31.5.2020 | Svátek má Kamila


L. Novák 23.5.2020 21:56

Vy jste zatížen na teorie spiknutí (nechtěl jsem napsat "nemocen" :), tak pro vás je to jasné. Ale člověk s rozvinutým kritickým myšlením zná zásadu, že je vždy třeba dávat přednost lidské blbosti před zlým úmyslem, pokud se o vysvětlení podobných jevů či událostí týče. Nebo si snad myslíte, že ten blb, co začal míchat do lihu metylalkohol, chtěl nechat národ pijácký oslepnout? :-)

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 24.5. 2020 20:18, přehled diskusí

J. Kalina 24.5.2020 20:18

Já vás varuji před naivitou! Celá ta "zelená" kampaň je vedená vychcanofanatiky, chytráky, kteří zatočí se všemi logickými argumenty a nic je nezlomí a neodradí. Oni nechtějí něco vyargumentovat, oni chtějí prosadit svou za KAŽDOU cenu. Chtějí vyhrát. vše co je proti nim, obrátí proti normálním lidem, kteří vedou něco jako demokratický spor, diskusi.

Akorát mi vrtá hlavou, že ještě nepřišli na to, že i ta vegetace má nějaké city a rozum a vztahy mezi sebou a ukrutně trpí, když je na polích pěstována jako monokultura a pak zabita (rozuměj sklizena) a rozemleta. To vůbec nezmiňuji stromy v lese, kteří zničení slouží jako biomasa k upálení. Brrr. Jak se zdá, je pálení uhlí k citům vegatace velmi decentní a je vlastně jakousi reinkarnací dávných předků jejichž duše (rozuměj C -> CO2) se dostává opět do koloběhu života. Fakt je mi líto vegetariánů až se to k nim donese, co budou vlastně žrát??? A to nezmiňuji ty kanibaly co konzumují jen čerstvou snad ještě živou zeleninu a ovoce.

P. Victorin 24.5.2020 17:10

Měli bychom uvážit alternativu Czexitu a nahrazení hospodářských smluv s EU smlouvami s USA a Británií.

F. Žůrek 24.5.2020 16:48

EU jedná jako bez rozumu. Nic jiného se říci nedá.

P. Staronový 24.5.2020 17:05

Dá.

Z hlediska EUrosoudruhů to rozumné je.

V. Pavelka 24.5.2020 16:32

Pochod na Brusel!!! Nebo nás ti idioti zničí !

I. Pávek 24.5.2020 9:49

To jsou tady zase pindy. Paneláky ve městech, vlastně celá města a i převážná část zástavby na vesnicích, jejich obyvatelnost, je zcela závislá na těchto věcech: Přívod elektřiny, trubka ze studenou a teplou vodou. A k tomu kanalizace. V zimě by bez těchto atributů byla města neobyvatelná i za předpokladu, že by byly potraviny. Pitná voda v přírodě de fakto už není. Nebylo by čím topit. Dále oblečení a boty mají v těchto podmínkách omezenou životnost. V létě by se přidaly infekce z nefungujících kafilérek. Lékařská péče by se zhroutila. Nebudu to dál rozepisovat. Dovede si někdo z těch zelených mozků vůbec takový stav představit co by se dělo? Asi ne, jinak by tak nevyskakovali. Příroda člověka vyvrhla ze svého lůna tím, že nás zbavila ochlupení a proto návrat není možný. Jenom bez elektřiny už tato civilizace i na snížené úrovni nemůže přežít. Je jen jedno možné řešení a to je snížení počtu lidí na Zemi.

J. Fridrich 24.5.2020 9:48

Pan Souček píše v nadpisu - a správně - " Evropská komise netuší dopady Green Dealu " - a celkem správně popisuje jeho důsledky na cca 550 milionů Evropanů v dohledné budoucnosti.. Jenže toho, co EU-Evropská komise netuší a přesto prosazuje a vnucuje svým členům je víc. Tak jen heslovitě - 1) Vliv přijímání statisíců-milionů nelegálních a nepřátelských muslimských imigrantů na naši Západní křest'anskou CIVILIZACI. 2) Nastolení přehnaně levicových až levičáckých směrů v rozvoji Západu-Evropy. 3) Příklon a umožnění rozvoje nepřátelství mezi muži a ženami pomocí genderu a Mee Too.. 4) Jasné selhání akceschopnosti nynějších vůdců EU, kde se dostali

do čela hlavních zemí Evropy nerealističtí, pseudohumánní slaboši, kteří při prvních krizových zkouškách - Ruská agrese v Evropě a agresívní Islám pochodující do Evropy - totálně selžou..

V. Pavelka 24.5.2020 16:26

To chování Bruselu a spol.Je v konečném důsledku jasnou snahou o zničení EVROPY,to nechápu .

J. Kanioková 24.5.2020 16:49

Naprostý souhlas !

I. Spálený 23.5.2020 23:13

Jsem zásadně proti a proto jsem se zdržel, je to v zásadě dobrá věc. Zdechlovský je tedy jen další vypouštěč kouře.

Ekologie je tak dobrá, jako třeba hasiči. Prostě doplňková činnost, která mírní následky té hlavní. Představte si hasiče, jak mají ve všem hlavní slovo. Na sirku se budete chodit dívat do muzea. Jako vývoj průmyslu neurčí hasiči, nezvládne to ani ekologie. Ekologie nezastaví ani změny klimatu, i kdyby třeba zítra vyhubila celé lidstvo. To je zcela mimo naše možnosti. Naopak začala bránit v rozvojových projektech, které jsou ale v přizpůsobení se novému klimatu nezbytné. Sama přichází s projekty, co nedávají jako celek smysl. Jak chce třeba propojit větrné elektrárny a elektromobily, když jedny běží přes den a druhé se mohou nabít až v noci? Přitom v malé míře doplňkového zdroje energie nebo doplňkové dopravy je obojí dobré a funkční, přesně v duchu správného použití ekologie. Vraťme ekologii původní účel a nečekejme od ní něco víc.

