9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 24.10.2021 8:50

Jo, jo, začíná se "blbnout na kvadrát". I Julius Mainel mění logo, "černé kafe s fezem" již nesplňuje rasovou etiku, je to prý rasizmus. Jinak, takový echtovní finský Laponec Kamara, osmahnutý půlročním slunkem za polárním kruhem, do barvy vixu na boty, toť je "cool". A co straky, je u nich ta částečně bílá barva brk nemístná? To se máme všici defekovat před blackoidy a polekávat, jak magoři v zemi hrdého Albionu? Nějak mi to neštimuje, ve Vídni si připadám, jak na tržišti v Riádu (samá zakuklená larva v kokonu), v Paříži si nejsem jist, zdali nejsem v Senegalu, někde v Netálii to připomíná Mogadišo. A náš "WenzelPlatz" v matičce Praze má kolorit Lagosu. Nejsem si jist, zdali pan Ondřej Neff nebude musit ty své psí holky pointryně (Gari a Nora) nezačernit, jsou moc bílé, tmavých ploten mají pomálu, aby byly "black live capable". Multikulti prominou, ale je to můj názor, zkušenost z kolejí za mých mladých let, vím, co jsou ti blackoidi a musulmani za chátru. Omluva za slovní slepence, pravá označení cenzurou neprojdou.

J. David 24.10.2021 8:55

Tak mne na poprvé típli, bádal jsem proč. Latinské označení straky obecné. Rozum zůstává stát, jak ta cenzura funguje.

K. Křivan 23.10.2021 22:12

Není rasismus jako rasismus. Rasismus je názor, že se člověk vyvíjel na různých místech v různych podmínkách různou rychlostí a směrem.

Z toho vznikly různé rasy s různými vlastnostmi a schopnostmi. Proto se například černoši nehodí pro život mezi bělochy.

Antisemitismus je nenávist líných a neschopných vůči úspěšným, pilným, inteligentnim a bohatým. Prostě levicová závist. Hitler byl levičák

R. Langer 23.10.2021 20:45

Vypadá to že situace je mnohem horší, než to na první pohled vypadá. 8-o

P. Sura 23.10.2021 20:28

No, a jak dlouho trvala "Velká kulturní revoluce" v Číně? a za jak dlouho skončila podle očekávání všeobecným hladem?

J. Jurax 23.10.2021 19:21

Jo, tak k tomuto tzv. Západu díky bohům, jsou-li jací, nepatříme a doufám nikdy nebudeme.

Mám známého, co se jmenuje Černý, bydlí v Blekfíldu - to je v Brně čtvrt Černá Pole - a je bílý hetero a býval blonďák, když měl ještě vlasy. Nebude to mít jednoduché, pakliže i u nás budeme takhle blbnout.

A mimoto - Mendelova univerzita v Brně sídlí na adrese Zemědělská 1665, 613 00 Brno sever - Černá Pole. Jestli nemá v progresivních zemích potíže s tak rasistickou adresou? Jestli se i tam vyskytují woke studenti - ale to těžko, jde o školu přírodovědnou a tihle magoři jsou doménou pfilozófických fakult - ale kdyby přece jenom, neměli by s tím něco dělat?

V. Chrastina 23.10.2021 11:58

Pane Kurasi, člověku nad tím, co se nyní děje v GB, a nejenom tam, ale i v zemích EU, je smutno, a je třeba o tom vědět. Dobrá práce!!

D. Laurencikova 23.10.2021 10:52

Opet vynikajici clanek Bena Kurase, k tomu neni co dodat. Vlastne ano. Chybi nejake shrnuti jako: Zijeme dnes v blazinci, kde blazni prevzali vedeni. Nebo jak rika Akif Pirincci: Lide, jake driv lecili elektrickymi soky, dnes udavaji ton. :-(

J. Nevrkla 23.10.2021 10:48

Na západě jsou v ranné fázi socialistické revoluce. Závidím Maďarům a Polákům, zvolili si odpůrce tohoto trendu. Nás snad probudí až náraz.

