20.9.2020 | Svátek má OlegDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Brusel Trumpa nenávidíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 10.7.2018 22:38, přehled diskusí

........:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.7.2018 22:34

Never-Trumpři se nikdy nevrací - Patrick J. Buchanan - http://archive.aweber.com/brigade/KMWlR/h/_BRIGADE_PJB_The_Never_Trumpers.htm

Dovoz z EU do USA byl liberalizován více,:
Autor: J. Urban 043 Datum: 10.7.2018 17:36

než naopak. Trump rozhodl podle kréda "America first". To ti 6l6ci v EU jsou skutečně tak 6l6í, že doteď nepochopili, že je Trump vlastně jasně čitelný a předvídatelný?

Jak muze ferove obchodovat:
Autor: M. Mikulec Datum: 10.7.2018 12:55

volny americky trh se socialne a ochranarsky orientovanym socialisticky direktivnim eurotrhem?

Re: Jak muze ferove obchodovat:
Autor: M. Prokop Datum: 10.7.2018 15:38

Ani ten trh USA není úplně volný.

Re: Jak muze ferove obchodovat:
Autor: M. Mikulec Datum: 10.7.2018 17:01

Ale takhle tuha centralizace a regulace se neda prirovnat ani k Cine, leda k RVHP. V EU je tak preregulovano, ze I volny pristup na trh neni volny,ale jen pro ty velke.

Je to prosté autore.:
Autor: M. Valenta Datum: 10.7.2018 11:13

O dob kdy bohatí Amíci zjistili, že existuje Mercedes, Sony a podobně a vůbec zbytek světa, začal deficit narůstat, ale to ještě šlo. Horší časy nastaly, když chudí Amíci zjistili, že si můžou koupit čínské falzum mobilu za desetinu ceny. A deficity rostly a rostly a nikdo s tím léta nic nedělal. A Trump? Místo, aby apeloval na zvýšení konkurenceschopnosti amerického průmyslu (kdo z Vás kupuje pravidelně americké výrobky? A nehlaste se všichni) a spojil se s Evropou proti nekalým čínským obchodním praktikám, tak zrušil už hotovou obchodní smlouvu mezi USA a Evropou a vytáhl do boje proti všem, který nemůže vyhrát.

Re: Je to prosté autore.:
Autor: J. Vintr Datum: 10.7.2018 11:24

Zvyšení konkurenceschopnosti průmyslu znamená většinou investice do nových technologií a podobně. Pokud firma nemá zisky kvůli levnější konkurenci, tak si na tyhle investice nikdy nevydělá. Pokud se mají stát americké firmy opět konkurenceschopnými, potřebují po jistou dobu ochranu před levnými dovozy.

Re: Je to prosté autore.:
Autor: R. Hanuš Datum: 10.7.2018 12:33

Ale jděte. Až na zbrojní průmysl a automobilový průmysl, kerý v USA zkomírá, všechny velké americké firmy vyrábějí v zahraničí a do USA "ty americké" výrobky dováží. Applem počínaje Microsoftem konče. I vývoj mají obě firmy v Indii.

Kdyby americké firmy vyráběli zboží v USA, hned by byl export/import vyrovnaný.

A stejná demagogie se týká výdajů na obranu. USA sice vynakládá 4%, ale platí je americkým firmám a vojákům, takže všechny daně, přímé i nepřímé, včetně daně ze zisku zase končí v pokladně USA.

Zatímco Evropa povinně nakupuje 70% zbraní v USA, (vzpomeňte na ten kravál, když jsme se rozhodli koupit izraelské radary)a tak ty 1-2 %, co EU země vynakládají na zbrojení, proudí do kapsy USA.

Re: Je to prosté autore.:
Autor: M. Prokop Datum: 10.7.2018 13:47

Ochrana před levnými dovozy víc škodí, než pomáhá. Lituji, tohle neberu.

Pokud chce Trump EU přinutit k jednání, beru krátkodobý nátlak (jakž takž). Jinak je to chyba.

