16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 1.5.2021 22:55

Ale, ale ?? Zajímavější je otázka následné exploze skladu ručních zbraní. Jak již bylo uvedeno v médiích, ruční zbraně nevybuchují. Bez ohledu na otřesný nepořádek není příliš pravděpodobné, že by se truhlíky se zbraněmi skladovaly společně s dělostřeleckou municí. Následně se našlo, údajně, podle různých informačních zdrojů, 120-180 zbytků samopalů vzor 58. Je třeba zdůraznit, že ocelové předměty se při výbuchu trhaviny nevypaří. Přežijí, byť rozteklé a deformované i jaderný výbuch. Pomineme-li nějaké zlodějiny, zmizelo beze stopy tisíce ručních zbraní. To byl pravděpodobně důvod druhé exploze ve Vrběticích. Měla zakrýt fakt chybějících zbraní, a to velkého počtu. Export zbraní podléhá stejnému právnímu procesu, jako u výše zmíněné munice. Existují dvě teorie o cestě samopalů za hranice.

Podle první se jednalo o tajnou operaci zvláštních služeb. Zbraně byly převezeny do tajného skladu americké armády v Přáslavicích u tankového útvaru, o jehož obsahu nebyl informován ani velitel. O tomto skladu jsem psal již před několika lety a není jisté, zda ještě existuje. Odtud byly zbraně v rámci oslavovaných komediálních konvojů americké armády přes naši republiku odvezeny buď na Ukrajinu, nebo do Kosova na základnu Bond Steel. Faktem je, že u islámských teroristů v Sýrii byly nalezeny zbraně Samopal vzor 58. Předpokládám, že se nikdo nenamáhal zjistit jejich čísla. U zmizelých zbraní ve Vrběticích musí existovat seznamy čísel uložených zbraní. Stačilo jen porovnat. Je to podobná špinavost, jako v případě rakety BUK, která sestřelila Malajsijské letadlo nad Ukrajinou. Na mnoha dílech rakety jsou vyražena identifikační čísla. Podle nich by se dalo zjistit, kdo raketu vlastnil, a tudíž odpálil. Čísla dodnes nikdo nekontroloval, zato mediální štvanice proti Rusku vesele pokračuje.:-P

J. Ticháček 30.4.2021 18:32

Vyplácení odměn Tálibánu...

No tak to je fakt informace. Úplně mám před očima ruské agenty, kterak cpou peníze partě se kterou se marně prali celé ty roky, které v tom Afghánistánu sověti válčili. Fakt si dovedu živě představit, jak Rusko platí nějaké islamisty, se kterými mají sami problémy už od dob, kdy o něčem podobném nikdo na tzv. západě nikdo nepomýšlel ani v nejhorších představách.

Zrovna Rusové, kteří dělají psí kusy, jen aby se ta parta magorů, a jim podobní moc neroztahovali do bývalých svazových republiky které je od Afghánistánu oddělují, a kteří s nimi mají dost problémů kolem Kavkazu.

Stačí přivřít oči a vidím Putina, jak kouká na zloděje páčícího mu dveře od domu. A ten trouba Putin tahá peněženku se slovy: "Druh moj, tímhle to nedáš, tady máš prachy a kup si větší pajsr."

B. Tattarelli 30.4.2021 19:01

Melete blbosti o necem, cemu vubec nerozumite...

K. Křivan 30.4.2021 17:09

Skripal je mi fuk. Byl to jen jejich parchant. Mohl být rád, že to zkusili tím novičokem, být v Moskvě tak by ho svázali drátem a v krematoriu šoupli do pece. Zaživa a nohama napřed. Před nastoupenými kolegy-špiony. Pro odstrašení. Tehdy si říkali KGB.

V. Bok 30.4.2021 16:10

Dva omyly... Do Salisbury za Skripalem přijeli atentatnici az den po jeho odjezdu, takže ho tam zabili jeste v Moskvě ci v Bruselu. Odkud snad přijeli... No a ty fámy o proplacení mrtvol Američanů v Afganistanu byla ucelova lež, coz jiz i USA pripustili. Atd.

Ne ze by nepodnikali hojné, obcas ucinne, obcas nepovedené akce. Jako každá velmoc. Vč. USA, které v tomto s náskokem světelných let vedou.

Co proti tomu delat? Sledovat, protestovat proti vměšování i účinně zasahovat. A umět identifikovat, co je to bezpečnostní riziko. Atomovka to rozhodne není. A ani uvádění čínské či ruské kultury ve sdělovacích prostředcích.

