27.1.2020 | Svátek má IngridDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Závažné chyby Angely M.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 41, poslední: 7.11.2018 5:54, přehled diskusí

Doktor Robejšek, politolog,:
Autor: I. Mertl Datum: 6.11.2018 15:25

to musí vědět, v Německu přece žil víc než 30 let, tam vystudoval, pak leccos leckde konzultoval, politologicko-hospodářský institut Haus Rissen 10 let řediteloval i pěknou ostudu si tam jako plagiátor opatřil než se vrátil domů. I zde je úspěšný - dostal metál od Miloše Zemana a založil stranu Realistů, která od voličů ve volbách 2017 dostala pěkných sedm promile hlasů.

Re: Doktor Robejšek, politolog,:
Autor: J. Kombercová Datum: 6.11.2018 15:47

Dneska jste až druhý, pane, už to tady meldovala Hajková... tedy dneska, v součtu pod články pana Robejška po několikáté, co článek, to stejné kecy v "diskusi", pravda, i od jiných autorů... Netzer, Drobková... flašinety. O článek a v něm napsané nejde, jde o autora a toho musíte pokořit, vy mravní elito národa.

:
Autor: J. Jurax Datum: 6.11.2018 20:12

Přesnější by byl termín "mravní jelito" ...

Re: Doktor Robejšek, politolog,:
Autor: V. Církva Datum: 6.11.2018 19:22

Budete nám tu popisovat i svoje sexuální preference?! Nás spíš zajímají argumenty a protiargumenty k článku.

Re: Doktor Robejšek, politolog,:
Autor: I. Mertl Datum: 6.11.2018 19:38

To, co jsem napsal o dr. Robejškovi, je pravda. Jeho postoje k Německu jsou apriorně negativní z důvodů nasnadě jsoucích a také Angelu Merkel systematicky dehonestuje. Má samozřejmě, stejně jako jeho příznivci, právo na své názory i na jejich repetitivní publikování. Stejné právo mám i já na jeho kritiku.

Re: Doktor Robejšek, politolog,:
Autor: P. Grigar Datum: 6.11.2018 20:16

.. no a on má zase právo vaši kritiku nijak nebrat v potaz, což dle mého důsledně činí.

Re: Doktor Robejšek, politolog,:
Autor: I. Mertl Datum: 6.11.2018 21:32

Samozřejmě, jistě o ní ani "důsledně" neví. Jen je podivno, kolik má ta politologická i politická troska fandů.

Re: Doktor Robejšek, politolog,:
Autor: P. Grigar Datum: 6.11.2018 22:01

..k tomu se nemohu kvalifikovaně vyjádřit, na fandění si nepotrpím. Stádní pud mám zcela atrofován.

Re: Doktor Robejšek, politolog,:
Autor: P. Han Datum: 6.11.2018 22:06

Jestli v Německu cosi deset let řediteloval, tak asi nějaké schopnosti má. A pokud má i fandy, tak asi dokáže - na rozdíl od vás - i komunikovat.

Robejšek se utápí v margináliích a nesmyslech.:
Autor: M. Zima Datum: 6.11.2018 10:28

Konec Systému Merkel přichází příliš pozdě. Ten systém je možno popsat jednoduše jako "feminismus s východními manýry, říznutými americkými a japonskými managerskými metodami ovládaný nevídaně přímo lobbyisty". Teď na konci toho obřího selhání má kde kdo snůšku certifikací a je nesčetněkrát auditován, ale funguje toho stále méně. Lobbyisté se vytratilii, jsou zčásti i ve výkonu trestu, před soudem, nebo alespoň nesmí do vlastní firmy.

Popsaný systém vystihl plně západoněmeckou náladu obyvatelstva, takže ještě dnes by si ho chtěla většina podržet, ale už bez Merkel. Ten systém ukázal, do jaké míry je životaschopná společnost v negaci principu výkonu, když žije většina nejenom bez německé precisnosti, organisace, pracovitosti, ... ale z fušování, podvodů, triků,... Jde to - a překvapivě dobře. Stačí když se to "financuje" životním prostředím, zdravím obyvatelstva, atd.