D. Laurencikova 23.10.2021 14:36

Ona ta faze zase az tak ranna neni. A jak dopadnou Polaci a Madari, to jeste uvidime. Nezapomente, ze Morawiecki vyhral posledni volby uz jenom o male prsa a v Madarsku uz take chystaji velkou koalici proti Orbanovi... Ta hydra se jen tak nevzda.

M. Hoblík 23.10.2021 9:20

Poláci si ještě včas uvědomili, že současná EU je cesta do pekel!

J. Lukavsky 23.10.2021 8:51

Sám šéf strany sir Keith Starmer tam potvrdil, že „říkat, že jen ženy mají dělohy, by se nemělo, není to správné“ Kupř. on sám tu dělohu má a to namísto mozku. Jak vidno z jeho prohlášení. J.L. end

D. Laurencikova 23.10.2021 11:05

V britskych klinikach se take zavadi misto pojmu "materske mleko", pojem "lidske mleko". Nebo "mleko kojiciho rodicovskeho dilu". To aby se kojici "muzi" (a jina pohlavi) necitili diskriminovani. Ze jsme na to neprisli driv...;-€

V. Kain 23.10.2021 12:01

Ještě více pošahanější výrok měla ta poslanecká husa když prohlásila,že jsou muži co mají dělohy.Jak může něco takového být poslankyní? Tady už žádná léčba v ústavu pro duševně choré nepomůže.Tito lide se musí střílet jinak zničí životy všem.

D. Laurencikova 23.10.2021 14:41

Pane Kain, skutecnost je bohuzel takova, ze i v Nemecku si delame starosti s "menstruujicimi muzi" a dodavame kose na panske zachodky, aby meli ti, co prave menstruuji, kam odhazovat vlozky. Tento napad vzesel od socialnich demokratu, ne od nejake kliky blaznu vypustenych na vikend z lecebny. Ja myslim ze pokud nevyjdou miliony lidi do ulic proti tomuto wahnsinnu protestovat, ale budou i nadale volit strany, ktere si toto vymysleji, pak neni zachrany. A tak to zatim vypada.

J. Jurax 23.10.2021 19:28

Ehm ... tento nápad zjevně vzešel od nějaké kliky bláznů vypuštěných na víkend z léčebny. Že to byli zrovna sociální demokraté je signifikantní. A že mají moc jej realizovat je zase věc německých voličů, že takové magory pustí k moci. Protestují ti voliči aspoň nebo se bojí ozývat?

R. Langer 23.10.2021 20:44

Co by protestovali, Němci prostě poslouchají. Obecně proti těm Židům také většina Němců nic neměla, ale když to přišlo nařízením shora, že jsou špatní, tak na tom asi něco být muselo, že? Přece by jim Vůdce nelhal!? ;-)

J. Kanioková 23.10.2021 13:34

R^R^R^

I. Samson 23.10.2021 3:25

Tak to je nezvyčajná konzervová sila, na ktorú sme inak od B. Kurasa zvyknutí. Ale pôjdem krížom krážom. Poprvé, otázky sú hlúpe, snažia sa respondenta "dostať", dotazovateľ je iba novinár. Podruhé, Kuras nezaprie v odpovediach svoj zmysel pre humor. Potretie, článok prináša neologizmy ako "transfóbia", "de-platformy", "transžena", "biologickí muži", pre mňa dodnes neznámy akronym TERF. Už som z toho v pomykove. Budeme teraz používať skratku LGBTQ+TT?

