27.9.2021 | Svátek má Jonáš


ŘECKO: Turistika na samém dnu

15.7.2021

Řecké pláže zejí podle zpráv prázdnotou a počty rekreantů jsou údajně menší než loni, kdy už to nestálo za nic. Nedivme se, řecká vláda dělá pro tento průběh „maximum“.

Bojovníci za lidská práva kdejakých menšin jsou zticha. Vlády dnes ve velkém nařizují povinné očkování, naposledy tak učinilo Řecko a Francie. Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil další restrikce. „Když teď nezasáhneme, počty případů a čísla z nemocnic porostou,“ řekl francouzský prezident v televizním projevu. Zároveň ale neohlásil návrat karanténních uzavírek, přičemž podle agentury AP uvedl: „Musíme s virem žít.“ Místo „lockdownu“ Macron oznámil, že od 15. září se začne kontrolovat očkování mezi zdravotníky a že mohou přijít i tresty.„Počínaje 15. zářím, jestliže jste zdravotník a nejste očkovaný, nebudete moci dál pracovat a nebudete dál placeni,“ dodal později francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran.

Vzpomínáte si na boj české demokratické opozice za dobrovolnost očkování, zejména v Senátu PČR? Dnes tito bojovníci mlčí a kdo mlčí, souhlasí s hrubým porušováním lidských práv v případě lidí, kteří se odmítnou nechat očkovat. Hovoříme o nemoci, na kterou umírá asi 1 % infikovaných, není to žádný středověký mor, na který umíraly celé vesnice či města.

V Řecku se musejí očkovat zdravotníci a zaměstnanci domů s pečovatelskou službou. Zaměstnanci domovů s pečovatelskou službou se musejí očkovat okamžitě zdravotníci od 1. září. Řecko také rozšířilo skupinu lidí, kteří se mohou očkovat, o mládež ve věku 15 až 17 let. Podle zpráv mohou v Řecku do barů a kin jen očkovaní- další diskriminace neočkovaných jako když vyšiješ.

Vždy dobře naladění řečtí hoteliéři prostřednictvím reportérky Práva svoje oblíbené hosty z Česka prosí: „Přijeďte! “Je to tak smutný pohled na prázdné pláže. Přitom vše je připravené. Jak tady na Krétě, tak jinde je tak strašně málo turistů, že jestli to takhle bude celou sezonu, bude to pro nás katastrofa,“ řekl jeden z krétských podnikatelů. „Je to snad ještě horší než loni, kdy už tak některá místa připomínala města duchů. Jsme opravdu rádi za každého, kdo přijede,” dodal. Přestože restaurace i bary jsou otevřené, všude je dezinfekce k volnému použití a obsluha nosí roušky, odhadují místní restauratéři obsazenost na deset procent běžné návštěvnosti.

Pokud ale řecká vláda přitápí pod kotlem nesmyslných restrickí, kdo z nás by se chtěl za současné situace do Řecka jet rekreovat a řešil, zda mu dovolí nasnídat se v hotelu? Logicky, málokdo.

Nedá mi to, abych současnou situaci přirovnal k záměrné likvidaci celých odvětví, zejména v oblasti stravování, ubytování a turismu obecně. Pokud bych měl vzít vážně „potvrzené informace“ o úniku viru z čínské laboratoře, byl by to husarský kousek čínské politiky. Covid likviduje normalitu v západních státech navíc k vlastní politice „ochrany menšin“ a „ekologie“. Právě jsem se dočetl, že Harry a Meghan (odpadlíci z britské královské rodiny) dostali ekologickou cenu zato, že už nebudou mít třetí dítě. To je jen důkaz naprosté stupidity západní politiky.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.