26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Bidenovy USA jako „mršina“

Nejlepší zprávou pro fanoušky svobodných informací je Trumpova internetová mediální síť, která odstartuje už 21. února. Jmenuje se „Truth Social“, česky něco jako „sociálka pravdy“, produkuje ji firma Trump Media & Technology Group.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Simonek 25.1.2022 4:47

R^R^R^

V. Pavelka 24.1.2022 21:21

Slůně socialista František , Rozdělil křestany a šlape v tom jak v porculánu !

H. Lukešová 24.1.2022 21:17

Tak Ameriku tahal do evropské války i Churchill, obecně Velká Británie naléhala na FDR, aby USA vstoupily do války v Evropě. Na Židy ovsem každý kaslal.

Diskutuje se hodně o tom, že Spojenci nebombardovali ani plynové komory, ani krematoria ani železnice vedoucí do vyhlazovacich táborů a židovské uprchlíky z nacistické Evropy také nikdo nebral.

Kdy kdo hodil nějakého bílého odpadlika pod autobus. Na pokrokovych univerzitách, státních institucí je to samý bílý levičák tlacici ty levicové excesy a silenosti. I v ČR je většina institucí v rukou levice.

V. Pavelka 24.1.2022 21:16

Jaký je vliv Čína Townů v USA ,v každém větším městě je samostatné čínské město , to můžou být trojské koně Číny !?:-(

K. Salajka 24.1.2022 20:57

Podrobně to rozebral Ota Ulč a to je docela kapacita. Záznam v havajské matrice se ukázal jako zfalšovaný při bližším přezkoumání. Do doby, než kandidoval na prezidenta, neuváděl Obama jako rodiště USA. Bylo to zjevně výhodné z hlediska čerpání podpory za studií.

D. Bowman 24.1.2022 20:48

Rozdíl je ten, že běloši nemají problém, jak se říká, hodit odpadlíky pod autobus. Zatímco židovská komunita je, jakkoliv pochopitelně, neschopna své dopadlíky vyřešit.

A tak dělaj naprosto tragické PR chyby. Viz Pollard, ADL vyznamenávající Epsteinova prokurátora atd. A kdejakej tentononc se schovává za antisemitismus.

D. Bowman 24.1.2022 20:37

Do těch 70 let, měl taky Israel párkrát dost na kahánku.

Co dělali USA, když byli židé aj. likvidováni? Už měsíc před konferencí ve Vansee, kde se mělo rozhodnout tzv. konečné řešení, se vylodili v severní Africe.

Kdyby tušili, že nevděk světem vládne, asi by si všímali jen svého písečku v Pacifiku.

H. Lukešová 24.1.2022 18:21

A samozřejmě Abrahamovské smlouvy posílily Izrael na Blízkém východě, sunitské státy Perského zálivu se více obávají Íránu než Izraele a celkem se s ním sbližují. To jsou všechno výborné zprávy.

A co se týká židovské soudružnosti, to se má tak, že zhruba 5% z židovského národa se dá říci jsou ti sebenenávistní odpadlíci, nenávidí Izrael, judaismus a sionismus. Drtivá většina Židů samozřejmě stále stojí při Izraeli, ale ta pětiprocentní menšina je bohužel hodně slyšet a ta americká židovská diaspora je ta nejlevicovější. A jak jsem psala, zdaleka nejsou všichni Židé stejní, házet je do jednoho pytle, není správné ani jakkoliv spravedlivé.

Ale spoustu vlastních nenávistných lidí mají i jiné národy, BLM terorismus, podporují bílí američtí i evropští šílenci z Antify a někteří univerzitní profesoři, také běloši. Nebýt bělošských podporovatelů BLM, tak si tito černí výtržníci, ani nevrznou. I v České republice je spousta Čechů vítačů islámské migrace a islámu jako takového a rozhodně nejsou Židy.

H. Lukešová 24.1.2022 18:10

Tak Stát Izrael žil i před tím, než měl za zády USA, do roku 1967 USA Izrael nepodporovaly a nekryly... Kdysi když ještě žil Menachen Begin, se datuje divoká příhoda, a to konfrontace mezi již zemřelým Menachanem Beginem a Joe Bidenem.

