25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

ŘECKO: Zatýkání mezi pracovníky neziskovek

Na ostrově Lesbos, proslulém v poslední době svojí napjatou běženeckou situací, zatkla řecká policie 35 pracovníků neziskovek, z toho 33 Evropanů. Jsou podezřelí z aktivní spolupráce s pašeráky lidí nejméně při dvaatřiceti příležitostech . Napsal to řecký deník Protothema ve svém anglickém vydání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 30.9.2020 11:41

Přesně !

J. Nový 30.9.2020 8:35

Stačila by jednoduchá statistika, která by ukázala, kolik "trosečníků" zachránily lodě mířící z Evropy do Afriky a kolik jich zachránily lodě mířící z Afriky do Evropy.

A myslím, že by to o něčem jasně vypovídalo. :-)

V. Petr 30.9.2020 10:47

R^R^R^

J. Novak 30.9.2020 8:29

To měli začít dělat tak před deseti lety .. a nejen v Řecku.

J. Lukavsky 30.9.2020 8:27

Zachránit trosečníky na moři jistě zločin není, naopak. Jádro pudla je v tom co dále. Selský rozum by říkal, dojet do nejbližšího např. tureckého přístavu (odkud vypluli) a tam je zase vyložit. Místo toho ale lodička plave stovky mil do Itálie, Řecka ..... kde se hádá v přístavu že je musí vyložit právě tam a ne jinde. Skoro by člověk věřil, že to je opravdu nějak zorganizované. No ale dělat dobrodinní za cizí peníze je ale tak zábavné! J.L. end

J. Nevrkla 30.9.2020 8:37

Umyslneho trosecnika nelze za trosecnika v zákonném smyslu považovat.

J. Pokoutný 30.9.2020 15:39

Krom toho to byl jeden z pirátských (a později somálskopirátských) triků - vydávat se za trosečníky a pak se zmocnit lidi, která je zachránila. Jenže to většinou námořníky té lidi buď rovnou vyvraždili, nebo zajali a požadovali výkupné.

J. Pokoutný 30.9.2020 15:40

oprava: lidi = lodi, sorry

E. Zvolánková 30.9.2020 7:32

Zajímavé téma a zde na Zvířetníku poněkud nezvyklé, ale určitě vítám.R^ Zprávy v TV ze zásady již nesleduji, neboť jejich podání akorát dokáže jednoho naštvat. Když se potřebuji něco dozvědět, vybírám si články na internetu. Podle mého se shora uvedené téma v TV buď vůbec neobjeví anebo jen velmi okrajově, že to ani nikdo nezaznamená, neboť vedoucím představitelům našeho státu se úspěšně daří děsit lidi coronavirem skrze média, která už nemluví o ničem jiném. Lidi to rozděluje na ty, kteří už toho mají po krk a na ty, co jsou vyděšení. Osobně neznám nikoho, koho by to nechávalo úplně chladným...

H. Rybnická 30.9.2020 7:21

Jsou to hrdinové, ti možná Němci. My Češi bychom ty uprchlíky klidně nechali tak dlouho bloudit po moři až se ta lod potopí sama. Anebo, dle různých stereotypních názorů právě na této diskusní platformě NP bychom do nich nejlépe hned měli začít střílet.

K. Křivan 30.9.2020 8:14

Němci jsou zdegenerovaní. Vítají své vrahy a parazity.

Češi jsou rozumní. Střílet do těch, kteří se chtějí vylodit v Evropě. Co jiného ve dvacetkrát přelidněném světě ?

J. Kanioková 30.9.2020 11:34

Naprosto přesně ! R^

P. Brich 30.9.2020 17:16

Germánský ýbrmenš v mozku pí Rybnické způsobuje, že její mozek je nedomykavý.

V. Církva 30.9.2020 14:22

Paní Rybnická vytrhla záležitost z kontextu. Ti uprchlíci do moře nebyli vhozeni. Šli tam s úmyslem dostat se ilegálně do Evropy. Logicky by je tak pohraniční stráž měla vracet odkud vypluli. Jinak se podporují zisky pašeráků a ohrožují životy dalších

Má teda smysl bavit se o tom zda je Evropa přijímat víc migrantů legálně. Zkušenost je taková (třeba na NP byla asi před rokem finská statistika) že nevzdělaní migranti z islámských a afrických zemí se s Evropou nezžívají, neseženou práci, je u nich výrazně zvýšená kriminalita, obtěžují původní obyvatele a evropští leadeři nutí domácí se přizpůsobovat (nevepřové školní jídelny). Zdá se že i v třetích generacích nezapadají do společnosti, jsou frustrovaní, jako extrém pak vzniká i terorismus. Přínosem tito lidé snad byli když přicházeli v malém množství když byli potřeba. Skuteční od orníci a studenti se do Evropy dostávají legálně už dáno.

