24.1.2022 | Svátek má Milena


Diskuse k článku

RUSKO: Demokracie v ruském provedení

Mýlil jsem se (jako již mnohokrát), když jsem si myslel, že prcek Putin dokazuje světu, jak je veliký. Rusové to mají v krvi. Mám na mysli tu samozřejmost, s jakou dobývají území, která se jim z jakéhokoliv důvodu zalíbí. Jejich snem a dlouhodobým cílem je však světovláda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 20.3.2014 19:58

Re: Padni komu padni

Souhlasím s Vámi.

J. Gogo 18.3.2014 22:33

Tak jsme se dozvdli, že Putin je prcek.

A autor je zase žid.

J. Vyhnalík 18.3.2014 19:25

Re: Padni komu padni

Pokud by na Krymu došlo k propuknutí násilností z Majdanu, byla by situace mnohem horší. Pokud by se Ukrajina stala členem NATO, byla by budoucnost základen velmi ohrožená. Ukrajinci mají u NATO pozorovatelský status a hlasy o vstupu přijetí Ukrajiny do NATO sílí.

Aby bylo jasno, osobně bych se vstupem Ukrajiny do NATO, po splnění základních podmínek souhlasil, ale zároveň si myslím, že není v našem zájmu, jako členů NATO, napětí eskalovat. Naopak si myslím, že by NATO mělo s Ruskem hledat společnou řeč.

J. Kulišek 18.3.2014 19:22

Re: Spousta nepřesností od autora

No pekne tu historii prekrucujete, ale na to ma pravo kazdy.

J. Kulišek 18.3.2014 19:19

Re: paradoxy doby

Bandera, ktery prosazoval nezavislost Ukrajiny byl za to uveznen nacisty  v koncentracnim tabore Sachsenhausen. Zavrazdit se ho podarilo az ruske rozvedce na zapade v 1953, protoze stale agitoval za nezavislost Ukrajiny.

J. Kulišek 18.3.2014 19:15

Re: Krym je ruským územím.

Na garmosky budou hrat, vsichni budem tancovat...

J. Kulišek 18.3.2014 19:13

Re: Kde se to v lidech bere ?

No nam jenom hrozila, ale na Ukraine genociida skutecne probehla za Stalina. Jenomze ty miliony lidi statecna Ruda armada nesdokazala zachranit

J. Kulišek 18.3.2014 19:08

Re: Kde se to v lidech bere ?

A nebo v 89, kdy demonstranit podporovani zapadnimi spionaznimi centralami demonstrovali proti legalni vlade a vynutili si odchod legalne zvleneho presidenta a vlady.

J. Kulišek 18.3.2014 19:06

Re: Nepleteš si to s USA?

Ach Sladecku. Misto jasani, ze mame opet Rusko velke a silne, ktere nas muze ochranit, tak najednou tvrdit, ze ten veky a silny stat je USA.

J. Sládeček 18.3.2014 17:33

Re: Kde se to v lidech bere ?

Nepřinesli, např. záchrana Čechů před genocidou, tedy pardon, před demokracií hitlerova typu.

J. Lukavsky 18.3.2014 17:32

Re: Padni komu padni

"Může si Rusko dovolit vyklidit námořní a vojenské základny na Krymu a ztratit tak kontrolu nad Černým mořem?"

No ona to Ukrajinská vláda na Rusku žádala? To vyklizení základen? A připravuje smlouvu s NATO a USA, že jim ty základny pronajme? Už je to v Ukrajinském parlamentu ve druhém čtení? 

J.L.

J. Sládeček 18.3.2014 17:32

Nepleteš si to s USA?

Demokrate.

V. Kobetič 18.3.2014 16:55

Re: Kde se to v lidech bere ?

Pane Podešvo, určitě nejde o „…obdiv a vstřícnost…“ Ale dnes se normální člověk musí ptát, zda vlastně je legitimní pozitivnější než nelegitimní… Zda demokracie a svobodné volby jsou lepší, než to co dnes lze dovodit z našeho tisku, z vyjádření „autorit“ a jiných „umělců“. Tedy kdy je jasné, že legitimní orgány Ukrajiny jsou řevem, vnějším vměšováním a ne svobodnými volbami nahrazovány nahnědlým novým aparátem, kdy legitimní představitel velmoci je označován za agresora a nikým nevolená parta bruselských komisařů a jiných úředníků chrastí studenoválečnickým harampádím, kdy jsou rozhodnutí legitimních orgánů Krymu a Sevastopolu negována těmi, kteří iniciovali „humanistické“ bombardování v Srbsku, kdy je odmítáno právo podstatné většiny občanů na sebeurčení…atd. Jsem v rozpacích – je demokracie jenom jedna?

