Diskuse
REAKCE: K přestřelce Vance versus Stewart
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J13i53n43d68ř33i67c69h 14P52l68z20á16k
Čist to je ztráta času. Naprosté kdy. I když jde o J. D. Vance.
V48í78t41ě22z97s37l81a61v 32C57í41r59k33v15a
Miluj bližního svého JAKO sebe sama. A, nehažte perly sviním.
I migrant muslim může být teoreticky naším přístupem osloven, stát se křesťanem, vděčným, že jsme ho přijali.
Je to ale velmi nepravděpodobné a statisticky to bude hádám pod 10%. Pak teda určitě platí, nehažte perly sviním. A pokud pomoc nám nepochopitelným, neznámým cizincům, kteří si ji neváží, znamená islamizaci, nebezpečné ulice, terorismus, ústupky naši civilizace, tam kde není špatná, pak to určitě křesťanská láska a od Boha není.
Strom se pozná po ovoci. Ty ústupky migrantům ze zaostalých zemí evidentně dobré ovoce nepřináší.
Rory Stewart je debil.
R22a13d73e16k 40L93á27v18i85č50k60a
To je tak když si někdo plete víru a boha. Každý v něco věří ,ale proč se to musí ausgerecht jmenovat bůh? A proč mi tvrdí že to tak je?

J32i83ř59í 80B65r41e21i
Stojí ještě za připomenutí, že řečtina má pro lásku více výrazů. Některé vycházejí z citů a emocí (storgé, filia, eros), jiné z nich vycházet nemusejí (agapé). Agapé je láska vedená zásadami. Může nebo nemusí zahrnovat náklonnost a příchylnost. Když tedy Jehóšua vybízí, aby křesťané milovali své nepřátele, neznamená to nutně, že by k nim museli cítit náklonost, nebo příchylnost. Agapé jim mají projevit mimo jiné proto, že to může vést k jejich obrácení a záchraně. Bůh si totiž nepřeje, „aby někdo zahynul, ale chce, aby všichni dospěli k pokání.“ (2. List Petra 3:9 (Český studijní překlad)
I52r64e56n94a 69J28e18l69i46n78k80o95v12a
nejvetsi hrich je hrat si na Boha. Domnivat se, ze clovek je schopen milovat vsechny, a vsechny stejne, tak jak to cini Buh.
Dusledek tohoto postoje je naprosty opak proklamovaneho ci zamysleneho.
P98e61t57r 11D77o62l78á22k
J75. 39S92.
Mt 19,29 A každý, kdo opustil domy nebo bratry nebo sestry nebo otce nebo matku nebo děti nebo pole pro mé jméno, stokrát víc dostane a bude mít podíl na věčném životě.
J89. 61S74.
Mk 10,29 Ježíš jim řekl: „Amen, pravím vám, není nikoho, kdo opustil dům nebo bratry nebo sestry nebo matku nebo otce nebo děti nebo pole pro mne a pro evangelium, aby nyní, v tomto čase, nedostal spolu s pronásledováním stokrát více domů, bratří, sester, matek, dětí i polí a v přicházejícím věku život věčný."
V tomto životě stokrát více domů, polí ...? To je čistý materialismus.
R52o31s80t65i25s30l17a68v 58M26e43i54š97n70e57r
autore,-- a teď si představte, že existují lidé, kteří k tomu aby byli dobří, nepotřebují žádného Boha, žádného Ježíše, žádná přikázání a nakázání, žádné kecy pokryteckých a ještě pokrytečtějších náboženských prelátů... a je jim krásně,-- zabývají se vědou, přírodou, přemýšlením,-- a nad náboženskými bludy se jen pousmějí. no není to úžasné?
A88. 26R11e78n66j42a26s24c96u
Je to na jednu stranu složité, ale na druhou jednoduché a pravdu má Vence...
... Jestliže se někdo nestará o své vlastní a hlavně o členy své rodiny, zapřel víru a je horší než nevěřící. (1Tm 5: 8)...
...9. V činění dobra neochabujme; nezemdlíme-li, budeme ve svůj čas žnout. 10. Tak tedy dokud máme čas, čiňme dobro všem, zvláště však těm, kteří patří do rodiny víry. (Gal 6: 9-10)
No a pak jsou zde verše, které citoval pan Stejskal. Co tedy platí?
Verše citované panem Stejskalem o matce, bratrech a sestrách čekajících na Ježíše se týkají následování Krista, které má přednost přede vším. To konvenuje s prvním přikázáním, které mluví o milování Boha. No a příběh o milosrdném samařanovi se vztahuje zase k tomu druhému přikázání, kde se mluví o lásce k bližnímu. A jak správně uvádí pan Stejskal, tak nejde o nějaké imaginární lidi na druhé straně planety, ale o lidi, které potkáváme na cestě životem. To však neruší onu základní povinnosti milovat a starat se nejprve o svou rodinu, poté o lidi s kterými se setkáváme ve společenství a nakonec jsou tu s kterými se setkáváme na té své cestě životem... Lidi, kteří se nám v tom okamžiku nouze stávají bližními. Teoreticky a imaginárně mohu milovat celý svět, ale prakticky jde vždy jen o omezený počet osob s kterými žijí v nějaké interakcí. Navíc láska, aby zůstala láskou musí být vždy dobrovolná a nikoliv nadekretovaná "shora" ve formě nějakého lidského příkazu, který nutí člověka "milovat" ty s kterými žádný vztah nemá a o který navíc ten druhý ani nestojí...
J24. 79S80.
"Teoreticky a imaginárně mohu milovat celý svět..."
1Jan 2,15 Nemilujte svět ani to, co je ve světě. Miluje-li kdo svět, láska Otcova v něm není.
M40a13r40t67i33n 64K17o64u36t12n13ý
Když mi za hladomoru zbyde poslední skýva chleba, dám ji svému dítěti, nikoli černouškovi z Uganda-urundi. Kdo to má nastaveno jinak, je blb a sociopat.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz