19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Po volbě amerického prezidenta

Do určité míry ano, protože Trump, ať byl jakýkoliv, ať se leckomu některé jednotlivosti jeho života, nebo jednotlivosti jeho chování nemusely líbit, ukázal se být poslední brzdou „pokrokářským“ tendencím současného světa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Sedláček 3.12.2020 13:25

Havel se o volném trhu pejorativně vyjadřoval jako o hokynářství. V ekonomických otázkách to byl prostě blb.

S. Ševeček 3.12.2020 8:35

Klaus pozván k Trumpovi ?

J. Nevrkla 3.12.2020 8:29

Klaus se zdravým rozumem, dobré a dnes vzácné čtení.

K. Salajka 3.12.2020 8:17

Ve skutečnosti teprve po zkušenostech, kterými prošel, představuje VK kompas pro lidi, kteří chtějí přemýšlet nad věcmi bez nálepkování.

J. Basler 3.12.2020 6:30

Není to s těmi NYT jako s Hanáckým večerníkem? Vždycky si vzpomenu na film Vrchní prchni: "Kdo z vás ho zná?". A znal ho před tímto rozhovorem i VK?

M. Šurgot 3.12.2020 3:20

A zase nesmyslne tvrzeni VK pro jeho pointu - “ já, když jsem zažil půl roku studia na americké univerzitě, pochopil jsem, že tak již 150 km od New Yorku tam New York Times nehrají žádnou roli. Tisíc kilometrů od New Yorku už vůbec nevěděli, že něco takového existuje”.....

Vzhledem k tomu, ze jsme tehdy vedeli o existenci NYT i v cenzurou zavrenem komunistickem Ceskoslovensku, jde evidentne o vymysl VK.

A otazkou je, s kolika lidmi tisic kilometru od NY stihl VK behem pulrocniho studia mluvit....

K. Zangl 3.12.2020 7:33

O NYT jsme v socialistickém Československu věděli právě proto, že šlo o levicový plátek. Stejně jako britský Guardian a francouzský Le Monde nebo izraelský Haaretz.

R. Toman 3.12.2020 7:41

Ano, z těchto levicových plátků přebíral to co se mu hodilo do krámu i komunistický tisk, a proto člověk který se aspoň trochu orientoval věděl, že je to špína.

M. Grundmann 3.12.2020 1:00

Neviděl bych to tak pesimisticky. Progresivisté a konzervativci mezi sebou bojují s podobnými myšlenkami minimálně 2300 let. Občas progresivisté vyhrají a přispějí např. k pádu římské říše, občas se jejich vliv zase sníží.

První progresivisté, tehdy stoikové, bojovali proti antické pravici, tehdy antickému epikureismu, a podařilo se jim dokonce tuto tehdejší myšlenkovou pravici zničit. Ale objevila se jiná hnutí popírající progresivistické myšlenky a vítězství progresivistů nebylo definitivní. V některých zemích naopak vyhráli myšlenky epikureismu, zejména v islámských zemích. Samotný islám byl vytvořen jako negace progresivismu a málem tehdejší progresivisty, křesťany, úplně zničil.