K. Frejlach 18.3.2014 15:14

Spousta nepřesností od autora

V článku uvádí autor řadu nepřesností a manipulací s historií, zdá se mi, že záměrných. Povšiml jsem si například toho, jak líčí situaci před vznikem druhé světové války. Bylo tehdy jasné, na koho Hitler zaútočí, vždyť boj proti bolševismu byl v kultovní knize Main Kampf. Tehdejší Sovětský svaz potřeboval nějaký čas, aby se připravil na střet s Německem. Proto se do poslední chvíle (ještě v srpnu 1939) snažil o realizaci protihitlerovské koalice. Podle západních mocností to bylo Polsko, které všechny snahy o takovouto koalici znemožňovalo. I přístup Západu v těchto jednáních byl podivný. Válku však bylo nutné jakýmkoliv způsobem oddálit, teprve když se snaha o protihitlerovskou koalici ukázala jako neuskutečnitelná, přistoupil Sovětský svaz k uzavření smlouvy s Německem. Ta měla válku oddálit. Sovětský svaz se teprve koncem dvacátých let minulého století stal průmyslovým státem, skokem se zařadil na druhé místo na světě. Docela rychle se pak v polovině třicátých let zařadil mezi pět technologicky předních států světa a ve stejné době začal s přípravou válečné výroby, Pár let mu tedy scházelo, aby se na válku připravil. Proto ona smlouva, to že Hitler jednou zaútočí na Sovětský svaz bylo činitelům této země včetně Stalina naprosto jasné. A k tomu obsazení části "Polska" sovětskou armádou koncem září 1939? Sám autor uvádí, že k tomu došlo až po 17. září 1939, ale dále si toho nevšímá. Chtěl bych ho proto doplnit, německá vojska tehdy dorazila k řadou odborníků respektované linii. To, co odtud směrem na východ obsadila ve dvacátých letech polská armáda v konfliktu s rudými oddíly, již bylo Polskem okupované území Litvy, Běloruska a Ukrajiny. Němci z určitých důvodů toto území neobsadili, bylo to území nikoho a teprve po několika dnech tohoto stavu do něho vstoupila sov. armáda. A třeba současná expanze Ruska? Já pouze registruji stálou expanzi Západu na východ v posledním čtvrtstoletí, zatím poslední je Ukrajina. Historie by se neměla překrucovat.

J. Kanioková 18.3.2014 14:57

Přesně,

1*

J. Vyhnalík 18.3.2014 13:53

Re: Ukrajinci se zkrátka projevili jako mnohé jiné

Bohužel to je pro populistické politiky a jejich voliče příliš složité a proto stále opakují staré chyby.

Přitom stačilo, aby se EU a USA férově pokusili dohodnout na společném postupu s Ruskem a vyslali na Ukrajinu svoje pozorovatel. Putin to nabízel od začátku, jenže pro panáky z EU je jednodušší nechat situaci eskalovat a pak se bít v prsa a posílat humanitární pomoc, než situaci řešit u zdroje s tím, že to budou muset svým voličům vysvětlit.

Bohužel světová politika se řídí zásadou, že musí být v souladu s mediálním mainstreamem a mediální mainstream se řídí IQ průměrného konzumenta.

J. Vyhnalík 18.3.2014 13:45

Re: Padni komu padni

Bohužel současná EU i Obamova administrativa, tlačí Rusko do izolace a tím jenom tyto tendence posilují. Pokud by se pokusili situaci řešit společně, mohli naopak posílit ty názory v Rusku, které by byly ochotny z tohoto začarovaného kruhu vyjít ven. Putin ochotu v tomto směru naznačil už mnohokrát, ale pro politiky na celém světě je jednodušší hrát hru na Ruskou hrozbu. Jejich voliči tomu rozumějí a dnešní populističtí politici nejsou zvyklí vysvětlovat lidem cokoliv složitého.

Krize vznikla na Ukrajině, ale hlavním viníkem její eskalace je populismus a hloupost západních politiků. Putin dělá pouze to, co musí. Tím neříkám, že se všemi Putinovými kroky souhlasím, ale podstatné je vždy si klást otázku: "A jaká je alternativa?"

Může EU řídit Rusko? Nemůže. - Pomohl by Rusku slabý president? Nepomohl. - Může si Rusko dovolit vyklidit námořní a vojenské základny na Krymu a ztratit tak kontrolu nad Černým mořem? Nemůže.

