18.1.2021 | Svátek má Vladislav


RADAR: Na plnou hubu

20.8.2008

Tak nám to včera ruský prezident řekl na plná ústa. Rusko rozdrtí jakýkoli další pokus o agresi vůči ruským občanům. Sami možná taky cítíte, že ta Medveděvova výhrůžka jako by nebyla úplná. Jako by jí něco nedořečeného chybělo. To mě znepokojuje, a protože těžko něco dělat, aspoň se ptám:

Měl pan prezident na mysli agresi vůči Rusům pouze na ruském území? Pokud nikoli, hodlá potrestat ubližovatele ruského člověka pouze v zemích sousedících s Ruskem? Pokud ano, kdy mohou v pobaltských zemích čekat ruské tanky, neboť že by tam občas nějaký Rus nedostal nabančeno v hospodě, se mi nechce věřit. A jak známo, o tom, co je agrese, se rozhoduje v Kremlu. Bude případné násilí na Rusech, třeba turistech, též vojensky potrestáno, když k němu dojde v Číně, nebo Medveděv chrabře vyhrožoval pouze trpaslíkům?

Ptám se dál, bude za agresí postiženého Rusa považován pouze Rus rodilý, nebo kdokoli v kterékoli zemi narychlo vybavený ruským pasem? A co když k agresi proti Rusům dojde někde dál, třeba v rusko-českých Karlových Varech? Řekněme, že by tam české agresivní úřady majitelům ruských pasů zakázaly – promiňte mi to přehánění - se trhnout od zbytku Česka. Ptal by se Medveděv Polska a Slovenska, zda k nám mohou jeho tanky přitančit přes jejich území, nebo by to vzal jedním vrzem?

Po Putinově vládnutí zbytněly Rusku jeho ropné a plynové svaly. Proč vůbec jeho prezident považoval za nutné poslat svou výhrůžku do světa? To pak jeden neví, je-li ruská trestná expedice do Gruzie událost jedinečná a mimořádná, nebo jen generálka na další dobrodružství. Je přece tak snadné cokoli na cizím území vyprovokovat a pak to nazvat agresí.

Fatálním obloukem se dostávám k tématu amerického radaru v Brdech. V posledním dnech bych amerických základen na českém území uvítal několik. A co nejvíc amerických vojáků k jejich obsluze.

Vysíláno 19.8.2008 v Radiofóru na ČRo 1.Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy
Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy

Shodit vánoční kila je přetěžký úkol, ale jde to. Dokonce i doma a tak, aby vás to bavilo. Stačí se zapojit do padesátidenní novoroční výzvy od...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.