Dosť dobre nerozumiem tvrdeniu, že Viktor Orbán je predstaviteľom "neliberálnej demokracie" (respondent tak asi preložil do češtiny pojem "illiberal democracy"). Napadne vás: Môže byť demokrat neliberálny? Aj použitie "totalitné trendy v EÚ" je prisilné, ide o superštátne autoritatívne trendy. B. Kurasa si vždy rád prečítam, je s ním "sranda", a to vôbec nemyslím ironicky. Možno keby si dal občas aj víno (na jednej z obálok jeho kníh vidno, že môže mať rád červené), bol by z neho český Graham Greene.

J. Krásenský 23.10.2021 6:18

"Môže byť demokrat neliberálny?" No jistěže může - a po ochutnání současného liberalismu - dokonce musí. Liberalizmus - i když má více odrůd - vyčpěl do pouhé ideologie. Nehodnotí, co je správné a co nikoli, ale jestli je to liberální nebo ne. Je to logický konec, protože sám liberalizmus se zbavil tak zpátečnického rozlišování na dobro a zlo, neb je vše relativní, a proto nedokáže hodnotit jinak, než na liberální (náhrada dobra) a neliberální (místo zla). Dnešní liberál není demokrat, protože přes všechny své tirády o toleranci, je schopný vylučovat z demokracie všechny, které pokládá za neliberální, ty označuje za fašisty, nacisty, bolševiky, klerikály, šovinisty, rasisty a všemožné -fóby.

D. Laurencikova 23.10.2021 11:07

R^R^R^

J. Pokoutný 23.10.2021 8:36

Tak to já naopak věřím, že se z p. Kurase na stará kolena komunista nestane.

D. Laurencikova 23.10.2021 10:59

Pane Samson, nevsiml jste si, ze zijeme v dobe, kdy jsou pojmy prevraceny naruby? Ze Oceanie se stala skutecnosti? Samozrejme je dnes prave liberalni "demokrat" neliberalny, to je jeho Markenzeichen. Podle toho ho poznate. Dnes spravny "demokrat" v EU nestrpi jine mineni, nez to jedno jedine "spravne". "Totalitne trendy" povazuji take za vystizne oznaceni toho, co se dnes v EU deje. Jisteze tomu muzete rict: "Superstatne autoritativne trendy", jenom nevim, kde je rozdil. ;-)

J. Vintr 23.10.2021 1:32

Řekl bych, že v žádné zemi, které Evropa kolonizovala, nebyl pro obyčejné lidi lepší společenský systém. Kolonizace a křesťanství pro tyto země v každém případě znamenaly pokrok směrem k humánnější společnosti a ekonomické prosperitě. Možná ta cesta nebyla vždycky přímá, ale v konečném důsledku na tom tyto země a lidé v nich vždycky vydělali. Nopak mnoho těchto zemí poškodilo to, že se takzvaně osamostatnily. Odsuzování kolonialismu je projevem debility.

J. Procházka 23.10.2021 1:13

Svet se v pr*el obraci ;-(;-(;-(

J. Sinnreich 23.10.2021 1:12

V newyorske radnici se demokraticti woke konselove uradili, ze odstrani sochu tretiho prezidenta Unie, Thomase Jeffersona. Pokrokem bude, ze ji nevyhodi davu na ulici, ale pujde do depozitare muzea. Byl to otrokar. Zajimave je vsak to, ze maloktery American, ktery prosel pokrokovou vyukou ve skole vi, ze Jefferson na pr. v r.1803 dal souhlas k vyhodnemu nakupu Louisiany od Napoleona za 15 milionu dolaru (6 centu za akr pudy), coz tehdy predstavovalo vice nez tretinu rozlohy Unie. Bez toho by asi dnesni Amerika vypadala ponekud jinak.

I. Teren 23.10.2021 1:46

Woke banda sa mozno raz dozvie, ze aj hrdina Unie general U. S. Grant tiez vlastnil otroka. Jeho sochy pojdu, tak, ako tie s generalom Lee. Toto sjalenstvo nema koniec, a zrejme to neskonci dobre.

D. Laurencikova 23.10.2021 11:10

Mate velmi vystiznou ikonu a mate pravdu.