22.11.2019 | Svátek má Cecílie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
2.5.2007 13:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: uvážíme-li

vám ještě víc :-)

2.5.2007 13:14

Vyloží mi někdo co po nás Rusko požaduje a proč nám hrozí ?

Má na nás územní požadavky ? Požaduje změnu politického systému ? Placení daní ? Dodávky zlata, jiných surovin a plodin a otroků ? Ne ? Tak jaký má důvod k takovým nákladným starostem ?

2.5.2007 13:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: uvážíme-li

byli u nás Sověti, ne Rusové, ti politicky neexistovali.

Prostí Rusové trpěli pod komunismem daleko více, než my. Dnešní Rusko s tím nemá co společného. Kolik lidí zabili za války Němci? Dáváte to těm současným za vinu?

Nepochopil jste, za co Palach bojoval. Bojoval proti okupaci komunistického SSSR, ne proti Rusku a Rusům. Žijete ještě ve studené válce. Komunisté vás nenaučili přemýšlet. Jako se kompenzují někteří Židáky, vy Rusáky. Samozřejně u těch, i u vás je to jen náhradní cíl. Je mi vás líto.

2.5.2007 13:14

Re: Re: Re: Re: Re: uvážíme-li

Bylo by hezke, kdyby jste to zopakoval. Jak jste stary? Ty pitomosti vas ucila jeste soudruzka ucitelka nebo jste se k tomu dopracoval vlastnim usilim?

2.5.2007 13:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: uvážíme-li

Az se to tam u vas zase obrati, tak kazdeho cecha co se u nas objevi jako tenkrat za totality a bude fnukat jak se v tom komunistickem pekle maji spatne, schodim ze schodu a nakopam poradne do (Y).

Uz zacinam chapat jak mohlo dojit k viteznemu unoru!Rv

2.5.2007 13:08

Re: Re: Re: Re: Re: Ruský imperializmus ohrožuje svět, braňte se ( 1 )

Ja tam zase nechci komunisticka h*va*a jako racite byt vy. Kdyz jste opravdu tak hl*upy a pouze nepapouskujete stranicke plky tak stejne nic nepochopite a jste nesvepravny.

2.5.2007 13:07

Re: Re: Re: "Komunistický režim, proti kterému Rusové bojovali v občanské válce"

Cíl komunistů internacionalistů v Rusku definoval už Lenin. Rusko se mělo stát "odrazovým můstkem ke skoku do světové revoluce" a posliužit jako spotřební materiál.  Právě toto prohlášení postavilo proti komunistům veškeré levicové studentstvo a levicovou inteligenci. Stalin vytáhl vlasteneckou rétoriku až když mu důkladně teklo do bot. Propustil z vězení většinu internovaných kněží a začal mluvit o Rusku jako vlasti, což se až do té doby trestalo 10ti lety internace za buržoazní nacionalizmus. Dokonce vyhlásil WW2 za vlasteneckou a svatou. S ruským imperializmem to nemělo nic společného. Byla to jen typická bolševická taktika k prosazení svých cílů. Stalin touto rétorikou oklamal i valnou část emigrace, která uvěřila tomu, čemu chtěla věřit a začala se houfně vracet do vlasti, kde skončili v gulagu nebo alespoň ve vyhnanství.   

2.5.2007 13:07

Re: Re: Re: "Komunistický režim, proti kterému Rusové bojovali v občanské válce"

neoživila nic. Sovětský imperialismus nenavazoval na carské Rusko. To ja jako tvrdit, že ČSR navazovala na politiku Přemysla II.

2.5.2007 13:04

Re: Re: Re: Re: Re: uvážíme-li

Je to škoda, že tu dobu vůbec neznáte, jinak byste věděl, že se tehdy Jan Palach upálil.  Mnoho statečných lidí šlo tehdy na jeho pohřeb, ač se čekalo, že budou opět Rusáci střílet. Vy nikdy nepochopíte,  proč to udělal.  Je mi vás líto.

2.5.2007 13:02

Re: Re: Re: Re: Re: uvážíme-li

Na CT se divam a idiotskou vetu "vy tu nezijete" si muzete strcit do (Y). Staci kdyz vyskrtnuty komunisticky trubadur Pacner diskutuje na CT o protikomunistickem odboji. Je to jako kdyby Goebbelse pozvali jako experta na diskusi na tema konecne reseni zidovske otazky.

