25.10.2020 | Svátek má Beáta


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 18.10.2020 11:06

"Pobavila mě zpráva o povinném školení britských poslanců v diverzitě a odhalování vlastního nevědomého a o to nebezpečnějšího rasismu, které je už dávno povinné pro státní úředníky"

No pozitivní diskriminace a právní ochrany menšin je prasárna a v reálu naprosto selhala! I přestože ještě není na konci a šroubují dál. Je nutné chránit životy všech včetně menšin, to rozhodně, ale ne jejich nekulturu, co Evropy nepatří.

Je čas v Evropě začít jednat podle toho co si myslíme a chceme myslet. Arabové a Muslimové to dávno dělají. Pokud to začnem dělat taky, budou se muset Evropě přizpůsobit a stát se Evropany nebo jít domů. Doma je tam kde žijí lidé co nás chápou a mají rádi a my je. Je hodně přistěhovalců co takoví jsou. Většina ale není!

P. Zinga 18.10.2020 10:33

M. Mařák 17.10.2020 9:23

Zatím Moodys, nebo která agentura, snížila GB rating kvůli brexitu a momentální nedohodě.

Nejsou to ty agentury, které dávaly dobrý rating Řecku? A taky všem těm bankám a koncernům, které pak musely zachraňovat vlády?

P. Zinga 18.10.2020 10:25

PlayStation 5 Voice Chat Recording Controversy Explained by

A PlayStation update has fans worried about their privacy, but is Sony really recording all of your conversations?

https://www.denofgeek.com/games/playstation-5-voice-chat-recording-controversy-explained-sony/

K. Křivan 18.10.2020 9:10

Náš největší nepřítel?

Jsou dva. Islám a levice. Levice je vnitřní nepřítel, proto musí zemřít jako první.

D. Polanský 18.10.2020 9:45

A co vítači, většinou z pravicových stran?

L. Novák 18.10.2020 10:22

Máte v tom guláš... :-P

V. Církva 18.10.2020 11:26

Takoví nejsou. Pokud máte na mysli TOP09 jde v některých oblastech v ultralevicovou stranu spolu s Piráty. V některých oblastech jako drobné podnikání a okopávání Babiše se pokouší o jakousi svobodu podnikání a plácají o nezadlužování, a snižování daní, což ale za Kalouska nebylo pravda.

ODS jde v jejich stopách.Pravicovou stranou je snad Trikolora. Snad to vyjde.

Pravicová a levicová politika přežité nejsou. Nicméně jsou i dogmatismem. Politika je totiž vztah k různým oblastem života. Svobodě/podpoře podnikání a danění, svobodě nošení zbraní, vztahu k migraci, vztahu ke křesťanství, vztahu ke gendrovým a feministickým nápadům.

Pokud jsem pro svobodu těchto věcí jsem pravičák? Pokud jsem pro určiité limity jsem levičák? Takže buď neznám správnou definici pravice (pravděpodobněji, zkusím nastudovat), nebo je ten název zastaralý, nebo nelze snadno naškatulkovat politiku do termínů levice/pravice.

L. Novák 18.10.2020 6:12

Zajímavé čtení! ;-) R^

J. Hanzlík 17.10.2020 22:25

Neodpustím si snad pro pobavení reagovat jen na autorovo hodnocení amerického předvolebního cirkusu. Tazatel Polanský postavil úvodní otázku na jeho výroku o hádajících se dědcích v americkém předvolebním klání a patrně i na svém přání tazatele zhroucení Trumpovy kampaně. Benjamin Kuras sice „použil“ známé zmanipulované statistické zdroje všudypřítomných levicových sdělovadel, ale o nějakém hroucení Trumpovy kampaně se pochopitelně nezmínil. Současně však podlehl okouzlení „dědka“ ženským pohlavím tak, že jeho hodnocení kandidátky Kamaly Harris na post viceprezidentky za Demokratickou stranu je úplně mimo běžné americké reakce.

Ve zmíněné předvolební diskusi mezi stávajícím viceprezidentem Pencem a kandidátkou Harris chyběla z její strany evidentně věcnost a respekt k faktům. Místo toho nabízela nejasné volební floskule o tom, co americký lid chce a co si žádá. Neznalosti zakrývala „zářivými“ úsměvy, vedle kterých ustrašené oči prozrazovaly nízké limity jejích možností a odvahy hodnotit americkou realitu. Koketní kukuče, pohazování houpající se hřívou vlasů a jakýsi tik přikyvování sobě samé prozrazovaly ženu, která vylezla do vysokých pater fiktivní politické moci po zádech hloupých a korumpovatelných mužů, kteří za ni vykonávali odborně háklivou práci a manipulovali jí tak k prospěchu jiných. Je mi líto těchto kariéristek v politice, které s rozumem vláčeným narcismem a emocemi ignorují vážnost politické role, proto je pro mnohé voliče tento typ žen právě dnes tak odpudivý.

J. Lukavsky 17.10.2020 17:10

"každá země patří i cizincům stejně jako domorodcům" ale pozor, netýká se Vatikánu! Kolik muslimů bylo pozváno a usídleno v papežském paláci? Místa je tam dost a jídlo by se také určitě našlo. Říká se tomu dělat dobrodince na cizí účet. J.L. end

J. Jurax 17.10.2020 18:59

No, ono ve Vatikánu moc domorodců nebude, aspoň oficiálních, je to tam samý celibát ... nakonec i sám papež je přivandrovalec odkudsi z Jižní Ameriky ... :-)

J. Jurax 17.10.2020 15:58

No a ve Francii zase nějaký umírněný muslim - politický korektně osoba s migračním pozadím - z Čečny zabil nožem středoškolského profesora, jenž si drze dovolil při vyučování pohovořit o svobodě slova a zmínil při tom karikaturu Mohameda v listu Charlie Hebdo.