A co je největší zbraní? Korektní vztahy a obchod. Dokud se obchoduje, nebezpečí nehrozí... A dokud se podvraci, plati opozice, vymysleji embarga ... Nu, to se da očekávat utok. Takhle zadaly vsechny valky. Rusko nanas zaurocit nemůže, nema dost modernich zbraní ani armadu a asi c$15 x nižší rozpocet na obranu jak Nato. Čina podobně, i když ta drzi jaderné zbraně na naprostem minimu... Takže, ocekavam v brzku vitezne fanfáry.... A pujdeme na bolsevika. Jo, toho, vymrel pred 30 lety. Tak alespon osvobodime přírodní zdroje a rozdame spravedlive koncese. Tedy, samoz, mluvim za Nato. My budem za odmenu smet hlidat sklady. Holt koncesí bude malo.

P. Král 30.4.2021 15:39

Když akci v týlu provedou Navy SEALs, je to záchrana svobody a točí se o tom oslavné filmy. Když něco spáchají GRU, je to mezinárodní zločin, státní terorismus a točí se na tom oslovský demoblok.

P. Han 30.4.2021 21:50

Da, da, soudruhu. V týlu nepřítele! Takže mám od vás potvrzeno, že jsme s Ruskem ve válečném stavu? Tak to byste si měl sbalit svých pár švestek a odjet za svými "diplomaty".

L. Frankel 30.4.2021 14:54

Sklady ve Vrběticích byly pojištěné a škoda byla za 1 miliardu, a je hodně zvláštní, že si nikdo nepřišel vybrat tu pojistku. Ti dva Rusi - Čuk a Gek, asi jeli přátelsky domluvit bulharskému obchodníkovi se zbraněmi, že podle mez. práva se přeci neposílají zbraně žádné ze stran probíhajícího konfliktu a že to není hezké a že to nosí smůlu. A vůbec už není hezké, když se jedná o nášlapné miny. A pak Čuk a Gek zase odjeli domů, (a ve Vrběticích zřejmě vůbec nebyli). No a bulharský obchodník si tu jejich přátelskou a dobrou radu vzal k srdci, (což jistě přispělo k jeho zdraví) a vyřešil to sám, jak nejlépe to uměl. No a kdyby v tom byl bulhar nevinně a stala se mu taková škoda, jistě by pojistku uplatnil a peníze vybral. Asi se ale bál se, že pojišťovna by se ptala na takové kraviny jako : jaké v tom bylo zboží, od koho a chtěla by vidět doklady ....

No a Čučkařovi bych dal generálskou hodnost, když by BIS celé měla pod kontrolou a ter. akci by zabránila.

M. Frank 30.4.2021 16:22

Kdyby hloupost nadnášela.....

P. Brich 30.4.2021 14:24

Teda ten Skripal se jim nepoved!! Po otravě smrtelně jedovatým Novičokem vyšel z nemocnice za týden úplně zdráv. V těch Vrběticích to asi bylo též poněkud jinak. Jestli vůbec vědí, kde jsou.:-/

P. Aron 30.4.2021 13:53

Rusko jistě není ideální stát. Ale to USA také ne. Jenže tady mi to přijde, že někdo rozdmýchává válečnou atmosféru a snaží se odvrátit pozornost od vlastních problémů. To je ostatně taktika stará jak lidstvo samo.

K. Filip 30.4.2021 13:50

Bellingcat je podobně jako u nás Forum 24 dezinformační web. Patrně za ním stojí CIA, která přes neziskovky toto financuje.Úkolem je zastrašovat obyvatelstvo, vytvořit nepřítele v tomto případě Rusko. Nejvíce na to doplatí podnikatelé a zaměstnanci obchodující s Ruskem. Ale to je pokrokářské administrativě Bidena šumafuk.

P. Aron 30.4.2021 13:50

https://www.kupredudominulosti.cz/sandor-andor-proc-by-to-rusove-delali-takhle-blbe-neustalym-tlakem-na-rusko-mame-poradne-naslapnuto-ke-konfliktu-prestanme-se-hloupe-nalepkovat-a-zacneme-hledat-pravdu/

P. Aron 30.4.2021 13:49

Pane Hudemo opravdu si myslíte, že všichni čtenáři jsou hloupí ?

J. Farda 30.4.2021 14:24

Předpokládám, že mluvíte jen za sebe ... ;-)

J. Pankovic 30.4.2021 17:00

Pan Farda se pŕihlàsil sàm :-)

J. Hovorka 2.5.2021 15:17

vsichni ne Arone,ale ty s tema rusofilama do nich patris do prvnich rad ;-D;-DRv

J. Plzák 30.4.2021 12:44

...a zároveň jednotka podle listu The New York Times operuje...

NYT pracuje na úrovni zločinecké organizace, přibližně jako ČT.

