22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Záchrana Evropy přijde od vás

Nicolai Sennels je psycholog, který v letech 2005-2008 pracoval v kodaňské věznici pro mladistvé Sønderbro. O svých zážitcích a závěrech napsal knihu Svatý hněv: Mezi muslimskými zločinci, která zatím česky nevyšla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 13.11.2019 23:11

..to nejsou ovšem znaky vývoje, ale degenerace. Druh, který ztrácí obranné reflexy na kterých vyrůstal, odsuzuje sám sebe k zániku. Pro islám musí být naše chování manou nebeskou.

I. Polák 13.11.2019 22:16

sorry, snažil jsem se jen naznačit, že západ toleruje přistěhovalým muslimům i věci, které jim vlastní státy netolerují. ... A nejde o politické uprchlíky, abysme si rozuměli.

I. Polák 13.11.2019 22:09

"víru ve schopnost vývoje islámu" - tu fakt nemám, proboha, jak jste na to přišel?

P. Grigar 13.11.2019 20:02

.. státní zákaz polygynie existuje v Indii, v Íránu či v Pákistánu, ale současně existuje výjimka pro náboženské skupiny(islámské). Obdivuji vaši víru ve schopnost vývoje islámu, ale bohužel současnost tomu nijak nenasvědčuje, do popředí se dostaly ortodoxní směry.

I. Polák 13.11.2019 19:39

Dostal jste mě. Určitě jsem to slyšel o Tunisku, ale právě jsem hledal a nenašel zdroj kde by to šlo ověřit. Navíc jsem taky trochu pamětník, kdoví jaký vývoj právě tohle nabralo v posledních desetiletích, že.

J. Kanioková 13.11.2019 19:35

R^R^R^

V. Liptovský 13.11.2019 18:58

Dal by som prednosť riešeniu, kým nebudeme v kúte... (mám vnukov a vnučky, záleží mi na nich, ako budú žiť)... Radšej by som tú motyku ešte držal ja...

J. Jurax 13.11.2019 18:41

My snad tu šanci ještě máme ...

P. Grigar 13.11.2019 18:38

..v roli potkana budeme my. Základní pravidlo boje: nenechat se zahnat do kouta, ztrácíte možnost manévrování.

P. Grigar 13.11.2019 18:35

"..Evropa prostě není stavěná na to, aby jen tak na první dobrou zlikvidovala (ne nutně pobila) několik miliónů lidí, jejichž vinou je, že se narodili s jinou představou společensky přijatelného chování."

Pane Lapile, problém nespočívá v jiné představě samotné, ale v jejím programovém prosazování. Marxovy ideje nezpůsobovaly zásadní problémy až do okamžiku, než začalo jejich násilné prosazování. A to byl mazec, málokdo byl připraven na takovou brutalitu. Máme výhodu této historické zkušenosti a současně možnost porovnání se zkušenostmi s podobným chováním islámu v minulosti i v současnosti. Jenom se pod soustředěným tlakem médií zdráháme uvěřit, že by mohlo něco takového znovu nastat a tak naše mozky prostě "gumují nepředstavitelné". Stejně jako mnoho lidí nevěřilo na koncentrační a vyhlazovací lágry Waffen SS. Poválečné prohlédnutí přišlo pozdě, přinejmenším pro cca. 6 000 000(šest milionů) duší..

F. Švec 13.11.2019 18:32

Vynikající , pane Kechlibare !! Ostatně jako vždy. S názorem pana psychologa, že to tentokrát bude na nás, mírně nesouhlasím v tom smyslu, že ne jen tentokrát. Náš (ne úplně západní )prostor s Turky bojoval po několik předešlých století a ubránil tím nejen sebe, ale znemožnil jim i další postup do zemí zaslíbenějších. K hodnocení otevřené západní kontra uzavřené muslimské společnosti mám námět pro všechny, kdo chtějí zůstat otevření. Nevím proč mám dojem, že nám tu otevřenost chtějí vzít především ti, kteří nám vládnou a jsou za nás zodpovědní. Ona ta demokracie je pro vládce těžká a zdá se, že muslimský model by spoustě z nic nebyl proti mysli. Nebezpečí multikulturní společnosti není v tom, že bychom museli žít s lidmi jiného přesvědčení, náboženství aj. Největší nebezpečí spočívá v tom, že ti kdo vládnou, smíchají dohromady to domněle nejlepší z různých kultur a pak nebudou schopní to uvést do praxe. Bude jiný metr na zdejší a jiný na příchozí, což ostatně funguje už dnes. Vláda, která má být smysluplná , důvěryhodná a silná, něco takového nesmí připustit. Vcelku mne netrápí, jestli ta vláda bude národní, nebo evropská. Ovšem nikde zde nevidím byť jen zárodky něčeho takového.

