Středa 21. ledna 2026, svátek má Běla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

ROZHOVOR: Bezpolicejní zóna je sen každého grázla

Svádět to na frustraci je příliš jednoduché a navíc zavádějící. Tohle je často uváděná příčina, ale je to příčina zástupná. Pravá příčina spočívá v tom, že jde o nový frontální útok amerických levicových liberálů na celou americkou demokracii.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

VC

Vážený pane Chrastina, dovolte mi několik poznámek k Vašemu optimismu. (Vždy jsem s naprostým souhlasem četl Vaše texty na NP). K tomuto tolik. Obávám se, že jste poznal Ameriku docela jinou než je teď, neboť co se děje od té aféry s Floydem nemá dosud obdobu. Když řádili Pantheři, tehdejší prezident neměl proti sobě takovou bandu vlastizrádců jakými jsou dnešní demokrati. D.Trump ztrácí moc každým dnem, nastala doba demagogie, lží, hlouposti, nihilismu a dokonalé demence hodnostářů: Kde vzít optimismus? Moc už mají v ruce žáci zakladatele novodobého zla, H.Marcuseho, trvalo to sice dlouho, než se dostavila konečná kalamita a nepochybné splnění jeho a jiných pomatenců tužeb. Začíná být nebezpečno, pane Chrastina, Vlasta Burian, VaW a jiní mistři humor už se těžko prosazují, alespoň u mne. Ale dobré nakonec: ten svůj pesimismus nemám vůbec rád, ale jak se ho zbavit? Tak snad jen doufám, že se ve všem mejlím.

Přeji pěkné léto.

0 0
možnosti

Velmi dobře řečeno. Souhlas.

Jenom když tak sleduji média a zprávy, nejsem si zcela jist, zda mohu sdílet páně Chrastinův optimismus. Řečeno dávným sloganem špína mi přijde hodně zažraná; třeba hysterie BLM (a ovšem nejen ta) mi přijde dost alarmující.

0 0
možnosti
JP

J94o16s64e93f 83P45e96t69r54ů

18. 7. 2020 10:56

s p. Chrastinou valnou většinou souhlasím. Ale stále mně nikdo nevysvětlil, co s tímto dnešním bláznovstvím má společného Karel Marx, který žil v předminuléém století. Mám vždy pocit, že to pomatení demonstranti jako by znali dílo Marxe nazpaměť. Ale někdo, nějaký neznámý duchovní guru určil, že toto je marxismus či neomarxismus a basta fidli. A už to jede

0 0
možnosti
FH

Ten tu ideologii vymyslel, podle které se ti dnešní marxisté chovají. To snad není tak těžké pochopit. Nakonec to byl stejný nenávistný parazit jako ti jeho dnešní přívrženci.

0 0
možnosti
JP

S článkem souhlasím, neb to vypadá, že p. Chrastina naslouchá např, i hlasům černých konzervativců, resp. středových liberálů - podle nich si černá menšina může za své problémy sama, zejména proto, že se nechala uplatit Demokraty (Affirmative Action z 60. let 20. stol., "nárokovost" různých dávek.). V čem se ovšem buď velice mýlí nebo je mylně informován, je možnost získat zbraň. O tom viz https://zbrojnice.com/2020/07/12/fact-check-rozdil.../ . Situace se získáním zbraně v USA je velice různá stát od státu, a nijak horší (spíše lepší) než třeba v Mexiku, kde vládne restriktivní zbraňová legislativa, podobná třeba té ve Velké Británii či Německu.

0 0
možnosti
JN

Pan Chrastina dobrej, jako vždy, dík.

0 0
možnosti
JL

"my jsme nikdy kolonie ani otroky neměli" Praha byla kdysi (snad za Přemyslovců) velkým tržištěm otroků. Ale určitě ne černochů z Afriky. No ale kdybychom měli nějaké kolonie v Africe určitě bychom měli i otroky... takže pro sichr musíme dělat jako kdybychom je měli... J.L.

0 0
možnosti
JK
JP

Příteli, ty si pleteš marxismus a tzv neomarxismus. Tato Brusel ská zhůvěřilost je něco, co nelze akceptovat. Odmítám v tom ž8t a budu usilovat o to, abyste to v ć esku neuskutečnilo

0 0
možnosti
RL

Aha, a v čem je ten zásadní rozdíl?

0 0
možnosti
SS

Perfektní Pavle 1************

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz