Turky po turecku, podobně jako EU a NATO nechalo kosovské neabánce pojednat po albánsku - Kosovo je téměř etnicky čisté, proč ne Arménie očištěná od Arménů, že...

J. Kulišek 18.3.2014 19:19

Re: paradoxy doby

Bandera, ktery prosazoval nezavislost Ukrajiny byl za to uveznen nacisty  v koncentracnim tabore Sachsenhausen. Zavrazdit se ho podarilo az ruske rozvedce na zapade v 1953, protoze stale agitoval za nezavislost Ukrajiny.

J. Jukl 18.3.2014 7:54

Všem stejným metrem

A pěkně prosím, pane Rottenbergu, Američané nemají v krvi dobývání území?  Indiáni, "mexikáni", Arabové - "all the same", všude řádí s touž tupou arogancí a válcují původní obyvatelstvo převahou zbraní.

A Angličané, kteří vytvořili největší říši v dějinách světa a vymysleli koncentrační tábory?

A Francouzi, kteří se vždycky snažili být velmocí a nikdy jim to nešlo?

A o Němcích radši pomlčíme, že?

Proč vám tedy vadí zrovna ti Rusové? Asi je prostě nemáte rád, budiž, ale pak je váš článek pouhopouhá dojmologie bez faktické váhy.

B. Hamáček 18.3.2014 8:05

Re: Všem stejným metrem

Reakce jako vystřižená ze školení VUMLu .Ne , že by zmíněné státy a národy byly bez chyb , to rozhodně ne , ale raději s EU a USA než s Ruskem. Kam Rus vstoupí je opravdu jen bída a teror. Nic není bílé nebo jen černé ,ale něco je přeci jen černější (RF) a něco bělejší - západní svět.

V. Novák 18.3.2014 9:33

Re: Všem stejným metrem

A proto Krymané tak toužili do Ruska, pomýlenci...

F. Matousek 18.3.2014 11:16

Re: Všem stejným metrem

vsak oni jeste vysrízliví. Dockejte casu !

V. Hajková 18.3.2014 8:39

Re: Všem stejným metrem

A  co   Vy  p.  JUKL   - vy  máte  rád  naše  bývalé   OKUPANTY ??????