Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

J. Slanina

20. 8. 2010 12:11
Mohl by mi pan Olšer.....

...objasnit svá slova:

„Zvláště když si uvědomím, co dělali Němci s Židy, Cikány, Rusy a s dalšími oběťmi, jichž miliony nepřežily mučení a plynové komory, o chování landsmančaftu v Sudetech ani nemluvě. „…o chování landsmančaftu v Sudetech ani nemluvě.“

  Je mi docela záhadou, co asi tak mohl landsmanšaft "napáchat" za zla cca v padesátých a dalších letech v našem pohraničí, když byl teprve tehdy založen. http://cs.wikipedia.org/wiki/Sudeton%C4%9Bmeck%C3%A9_krajansk%C3%A9_sdru%C5%BEen%C3%AD#Historie" target="_blank" rel="nofollow">http://cs.wikipedia.org/wiki/Sudeton%C4%9Bmeck%C3%A9_krajansk%C3%A9_sdru%C5%BEen%C3%AD#Historie

0 0
možnosti
MP

M. Prokop

20. 8. 2010 12:18
Re: Mohl by mi pan Olšer.....

Neberte to doslovně, v zápalu boje je menstruace jako meliorace .....

0 0
možnosti
SN

S. Netzer

20. 8. 2010 11:37
Mají máslo na hlavě... a v hlavě též

Čtenář by mohl klidně odbýt tento článek jako slabomyslný výplod druhořadého pisálka, kdyby poslední odstavec "...dnešní Rakušané, potomci Kurtů Waldheimů a dalších nacistů..." neobsahoval takovou dávku primitivní nenávisti. Je symptomatické, že jedinci, obdaření poněkud chudším duchem, nacházejí v tomto článku potvrzení svých předsudků: "Ano, Rakušané jsou velmi nebezpečným národem ! Ještě, že malým ! Dzp."

Nevím, jestli by se pisálku Olšerovi líbilo, kdyby někdo označoval Čechy jako potomky gottwaldovských vrahů.

0 0
možnosti
VP

V. Pavel

20. 8. 2010 12:13
Re: Mají máslo na hlavě... a v hlavě též

Pí. Netzerová! Jistěže generelně souhlasím s vaším názorem, avšak otázku v poslední větě příspěvku nepokládám za správnou! Uvažte, pls, že autor článku, Břetislav Olšer, přece nejspíš nepokládá našeho prvého "dělnického" prezidenta za vraha, nýbrž za kladného hrdinu, který u nás po Vítězném Únoru "moudře a nekompromisně mýtil" odhalené "zákeřné nepřátele socialismu" a představoval nejvěrnějšího spojence se Stalinovým CCCP! Nechal po "řádném" soudu, konaném pod odborným dohledem Stalinových poradců, ke smrti odsoudit, např. "špionku" JUDr. Miladu Horákovou a spol. , jakož i odhaleného "zrádce ve vlastních řadách", odvolaného generálního tajemníka KSČ a svého někdejšího nejbližšího kumpána se kterým za WWII. svorně v Moskvě připravovali pro poválečnou ČSR "šťastnou komunistickou budoucnost", Rudolfa Slánského! Domnívám se, že k odkazu svého milovaného "Klémy", neoznačovaného historicky pravdivě za vraha, nýbrž bolševicky jako vynikajícího představitele KSČ, nemá autor článku podporující ohavný zločin u Dobrotína, problém se hlásit. Naopak udivilo by mne, kdyby se za Klementa Gottwalda takový člověk styděl.

0 0
možnosti
OU

20. 8. 2010 11:36
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
ŠN

Š. Novotný

20. 8. 2010 10:50
Demagogie

Tak demagogický článek jsem už dlouho nečetl. Co má případ Kampuschové, Fritze nebo té vyvražděné rodiny společného s vraždami po válce??

A řeči o tom, že kvůli tomuhle poukazují na naše zločiny jsou úplně mimo. Rakouské noviny psali i o těch domácích vraždách.

0 0
možnosti
VP

V. Pavel

20. 8. 2010 10:23
Vzpomínka na Klementa Gottwalda

Rodák z Dědic u Vyškova na Moravě, Klement Gottwald /1896/, patrně musel mít nějaké defektní geny od narození a zcela jistě neměl kvalitní výchovu! Avšak sudičkami byl obdařen  velmi slušným vrozeným IQ. Proto se z něj, byť byl pouze vyučený truhlář, stal známý kritický komunistický novinář, výtečný táborový řečník a přední pohotový komunistický politik na parlamentní úrovni! Ovšem patrně právě jeho geny se později podepsaly na skutečnosti, že se z něj za trvalého pobytu v Moskvě, kde trávil WWII., stal těžký notorický alkoholik a nevyléčený syfilitik. Všechny negativní faktory z něj ve svém součtu udělaly na vrcholu jeho životní dráhy skutečnou Kreaturu! Proto se zákonitě stal Nejvyšším představitelem KSČ a po ovládnutí ČSR komunisty v únoru 1948, Prezidentem státu a tedy rovněž Vrchním velitelem Československé socialistické Arnády a Nejvyšším Ústavním Činitelem neústavního státu, který byl přední gubernií Džugašvilliho CCCP. Zemřel v březnu 1953 bezprostředně po návratu z Kremlu, kde byl vedoucím československé státní delegace na pohřbu zločince Džugašvilliho - Stalina, údajně po radioaktivním ozáření smrtelnými dávkami, kterému jej vystavili sovětští "přátelé" uložením aktivního radioaktivního zářiče do jeho lůžka. 