Jediný důvod pro přijetí by pak mohla být pomoc když utíjí lidé před válkou a hladem. Evropská praxe ale je, že se minimum těchto lidí vrací domů a to i přes to, že jsou v Evropě frustrovaní.Dá se pomáhat tolika nepřizpůsoblivým lidem i těm co Evropany nenávidí? Není dokonce většina v E ropě nespokojená. Možná je mezi migranty i polovina fajn lidí co se přizpůsobí. Ten zbytek doede udělat vE ropě peklo a nosí původ svých problémů do Evropy. S heslem netřiďme lidi, třiďme odpad nikdo té polovině nebrání stěhování do Evropy a vytváření problémů? Telrie i praxe tak ukazuje že jsou tito migranti v tomto množství problémem.

Pašeráci a neziskovky tyto lidi ilegálně vozí do Evropy. Postarají se tam o většinu z nich včetně těch problémových? Plavit se po moři a zachranňovat migranty hřene u srdíčka. Ale každodenní dřina, výchova islámských migrantů v Evropě to už je větší dřina která je ale nutná pokud chce někdo migranty v Evropě.Jen několik lidí z těch neziskovek ji každodeně vykonává. A výsledky nejsou přesvědčivé.

Takže ti Němci co s pašeráky vozí ilegálně migranty do Evropy vnepomáhají

V. Církva 30.9.2020 14:31

Evropa evidentně nepomůže bídě celého světa tím že do ní přepašují pár milionů lidí. Tak možná u jeden z deseti migrantů se alespoň asimiluje. Zbytek bude obrovským problémem pro Evropu aniž by se většině chudáků ulevilo. Navíc se pomáhá k nezaslouženému majetku ilegálním pašerákům.

Střílet až když není jiná možnost. Ale zabránit masové ilegální migraci hned a důsledně je nereálnější řešení.

J. Pokoutný 30.9.2020 15:48

V Maroku ani Alžírsku, co vím, válka nezuří, leda tak mezi státem a islamistickými militanty, přesto připrchlíci z těchto států tvoří významné procento migrantů. Není mi u nich jasný jen poměr mezi čistě ekonomickými migranty a zločinci, prchajícími před státní mocí.

Z. Zavadil 30.9.2020 8:25

Setkal jsem se osobně s řadou uprchlíků - převážně Řecku, Itálii a Německu. Měl jsem asi smůlu, protože jsem narazil jen na ekonomické migranty, kteří hledali v Evropě štěstí, bílou ženu, bezplatné sociální dávky, dům, auto ......

Hodně mi to připomínalo naše migranty, kteří utekli před rokem 1989 na Západ. Pouze podotýkám, že se to dařilo zejména dětem komunistických pohlavárů, kterým bylo povoleno cestovat do Jugoslávie přes Rakousko. Plebs výjezdní doložku nedostal.

Vidím ale zásadní rozdíl - ti komunističtí pohrobci se chtěli přizpůsobit hostiteli, kdežto tito běženci nikoliv - a to je velmi nebezpečné !!!

;-(;-(;-(

V. Kučer 30.9.2020 8:59

Výjezdní doložku jsem dostal také a nejen já, podnik kde jsem pracoval pořádal v 80-tých letech každoroční zájezdy do západní Evropy. Do Jugoslávie se dostal (skoro) každý. Jinak souhlas.

V. Kain 30.9.2020 9:35

Kučero kecáte.Na koho chcete zkoušet ty demagogické bludy? Jedině na tupce co nepamatují komunistický režim.

P. Han 30.9.2020 9:47

Také jsem dostal výjezdní doložku a nebyl jsem dítě komunistického papaláše. Dokonce dvakrát. Ale je pravda, že v Praze byl asi hustší cedník, já jsem byl tenkrát v okrese, kde se i vyplácelo "pohřebné", jestli víte, o co šlo.

P. Moravčík 30.9.2020 10:09

Na doložku do Juhoslávie som čakal márne 11 rokov. Nakoniec som ju dostal až potom, ako sa sestra vydala, na základe pozvania švagrových rodičov, vojvodinských Slovákov na návštevu príbuzných. Možno to v Česku fungovalo ako píšete, na Slovensku to bola výsada tých, čo mali "známosti" alebo kovaných súdruhov (kým pár z nich nezdrhlo cez Terst). A ak ste nepatrili medzi privilegovaných alebo nemali známych v ČEDOK-u, utreli ste s Juhoškou hubu.