J. Kanioková 13.11.2019 18:28

Šílené !

V. Liptovský 13.11.2019 18:26

Ak máte v ruke poriadnu palicu, nemá šancu... (najlepšie motyku)... Tiež mám skúsenosť... Ale - aj riziko je lepšie ako rezignácia...

J. Kanioková 13.11.2019 18:22

Skvělé, Senelsovy články či jen názory jsou známy už hodně dávno. Bývaly na stránkách IVCRN

Sennels II. Příbuzenské sňatky mezi muslimy a terorismus - https://orlik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=272061

Nicolai Sennels: „Zavřete hranice, chraňte svoje ženy“ - http://www.ivcrn.cz/nicolai-sennels-zavrete-hranice-chrante-svoje-zeny/

Díky autore R^

P. Grigar 13.11.2019 18:20

..pane Poláku, můžete prosím uvést islámské země, ve kterých je polygynie)mnohoženství) zakázáno? Děkuji předem.

P. Grigar 13.11.2019 18:11

..pane Pokoutný, jinak smýšlející a podle jiných modelů žijící jedinec nepředstavuje ve většinovém prostředí zásadní problém. Společenství jinak, z našeho pohledu defektně smýšlejících jedinců, vytváří skupinový model, posilující agresivní jednání(např.šikana!).

P.S. zajímalo by mě, který překlad Koránu máte za vynikající?

P. Grigar 13.11.2019 18:03

..a co s těmi, kteří už jsou zde?

Nacionalistický generál Emilio Mola v říjnu 1936 prohlásil, že mu s obléháním Madridu pomůže kolona sympatizantů uvnitř města, zatímco v jeho okolí měl kolony čtyři. Článek New York Times z 16. října 1936 s odkazem na Molu uvedl, že „... počítá se čtyřmi kolonami mimo Madrid a jednou další kolonou osob ukrývající se ve městě, která se k útočníkům přidá, jakmile do něj [Mola] vstoupí”.

P. Grigar 13.11.2019 17:58

..největším nebezpečím je spolupráce obou skupin.

Z. Lapil 13.11.2019 17:57

Přesně.

Za důležité mám také to, že pan psycholog píše o "zlé" stránce muslimů. Jsou to ale živí tvorové, takže nepochybně mají i dobré stránky (= stránky, které my považujeme za dobré) a - Jonáš a doktor Matrace - taky je bolí, když jim kroutím ruku. Na to pozor.

Co se řešení týká: ano, není navrženo. Protože tohle není prováděcí projekt, ale rekognoskace terénu. Osobně mi ten text udělal nesmírně dobře: ano, muslimy nemám rád, v diskusi padlo slovo "intuitivně", ale tenhle text mi dal do rukou fakta; určitě ne všechna a neřešme teď, jestli pravdivá. Umožnil mi tak - zjednodušuju - přejít od "nemám rád" k řešení problému.

Mám z jiné úvahy, tuším taky ze Psa: evropsko - muslimský problém je dán tím, že co jedni považují za samozřejmost danou dobrým vychováním, to druzí považují za extrakt hanebnosti. Jako příklad uvedeno: copak by si Evropan myslel o Evropanovi, který dá obřezat svoji dceru? A copak by si muslim myslel o muslimovi, který NEDÁ obřezat svoji dceru. Měl tam i pár méně dramatických a nejspíš i přesnějších příkladů (neobřezávají všichni muslimové), ale tenhle mi utkvěl.

P. Grigar 13.11.2019 17:55

..obávám se, že v té době už bude jen těžko rozlišitelné, kde je Trautenberkovo a kde Krakonošovo. Evropa spěje k radikální destrukci současného řádu.

P. Grigar 13.11.2019 17:52

.. vzpomeňte na občanskou válku ve Španělsku. A Francie má jistou tradici v Légion étrangère. Když šlo Němcům do tenkých, stavěli dříve výběrové Waffen-SS i z nenordických cizinců. A nebojovaly nejhůř..

P. Grigar 13.11.2019 17:46

.. zatím nikdo, pořád jsme utvrzováni, že "se vlastně nic neděje". Ale zkuste zahnat potkana do kouta, bez možnosti úniku. Nebudete se stačit divit, jak s vámi vyběhne..

Zkušenost prostého venkovana.

P. Grigar 13.11.2019 17:42

..islám se nezměnil od uzavření bran idžtihádu(10.stol.n.l) až dodnes. Něco takového není v jeho moci ani vůli. Pokročil pouze v technologické úrovni boje(.. prostředky získal od nás) a přitom si zachoval původní brutalitu. V přímém boji za použití stejných technologií logicky vítězí početnější nebo brutálnější strana. Která z civilizací má tyto atributy?