J. Vintr 24.5.2020 8:26

V tomto případě nejde ani v nejmenším o ekologii. Oxid uhličitý je naprosto neškodný a naopak velmi užitečný plyn. Předstíraný boj proti němu je jen záminka jak škodit lidem (i přírodě).

L. Novák 23.5.2020 22:38

Aby té EU blbosti nebylo málo, přečtěte si o tom, jak chtějí zelení magoři a jejich "vědci" omezi spotřebu masa a potravin (aktualne.cz) ... Zdražte maso a mléko. Pokud to nepomůže, jatka musí platit poplatky, zní z Německa

http://jdem.cz/fgjqq5

V. Pavelka 24.5.2020 16:30

To chce pochod na Brusel !!

M. Krčmář 23.5.2020 22:26

Tak když je proti,tak má hlasovat proti a né se zdržet. Takže další "kecka".

J. Vintr 24.5.2020 9:31

Poslanci EU jsou (za naše peníze) totálně zkorumpovaní. Kromě svých platů si můžou přijít ještě na spoustu peněz dalšími dodatečnými prebendami, o nichž nepochybně rozhoduje to, jestli "nezlobí". Proto si asi pan Souček netroufl hlasovat proti.

M. Krčmář 24.5.2020 9:34

Vypadá to tak, jinak by si snad takhle veřejně nekálel do vlastních úst.

L. Novák 24.5.2020 10:55

Co to melete? Nehlasoval pan Souček, autor článku, ale EU poslanec KDU-ČSL Zdechovský... který se hlasování "na protest" :-) hlasování zdržel...

J. Vintr 24.5.2020 12:07

Ano, nevšiml jsem si, že ten, kdo odpovídá, je Zdechovský. Ovšem na smyslu toho, co jsem napsal, to nic nemění. Stačí jen vyměnit jméno poslance.

J. Jurax 24.5.2020 10:56

Inu, to máte charakteristicky lidovecké jasné a rozhodné ani ANO ani NE.

J. Vintr 24.5.2020 12:08

Oblíbené rčení sira Hymphrey Applebyhyho - ano, i ne

J. Lukavsky 23.5.2020 19:13

omezení chovu skotu. Jeho chov je energeticky náročný a zvířata k tomu vylučují skleníkový metan. To platí pro chov prasat, ty žerou obilí, jako člověk. Ale krávy žerou hlavně trávu. A metan kupř. vylučují i termiti a je jich v tom amazonském pralese i jinde hodně. Ale to je asi eko-metan co neškodí. Také doprava dřeva přes Atlantik do eko- elektrárny na dřevní štěpku je zářným příkladem eko-myšlení. J.L. end

V. Petr 23.5.2020 14:18

Evropané jsou degenerovaní, protože příslušní zelení politici měli už dávno viset na lucernách!

J. Jurax 24.5.2020 10:45

Ti zelení jsou produktem one degenerace.

J. Kraus 23.5.2020 11:12

Je to i generační záležitost. Mladí byli vychováni zeleně a na ostatním nezáleží, nejsou ochotni ani schopni přijmout něco jiného. Vše jiné vnímají jako osobní agresi. Vidím to všude kolem sebe, totální nedostatek technického myšlení a zručnosti, neschopnost elementární logické úvahy a kupodivu i chybějící intuice, která by tu logiku mohla nahradit. Jsme v tom o generaci dvě pozadu za Západem, tam už se ze zelených mladých stali zelení sklerotici. Jisté je, že s českými zeměmi to nedopadne úplně zle - to je dobře si připomínat. Čím dříve se Západ zhroutí, nejen kvůli ekologii, ale i kvůli kvantitativnímu uvolňování i z jiných příčin, tím líp z toho vyvázneme.

J. Vintr 23.5.2020 12:18

Ti mladí by se nedokázali obejít bez všech těch civilizačních vymožeností, které kritizují. Stokrát méně ani než my staří.

K. Potoček 23.5.2020 10:57

Obávám se, že to moc dobře vědí.......

K. Salajka 23.5.2020 13:14

Vědí a plánují. Jenom mi není jasné, kam se hodlají uchýlit, až Evropa začne sklízet plody jejich úsilí. Do Pekingu ? Rijádu ? Lagosu? Harare? Na Jamajku ? Počítají, že vítězové pro ně vytvoří no-go zónu v Evropě ?

J. Vintr 24.5.2020 10:07

Vědí to ti, kteří to řídí a těch určitě moc není. Ti, kteří budou ty jejich šílenosti uvádět do praxe jsou vesměs blbci, kteří přes okamžitý prospěch, který jim to může přinést, nejsou schopní dohlédnout dál. Patří mezi ně nepochybně i náš premiér, který to také podepsal.

P. Dvořák 23.5.2020 9:54

Nebudou spalovací motory, zruší se uhelené a odstřelují se jaderné elektrárny, nebude elektřina, nebudou krávy, protože prdí, nebude maso, mléko a sýry, nebude mrva na pohnojení, takže nebude ani zelenina. Poroste jen plevel, který bude zbytek obyvatel spásat.

Znovu vyvstává tragická volba: Žít s Putinem nebo zemřít s Merkelovou?

J. Vintr 23.5.2020 10:43

Ta vaše poslední věta mi připomněla starý vtip o Fidelu Castrovi. V jednom ze svých projevů zahřímal: Socialismo e muerte" a potichu dodal: Promiňte, že se opakuji. S Merkelovou je to totiž to samé jako s Putinem, protože je to on, kdo ji řídí.