V. Petr 30.9.2020 10:47

Milý pane, byl jste ve vyjímečném podniku! Pravda je, že nebyl tak velký problém dostat devizový příslib (od toho se teprve odvíjela možnost doložky) do Jugoslávie. Na Západ jen důchodce jednou za život (vlastní zkušenost). Pravda je, že to kupodivu zatli až roku 1978. Před tím to bylo o něco snažší, pokud to člověk neměl polepené a měl protekci. Ovšem, o tom příslibu už rozhodovali estébáci, bylo to pro řežim snažší napsat "nejsou valuty..."

V. Kučer 30.9.2020 12:29

Pracoval jsem na dráze, pořádali se tam zájezdy na západ v lůžkových vozech. Je pravda že doložku nedostal každý, musely to schválit odbory, personální oddělení a KSČ ale většina zájemců se dříve či později na západ dostala. Mnoho mých kolegů bylo na pozvání příbuzných v Austrálii, Kanadě nebo v USA. Mluvil jsem o tom s východními Němci a u nich tam pouštěli pouze penzisty.

V. Petr 30.9.2020 13:07

Byl jsem přes ROH na dovolené v Bulharsku, podnik tam měl stany. Bylo to letecky, odbory přispívaly, takže to vyšlo na 2300 Kčs na osobu na 14 dní. S námi byli v kempu železničáři, ti jezdili vlakem zadarmo a ČSD přispívalo i na stravu, takže je to stálo 250 Kčs.

V. Kučer 30.9.2020 14:04

To byla velká výhoda práce u ČSD, já jsem tato procestoval vlakem půlku Evropy a jezdili i do severní Afriky a do Asie.

Z. Lapil 30.9.2020 13:10

Nezapomeňte, že spousta lidí na takovou představu rezignovala.

Jen pár čísel: na dráze tou dobou pracovalo asi 100 000 lidí. V 80. letech, to máme bratru 10 let, to je 10 000 lidí ročně, tj. nějakých 160 lůžkových vozů. Jasně, zdaleka všichni nejeli, ale i kdyby bylo zájemců jen 10%, je to 16 vozů neboli extra dlouhý vlak. Reálně tuším 1 vůz, ale to opravdu nevím a ano - nejsem nezaujatý.

Vychází mi z toho, že opravdu se "na západ" podívala horko těžko třetina, spíš tak desetina zájemců, přičemž pozor - jistě mluvíme přinejmenším o manželkách, spíš celých rodinách.

Neboli tvrdím, že "většina" je v této souvislosti několikanásobně nadsazená. Nevyčítám vám to, dojem umí být docela zrádce a ČSD byl podnik natolik elitní, že bylo snadné získat představu, že stejné je to i jinde.

Upřesnění: zaměstnanců Č(S)D bylo v r. 1989 skoro 170 000. Bez Slovenska. Takže moje čísla - včetně Slovenska - jsou asi tak 3x příznivější, než byla skutečnost.

http://www.ceskedrahy.cz/assets/skupina-cd/personalistika/personalistika-v-cislech/pocty-zamestnancu_2.pdf

V. Kučer 30.9.2020 14:33

Nastala devadesátá léta, výjezdní doložky již nebylo potřeba a mnoho ajznboňáků, kteří znali pouze práci a hospodu mohli náhle cestovat zadarmo po celé Evropě. Já jsem takto s jedním z nich projel Evropu od Narviku až po jih Portugalska. Hlavní problém pro něho byl koupit pivo za přijatelnou cenu.

Z. Lapil 30.9.2020 15:37

Lidé jsou různé :-).

Znal jsem jednoho, pro změnu jezeďáka, co měl možnost jet zadarmo na Bajkal. Prej co tam.

Viz též Renčín. Jde pán kolem Čedoku: "Do ciziny? Děkuju, už jsem byl".

Kliku měla moje máma. R. 89 ji zastihl coby čerstvou důchodkyni a vypuknuvší svobody využila měrou vrchovatou. Island (důchodcovský zájezd postihlo hromadné veselí, když se ukázalo, že tehdy ještě dost vzácné outdoorové oblečení zapůjčilo potomstvo), Irsko (výprava přijata starostou Dublinu), Izrael, abych zůstal jen u těch od "I". Závist povolena :-).

J. Pokoutný 30.9.2020 16:07

Ovšem s tím zdrojem českých emigrantů se mýlíte - většina z mých známých a kamarádů, kteří uprchli, byli z úplně normálních, nijak politicky angažovaných rodin. Jistě, někteří z rodičů byli komunisté, nejspíše proto, aby se dostali na školy. A do Jugoslávie jsem mohl už r.1980 i já, a to otec vystoupil po srpnu 1968 ze strany a následně byl vyhozen z práce a novou měl problémy najít. Za syna papaláše se tedy nepovažuji.

J. Nový 30.9.2020 8:36

Pašeráci jsou hrdinové? 8-o

No vy to máte v hlavě nějak převrácené.