BTW : Ti migranti nejsou tím problémem, jaký maluje Robejšek a jaký idiotsky konstruuje česká xenofobní většina. Německé selhání ohledně migrantů je právě popsáno výše. konkrétně to znamená, že BRD nedokázala organisačně zvládnout situaci už proto, že neměla dostatečné technologické vybavení, když konečně zvládli jakž takž registraci, nedokázali prosadit smysluplné vracení, a ke všemu se do toho ještě zamotali různé služby, zřejmě, aby nebylo toho zmatku málo.

Re: Robejšek se utápí v margináliích a nesmyslech.:
Autor: JarkaF Datum: 6.11.2018 10:41

BTW: Podle jednoho z kandidátů na předsedu CDU Friedricha Merze jsou migranti v Německu problémem už nejméně od roku 2000. Dnešní bild.de/politik cituje z jeho přednášky v říjnu 2000:

„Wir haben Probleme in Deutschland mit Ausländern. (...) Probleme, die mittlerweile die Menschen zutiefst beunruhigen und bewegen: mit Kriminalität, mit sehr hoher Ausländerarbeitslosigkeit, mit ungelösten sozialen Konfliktstoffen auch mit der übrigen Wohnbevölkerung.“

A výrok pí Merkel v říjnu 2010?

https://zahranicni.ihned.cz/c1-47229300-merkelova-integrace-cizincu-selhala

Re: Robejšek se utápí v margináliích a nesmyslech.:
Autor: M. Zima Datum: 6.11.2018 11:06

Nedorozumění : Netvrdil jsem, že není problém s cizinci. Ale ten stojí v Německu někde na třetím, nebo čtvrtém místě společenských aktuálních problémů.

BTW : Stačí podívat se na "Aktenzeichen XY... " Ve více, nežli 90%tech kriminálních případů figurují cizinci, ale ne ti, které "pustila Merkel", ale Balkánci, Kavkazci, Baltové, GUS-národy. Ostatně, na hranici s Českem došlo po otevření hranic k ozbrojování se obyvatelstva. Vzpomínáte si?

Re: Robejšek se utápí v margináliích a nesmyslech.:
Autor: P. Han Datum: 6.11.2018 22:09

Pokud problém s cizinci stojí v Německu teprve někde na třetím nebo čtvrtém místě, Tak je Německo v ještě větším průseru, než to zvonkajšku vyzerá.

Nesouhlasím:
Autor: A. Alda Datum: 6.11.2018 10:23

jen s jedním Vašim tvrzením, a to že "úplnou pravdu ví jen ona sama."

Takoví lidé neznají pravdu o sobě a o svých rozhodnutích. Starořecké Γνῶθι σαυτόν (poznej sám sebe) pro ně neplatí. Kdyby se to totiž snažili naplnit, nebyli by z nich politici.

Štěpná esej o malosti trpaslíka:
Autor: E. Jank. Datum: 6.11.2018 9:39

"Na to, abychom byli také politický partner, jsme příliš malí." Napsal předseda strany Realisté, mající promile volebního potenciálu v krvi.

Pane Robejšku cením si vašeho smyslu pro humor, je tak odvážný ...

Snad vám v příštích volbách vynese zase nějaké to promile.

Asi jo.:
Autor: M. Prokop Datum: 6.11.2018 9:03

"Mnohokrát jsem již napsal, že Merkelová používá svou moc především proto, aby udržela svou moc; prostě moc pro moc."

Nenapadá mne, že by Andělína někdy učinila zásadní rozhodnutí, kterým by se postavila populárním náladám. Státník něco takového občas udělat musí. Andělína pluje s proudem - kamkoliv.

Re: Asi jo.:
Autor: M. Valenta Datum: 6.11.2018 10:44

Ten první odstavec jen nutné zlo v chování politiků.

A k té Merklové. A co takhle to přijetí migrantů? To se nelíbí třeba mě a jinak ji mám celkem v oblibě.

Re: Asi jo.:
Autor: M. Prokop Datum: 6.11.2018 12:02

Stran migrantů, ani dnes ještě nejste většina, natož v době rozhodnutí. Pokud by ano, prosperovala by AfD ještě lépe.

Re: Asi jo.:
Autor: M. Prokop Datum: 6.11.2018 12:03

Jo a to nutné zlo, ano, ale vždy je to otázka míry.