Posláním islámu není vnitřní změna, ale změna vnějšího světa z Dár al-harb („dům války“) na Dár al-islam („dům islámu“).

Z. Lapil 13.11.2019 17:42

To je začátek pravdy.

Velkým vynálezem Života je rozlišení na Já a ne-Já. Kdyby tohle nefungovalo, tak se možná předbiologická polévka nejspíš změní v jakýsi neohraničený všezahrnující sliz, ale rozhodně ne v čistou vodu a souš obydlenou myriádami a myriádami jednotlivých bytostí od virů a měňavek až po lidi a delfíny. Toto rozlišení musejí perfektně ovládat bílé krvinky živočichů. Neovládají-li, buď nechají "svého" živočicha na pospas kdejaké chřipce či moru, nebo reakci přeženou a výsledkem je alergie a ta taky nemusí skončit rýmou pšíkáním. Vyprávět by mohli taky transplantační chirurgové - počítám, že vyříznout někomu ledvinu a všít ji do někoho jiného je v celé záležitosti ten jednodušší problém.

Bojím se, že intuitivní rozpoznání "zla" v muslimech (jsou ne-Já) si koleduje právě o alergickou reakci: nikoho nepustit sem, postřílet, vystěhovat. Může to vypadat jako dobrý nápad, ale Evropa prostě není stavěná na to, aby jen tak na první dobrou zlikvidovala (ne nutně pobila) několik miliónů lidí, jejichž vinou je, že se narodili s jinou představou společensky přijatelného chování. Nemluvě o dalších miliónech a miliónech, kteří jsou naší možná (určitě) bolavou, ale součástí, jíž se "nelze zbavit bez porušení podstaty látky".

Článek oceňuju proto, že pojmenoval čtyři konkrétní způsoby, jak se s muslimy vzájemně nepochopit (co je pro jedny silou, to je pro druhé slabostí). Tím umožňuje přejít od poznání intuitivního (= z významné části emotivního, neboť rozlišuje na bázi rád/nerad nebo líbí/nelíbí) k poznání rozumového. Čímž jsme ne snad za vodou, ale blíž k řešení problému, protože my - bílí mužové a bílé ženy - lépe fungujeme na způsob Newtona a Einsteina než na způsob tančících dervišů.

Nakonec to píše i pan psycholog (parafrázuji, jak jsem pochopil): "zjistil jsem, že na ně moje vzdělání nestačí, tak jsem začal zjišťovat fakta".

P. Han 13.11.2019 17:15

Možná to je šance pro těhotné ženy, resp. pro libovolný těhotný gender. U nás prý pro ně nejsou uniformy. ;-)

J. Skála 13.11.2019 16:53

Rozbor psychologa vynikající. Při čtení jsem si ale uvědomil, že podobné (ne stejné!) charakteristiky společnosti bychom našli i v naší křesťanské kultuře před zhruba 600 lety. A zbývá se ptát: Změní se islám za dalších 600 let tak, aby nám nebyl nebezpečný? Je možné, aby to v dnešní informační době šlo rychleji? A jak se mezitím změníne my?

Odpověď neznáme. My potřebujeme vědět, co dělat teď! A návod pan psycholog nedává. Bojovat v cizím žoldu za jejich záchranu? Jednak už je pozdě, a obranu potřebujeme TADY. Stavět zdi a úplně se isolovat? Asi to taky nevydrží nadlouho. Babo raď. (A ta baba by na to musela mít koule:-/)

Islám se NIKDY nezmění, pokud zůstane jeho úhelným kamenem zásada "smrt za odpadlictví". Pokud toto nepřijde zevnitř islámu, je změna nemožná.

V. Liptovský 13.11.2019 14:50

Jediné riešenie - surovo vyhnať tých, čo majú na európske meradlá demokracie iný názor - ako v Španielsku za čias Cida, ako v rakúskej monarchii po Viedni (žiaľ, nebolo to dôsledné) - ale k tomu sa nikto neodhodlá... Alebo áno? Hm...

V. Liptovský 13.11.2019 14:38

To je presne to, o čom hovorím... Ale to by "pravdoláskári" neprežili... (čo by zasa nebola veľká škoda)... Stratili by hlavný argument - voľné cestovanie do istej časti Európy... Chýbalo by nám??? Mne už nie.

J. Krynický 13.11.2019 14:08

Chyba je v islámu. To o čem mluvíte jsou známky odklonu od islámu probíhajícího, dočasně, v těch zemích.

J. Krynický 13.11.2019 14:05

Spíš bych to bral jako příležitost vidět následky jinde než u nás doma.