Tolik k objektivite ceskych masmedii (obvykla formule Bush a USA = valecni zlocinci). Vubec se to nelisi od bolsevickeho dikobrazu. Tam byly takove hovadiny vetsinou na druhe a treti strance. Nemusite mne poucovat co je demokracie a pluralisticka spolecnost. O tom totiz v tom vasem kocourkove nemate nejmensi poneti. Proto u vas vladne sebranka debilu a lumpu (mimo Schwarzenberga a nekolika dalsich vyjimek).

Ano slusni lide vam tam chybeji!

2.5.2007 12:53

Re: Re: "Komunistický režim, proti kterému Rusové bojovali v občanské válce"

Z velké části máte pravdu, ale jaksi se ta pravda pořád nenosí. Ovšem ta skupina kolem Džugašvilliho navázala na dřívější cíle ruského imperialismu.

To, že v průběhu WW2 oživila ruský nacionalismus jí naprosto nevytýkám, bylo to nutností nejen z hlediska režimu, ale i Rusů samotných.

2.5.2007 12:46

Re: Proti ruskému imperializmu

Ocekavalo se ze se Rusko rozpadne na male statecky ktere budou snadno kontrolovatelne a ktere si budou velke ropne firmy rabovat dle libosti. Proto ta podpora Jelcinovy ktery svoji neschopnosti zem k rozpadu vedl, proto ta nenavistna kampan proti Putinovi ktery rozklad zastavil a plundrovani zeme castecne omezil.

2.5.2007 12:44

Re: "Komunistický režim, proti kterému Rusové bojovali v občanské válce"

Komunistický režim představoval lumpenproletariát zblbnutý a vedený neruskými komisaři. Jako historik byste mohl vědět, že se ve funkcích komisařů a blízkých spolupracovníků Rusové prakticky nevykytovali. Převládali Židé, Lotyši, Maďaři, Němci, Poláci, ba i několik Čechů by se našlo (Včetně Jaroslava Haška) Masivní financování v  řádu desítek milinů zajistil německý generální štáb. Až později se moci ujala skupina kavkazanů v čele s Iosifem Vissarionovičem a začala odstraňováním leninovy gardy a především Židů. Kouzelné bylo např. vytvoření židovské autonomní oblasti Birobidžán, v pustině u čínské hranice, kam byli odsuniti všichni Židé, kteří podali žádost na vystěhování do židovského státu. V Občanské válce proti komunistům bojovali především kozáci a inteligence spolu se studenty. Ostatně sociální složení bílých bylo patrné ze složení první ruské emigrační vlny, která se tu ocitla, na pozvání vlády ČSR,

2.5.2007 12:32

Re: Re: uvážíme-li

Nehodí se vám, že ve Falúdže zahynuly desetitisíce civilistů. A oni mohou za katastrofální bezpečnostní situaci , kterou zavedl okupant?

Když srovnáme militarismus těchto zemí během posledních 20ti let, je jasné, kdo je hrozbou. !!

2.5.2007 12:29

Re: Re: Re: Re: uvážíme-li

pamatuju si, co jsem dělal. Teda nepamatuju, protože jsem nebyl. A co jste dělal vy? ;-)

2.5.2007 12:28

Re: Re: Re: Re: uvážíme-li

tady nejde o diktaturu. Nemá smysl lézt do zadku jiné velmoci, když jsme se jedné zbavili. Vy tu nežijete. Tak neznáte ČT ani jiné reálie. O US propagandě se nezmiňujete. Čím si vysvětlujete, že 70% obyvatelstva USa do zadku lézt nechce? Že jsou to samí hlupáci a vy jste jediný chytrý? Jste nám tu scházel ! ;-D

2.5.2007 11:46

Re: Re: Re: Re: Re: uvážíme-li

Skutečně svobodné země se mají možnost vyjádřit a ta volba se respektuje. Když budu přehlasován, tak se mi to sice nebude líbit, ale bude to volba mé země.

2.5.2007 11:35

Re: Re: Re: uvážíme-li

1968 mi bylo 6 a kratce nato jsme z Husakova emigrovali. Ve vasi terminologii samozrejme zradili CSSR. Do (Y)  jste lezl asi vy. Za to vas neodsuzuji, delal bych asi totez.