Re: Je to prosté autore.:
Autor: J. Fridrich Datum: 10.7.2018 14:23

Mnoho lidí u nás i ve světě toho moc o světě a vojenské a ekonomické síle jednotlivých hráčů na světovém kolbišti neví, že ? Trochu je třeba to nastudovat, v dnešní době díky technologiím z Ameriky a jeho center v Silicon Valley, Redmondu a mnoha podobných se posouvá věda a pokrok dopředu a číňánci jsou zatím spíše zloději technologií.. Několikrát kliknete do toho Amerického Internetu na svém písí a dozvíte se o vývoji " ajtýtechnologií " více než když my jsme museli běhat pro každou informaci do universitní knihovny za našich komoušů.. Přeji hezký den.

Re: Je to prosté autore.:
Autor: J. Vintr Datum: 10.7.2018 22:04

Pokud chce Trump vrátit a obnovit výrobu doma, nemá jinou možnost. Vyrábět v zahraničí a dovážet je cesta do pekla, protože lidé bez práce nebudou mít časem za co to dovážené zboží kupovat.

Tak nevím, ale někde psali, že na G6 nebo Trump nabídl:
Autor: J. Chaloupka Datum: 10.7.2018 9:42

zrušení všech cel, a odpovědí byli protažené obličeje. Tak odešel.

oprava: na G 6 nebo 7 :
Autor: J. Chaloupka Datum: 10.7.2018 9:43

.

Re: oprava: na G 6 nebo 7 :
Autor: J. Kombercová Datum: 10.7.2018 9:45

Bez Trumpa, když odešel, těch 6.

Re: Tak nevím, ale někde psali, že na G6 nebo Trump nabídl:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 10.7.2018 10:59

Eurojásalové zřejmě nepřijdou, tak aspoň ode mne díky, že to připomínáte.

Z OSN zatím ne,:
Autor: M. Prokop Datum: 10.7.2018 9:41

z UNESCO.

.......:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.7.2018 22:33

Trumpova Amerika letos vystoupí z Organizace pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) a Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Jejich rezoluce označuje americká vláda za protiizraelské a neobjektivní.

Ano. A já nenavidím tzv. brusel.:
Autor: K. Janyška Datum: 10.7.2018 9:03

A oprávněně. Je podstatou stejný jako SSSR... Dzp.

Podstata toho velkého " humbuku " ve světě a hlavně :
Autor: J. Fridrich Datum: 10.7.2018 6:30

Podstata toho velkého " humbuku " ve světě a hlavně v nyní špatně vedené Evropě ke správným krokům presidenta Donalda Trumpa, který chce - obecně řečeno - dát do spravedlivého pořádku vztahy mezi Amerikou-USA a hlavně Evropou, ale i jinými částmi Světa je v tom, že Evropu a i jiné části Světa chrání Amerika 73 roků od konce II. svět. války svým raketojaderným potenciálem za své náklady-prostředky na její gigantickou vojenskou sílu - a té jedině SSSR a nyní Rusko i muslimští arabáši ROZUMÍ. Také ve vzájemném obchodě s většinou zemí Světa na ten obchod Amerika doplácí. President Trump chce tyto pokřivené vztahy spravedlivě NAROVNAT.

K Rusku-SSSR jen krátce - není stejné jako SSSR, ale je STEJNĚ NEBEZPEČNÉ pro všechny své sousedy, tak jak byl dříve Sajuz - má po staletí imperiální cíle. O výbojích a zisku kolonií Portugalců, Španělů, Holand'anů, Britů, Francouzů, Němců nám toho napovídali komunistické soužky učitelky dost a dost - ale na výboje a zábory obrovských území kozáckým atamanem Jermakem a dalšími ruskými dobyvateli pro ruské cary se cudně mlčelo a mlčí dodnes. Ukrajinci, Pobaltské republiky, Finsko a středoasijské republiky by Vám mohli vyprávět. Také Mad'aři, my a další země kolem jejich předlouhé hranice o tom něco ví.. Oni také dodnes Západ nenávidí a chtějí ho zevnitř rozložit a rozvrátit, to vidíme na zesilující se pot'ouchlé internetové propagandě a demagogii která se valí na Západ z jejich kanálů - a u nás i ve světě docela úspěšně, hlupáků je všude dost a dost..