Pane ROBEJŠKU:
Autor: V. Hájková 383 Datum: 6.11.2018 7:43

Byly doby - kdy vás jako emigranta v roce 1975- přijali Němci s otevřenou náručí - dokonce Vám zdarma umožnili dostudování a neuvěřitelně štědrou finanční podporu. Byla doba, kdy jsem si vás nesmírně vážila - jen jsem stále čekala, kdy se z Hamburku - kde jste učil na vysoké škole vrátíte domu!

Co se stalo , že od roku 2003 - jste se čím dál častěji v Česku začal ukazovat??? Kolik lidí zde asi zná- že to byla vaše odporná plagiátorská kauza ve vaši vědecké práci ! A protože Německo není český Absurdistán - kde se muže vše - náhle vás všade ať na školách - nebo ruzných institucích kde jste přednášel ODMÍTALI! Užasný tok PENĚZ - ustal a vy jste jej musel hledat jinde:-))))

A jak čas běžel - byl jste v ČESKU STÁLE ČASTĚJI a i váš vztah k Německu a poté i k Rusku se začal měnit neskutečným zpusobem!

Dokonce i vaše strana REALISTU - o které jste tvrdil, že získá 20% hlasu - naprosto vyhořela s 1% ! Ptal jste se někdy sám sebe PROČ? kDYŽ DNES NASAZUJETE PSÍ HLAVU p. MERKEL - řekněte co by následovalo, kdyby v září r. 2015- kdy se na malé Madarsko valili tisíce běžencu ze _Syrie nechala zavřené hranice a ORBÁNOVI nepomohla?????

:
Autor: R. Tichý Datum: 6.11.2018 7:48

Merkelova pomohla Orbanovi?? :-D

Ke kydani hnoje vyse se nevyjadrim.

Re: :
Autor: V. Hájková 383 Datum: 6.11.2018 7:56

Moje babička vždy říkala- "" nejhoší srážka je ta s BL.BCEM":-)))

Re: :
Autor: P. Han Datum: 6.11.2018 10:09

No právě. Takže jak Merkelová pomohla Orbánovi?

Re: :
Autor: J. Schwarz Datum: 6.11.2018 17:53

Kdyby mu "nepomohla", pak by Orbán dostavěl plot a pochytané migranty vyvezl zpátky do Srbska. Srbové a Makedonci by je vykvindovali do Řecka, které je do Evropy ve své velkomyslnosti pustilo...

Re: :
Autor: P. Han Datum: 6.11.2018 22:14

Mám pocit, že jediné, v čem Merkelová Orbánovi svými akcemi pomohla, bylo to, že získal ústavní většinu.

Re: Pane ROBEJŠKU:
Autor: F. Navr8til Datum: 6.11.2018 8:29

Na rozdíl od vás jsem přesvědčen, že vlna islámských nelegálů se na Maďarsko začala valit až v momentě, kdy Německo dokořán otevřelo své brány nekontrolovatelné imigraci. Kdyby Německo hranice uzamklo, Maďarsko a ostatní státy by si invazí brzy poradily. Tyto státy netrpí komplexy viny za zločiny druhé světové války.

Re: Pane ROBEJŠKU:
Autor: V. Hájková 383 Datum: 6.11.2018 8:51

Na rozdíl od vás vím- jaké PTÁKOVINY JSTE schopen napsat!

Re: Pane ROBEJŠKU:
Autor: I. Schlägel Datum: 6.11.2018 9:31

Pokud by Německo a další bohaté státy přestaly přijímat, zanikl by důvod do Německa "cestovat" mimo jiné i přes Maďarsko. Maďarsko nebylo a dlouho nebude cílovou zemí.

Re: Pane ROBEJŠKU:
Autor: M. Prokop Datum: 6.11.2018 9:08

Řekněme zároveň ...

Migranty přitahovaly a přitahují štědré německé (a švédské) dávky a zásadně selhalo Řecko, které si nedělalo moc hlavu z migrantů, dokud "protékali" (dtto Itálie). Takže proud se zavedl a narušilo ho až Maďarsko. To už ale bylo pozdě a rozhodnutí otevřít německé hranice sice trochu pomohlo Maďarsku a všem státům cestou, kde by se 3i v případě zavřených hranic Německa hromadili, ale hlavně proud ještě mohutně posílilo.

Re: Pane ROBEJŠKU:
Autor: R. Jonák Datum: 6.11.2018 9:54

Vážení diskutující, nevšimli jste si, že ti co mají za jménem nějaké číslo většinou plácají nesmysly?