Ten vyhrožoval Beginovi, že USA pozastaví vojenskou pomoc Izraeli, natožpak Begin řekl, že není Žid s třesoucími se koleny, ale že je hrdý Žid a dále se ho ptal, kde byla Amerika, když Židé byli likvidováni a spalováni po tisících denně a že Izrael žil dlouhou dobu bez americké pomoci a bude-li třeba, bude žít i bez ní.

Izrael nejvíce potřebuje Ameriku v OSN, která vetuje protiizraelské rezoluce, přijímané protiizraelskou automatickou většinou, složenou většinově z muslimských států, podporované těmi komunistickými a mnohými evropskými zeměmi.

Jinak v jiných oblastech života, na poli obchodní a kulturní výměny, průmyslu, zemědělství, služeb, IT technologii má Izrael výborné vztahy s mnoha zeměmi světa, s východními velmocemi Indií, Čínou, Japonskem, Jižní Koreou, Ruskem, Ukrajinou, evropskými zeměmi Řeckem, Kyprem, i se zeměmi staré Evropy, Německem, Velkou Británií, Francií a samozřejmě s Maďarskem, Slovenskem a Českou republikou a co více Izrael se vrátil i do Afriky, spolupracuje nyní s mnohými africkými zeměmi, vztahy mezi Izraelem a Afrikou byly přerušeny po Jomkipurské válce, kdy arabský tlak přinutil Afriku prakticky bojkotovat Izrael.

Z. Lapil 24.1.2022 17:46

Kterou z uvedených možností máte na mysli?

D. Bowman 24.1.2022 17:39

Židovská identita je oboustranný meč.

Na jednu stranu utužuje, na druhou stranu tvoří řadu problémů od nepotismu a jeho důsledky až po generalizace, vyloučení a házení do jednoho pytle.

Nicméně nemyslím si, že by židé trpěli tím, že jsou považováni za bílé viz fenomén 'Fellow White people', kdy aktivisté nabádají bělochy např. nebýt rasisty, a když je někdo upozorní, že jsou také bílí, ohradí se, že jsou utlačovaná menšina, neb mají nějakého semitského předka a jsou tak židé, byť sekulární. A tím jakákoliv kritika končí. Stejně tak byla utnuta snaha nějaké hispánské aktivistky v LA, když upozornila na Jewish privilege ve školách. I BLM skončilo v UK ve chvíli, kdy se pustili do židovské komunity.

Každopádně, Israel bude bezpečný jen pokud bude mít za sebou USA. Se ale obávám, že činnost jak Tikkum Olam, sekulárních tak i sionistických AIPAC diaspory je poněkud kontraproduktivní, jak odděleně, tak v součtu.

A korunu tomu nasazuje mlžení kolem aféry Epstein.

V. Kuhaj 24.1.2022 16:56

Chyba lávky, pánové a dámy, je to takhle: fáma, že Obama se narodil v Honolulu, vznikla proto, že mu jeho dvě sestry říkaly Honolulan. Ale to nebylo kvůli místu narození...;-D;-D

H. Lukešová 24.1.2022 16:41

Ano, strašákem je bílý supremacismus, ale on je především nebezpečný islámský terorismus, krajně levicový neomarxistický proud a zradikalizovaní černoši...

Četla jsem článek "Od černošství k bílé výsadě", Židé byli dlouhou dobu pronásledováni bílými extrémisty, myslím tím organizaci KKK, považovali je za stejnou svoloč jako černochy, jenže nyní neomarxisté a černošští aktivisté považují Židy naopak za bělochy, nositelé bělošské výsady a jsou na tom stejně blbě. Tak se američtí liberální Židé snažili a bylo jim to stejně k ničemu. V očích těchto ideologů je "zločinem" většiny Židů příliš světlá pleť.

Za zmínku stojí, že ten islámský extrémista Malik Fajsal Akram, co přepadl reformní synagogu v Texasu, kterou vede reformní rabín Charlie Cytron Walker, se ukázala jedna věc. Rabín Walker je naopak zběsilý antisionista, podporovatel protiizraelského bojkotu a zuřivý nepřítel Izraele. Walker si myslel, jak je správný, pokrokový, liberální a stejně se dostal do hledáčku islámského teroristy.