M. Šejna 18.3.2014 13:23

smradlavá Slanino

to je dobře, špeku, že víš, kdo sem tu armádu poslal. Brežněv se narodil na Ukrajině ve městě  Dniprodzeržynsk, takže aspoň víš, kdo nám se tu "bratrskou pomoc" poslal.

J. Vlk 18.3.2014 12:20

Re: Kde se to v lidech bere ?

Rusku je mi ukradené, ale nechci, aby jednou u nás byla vláda a prezident voleni za cizí podpory způsobem ala Majdan.

J. Podešva 18.3.2014 11:54

Kde se to v lidech bere ?

Nedokážu to pochopit. Kde se v lidech bere ten obdiv a vztřícnost vůči Rusku ? Rusové nám nepřinesli nic dobrého. Naopak u nás zaseli násilí a utlačování lidí, jaké jsme dříve neznali. A přesto zde v diskuzích je tolik příspěvků, které vše ruské vnímají jako to nejlepší. Všichni jsou špatní, jen Rusové jsou nejlepší. Nerozumím tomu.

J. Podešva 18.3.2014 11:47

Re: Krym je ruským územím.

Vy už se nejspíš těšíte, až ruské tanky přijedou i k nám.

F. Matousek 18.3.2014 11:16

Re: Všem stejným metrem

vsak oni jeste vysrízliví. Dockejte casu !

J. Vlk 18.3.2014 10:33

Re: Historie je známa.

A každý komunista jistě také :-)

J. Slanina 18.3.2014 9:49

Re: smradlavý Sranino

Podívej, smradlavé lejno. Ten co po mně 25. srpna 1968 v Brně střílel měl sice prokazatelně šikmé oči, ale hádej, kdo ho sem poslal.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/do-moskvy-se-vraci-zmizela-pametni-deska-brezneva/r~c469755e687411e39b7d0025900fea04/

V. Novák 18.3.2014 9:33

Re: Všem stejným metrem

A proto Krymané tak toužili do Ruska, pomýlenci...

V. Novák 18.3.2014 9:31

Ukrajinci se zkrátka projevili jako mnohé jiné

národy "v područí" jiných národů. jakmile se z područí dostali, začali sou svobodu realizovat utlačováním dalších, ještě slabších.

Příkladů je hafo - Maďaři po R-U vyrovnání vůči všem nemaďarům, Poláci vůči Litevcům, Bělorusům a Malorusům, ale i Mazururům na "svém" území, Gruzíni vůči Osetům a Abcházům, Bulhaři vůči Turkům a Makedoncům, Řekové a Turci navzájem, Azerové v Karabachu vůči tamním Arménům a Arméni tamže po osvobození vůči Azerům, ... O středoasijských republikách radši nemluvit.

V. Novák 18.3.2014 9:21

Re: paradoxy doby

no, o tu by se stejně historicky spravedlivě podělili Maďaři, Slováci a Poláci, nám příliv Nikolů Šuhajů ne nehrozí.

V. Novák 18.3.2014 9:19

Já bych šel ještě dál - chce-li EU napravovat

ruské křivdy na sousedech, pak je třeba (a část z toho může i samotná EU!) vrátit Besarábii (dnešní Moldovu), Moldavsko, Valašsko a Sedmihradsko (Rumunsko),  Dobrudžu a Východní Rumelii (Bulharsko)  - nu komu jinému než Turecku, ubohé to oběti ruského expansionistického imperialismu!

A na druhé straně Kara Denizi pochopitelně Abcházii, Gruzii a Arménii. S Arménií budou problémy - Arméni mají na Turky nepříjemné vzpomínky, takže budou asi kolaborovat s Rusy. Možná bude nutno je nechat pojednat Turky po turecku, podobně jako EU a NATO nechalo kosovské neabánce pojednat po albánsku - Kosovo je téměř etnicky čisté, proč ne Arménie očištěná od Arménů, že...

M. Šejna 18.3.2014 9:17

smradlavý Sranino

já nejsem schopen, špeku, rozlišit Ukrajince od Rusa. Ty nejspíš ano. Nakonec podle tebe, smaradlavej špeku, nás v roce 1968 okupovali jen Rusáci, zatímco Ukrajinci nás tehdy nejspíš přijeli bratrsky osvobodit.

K. Janyška 18.3.2014 9:17

Krym je ruským územím.

Rozhodnutí SSSR se nepočítá.... Dzp.