Jste ale hl*upak ze jste se nepoucil a verite ceske bolsevicke propagande (CT a jine) jaka jsou USA diktatura.

2.5.2007 11:34

Re: Re: Re: Ruský imperializmus ohrožuje svět, braňte se ( 1 )

Rusko je sice jiný stát než CCCP, ale má stejné cíle. To jste si nevšiml? Jak Vy víte, že k zadržování, mučení, špiclování, které tak odsuzujete u USA, nedochází také ve Vašem oblíbeném Rusku? Tam je vše OK? Sovětské základny se statisíci vojáky jsou podle Vás stejné jako radarová stanice s  cca 200 specialisty?

2.5.2007 11:31

Re: Re: Re: Re: uvážíme-li

Nechci byt vazal, nybrz svobodny. Proto je pro malou CR nutne se spojit ss silnejsim partnerem aby jsme opet nebyli ruskou gubernii. "Nesvobodne" NSR se prece tak spatne nevedlo, ze?

2.5.2007 11:31

Re: Ruský imperializmus ohrožuje svět, braňte se ( 2 )

Seberte si to své stádo koz a odstěhujte se z Vermontu někam k Uralu. Tam se Vám bude určitě líbit.

2.5.2007 11:29

Re: Re: Re: uvážíme-li

Jak můžete vědět, co kdo dělal v 68, jestli protestoval nebo lezl někam? Určitě si pamatujete, co jste dělal Vy, tak nám to můžete sdělit a ne napadat někoho, koho vůbec neznáte.

2.5.2007 11:27

Re: Re: Re: Re: uvážíme-li

Takže všechny státy, které s USA spolupracují jsou nesvobodné a jsou jejich vazaly, např. Velká Británie, Německo, Dánsko? Např. v Německu nebo Dánsku jsou americké základny. Myslíte, že Dánové se cítí být vazaly?

2.5.2007 11:23

Re: uvážíme-li

Bez skrupulí se vraždí civilisté ve Falúdže i jinde hlavně mezi sebou, ale to se Vám nehodí, že. A řeči o vazalovi, no to od Vás sedí. Jestli jsme byli někdy vazaly, tak to bylo hlavně v období 1948 - 89 a nebyly to USA, ale CCCP. Takže hrozbou je především jeho nástupce Rusko!!

2.5.2007 11:15

"Komunistický režim, proti kterému Rusové bojovali v občanské válce"

Troufáte si toto upřesnit? KDO hlavně představoval ten komunistický režim?

2.5.2007 10:49

Pasáčkovi se dneska zřejmě rozutekly kozy a tak má ho/v/no co na práci!

2.5.2007 10:02

Re: Re: Re: Re: Ruský imperializmus ohrožuje svět, braňte se ( 1 )

Stáří demokracie automaticky neznamená kvalitu. Ta se  v posledních letech povážlivě zhoršuje. O tom, kdo je větší imperialista, jestli USA nebo Rusko se dají vést debaty (v této debatě to není důležité). Já u nás nechci základnu žádného imperialisty.

2.5.2007 9:55

Re: Re: uvážíme-li

pokud chcete lézt někomu mermomocí do pr.... a těšíte se na to, je to vaše věc. Vy sám jste pro vojenské plánovače nula.:-)

SSSR odešel, jestli jste si nevšiml. Co jste dělal vy sám? Horoval jste v 68 za referendum, protestoval jste proti vstupu cizích vojsk? Ne lezl jste někam, jako teď.

Logika, že když tu byl jeden, musí tu být další, je obdivuhodná. A hloupá. Nejde o dětské bábovičky.

2.5.2007 9:53

Re: Re: Re: uvážíme-li

To je vcelku logické - tehdy jsme nebyli svobodnou zemí (pár lidí stejně hlasovalo nohama, přestože to stěžoval plot).  Doufal jsem, že nyní už svobodní jsme - vláda a podobní lidé jako Vy nám ukazují, že asi ne.  Že jsme pořád vazalové, akorát jsme vyměnili SSSR za USA.

2.5.2007 9:49

Re: Re: Re: Ruský imperializmus ohrožuje svět, braňte se ( 1 )

Rusko je imperialni velmoc at je carske, sovetske ci putinovske. Je zcestne srovnavat jednu z nejstarsich demokracii sveta (USA, pres vsechny nedostatky) s putinovou diktaturou.