Co chci říci je to, že pro antisemity je naprosto lhostejné, jaký ten Žid je, jestli je sionista, nesionista, či dokonce antisionista, náboženský, sekulární, pravicový, levicový, je to pro ně "jenom" Žid. A tak to je. Pro Židy je jediným bezpečím utužování ducha sionismu, bezpečné židovské vlasti Izraele, ač v něm žijí nebo ne, být jeho zastánci, hlasem Izraele a jeho podpůrci a být hrdý na to, kým jsou.

D. Bowman 24.1.2022 16:00

Levicová diaspora zřejmě považuje za bezpečnější pro svou komunitu, když se západní a nejlépe celý svět zbaví své narodní aj. identity. Je to silně pokrytecké ale budiž. Dává to smysl. V podobném duchu se vyjádřil i Alex Soros.

Lépe než spoléhat na udržení si vlivu na US politiku, je přetvořit svět (alespooň ten západní) na multikulturní, tolerantní ráj, kde se nepočetná komunita nemá čeho obávat. A i ten Israel se nakonec zachrání, aby bylo kam utíkat.

Američanům může býti úplně šumák, kdo v židovské komunitě doma nebo v Israeli má rád proIsraelské politiky. Křesťanští sionisté už také začínají řídnout. Bratrská výpomoc na blízkém východě se ukazála být drahým špásem - životy, penězi i spirituálně.

Blinken není zdaleka jediný. Projděte si ministry a jejich zástupce,zvláště u důležitých silových rezortů, HomelandSec, DoJ, DNI, dokonce i CIA, NSA atd. Celé to vypadá dost blbě, když je jimi udáván nový směr, kde za největší nebezpečí je brán Bílý Supremacismus tj. jakékoliv projevy bílé sounáležitosti, tak opěvované u jakýchkoliv jiných skupin, zvláště té židovské. A za situace, kdy se běloši stávají menšinou.

Jen tím chci říct, že se mi zdá, že dochází k zajímavému a nebezpečnému paradoxu.... židé se tak obávají neonacismu, až ho tou reakcí pomáhají zhmotnit.

V. Kuhaj 24.1.2022 15:20

No to jste hodný, že jste nás upozornil na katolickou církev, jejíž reálný vliv v Evropě skončil po I. sv. válce, a o které se lze dle jistých nepřehlédnutelných znaků domnívat, že neprojde-li v brzké době nějakým zásadním přerodem, tak vymře po přeslici. A která se na "zajímavosti" dnešních dnů nepodílí ani v nejmenším.

H. Lukešová 24.1.2022 15:13

Tak bohužel americká židovská diaspora je z velké části levicová, Izrael pro ni nemá nejvyšší prioritu, jestli vůbec nějakou. Pro levicové, progresivní, liberální americké Židy Izrael, judaismus a sionismus nic neznamená. Jejich zájmem je progresivismus, LGBTQ aktivismus, klima alarmismus, gender šílenství, atd. atd. To je smutná pravda.

Ovšem většina ortodoxních, věřících Židů Trumpa a Republikány podporuje, to je ta menšina Židů, volící Republikány. Nejsou všichni Židé stejní. Časem se však demografická struktura americké židovské komunity obrátí, protože ortodoxní a ultraortodoxní Židé (Charedim) mají mnohem vyšší porodnost, než neortodoxní reformovaní a konzervativní Židé, kterých spíše ubývá, jako všech obyvatel na Západě, počet těch ortodoxních se ovšem procentuálně zvyšuje...

Na druhé straně v Izraeli měl a má Trump velkou oblibu dodnes, protože toho pro něj hodně udělal. Většina izraelských Židů jsou středo-praví, pronárodní. A jinak, co měl Bibi dělat, když Biden vyhrál volby, nebo je uchvátil, to je věc názoru, ale stal se bohužel prezidentem, tak to je a nikdo s tím nic neudělá, musel mu blahopřát. Nemohl si udělat z Bidena a jeho administrativy nepřítele. Jinak v Bidenově administrativě je i spousta muslimů, žen a černochů, homoaktivistů. Nejvýznamnějším Židem, co v ní je, je jen Blinken...

Jinak ředitel křesťanské Organizace přátel Sionu, řekl Trumpovi, že má Bibi u nich větší popularitu než on sám a jestli chce získat jejich hlasy, musí Izrael nadále podporovat. Evangelikálové, křesťanští sionisté, jsou skutečnými příteli Izraele a jeho zastánci.