Re: Podstata toho velkého " humbuku " ve světě a hlavně :
Autor: P. Grigar Datum: 10.7.2018 13:48

.. s těmi hlupáky máte 100% pravdu, osobní zkušenost z nějakého srazu?

Sednout si k jednacímu stolu?:
Autor: V. Braun Datum: 10.7.2018 3:33

Autor vyčítá EU iracionální jednání, podle něj si místo toho EU měla s Trumpem sednout k jednacímu stolu a všechno si vyjasnit. Jen mu nějak uniká, že na racionální jednání musí být dva racionálně jednající s ochotou jednat - kdepak byla nabídka Trumpa k racionálnímu jednání, ideálně ještě před vyhlášením jakýchkoli cel, protože jednostranné kroky vždy vzbuzují emoce a racionálnímu jednání brání? Pochlapte se pane autore a dejte sem informace jak se Trump neúspěšně snažil s EU jednat.

Re: Sednout si k jednacímu stolu?:
Autor: P. Harabaska Datum: 10.7.2018 10:01

Nelze souhlasit s větou v článku, že Donald Trump se chová jako typický obchodník. On se chová jako typický koňský handlíř. Nerovnováha v obchodní bilanci mezi USA a ostatním světem je výsledkem amerického přístupu k národní ekonomice, díky němuž Amerika utlumila svoje vnitřní výrobní aktivity a nejraději platí svými na rotačce tištěnými dolarovými dluhopisy nebo zbraněmi, za které ti druzí nechtějí vydávat tolik peněz, kolik si Američané představují. Těžko si představit, že by některé státy chtěly po jednom tanku nebo po jedné stíhačce pro každého svého občana.

Jak to tedy je ?:
Autor: F. Vízek Datum: 10.7.2018 1:26

Výdaje na zbrojení jsou u USA desetkrát větší než výdaje na zbrojení u Ruska?

To je zajímavá informace.

Když připočtu součet výdajů na zbrojení ostatních států NATO, pak je Rusko sotva vážnou vojenskou hrozbou.

Ekonomickou hrozbou také není, jak je psáno a vysvětleno.

Že by Rusko bylo hrozbou politickou či ideologickou? Když ale komunisti jsou v Rusku už mnoho let v opozici, tak odtud také hrozba nehrozí. Jak to tedy je ?

Re: Jak to tedy je ?:
Autor: J. Vintr Datum: 10.7.2018 2:22

Rusko má samozřejmě omezené zdroje, protože jeho ekonomika je na úrovni rozvojové země. Jenže na to, čím si tento nedostatek kompenzuje, moc peněz potřeba není. Rozeštvávat a vyvolávat konflikty jde skoro zadarmo. Stejně jako infiltrovat svět jejich agenty. Proti tomu se ale velice těžko bojuje a proto je Rusko tak nebezpečné.

Re: Jak to tedy je ?:
Autor: M. Prokop Datum: 10.7.2018 9:40

Ano.

Re: Jak to tedy je ?:
Autor: J. Brunner Datum: 10.7.2018 13:29

Ne.

Re: Jak to tedy je ?:
Autor: P. Grigar Datum: 10.7.2018 13:45

..EU si nedokáže poradit s Ruskem, ekonomikou na úrovni rozvojové země, navíc s omezenými zdroji. Jak si tedy podle vás dokáže poradit s Amerikou?

Re: Jak to tedy je ?:
Autor: R. Langer Datum: 10.7.2018 17:46

Nedokáže to ANI s Ruskem, natož tak s Amerikou...

Přesně:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.7.2018 22:38

Re: Jak to tedy je ?:
Autor: M. Krátký Datum: 10.7.2018 15:28

k termínu "rozvojová země" bych měl tuto poznámku - zde :

https://www.youtube.com/watch?v=CIYJXcCT_Uk

české titulky - hezký den