A to ještě ten profesor před výkladem požádal moslemíny mezi žáky, aby opustili třídu (dostupné zdroje nezmiňují, kolik jich bylo a zda tak učinili), neboť výklad by mohl jejich křehké duše vychýlit z rovnováhy. Už jen tento fakt - v sekulární škole v sekulární Francii - je šokující a děsivý.

Vskutku je ve Francii nejvyšší čas na reconquistu!

A tohle se nám sem EU urputně snaží nacpat! Na to je jedinou odpovědí francouzské tzv. Cambronnovo slovo. Merde!

V. Chrastina 17.10.2020 11:56

Čítávám s potěšením Vaše články, pane Kurasi, nicméně mám jednu výtku, papežovy současné aktivity na veřejnosti a jeho politická prohlášení mi nepřipadají směšná, nýbrž hrubě děsivá, zvláštěpak jeho demonstrativní pokleknutí před nastoupenými a hodně nasupenými černochy, před kterými nejenže pokorně poklekl, ale navívc jim vroucně zulíbal jim černě navixované boty. Nanejvýš trapný příklad stupidní poníženosti hlavy celého křesťanstva!!

J. Jurax 17.10.2020 15:32

Přesně.

Jako bezvěrci, neznabohovi a ateistovi je mi papež naprosto lhostejný, nicméně je přece jen veřejnou osobou a jako takový by měl projevovat aspoň elementární soudnost. Koneckonců je taky běloch; tenhle dědičný hřích ze sebe nesmaže, i kdyby těm černým rasistům olízal jejich zahojená bagančata dočista dočista.

P. Pepax 17.10.2020 11:15

Neviditelný pes má chybné řazení diskuzních příspěvků, můj předchozí byla reakce na p. Nevkrla.

J. Kombercová 17.10.2020 13:39

Je tam.

J. Nevrkla 17.10.2020 9:45

Člověk má neodbytný pocit, že šéfové nadnarodnich organizací, tentokrát církve a NATO, jsou bezpochyby cvoci. To se nedá.

P. Pepax 17.10.2020 11:12

Souhlas, jsou to nebezpeční kašpaři.

L. Novák 18.10.2020 6:11

No jo, o přechodu válečných lodí (a snad i letadel?) na pohon palivy z tzv. "obnovitelných zdrojů" hovoří i autoři dokumentu "Planet of the Humans (2019)" ;-D... Armáda USA spěje ke ztrátě bojeschopnosti.

J. Nevrkla 18.10.2020 13:29

Někdy si říkám, že by to tak bylo skoro lepší.

P. Zinga 17.10.2020 9:19

Prime Minister Boris Johnson made a statement on negotiations with the EU.

Good morning,

We left the EU on January 31 and delivered on the largest democratic mandate in the history of this country.

And since then we have been in a transition period obeying EU law, paying our fees – as a non-voting member – working on the future relationship we hope to enjoy with our friends and partners from January.

And from the outset we were totally clear that we wanted nothing more complicated than a Canada-style relationship, based on friendship and free trade.

To judge by the latest EU summit in Brussels that won’t work for our EU partners. They want the continued ability to control our legislative freedom, our fisheries, in a way that is obviously unacceptable to an independent country. And since we have only ten weeks until the end of the transition period on January 1, I have to make a judgment about the likely outcome and to get us all ready. And given that they have refused to negotiate seriously for much of the last few months, and given that this summit appears explicitly to rule out a Canada-style deal, I have concluded that we should get ready for January 1 with arrangements that are more like Australia’s based on simple principles of global free trade. And we can do it, because we always knew that there would be change on January 1 whatever type of relationship we had. And so now is the time for our businesses to get ready, and for hauliers to get ready, and for travellers to get ready. And of course we are willing to discuss the practicalities with our friends where a lot of progress has already been made, by the way, on such issues as social security, and aviation, nuclear cooperation and so on. But for whatever reason it is clear from the summit that after 45 years of membership they are not willing – unless there is some fundamental change of approach – to offer this country the same terms as Canada. And so with high hearts and complete co

M. Mařák 17.10.2020 9:23

Zatím Moodys, nebo která agentura, snížila GB rating kvůli brexitu a momentální nedohodě. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Co se týče mne, tak už aby to po těch skoro čtyři letech britských šaškáren a klauniád bylo.

M. Mařák 17.10.2020 9:51

https://uk.reuters.com/article/uk-britain-ratings-moody-s/moodys-downgrades-uk-as-covid-19-and-brexit-hit-debt-outlook-idUKKBN271340

M. Mařák 17.10.2020 5:50

Národní stát, to je zcela bez debat viz chřipková diktatura národního státu vyhlášená národními politiky.

Žádný býlderberg, Brusel, či kdoví jaká centrála, fandové konspiračních teorií se naprosto spletli.

M. Mařák 17.10.2020 5:53

Největší nebezpečí pro svobodu individua je v současnosti tzv. národní stát.

J. Novak 17.10.2020 8:59

Léky sis vzal, Mařák ? :-)

M. Mařák 17.10.2020 9:20

Nejste u Vašich na schůzi KSČ, nevychovanče.

J. Novak 17.10.2020 18:02

.. takže nevzal. Dávej na to pozor, Mařák ..

M. Mařák 17.10.2020 18:18

Ovce jsem s Vámi nepásl, neznám Vás, uvítal bych, kdybyste mně přestal tykat jako nějaký komunista.

M. Mařák 17.10.2020 18:19

přivítal