J. Vágner 30.4.2021 11:33

Tu informační válku mezi Západními tajnými službami, jejich dezinformačními weby typu Bellingcat a jejich ruskými protějšky je zajímavé sledovat. Ten nápad hodit na Rusy ten bordel v kterém tahle zem skladuje munici, byl dobrý. Jen ten snaživec, co tam ještě přihodil ty samé dva agenty co otrávili Skripala, aby někde udělal jó moc velkou radost, to přepálil. To už na mne bylo moc. Když někdo před zahájením války startuje podobné akce, absolutně žádné důkazy nepotřebuje. Před zahájením první války v zálivu ( a to byla poslední pro kterou měl Západ opravdu relevantní důvody), se spustila podobná dezinformace o tom, jak Iráčtí vojáci v Kuvajtu vyhazují novorozeňata z inkubátorů, aby je mohli odvézt do Iráku. Totální lež, namočení v tom všichni, včetně Amnesty International, dcera Kuvajtského velvyslance odehrála před příslušným Senátním výborem excelentně roli očité svědkyně, jedno oko nezůstalo suché. Rada bezpečnosti to zbaštila. Prima o tom nedávno pustila dobrý dokument. A teď k tomu podstatnému. Podobnými akcemi se startují války. Bez výjimky. I Hitler vyrobil Gliwice. Nezpochybňuji, že jako Západ potřebujeme krátkou vítěznou válku. Sype se nám to všude. Číňané nám dřív nebo později zmizí v dáli, nezvládli jsme epidemii, na všechny ty ideologie co je produkujeme, nám každý ve světě kašle. Ale vybrat si pro tu válku Rusko? Jasně, jsou chudí, zaostalí a mají spoustu lákavých surovin. Ale jestli si někdo není stoprocentně jist, že se umí vypořádat s jejich jadernými raketami, tak se úplně zbláznil.

P. Aron 30.4.2021 13:47

Přesně tak !

P. Král 30.4.2021 15:48

Sobota odpoledne, Hamáček už má letenku, a tak nutně potřebujete nahonem pár rusáků s fotkou, protože dneska bez ní jakoby žádná zpráva nebyla. A co gůgl najde jako první, když zadáte "russian spies"... :-)

M. Husovice 30.4.2021 11:28

Přibývá nám zúčastněných agentů .. napřed 2, pak 4,pak 6 a později 8. Speciální síly s podobným zaměřením má snad každý stát, že by ve 150 mil. Rusku měli jen 2 agenty 007, kteří musí zvládnout všechno ??

J. Pankovic 30.4.2021 17:04

....a to kdyby se mnoźili Fibonacciho postoupnosti, tak by je dneska uź Koudelka ani nespočital ;-)

A. Hrbek 30.4.2021 11:13

První výbuch nastal 16. října. Šlo o č. 16, který obsahal 50 t munice. Výbuch byli zabiti dva zaměstnanci majitel společnosti Imex. "Den před výbuchem navštívil majitel Imex".

Druhý výbuch nastal 3. prosince. Šlo o č. 12, který obsahoval 13 t munice. Podle práva společnosti Imex měl munice a samopaly. "Sklad Imax nemohl samovolně explodovat".

Imex se zabýval zbraněmi šesti budovy munice, zbraní a jiné zboží. Odvážení munice do 2015 téměř 550 kamionů, 7. tis. vojenského materiálu.

P. Han 30.4.2021 12:38

Slova jsou česká, text ne. Můžete to přeložit?

V. Bok 30.4.2021 16:16

No, myslím ze je to naprosto jasné a srozumitelné. Jen nezpochybnitelná výchozí fakta.

J. Pankovic 30.4.2021 17:08

....a to ten prvni vybuch byl zpusoben poźarem...

...z peti zamestancu se zachranili tri...

J. John 30.4.2021 10:37

Není to, co je v článku popisované, standardní prosazování vlastních zájmů, které dělá každý velký stát? (https://johnjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=764735).

Jen se divím, že k tak náročným akcím verbují agenty v předdůchodovém nebo důchodovém věku ("Výkonní agenti prošli válkami v Afghánistánu, v Čečensku,... Autore, kdy tyto války byly?).

Kdo asi způsobil gigantické exploze muničních skladů v Rusku v poledních letech? Autore, zkuste se zamyslet i nad tím.

J. Hejna 30.4.2021 10:32

" jednotka GRU 29155, která odpálila Vrbětice"

Na to jste přišel sám?

V. Církva 30.4.2021 10:17

Tak nedávno jsem četl o agentech "s povolením zabíjet" článek. Mají je samozřejmě i USA, samozřejmě že se podíleli i na převratech ve světě, ale zabíjet jim zakázal minimálně prezident Ford. Určitě si nedovolí to co Rusové, už proto, že v USA by to někdo vykecal. Pravda je, že jiná quadra je MOSAD ti vrždí i dnes. Jenže ne v ČR. A i kdyby vypověděli bychom diplomaty stejně.