P. Nešvara 24.1.2022 14:43

Pokud jsem se dočetl já, tak předložil rodný list, který mu hodili na hlavu, že je to na první pohled falsifikát. Takže předložil druhý a o tom se specialisté vyjádřili, že tentokrát je ten podvrh už docela kvalitní, ale při troše snahy se falsum ukázalo. Třetí nepředložil. Prohlášení nějaké malé političky, kterou by Obama mohl povznést do výšin nelze brát příliš jako věrohodné svědectví.

P. Nešvara 24.1.2022 14:16

Praktikovala katolická církev půlku Evropských dějin.

J. Kočvar 24.1.2022 14:14

Přesně tak! ;-D ;-D ;-D

D. Bowman 24.1.2022 14:05

Škoda, že to nefunguje i naopak. 80% diaspory volý Demokraty, nemluvě o finanční podpoře a personálním zastoupení. V Bidenově kabinetu, není žid snad jen on (snachy a zeť už ano), Kamala a ministr obrany. A i Bibi nakonec hodil Trumpa přes palubu....i po tom všem, co pro Israel udělal.

Se obávám, že podpora Israele, asi přinese víc peněz než hlasů. Američani zdají se býti AIPACem trošku znaveni. Stejně tak výstřelky diaspory, která je vidět a slyšet všude, kde se děje něco levicového, hrdě se k tomu hlásí a pak křičí o antisemitismu, když jim to někdo vytkne nebo jen zmíní.

S. Kalužík 24.1.2022 13:29

Určitě existuje! A můžu ho vidět? :)

Z. Lapil 24.1.2022 13:00

Kdybych chtěl někoho rozvrátit, nezkouším vymýšlet nějaké novinky, ale využiju jeho sílu proti němu. Nepochybuju, že se takovou věc dočtete už v knihách mistra Sun.

Mezi námi - co je BLM a MeeToo a podobné věci jiného, než slavné Rozděl a panuj.

Aneb podporovat jednu stranu s sebou nese riziko, že zvolíte tu špatnou. Podporovat OBĚ strany ve vzájemných rozporech, aby se pokud možno nedohodl nikdo s nikým a na ničem, no - není to krásná a zábavná práce?

H. Lukešová 24.1.2022 12:02

Ron DeSantis je jistě dobrý a charakterní člověk, je mi velmi sympatický, podporuje Izrael, vytopuje proti proti-izraelskému bojkotovému hnutí BDS, hájí židovskou komunitu, vždy se postavil za Židy a je velmi kultivovaný. Byl by jistě dobrým prezidentem, jen si říkám, jestli má takové charisma, aby byl schopen zvítězit ve volbách.

H. Lukešová 24.1.2022 12:00

"Kdo vlastně stojí za BLM?"... Kdo? Progresivisti, tj. neomarxisté, ze západních pokrokových univerzit. I bílí levicoví neomarxističtí profesoři učí o "bílé dědičné vině" a "bílém vrozeném rasismu", i to že se běloši rodí zlí a povzbuzují zradikalizované černochy k běsnění po celém světě.

V. Novak 24.1.2022 11:00

Tak kdo vlastně stojí za BLM? Čína nebo Rusko?

A za to, že Američani fetují, může taky Čína?

H. Lukešová 24.1.2022 10:56

Nedávno hutijští teroristé zaútočili na tankery patřící Spojeným arabským emirátům a na cíle v Saudské Arábii a dokonce i a izraelské město Ejlat. Ovšem Biden Hutie, teroristy podporované Íránem, vyškrtl ze seznamu teroristických organizací.

Takto Írán využívá svá chapadla v boji proti Izraeli a nejen jemu. Vyzbrojuje a podporuje Hizballáh v Sýrii a Libanou, Hamas v Gaze, Hutie v Jemenu. Bývalý prezident Bush ml. zařadil kdysi Írán spolu s Irákem a KLDR mezi země tvořící osu Zla a měl pravdu. Slabota Bidena posiluje Írán a islámský terorismus na celém světě.

V. Novak 24.1.2022 10:35

Důkazy se přece zásadně nezveřejňují!

V zájmu jejich nezpochybnitelnosti...

P. Dvořák 24.1.2022 10:26

Valenta v Honolulu viděl totéž. Už cca před patnácti lety a tutlal to.

;-D ;-D ;-D

R. Tesařík 24.1.2022 10:00

Takže nenarodil.

V. Chrastina 24.1.2022 9:48

R^!!