0 0
možnosti
HL

H. Lukešová

20. 8. 2010 10:26
Re: Vzpomínka na Klementa Gottwalda

Pěkné shrnutí pane Pavle. Myslím si, že by nás také uráželo, kdyby někdo říkal, že typický Čech je Klement Gottwald.

0 0
možnosti
OK

o. kurz

20. 8. 2010 10:12
Pane Olšere,

z vašeho článku se mi dělá nanic.

0 0
možnosti
HL

H. Lukešová

20. 8. 2010 9:45
Stejná špína by se dala nalézt v každém národě

Když jsme u těch Rakušané, tak aktivními kolaboranty při vraždění Židů byli mnohdy i obyvatelé vlastních zemí, např. pobaltských zemi. Masakr v Jedwabném, kdy Poláci a Němci upálili Židy ve Stodole...

0 0
možnosti
MP

M. Prokop

20. 8. 2010 9:39
"Věřím, že policie odhalí též totožnost těchto nešťastných Němců, abychom věděli o nich vše; jak se chovali za války, co dělali a proč, jaký měli vztah k českým obyvatelům... "

K tomu mělo dojít hned po tom vraždění.

Jinak je článek spíš snůška averzí.

0 0
možnosti
ZB

Z. Bureš

20. 8. 2010 9:01
Takové malé, české plácání . . .

. . . o problému . . . o kterém vědí všichni pouze "velké kulové" !!!

Až budeme vědět, co byli ti mrví zač . . . jestli vraždili, udávali nebo se jiným zrůdným způsobem chovali k Čechům - pak můžeme soudit činy !!! (byť umlátit někoho krumpáčem, sekerou nebo motykou - tak to může asi opravdu jen otrlé zvíře)

Pakliže se však prokáže, že to bylo provedeno ze msty (na těch samých - co vraždili Čechy) . . . dle Starého zákona - oko za oko - zub za zub . . . . . . pak se ten jejich čin dá snad i pochopit !!!

P.S. : Můj děda skončil rovněž v Osvětimi . . . . věděli jsme přesně, který člověk z vesnice ho udal gestapu (byl uveden v zatýkacím protokolu) . . . . . ale ani mne, ani matku a jejího muže nikdy nanapadlo, že vezmu sekeru a přepůlíme mu makovici !!!

Nevím, jestli to bylo tím, že po 2 letech vyprchala zlost "zpod-čepice" (děda byl umučen v dubnu 1943) . . . nebo jestli jsme takoví "lidumilové" - ale je to realita !!!

0 0
možnosti
VV

V. Váňa

20. 8. 2010 9:08
Re: Takové malé, české plácání . . .

Nevím, jestli jen pochopit...

Podle zákona činy, které by jinak byly trestné, ale buď přispěly ke znovunabytí svobody, nebo směřovaly ke spravedlivé odplatě za činy okupantů nebo jejich pomahačů, nejsou podle platného zákona bezprávné ani tehdy, byly-li by jinak podle předpisů trestné.

A týkalo se to takových činů až do 28. října 1945.

Tedy, pokud se potvrdí, že to byli například pomahači okupantů (potvrdí se to?), a čin se stal v květnu 1945, tyto činy nejsou trestné a není celkem moc co vyšetřovat.

Stojí náklady na vyšetřování za to, abychom se dozvěděli jak se to stalo, uspokojili těmito informacemi Němce a odložili to do archívu?

0 0
možnosti
SN

S. Netzer

20. 8. 2010 8:37
Josef Fritzl a Wolfgang Priklopil

jsou Rakušané, tudíž mají Rakušané máslo na hlavě, a nemají co mluvit do hromadné vraždy v Dobroníně.

To je logika, hodná velkého myslitele!

Sofistikovanější obranu cti českého národa nelze napsat!

0 0
možnosti
VP

V. Pavel

20. 8. 2010 9:29
Re: Josef Fritzl a Wolfgang Priklopil

Vážená a milá pí. Netzer! Přestože jsme se myslím včera spolu tak trochu zcela neshodli na tom, že to, čím proslul, např Herodes, se nazývá "šovinismus", s tímto vaším názorem však zcela bezvýhradně souhlasím! ;-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz